Ako si vybrať betónové póly na plot?

S výstavbou lokality krajiny je jedným z najviac zodpovedných momentov inštalácia spoľahlivého a odolného plotu. Pre akýkoľvek typ plota sú potrebné silné podpery. Tento druh podpory pre plot sú predovšetkým betónové póly.

Výhody a nevýhody betónu podporuje

Betónové základy pre plot sú tradične považované za najspoľahlivejšie, vďaka mnohým ich výhodám:

 • Trvanlivosť. Poliaci pre plot z betónu majú veľmi dlhú životnosť a sú zaručené, že zastavia niekoľko desiatok rokov.
 • Silový. Betónové podpery sú vysokou pevnosťou.
 • Jednoduchosť Pri spracovaní a inštalácii.

 • Široká škála dizajnu. Vzhľad betónových pilierov je možné ľahko zmeniť použitím rôznych materiálov pre dekor. Môžete použiť farbu, omietky, dekoratívne kamene.
 • Jednoduchá inštalácia. Majitelia vidieckych domov môžu nezávisle inštalovať konkrétne podporu pre budúci plot. Nemôžete pristupovať odborníkmi, pretože inštalácia Poliakov nevyžaduje odborné zručnosti a zručnosti.

V každom produkte existujú žiadne nevýhody. Betónové podpery nie sú výnimkou.

Minusy:

 • Pre správnu a spoľahlivú inštaláciu betónových pilierov pre plot je potrebné predovšetkým, silná nadácia. Dlho dlho pracovať na oslepení nadácie na Zemi. Ak neplatíte náležitú pozornosť kvalite nadácie, plot môže čoskoro deformovať alebo napadnúť vôbec.
 • S nezávislými výrobou betónových pilierov je pri plnení potrebná dôkladná pečať betónu, aby sa zabránilo vzhľadu klastrov vzduchu.

Pozitívne charakteristiky betónových pilierov pre plot s úrokmi sa prekrývajú ich nedostatkom.

Inštalačná technika

V procese inštalácie podpory z betónu na plot, možno rozlíšiť tri hlavné etapy:

 1. Najprv musíte vybudovať debnenie.
 2. Nainštalujte sa železné vystužené tyče.
 3. Nalievanie betónovej zmesi.

Pred pokračovaním priamo na inštaláciu betónových stĺpcov je potrebné starostlivo pripraviť všetky potrebné nástroje, bez ktorého nie je možné robiť v procese.

V práci, spravidla potrebné:

 1. Strom alebo preglejky.
 2. Kovové armatúry.
 3. Polyetylénový film.
 4. Zváračka.
 5. Sada skrutiek.
 6. Kladivo.

Keď sa pripravia všetky nástroje, môžete prejsť na prvú fázu inštalácie betónov podpery, a to na debnenie.

Tento proces si vyžaduje vysokú pozornosť, pretože záleží na tom, ako budú budúce piliere správne. Najjednoduchšie a najbežnejšie zariadenia debnenia sú debnenie vo forme dreveného krabice.

Práca na výrobe takéhoto krabice sa vykonáva v určitých štádiách:

 • Ak chcete začať z obyčajných drevených dosiek alebo preglejkových kusov, je potrebné rezať časti pre tri strany debnenia. Samotná debnenie stojí za to urobiť v závislosti od veľkosti budúceho referenčného dizajnu.

 • Ďalej je potrebné, aby sa navzájom otvorili tri strany debnenia a dva konce a horná časť by mala zostať otvorená. Toto sa vykonáva pre budúce naplnenie betónovým riešením. Debnenie sa odporúča upevniť skrutkami, ktoré potom, s procesom demontáže formulára na strane, bude ľahko odstrániť.
 • Ďalej je potrebné pevne nastaviť všetky prvky tvaru medzi sebou a uložiť dizajn polyetylénovým filmom. Odporúča sa urobiť, aby ste zvýšili hydroizoláciu debnenia pri naliepení betónu. Niekedy namiesto polyetylénu, plastové platí, čo ďalej zvyšuje hladinu hydroizolácie a nedovoľuje, aby sa betónová zmes vytekala z formy.

Aplikácia výstuže je dôležitá pre poskytovanie stĺpov zvýšenej sily. Čistý cementový post bez armatúr nemôže vždy zabezpečiť dlžnú udržateľnosť na budúci plot. Mali by sa poskytnúť titulok a kvalita betónovej zmesi.

Na výrobu rámu armatúr by sa mali zohľadniť niektoré funkcie: \ t

 1. Na dizajne debnenia by sa mali nachádzať štyri železničné tyče. Odporúčaný priemer tyčí je od 12 do 16 mm.
 2. Tiež potrebné krátke armatúry, ktoré budú umiestnené cez budúce stĺpce. Ich priemer bude približne 8 až 10 mm. Priečne tyče by mali byť umiestnené od 5 do 15 cm.
 3. Pri inštalácii vystuženia v dizajne je potrebné poskytnúť medzeru medzi spodnou úlohou a výstužou, ktorá by mala byť asi 2 cm. To sa robí tak, že betónová zmes môže úplne skryť výstuž.

Po výstavbe konštrukcie debnenia a rámov z tyčí armatúr je potrebné nechať betónovú zmes. Pri príprave roztoku by sa mali použiť tri hlavné zložky:

 • piesok;
 • voda;
 • cement.

Je možné interferovať s riešením s manuálnym spôsobom alebo aplikovať betónový mixér, ktorý bude oveľa pohodlnejší a umožní uloženú silu.

Ďalej sa musíte presunúť priamo do procesu výplne riešenia v rámci formulára debnenia.

Aby sa zabránilo výskytu vzduchotesnosti v budúcich pilieroch, musí byť zmes utáčka a elegantná.

Po naplnení je dizajn zakrytý na vrchole dosky a listy po dobu od 7 do 9 dní, aby sa zmes úplne zmrazila.

Nezávislá výroba železobetónových pilierov pre plot – to je významné úspory a osobnú dôveru v spoľahlivosť dizajnu.

Aj pomerne často majitelia vidieckych domov získavajú prefabrikované štruktúry, ktoré majú rad pozitívnych vlastností, najmä: \ t

 • nízke náklady;
 • Jednoduchá inštalácia;
 • trvanlivosť;
 • Ušetrite čas a úsilie.

Hlavným rozlišujúcim znakom prefabrikovaných betónových stĺpcov je rýchla a jednoduchá inštalácia, s ktorou môže niekto zvládnuť. V inštalácii konkrétneho dizajnu tímu nie sú žiadne špeciálne ťažkosti.

Ak chcete nainštalovať stĺpce tímov, je potrebné predopakovať nadáciu. Ako jadro budúcich pilierov sa používa kovová rúra alebo niekoľko výstužných tyčí.

Prefabrikované bloky sú navzájom spojené s betónovou zmesou. Potom, čo naplňte betónou celú vnútornú pussy dutinu.

Dekorácia

Pomerne často betónové základy pre plot nie sú len plotom domu, ale druh dekoratívnej štruktúry. Dizajn Možnosti Veľa. Hlavnou vecou je priblížiť sa k dekoru konkrétneho dizajnu a fantázie.

Pri maľovaní zosilnených betónových pilierov sa často používajú tieto typy:

 • epoxid;
 • akryl;
 • guma;
 • polyuretán.

Na aplikáciu epoxidovej farby na betóne je potrebné vykonávať prípravné práce na povrchu piliera. Takáto farba má pretrvávajúcu farbu, ktorá je ťažké zmeniť, keď znovu zafarbenie.

Charakteristickým znakom akrylových farieb je ich životné prostredie. Takéto farby majú rýchle sušenie, odolné voči vlhkosti a môžu byť aplikované s jednou vrstvou. Akryl spoľahlivo chráni betónový povrch pred vystavením korózii. Takéto farby sa môže aplikovať na povrch valčeka aj kefy. Úplné obdobie sušenia akrylovej farby je 14 hodín.

Gumové farby sú pomerne nové produkty, ktoré sú veľmi odolné voči vlhkosti. Takéto formulácie môžu byť aplikované aj na surovom povrchu, ale je potrebné to urobiť v niekoľkých vrstvách.

Polyuretánové farby sú veľmi perzistentné a majú chemickú a mechanickú silu. Jediný mínus takýchto farieb je dlhé obdobie sušenia, ktoré môžu byť od 2 do 14 dní.

Dekorácie betónových stĺpcov sú často používané omietky.

V tomto prípade stojí za to vyčleniť niekoľko typov omietky:

 • vápno-sadry;
 • mozaika;
 • minerál;
 • Dekoratívny.

Funkcia vápennej sadrovej omietky je jej kompletná životné prostredie. Omietky z vápna a sadry je veľmi stabilné pre mechanické poškodenie a vzhľad alebo huba.

Mosaická omietka obsahuje v jeho zložení malú kamennú drvinu. Omietky zaručená zbúrať všetky mechanické poškodenie.

V zložení minerálnej omietky sa nachádza cement-známy roztok.

Dekoratívna omietka dáva betónu podporuje úžasný vzhľad. Dekoratívna omietka je veľmi odolná a trvanlivá.

Tiež veľmi módne zdobia betónové konštrukcie s plastovými panelmi alebo dekoratívnym kameňom. Plastové panely sú reprezentované širokou škálou farieb a kresieb a dekoratívny kameň je elegantne simulovať povrch prírodného materiálu.

Nemenej módny trend je plot dekor a železobetónové piliere s mozaikou.

Obvykle sa na dokončenie mozaiky použije ťahový kameň, ktorý je ľahko narezaný na potrebné časti. Mozaika môže byť tiež reprezentovaná širokou škálou rôznych farieb a kresieb.

Taký prvok dekor ako dekoratívny tehál, ktorý sa objavil na trhu relatívne nedávno, je vynikajúcou dekoráciou betónových pilierov pre plot.

Takéto tehly môžu byť niekoľko typov:

 • hladký;
 • „otrhaný“;
 • uhlový;
 • polkruhový.

Nosenie dekoratívnych tehál sa neodlišuje od štandardu.

Také spektrum materiálov pre dekorácie pomôže poskytnúť sivé a neporušené betónové piliere akýkoľvek tvar, farbu, účinok radosti a kreativity. A okrem toho, moderné dizajnové materiály nielen zdobia povrch, ale tiež dávajú ďalšiu silu.

Ako si vybrať betónové póly pre plot, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: