Ako si vybrať farbu pre bazén?

Krásne a priestranné bazény sa stávajú skutočnou pýchou vlastníkov krajín miest. Ale že tank vyzerá atraktívny, len na inštaláciu. Ďalšou fázou práce je dekorácia misky. Na tento účel si môžete vybrať niekoľko materiálov, ale najčastejšie z nich je farba. Ako ho používať a aké výhody tejto voľby, zvážiť nižšie.

Zvláštnosť

Ak pred niekoľkými rokmi boli vlastníci bazénov k dispozícii na dokončenie len dlaždice, teraz väčšina ľudí sa rozhodne kúpiť presne farbu. Je to spôsobené radom výhod, ktoré tento typ materiálu má:

 • farba je oveľa lacnejšia ako dlaždice, dokonca aj tie drahé;
 • Jednoduchosť aplikácie: Dlaždice musí nainštalovať osobu, ktorá chápe túto otázku, a dokonca aj dieťa pomôže maľovať;
 • Aplikácia bude oveľa rýchlejšia ako kladenie dlaždíc;
 • Moderné kvalitatívne riešenia obsahujú látky, ktoré bojujú s výskytom húb, plesní, vápna;
 • Farby môžu byť použité pre kovové aj betónové bazény;
 • Trvanlivosť: Ak je farba aplikovaná správne, bude trvať mnoho rokov bez nutnosti aktualizácie.

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Prakticky žiadne nedostatky tohto typu materiálu. Určitý mínus možno považovať za to, čo je potrebné dôkladne pripraviť pred farbením. Okrem toho, niektorí ľudia sa zdajú byť ako farba vyzerá lacnejšie v porovnaní so sofistikovaným kachľovým.

Názory

Nie každá farba predávaná v stavebných predajniach možno použiť na farbenie nádrže misky. Musíte si vybrať špeciálne formulácie pre bazény. Niekoľko z týchto odrôd.

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Polyuretán

Táto farba môže byť aplikovaná na betón, kov, ako aj rôzne druhy kameňa. Polyuretánová možnosť je absolútne bezpečná, nevylučuje škodlivé chemikálie, práca sa môže vykonávať v interiéri aj vonku. Optimálne použiť dvojzložkovú farbu, ktorá sa bude musieť zmiešať s rozpúšťadlom. Takéto farbenie dá krásny lesklý lesk.

Je však potrebné pripomenúť, že polyuretánové farbivá spievajú najmenšiu drsnosť, takže povrch musí byť dokonale hladký. Nádrž môžete vyplniť kvapalinou po 12 dňoch.

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Hlorkochuk

Podobný typ farby je veľmi vysoko ocenený profesionálmi a mnohí odporúčame si vybrať. Väčšina všetkých chlórovaných možností je vhodná pre kov a betón. Sú dokonale aplikované, nenechávajte vlhkosť, veľmi odolný voči opotrebeniu je dosť rokov. Okrem toho, takáto hydrokracia zabraňuje tvorbe bodov a plesní. A chlórované farbivá sa môžu použiť aj v slanej vode.

Mínus bude odparovanie, takže práce na farbenie by sa malo vykonávať v rukaviciach a respirátori, a ak je to miestnosť, mali by ste poskytnúť vysoko kvalitné vetranie.

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Epoxid

Zloženie epoxidových farieb zahŕňa živicu a tužidlo. Takéto farbivá sa môžu aplikovať na rôzne druhy materiálov. Farba nie je vymazaná, povlak je trvanlivý a odliati.

Životnosť poťahovania – nie menej ako 20 rokov, ale je dôležité dodržiavať farbenie technológie. Pred aplikáciou farby je potrebné postupovať povrch a počkať asi 8 hodín. V opačnom prípade maľba môže ísť bubliny a začať peeling.

Okrem toho je tiež jedovatý, a preto je potrebné chrániť sliznicu a kožu.

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Akrylový

Akrylové farby sa používajú v rôznych oblastiach stavby a kreativity, takže nie je nič prekvapujúce, že ich začali používať a na farbenie bazénov. Môže byť aplikovaný na betón, keramiku, kov a cement, a farbenie môže byť vyrobené tak normálne aj pri mínusových teplotách. Farba nemení kyslosť vody, používa sa aj pre cisterny, v ktorých žijú ryby. Bezpečné, nevyrába škodlivé spojenia. Akryl je súčasne proti šokom, a tiež sa bojí agresívne čistenie.

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Hydrostooth

Hodnotenie alebo polyvinylchloridová farba – jedna z najlepších možností na farbenie bazéna vo vnútri. Je to veľmi ekonomické – bude potrebné maximalizovať 2 vrstvy tak, aby nádrž získal hodný pohľad. Pripojenie s povrchom, farba vytvára povlak, ktorý nevyvíja formy a mikróby. Vďaka tomu sa bazén podáva oveľa dlhšie.

Neexistuje žiadny nepríjemný zápach farby, bude ohňovzdorný a odolný voči soli, rôznorodej chémie a teploty kvapiek. Je však dôležité nezabudnúť, že taká farba si vyžaduje čisté rozpúšťadlo.

Ak sa pravidlá nebudú rešpektovať, povlak bude rýchlo prísť do disrepair.

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Výrobcovia

Výrobcovia naozaj vysoko kvalitných farieb pre bazén nie sú toľko. Zvážte niekoľko značiek.

 • Stancac. Toto je grécka firma špecializujúca sa na výrobu farieb a lakov. Poskytuje farby pre všetky príležitosti: pre domácnosť, lode, bazény, asfalt, drevo a betón, kovy. Akákoľvek farba pre bazén poteší jeho kvalitu a všetky z nich anti-korózia. Aj v súprave môžete zakúpiť a primer.
 • Isaval. Španielsky výrobca, ktorý si zaslúžil mnoho pozitívnej spätnej väzby. Sortiment má farby pre fasády budov, interiéru, podlahy, ako aj primérov a prípravných materiálov. Farby pre bazén sú neuveriteľne odolné voči chémii, korózii, zásadám. Zabráňte hubovým formáciám, bezpečným pre zdravie.
 • Tutgum Dangal. Táto farba z izraelského výrobcu. Vhodné pre betónové bazény, sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou voči kvapkám teploty, chlóru. Vyrobené v 2 farbách: modrá a modrá. Môžu byť použité len pre sladkovodné nádrže.
 • „Citadel“. Táto farba vyrába spoločnosť „LKM ZSSR“. Toto je gumová farba, ktorú kupujúci zanechávajú dobré recenzie. „Citadel“ je pomerne trvanlivý, bude to odohraní formy, opotrebovanie, vzhľad vápna po mnoho rokov. Používa sa na kov a betón, dokonale toleruje slanú vodu.

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Tipy na výber

Výber farby pre bazén ulice, musíte byť úplne presvedčený o jeho kvalite a je to, že je vhodný pre materiál, z ktorého je nádrž. Uistite sa, že sa pozriete na skladovateľnosť, pretože pokazené farbivá môžu začať bublinu, odlupovanie, nebudú slúžiť polovicu zasľúbeného termínu. Okrem toho nebude zbytočné, že sa opýtať certifikátu kvality.

Ak hovoríme o betónových bazénoch, optimálna voľba bude hydrostooth. Takáto farba bude potrebovať málo, aplikuje sa v 1-2 vrstvách a rýchlo schne. Dobrou voľbou bude tiež chlórcuchki a akryl, polyuretánová farba sa bude vysušiť dlhšie. Pre kovové a iné druhy bazénov, špecialisti odporúčajú epoxidové a akrylové riešenia.

Pokiaľ ide o farbu, najlepšia voľba bude modrá alebo modrý tón. Takéto farby sú príjemne ovplyvnené podvedomou, čo spôsobuje veriť, že voda v bazéne je vlastne jasná modrá. Existujú však aj iné možnosti, ako napríklad biela alebo zelená. Takéto nápady budú vyhovovať tým, ktorí nehľadávajú štandardné riešenia.

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako si vybrať farbu pre bazén?

Ako maľovať?

  V závislosti od typu farby sa farbenie uskutoční rôznymi spôsobmi. Dávame tiež niekoľko všeobecných odporúčaní.

  1. Prvá a povinná fáza bude upratovanie bazéna. Steny sú spracované s kovovým škrabkou, potom sa misa vyčistí a aplikuje sa na ňu 50%. Potom sa misa bazéna premyje z hadice s obyčajnou vodou a úplne vysušená.
  2. Ďalšie kroky – odmasťovanie a zarovnanie. Pomocou špeciálnych prostriedkov je misa degnácia, umývanie a sušenie. Potom odstráňte nezrovnalosti povlaku. Ak farba vyžaduje priming, potom je nutne vykonaná.
  3. Na maľovanie bazéna by ste si mali vybrať príliš horúco, suchý deň. Ak kompozícia prideľuje odparovanie, je dôležité zásobovať respirátor a ochranný odev. Farba sa mieša (a niektoré sú stále chované rozpúšťadlom, ak je uvedené v inštrukciách), a potom sa vzťahujú na misku bazéna. Mali by ste začať od stredu, postupne zdvihnite. Z nástrojov môžete použiť farbu, valček, kefa. Treba poznamenať, že vrstvy farby by nemali byť hrubé, inak sušenie oneskorí.
  4. Keď je čas pridelený na sušenie vhodné pre koniec, bazén je naplnený vodou a začína.

  Ako si vybrať farbu pre bazén?

  Ako vidíte, farbenie nevyžaduje obrovský materiál a fyzické náklady. Vodotesné farby sa stávajú vynikajúcou alternatívou k iným spôsobom, ako dokončiť, už za nimi krása. Výber tejto možnosti pre seba, môžete byť úplne presvedčený, že aspoň 20 rokov bude bazén v perfektnom stave.

  Odporúčania na výber farby pre bazén sú uvedené neskôr.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár