Ako sa zbaviť javoru?

Pre niektorých majiteľov, pôda strieľa javor, rastie príliš rýchlo a hrozí s nástupom postelí – táto katastrofa. A potrebuje nejako odolať. Existujú aj iné dôvody, prečo sa od javoru potrebujú zbaviť sa: niektoré druhy rastlín sú silné alergény, a tu nemôžete robiť nič, zdravie je dôležitejšie. Ak má strom krehký valček a vetvy, môže sa zrútiť, keď nečaká – absolútne nie je potrebné riziko. Nakoniec, na skromnú časť pozemku príliš prázdna koruna stromu je nepohodlná. Ak sú dôvody závažné, az dreva je potrebné zbaviť sa, existuje aspoň 3 spoľahlivé metódy samoobsluhy javor z oblasti krajiny.

Ako sa zbaviť javoru?

Ako sa zbaviť javoru?

Mechanická metóda vyslobodenia

Je známe, že drevo a záruky javoru je v sebe veľmi voľné 78% vody. Pobočky rastliny sú krehké, ľahko prestávky, to znamená, že ich môžete rezať do sekeru, a môžete rezať trupu stromu s kotúčmi alebo reťazovými pílmi. TRUE, môže zabrániť príliš rozptýleniu Crohn: musíte najprv rezať vetvy, a len potom odstrániť strom a vziať ho do umiestnenia horenia.

Mimochodom, môže byť použité drevo sekundárne – drevo zvyšky sa zmenia na mulčovanie.

Treba poznamenať, že korene javorovej ležia hlboko, dokonca aj u mladých stromov, môžu odísť až 2 m v hĺbke a staré – až 4 m. A rozvetvenie koreňov je tiež významné. Ak je v porovnaní s korunou, potom šírka koreňového systému javoru je 3-4 krát širšia ako koruna. Ak sú korene vytvrdené na vlastnú päsť, dokonca aj majú dobrý nástroj, bude trvať hodinu 4.

Môžeme povedať, že budete mať šťastie s tými, ktorí sa budú zhromažďovať, aby ste odstránili ročnú rastlinu. Jeho koreň nemôže byť nazývaný silný, pretože práca nebude tak zložitá. Ale za rok sa koreň klíčil v zemi asi 30 cm, uvoľní reťazové bočné výhonky.

Ako sa zbaviť javoru?

Ako sa zbaviť javoru?

Pozornosť! Ak opláchnete šikmý strom (normálny alebo disk), koreň môže nechať koreňové potomstvo. Preto, aj keď sa musíte zbaviť jednoročných javorov, je potrebné odstrániť koreň.

A ľavé vetvy, ak sú podmienky priaznivé, môžu tiež vytvoriť nový koreň. Preto je potrebné odstrániť záhradný pozemok z javola.

Späť v 18. storočí, autori napísali, že je možné mechanicky a navždy zničiť strom, ktorý ho zbavil. Barrel bol narezaný a zvyšok sa pevne zakryl slamou. Dnes to robia, len namiesto postrojov používajú čierne plastové vrecia na odpadky. Taška by mala byť pevne upevnená, aby to vietor to nevyhodil. A za rok sa môžete spoľahnúť na skutočnosť, že zvyšok stromu sa zrúti.

Tam je metóda ľudí – „pás“. Na kmeni sa vyrába, ktorej hĺbka môže dosiahnuť 6 cm. Bude to nahé drevené šťavy. Tieto šťavy budú priťahovať hmyz a zničenie stromu začne, možno povedať prirodzene.

Ako sa zbaviť javoru?

Ako sa zbaviť javoru?

Ako odstrániť javorové mulčovanie?

Kmeň rastliny mulk do maximálnej výšky. Mulčová vrstva nedá kyslík, aby prenikol na korene stromu, začne sa sušiť. Táto metóda má mnoho výhod, ale chyby budú vždy znížené na jeden – musíte čakať dlho. Aspoň-to. Ale bojové stromy, ak nie sú mučení korene manuálne, vždy tento bod nie je rýchly.

Mulčovanie v jednom prípade pomáha, ležať rastliny z chladu, posilniť ho bez toho, aby sa vyskytla na burinu. Ale keď sa odstráni konope mulč, nedá sa kyslík, aby prenikol do zeme.

Na jednej strane je to všetko jednoduché, prirodzene a dostupné, na druhej strane – metóda nebude tiež dať sto percent záruky. S výkonným koreňovým systémom môže strom vydržať takéto mučenie.

Ako sa zbaviť javoru?

Chemické metódy

Existuje mnoho spôsobov, ktorým vám umožní vyhnúť sa rezaniu a odstráneniu záhrady zo záhrady, cyklistické ľudové prostriedky. Sú relevantné, ak je mimoriadne nevyhnutné urobiť bez ožarovania pne v krajine.

Soli

Navrhuje sa rozdeliť soľ s vodou, podiel rovnosti. A Od samého začiatku jari potrebuje strom „krmivo“, deštruktívne pre to, solená crr. Pochádza z neskorých jesenných mrazov. Ak chcete aktivovať tento proces, musíte vytiahnuť priekopu okolo trupu a zaspať priamo do IT soľ, nie uviaznuť do zväzkov. Potom všetci potriasli zem a nechal všetko, čo je. Nie je potrebné vodu výkop.

Ak je stále znázornený mladý pigle, musí sa otočkať. Recept so soľou tiež zdĺhavý, rastlina postupne zomrie. Ale aspoň chemikálie sa nepoužívajú: Pre mnoho pochybností je dôležité ich použiť minimálne.

A môžete to tiež urobiť – aby ste sa živili konope, zaspím ich obyčajnú varnú soľ. Zvyčajne sa roľníci robia priečne, celkom hlboko. Opustiť soľ bude potrebná na povrchu konope. To všetko vedie k sušeniu dreva. Hoci žiadne záruky nie sú: Maple môže mať silný koreňový systém, ktorý bude trpieť takou manipuláciou.

Ako sa zbaviť javoru?

Na mieste, kde bol pahýľ, leptaná soľ, zvyčajne nemajú rastové zemiaky. Hoci takéto množstvo soli nie je toľko, takže účinok na túto oblasť je deštruktívny.

Minerálne hnojivá

Akýkoľvek druh minerálnych hnojív môže spomaliť ďalší vývoj stromu. Otázka v počte použitých zložení. Prísť s minerálnymi hnojivami, ako aj soľou. Na konope vinnej obce sa prehlbovanie rozreže, kde deštruktívne zloženie zaspí. Po frustrácii musíte skórovať dopravné zápchy.

Najlacnejšia a cenovo dostupná možnosť – sodný alebo amónny dusičnan. Močovina môže byť tiež uložená z javorových húštie. To bude možné zničiť rastlinu, pretože minerálne komponenty doslova spaľujú koreňový systém, sú distribuované a nižšie.

Ak je strom starý a veľmi silný, táto metóda môže prejsť. Presnejšie, raz nestačí. Ale odborníci zabezpečujú, že dvojzriadená frustrácia konope minerálnych hnojív nebude vydržať ani najvýkonnejší javora.

Ako sa zbaviť javoru?

Pesticídy

Pesticídy sú chemikálie, ktoré umožňujú chorobám rastlinných chorôb a škodcov. Herbicídy – presnejšie, úzke zameranie chemikálií. Pomáhajú zničiť rastliny nevhodné na stránke.

Medzi týmito kompozíciami budú odborníci radiť:

  • „Tornado 500в);
  • „Rolap vp“;
  • „HURRICANE FORT VP“.

Analógy týchto liekov by mali tiež pomôcť v boji proti javoru. Zároveň sa však komplexné opatrenia používajú častejšie: a rezanie trupu a rezanie kôry na pahýli, pretože každý strom, ako žijúci organizmus, má svoju vlastnú imunitu. Koreň k druhému sa drží život a nie všetky akcie budú určite víťazné.

Ako sa zbaviť javoru?

Ako sa zbaviť javoru?

Spôsob, akým rastlina zomrie, závisí od rôznych faktorov:

  • jeho vek;
  • vybraný spôsob ničenia;
  • Veľkosť kleny.

Je dôležité si uvedomiť, že takéto opatrenia dáva zmysel obrátiť sa v období nasadenia, v lete a na jar.

Akýkoľvek nadobudnutý liek má konvenčné kontraindikácie. Výber ho, musíte sa pozorne oboznámiť s pokynmi, zistiť, ako ovplyvňuje pôdu, ako dlho sa v ňom oneskoruje a t. D. Nakoniec, agrochémia ovplyvňuje negatívne nielen na koreň stromu, ale aj na hmyz, zvieratá, vtáky žijúce na tomto mieste. Presne sa otvory často vykonávajú v kmeni stromu, kvôli ktorým sa stáva zraniteľným a vystaveným škodcom útokom.

Ako sa zbaviť javoru?

Chemické metódy odstránenia javoru zahŕňajú zapaľovanie. A všetko, pretože najprv na pahýli sú zárezy, rezy, kde sa nalial benzín. Používa sa ako chemická látka, aktivácia zničenia pňa. Ale zároveň je potrebné, aby bol stále údajný. Samozrejme, táto metóda si vyžaduje veľkú opatrnosť a dodržiavanie všetkých bezpečnostných opatrení.

Iný, nie najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť javorového betónu. Ak sa na tomto mieste predpokladá, že usporiadate trať, pomerne skutočný spôsob. To znamená, že pôda okolo pňa, stačí vyliezť na betón. Konkrétne hĺbka – až 0,7 m. Prístup vzduchu do koreňového systému sa zastaví.

Ak sa všetky načrtnuté metódy zdajú byť nedostatočné a tolerovať celý rok (alebo ešte viac) Nechcem vydržať na pozemku, nechcete ísť radikálne.

Nezávisle vychádzajú s pňou veľmi tvrdo, ale ak si objednáte služby špeciálneho vybavenia, sa s tým vyrovnať pre jednu návštevu.

Ako sa zbaviť javoru?

Ako sa zbaviť javoru?

O tom, ako sa zbaviť amerického čistého, pozrieť sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár