Ako sa objaviť záhradné škriatkov a to, čo sa stanú?

  Jedna z najobľúbenejších záhradných ozdoby je Obrázok Záhradný gnome. Takýto dekoratívny prvok to spravidla nestojí za veľa peňazí, ale predáva sa všade av čo najkratšom možnom čase dáva stránku špeciálny vrchol.

  História pôvodu

  Garden Gintes – Dekoratívne údaje používané v krajinnom dizajne pôvodne sa objavili v Nemecku a Taliansku v XIX, a potom postupne „posmievané“ po celom svete. Predpokladá sa, že prvý z nich vytvoril Philip Mribel v roku 1872. Keramická postava v špicatom červenom uzávere a bielym bradam symbolizoval obranca, takže inštalovaný pri prahu dverí. V roku 1874 bola výroba škriatkov na toku. Odvtedy sa zvýšila dopyt po takejto záhradnej dekorácii, potom prudko padol.

  Vytvorili sa aj rôzne pohyby proti záhradným škriatkom: niektorí ľudia považujú postavy na prejave Dunovkussia a šéfov, a ďalšie – Nebezpečné predmety, Sulking Duša v živých mýtických tvoroch.

  Čo sa stane?

  V záhrade alebo na domácom pozemku, môžete usporiadať nejaké škriatkov, ale Je dôležité si uvedomiť, že dekoratívne prvky musia byť vyrobené z rovnakého materiálu ako objekty, ktoré sú umiestnené.

  Pre výzdobu záhrady sú vhodné ako najjednoduchšie postavy a tvory s ďalšími „príslušenstvom“: s lucerny, vozíkom, lopatou alebo v kombinácii.

  Drevený

  Stromové čísla sú univerzálne riešenie v krajinnom dizajne. Napriek tomu, že takýto záhradný gnome nie vždy vyzerajú jasne, dobre zapadá do takmer všetkých stylistí. Pohodlný materiál je pozastavený aj na nováčik majster, ktorý vám umožní vytvoriť podobný dekoratívny prvok sami. Pre prácu sú najvhodnejšie silné skaly, napríklad dubové alebo smreky, z ktorých sa získajú spoľahlivé a trvanlivé výrobky. Na predĺženie životnosti a ochrany pred drevom foriem je drevo najprv suché, potom, čo spracovanie antiseptického a vlhkosti rezistentného laku. S nezávislou výrobou gnome na dekoráciu, môže tiež použiť pobočky, snags, Spilily, listy alebo mach.

  Kameň

  Napriek vysokým nákladom na kamenné trpaslíci, mnohí majitelia účastníkov krajiny si ich zvolia kvôli estetike a trvanlivosti dekoratívnych prvkov. Kamenná postava bude pokračovať po celé desaťročia, a to ani nemusí dať do zimných mesiacov. Mali by sa však zakúpiť len vtedy, keď iné prvky na území rovnakého materiálu. Aby sa ukončilo dokončenie dekoratívneho prvku, odporúča sa nalievať sivé alebo viacfarebné kamienkové kamene.

  Od Polisterstone

  Veľký vrták z Polisterstone (umelý kameň) vyzerá veľmi realistické a dlhé šťastie so svojimi majiteľmi, nie praskanie a nedeformované pri zmene poveternostných podmienok. Tento materiál je založený na kamennej drviny, ktorá je ďalej spojená s akrylovou živicou. Odolné údaje vytvorené po jednoduchosti zmesi sú nízka hmotnosť, ale zároveň sú veľmi spoľahlivé. Látky môžu byť pripevnené aj na komplexné formy a figúrka sama vykonávajú miniatúrnymi údajmi. Mimochodom, získavanie lampy vo forme polystone GNOME bude zaujímavé rozhodnutie.

  Svorka

  Gypsum Gnomes sú obzvlášť populárne kvôli svojej nízkej cene. Bohužiaľ, trvanie operácie sa môže pochváliť, že nemôžu a často trpia kvôli mechanickému poškodeniu. S nezávislou výrobou takejto položky je potrebné pripomenúť, že obrázok pred maľovaním je spracovaný brúsnym papierom. Špeciálny nástroj bude tiež musieť urobiť malé detaily. Spravidla sa Gypsum Gnome dosť na jednu sezónu.

  Betón

  GNOMES vyrobené z betónu sa vyznačujú zvýšenou silou, ale nemajú pochváliť milosťou. Vytvorte takéto dekoratívne prvky môžu byť nezávisle s použitím vhodného roztoku a foriem.

  Solomy

  Straw Gnomes sú nasledovné: Tesnej skrútenej slamy, sú vytvorené samostatné časti, ktoré sú po nich.

  Iný

  Záhradný trpaslík môže byť vyrobený z omietky, preglejky alebo dokonca montážnej peny. Niektorí remeselníci dizajn dekoratívne prvky z existujúcich primárnych položiek. Plastové postavy vyzerajú veľmi atraktívne, ale neslúžia nie veľmi dlho. Trpasličí kov sa môže zdať príliš hrubý pre niekoho, ale bude trvať mnoho rokov. Mínus Takáto možnosť sa vzťahuje aj na potrebu starať sa o materiál vrátane ochrany hrdze.

  Kde dať?

  V zásade môže byť na domáci pozemok zo záhradných škriatkov umiestnený absolútne na všetkých miestach. Čísla budú vyzerať dobre vedľa kvetinových lôžok alebo priamo v nich, na stranách kamenných dráh, vedľa prútených plotov alebo hlavného cieľa. Môžete ich tiež umiestniť na verandu, v blízkosti dekoratívneho rybníka, v blízkosti altánok alebo dokonca pri vstupe do skleníka. Hlavná vec, nadobudnúť škriatkov na chatu, nasledovať, aby sa zmestili do existujúceho dizajnu. Klasická krajina vyžaduje použitie dekor v ľubovoľnej jednotnej farebnej schéme, ale pre romantické nastavenie sú vhodné ružové alebo bordinové čísla.

  Štýly krajiny a Provence znamenajú použitie dreva, zatiaľ čo moderné umožňuje experimentovanie s betónom a kovom a mramoru.

  Užitočné pravidlo je umiestnenie škriatkov takým spôsobom, že z každého pozorovacieho bodu možno vidieť viac ako jedna socha. Okrem toho by sa mala zdôrazniť symetria dizajnu krajiny, ktorá by mala byť zdôraznená rovnakým typom objektov. Ak je oblasť záhradného pozemku veľký, potom je lepšie vyzdvihnúť veľký dekor a miniatúrne postavy budú vhodné pre malé množstvo akrov. V prípade, keď výška GNOME presahuje merač, je lepšie umiestniť ho na samostatnú platformu. Mimochodom, je to taká záhradná dekor, ktorá vám umožní zamaskovať pečenie, ventil, alebo akýkoľvek iný nevzhľadný predmet, z ktorých je nemožné zbaviť sa.

  Ako to urobiť sami?

  Jednoduché majstrovské triedy umožňujú, aby ich ruky vytvorili chatové remeslá z takmer všetkých materiálov. Napríklad krok za krokom po pokynoch, môžete urobiť veľmi pekný gnome z cementu. Ak chcete pracovať, je potrebné pripraviť nielen samotný cementový roztok, ale aj ženské celé pančuchy, rukáv starého sveter, lana a jemné gumové pásmo. Opravte niektoré položky pohodlnejšie s pluhovým lepidlom. V prvej fáze sa pripravuje cementová malta, pre ktorú sú cement a piesok v pomere 1: 3 pripojený k vode.

  Látka miešala, potom by sa mala naliať do pančuchách takým spôsobom, že sa vytvorí predĺžený pokles. V strede pančuchy sa vytvorí malý výstupok, ktorý je upevnený pomocou ďasien, takže nos stvorenia. Billet bude musieť vyschnúť po celý deň, pre ktorý by mal byť stanovený takým spôsobom, že spodná časť poklesu si zachováva svoj tvar. Ready Blank je oslobodený od skladovania.

  Aby sa GNOME objavil s klobúkom, budete musieť obkladať lano svetrov s lanom, namočte ho zmesou lepidla a vody, a potom opraviť stvorenie na hlavu. Pod nosom GNOME je vlhký kus hrubého cementu upevnený, ktorý má formu brady a fúzy s pomocou špeciálneho nástroja.

  Na záver, môžete ozdobiť a kontrolovať.

  Približne podobne vytvorené záhradné gnome z omietky. Práca v tomto prípade sa vyžaduje hlavný materiál, lepidlo a forma požadovanej veľkosti. Maľovanie figurínu lepšie s vodotesnými farbami, po ktorých je dodatočne lakovaný. Po prvé, podľa pokynov sa vytvorí roztok sadry a pre väčšiu silu sa odporúča pridať nejaké lepidlo. Forma je naplnená polovicou, po ktorej je potrebné čakať malú pauzu. Ak sú na povrchu látky vytvorené bubliny, potom sa ich zbaviť, bude stačiť na zaklopanie na formy. Zátoka vo forme zostávajúceho roztoku sadry, povrch je zarovnaný, a budúci gnome sa ponecháva prirodzeným spôsobom. Hotový výrobok sa čistí a pevný.

  Ako vyrobiť záhradný gnome z omietky, pozrite sa na video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: