Ako sa zbaviť práškovej rosy na kŕdle?

Floxes – krásne a nenáročné kvety, zdobenie záhrady, záhrady, parapety. Skúsené kvety vedia, že bolesť týchto rastlín sa často spochybňuje ich ďalšiu kultiváciu. Nafúknutý rosa na Phloxes – jedna z najčastejších diagnóz, ktoré sú vybraté touto rastlinou.

Ako sa prejavuje choroba?

Na samom začiatku posledného mesiaca leta na farbách môžete detekovať bielu flure. Je to jednoduché notické, lézie sú doslova zarážajúce. Ak nebudete bojovať s ochorením, rýchlo riadi svieži kvetinové kríky.

Nafúknutý rosa je skutočný a nepravdivý.

Oba typy chorôb provokuje hubu. Falošná odroda sa vyskytuje s vysokou vlhkosťou na pozadí stredných teplôt indikátorov, reálne – so suchým počasím s ostrými skokom teploty a vlhkosti.

Ako pochopiť, že Phloxes sú chorí s plesňou:

 • Horný povrch listov bol pokrytý belavým rode;
 • Štruktúrou sa vznešla flure, alebo veľmi hustá web;
 • RAID najprv je vytvorený na spodných listoch, po ktorých sa pohybuje do mladého radu;
 • Na oboch stranách listu sa vytvoria tmavo hnedé škvrny – to sú tvorba húb, odtiaľto a spory sa šíria huby;
 • Šťasy rastú veľmi rýchlo, zlúčiť, tvoria rozsiahle zóny lézie;
 • Leafs suché, potom, čo huby útoky stonky a kvetenstvo.

  Puffhy rosy je nenáročná k podmienkam pre jeho vývoj: útočí na rastliny rýchlo, každý deň rozširuje hranice porážky.

  A mladé rastliny sa stávajú obeťami častejšie, čo nemali čas na zvýšenie špeciálnej ochrannej vrstvy. Akonáhle bola porážka zistená, padlé časti rastliny by mali byť okamžite odstránené. Našťastie, Choroba sa môže liečiť, a ak sa začína liečba v čase, bude úspešná.

  Prečo sú phlox choré?

  S najväčšou pravdepodobnosťou v prípade nepozornejšej kontroly rastlín. Naozaj, Kvitnúce floomové ochorenia nie je možné vždy rýchlo rozpoznať. Takže skúste raz týždenne starostlivo preskúmať kvety, nahliadnuť pod listy, horné a nižšie.

  Nezabudnite, že huba môže prejsť závodom cez záhradný nástroj, ktorý nie je dezinfikovaný.

  Zvýšíte riziká ochorenia, ak:

  • nedostatočne zalievanie Phlox (zabudol naletieť niekoľkokrát, rastlina oslabuje);
  • transplantovať v lete alebo neskorom jari;
  • pestovať kvety na nadmerne kyslú pôdu;
  • Použite príliš studenú vodu na zalievanie phloxov v tepla;
  • Nedôverne riedené pristátie.

  Venujte pozornosť týmto negatívnym faktorom: Ak aspoň jeden z nich pripúšťate, všetky opatrenia na boj proti maklevným rosám môžu byť zbytočné. Rastlina je dôležitá nielen z ochorenia, ale tiež zabrániť rizikám novej infekcie.

  Najlepší spôsob, ako bojovať proti maklevným rosám

  Každý skúsený záhradník povie, že najlepším prostriedkom na boj proti hubovým ochorením je jeho prevencia. Od samého začiatku leta potrebuje rastlina dezinfekciu s drogami založenými na medi („Topaz“ alebo akýkoľvek iný fungicíd). Dobrý výsledok poskytne liečbu Phloxillasy roztokom Furaciline (20 tabliet / 10 litrov vody).

  Dôležitý! Pri spracovaní už trvalých rastlín existuje prísne pravidlo: uložiť ich, musíte striekať špeciálne kúsky a susedné rastliny.

  5 Hlavné pravidlá pre prevenciu plesnia.

  1. Každý 4 roky transplantoval Phlox na nové miesto.
  2. Spánok stonky, aby sa im usporiadali optimálne vetranie.
  3. Pokles zeme.
  4. Ak si všimnete príznaky lézie listov, neustále ich prelomte. Po tomto horení.
  5. Snažte sa zvoliť, aby sa tieto odrody rozlišovali od odolnosti ochorenia.
  Prečítajte si viac  Ponya: Popis a pestovanie

  Ak upozornenia nepomohli, ani napríklad zabudol na liečbu rastlín na začiatku leta, nezúfajte, že padlý Phlox vo väčšine prípadov je možné uložiť.

  Ľudové opravné prostriedky

  Existuje 5 receptov, ktorého dopyt je skvelý (aj v podmienkach vysokej súťaže so syntetickým produktom). 5 Recepty na boj proti Flys rose na Phloxes.

  1. Drevený popol. Zbierajte drevený popol, 2 litre vody budú potrebné pri 300 g popola. Naplňte popolovú vodu, dajte zloženie 2 dni. Štýl. Perfoliate získanú infúziu. V ňom, sóda na prístroji 7-8 domácnosti, zmiešajte kompozíciu. Pokračovať rastlinami dvakrát, interval medzi spracovaním – týždeň.
  2. Sóda + mydlo. V jednom litri vody, šíri 5 g sódy (kalcinované), 5 g domácnosti mydla. Striekajte kvety s touto kompozíciou rovnakou schéme: 2 krát s intervalmi týždenne.
  3. Z SKYSHELD KEFIR, vyberte Sérum, premiešajte ho vo vode (100 g séra / 1 l vody). Táto zmes je len postriekajú phloxes.
  4. Cesnak. Zrušte 50 g cesnaku veľmi jemne, naplňte ho 2 litrami vody. Nechajte infúziu v deň, počas tejto doby bude koncentrovaný. Tento kvapalný proces kvety.
  5. Ghunk. Akákoľvek spôsobená tráva (nechať ju byť burina) je potrebné zlomiť, mix, nalievať vriace vodu. Tráva a voda sa používajú v rovnakých pomeroch. Prostriedky na trvanie 5 dní, potom infúzia je zmrazená a je pripravená na liečbu, ktoré majú byť zmrazené.

  Alternatíva k tomuto populárnym receptom – infúzia kovboja. V vedre s vodou, presmerovanie malého hnoja, tento medzervý sprej phlox. Možnosť je účinná, predpokladá sa, že riziko nových fragmentov lézie je takmer rovné nule. Všetky uvedené recepty sú založené na reakciách mikroorganizmov v ich zložení, ktoré sa aktívne bojujú s plesňovým kauzálnym činidlom. Pre rastliny sú to neškodné spôsoby, v každom zmysle slova – organické.

  Sledujte rastliny 2 týždne. Ak ste sa nepodarilo zbaviť choroby, a nové listy už boli pokryté bielym cob, budete musieť získať antifungálne činidlá.

  Špeciálne prípravy

  Prípravky platia striktne podľa pokynov: Obal je napísaný na obaloch a pravidlá rozprašovania a počet postupov potrebných na poškodenie huby. Liečba Phloxov z pulzného rosy zahŕňa použitie:

  • Koloidné roztokul síry (0,5-1%);
  • „Tiovila“;
  • „Skor“;
  • „TOPAZ“;
  • „Baliton“;
  • „Topcin“;
  • „Fundazola“.
  Prečítajte si viac  Ako zasadiť tulipány na jar?

  Jeden z uvedených zdrojov by mal zachrániť kvety z bielej formy.

   Nesnažte sa „rozdrviť“ hubu s množstvom: Vyberte si jeden z liekov, je rozvedený a aplikovaný podľa pokynov. Dajte si pozor na stav rastliny.

   Čo sa stane, ak nič neurobíte?

   Ak ste nebojovali s plesňou, padajúce do pádu z listov Phloxes zmení vzhľad hnedých škvŕn. Huba neohrozuje nič, pretože sa pripravuje na zimu. Na letákoch závodu začína tvoriť ovocné telá.

   Padlé listy sa stávajú zdrojom infekcie – infikujú pôdu, pretože v mieste ich kŕmenia pre budúci rok zdravé rastliny nebudú rásť.

   Začať liečbu organistom: Ak ste nepovolili úplnú léziu, jeden z prírodných prostriedkov bude nevyhnutne pomôcť. Nekombinujú organické recepty a používanie „chémie“, bude to stres pre rastliny. Nezabudnite napáliť paralelné listy.

   Ako zabrániť lézii flueous rosy?

   Začnite z najjednoduchších – nenechajte burinu na rastline. Včas sa prispôsobí kvetu, takže vážiace bylinky neinterferujú s normálnym rastom, výživou a dýchaním Phlox. Ako chrániť Phlox pred hubami:

   • Pop pôdy v blízkosti farieb;
   • Zatiaľ čo rastlina kvitne niekoľkokrát usporiadať univerzálny podávač;
   • Nepreháňajte ho s dusíkovými hnojivami – ak sa kvetina dostala s prebytkom, bude pridávanie rastu a intenzívny rast, alas, prispieva k infekcii s hubami;
   • Kŕmenie listov pacientov s Phloxes vyzdvihnúť zo zeme a horenia;
   • Uistite sa, že sa môžete naučiť na jeseň, pridávajte hnojivá s meďou do nej;
   • Na jar sa pôda v blízkosti rastlín dôkladne inšpirovala humusom;
   • Každé 2 týždne môžete šíriť Phlox 1% maltu Bordeaux tekutiny.

   Dezinfekcia záhradného nástroja je jedným zo základných princípov objednávky na pozemku.

   Na tento účel môžete použiť inkins obsahujúce alkohol, lekárske spreje, mangánové riešenie. Samostatné nástroje (ich povrchový povrch) sú kalcinované na ohni. Môžete použiť na dezinfekciu záhradných nástrojov a prípravkov na báze jódu, pomáhajú zabrániť šíreniu plesňových a vírusových ochorení na mieste.

   Prečítajte si viac  Ako sa zbaviť javoru?

    Všetky vyššie uvedené opatrenia sú za to vykonávať: faktom je, že prášková rosa nespomína v poškodení. 3-5 dní spôsobuje, že na to spôsobuje drvenie, čo najviac biť kvety.

    Infekcia často padá na jar, pretože Phlox v tom čase sa intenzívne získava v raste, ale choroba sa prejavuje zvyčajne v lete.

    Vzhľadom k tomu, od samého začiatku leta, skúmať Phlox, venovať osobitnú pozornosť dolných listov (z ktorých začína porážka).

    V ďalšom videu sa dozviete, ako pripraviť účinné prostriedky na boj proti phloxsom z fytosporínu a sódy.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: