Ako si vybrať Mini Kultivátory?

Z toho, ako sa kvalitatívne zaobchádza s pôdou, počet a kvalita budúceho úrody bude závisieť. Práca využívajúca lopatu je najekonomickejšia, ale náročná spôsob, ako pripraviť pôdu. Ak je územie dosť veľké, potom to bude najlepšie využiť mini kultivátor, ktorý je schopný kvalitatívne vykonávať mnoho typov práce.

Čo to je?

Mini kultivátor je typ zariadenia, ktoré sa používa na uvoľnenie a pestovanie pôdy v krajine. Použitie takýchto zariadení je nevhodné pre veľké zemité. Stroj môže byť použitý v skleníkoch, v posteli alebo kvetinových lôžok. Kvôli kompaktnosti a malej hmotnosti vykonáva prácu v najčastejších rohoch záhrady a záhrady.

Tento typ technológie sa vzťahuje na manuál, poskytuje sa elektráreň, ovládacie prvky, ako aj mlyny, ktoré sa otáčajú. Hmotnosť a veľkosť mini kultivujúcich určuje jeho funkčnosť. Tieto malé agregáty sú tak ľahko použiteľné, že ich môže spravovať aj ženu. Pre zástupcov krásneho polovice ľudstva existujú možnosti, ktoré vážia až dvadsať kilogramov.

Vyhodnoťte kvalitu kvality mini-traktorov, vedené mnohými parametrami. Prvou dôležitou charakteristikou je hmotnosť zariadenia – okrem ľahkých modelov, existuje 30 kilogramov. Pre ťažkú ​​prácu sú agregáty navrhnuté, ktoré vážia 50-60 kilogramov.

Druhou dôležitou charakteristikou zariadenia je spracovanie parametrov cieľovej oblasti. V závislosti od účelu získavania mini-traktora, musíte zohľadniť šírku a hĺbku, ktorú pri prevádzke zachytáva. Malé kultivátory sú ocenené, predovšetkým na ich manévrovateľnosť a prácu v zóne ťažko do dosahu, takže ak sú zakúpené, je dôležité venovať pozornosť počtu rýchlostí.

Výhody a nevýhody

Jednou z hlavných výhod mini kultivujúceho je, že práca nevyžaduje veľké silné stránky. Ďalšie dôležité výhody jednotky možno nazvať nasledovným:

  • Jednoduché použitie a nedostatok potreby špeciálnych vedomostí, manažérskych zručností v tejto technike;
  • presnosť v práci;
  • Možnosť spracovania hard-to-dosahových miest, vrátane oblastí medzi stromami, kvetinovými lôžkami;
  • K dispozícii.

Nevýhody malého kultivujúceho zahŕňajú potrebu pravidelného výmeny častí, malého výkonu, spracovania malých území, nízkej účinnosti na pevnom mieste, nezrovnalosť hĺbky ponorenia do pôdy.

Kde sa používa?

Kultivácia sa nazýva proces uvoľnenia a vyrovnania hornej vrstvy pôdy, bez toho, aby ho otočila. Tento typ práce na poľnohospodárskej oblasti vykonáva traktor, ku ktorému je pripojený špeciálne určené zariadenie nazývané kultivujúci. V krajine bola taká práca vykonaná ručne, ale len kým sa nezobrazili mini kultivujúci. Toto malé zariadenie je vhodné nielen na dávkovanie, ale aj pre záhradu, ako aj pre záhradu. Malé kultivátory sa tiež používajú na nákup postele.

Takýto typ zariadenia je potrebný, ak ľudia nechcú tráviť veľa osobného času a sily na uvoľnenie pôdy, zacielenie na burinu vegetáciu a spracovanie Zeme okolo stromu.

Odrody

K dnešnému dňu výrobcovia ponúkajú stovky ľahkých kultivatorov, ktoré zjednodušujú prácu DACHA. Nielen muži, ale aj slabá polovica ľudstva miluje starostlivosť o záhradu a záhradu. Preto pre ženy si môžete vybrať špeciálne, ľahšie, možnosti pre mini-matky, vďaka ktorej práca na Zemi nebude v ťažkone. Preto, ak je záhrada alebo záhradný asistent potrebný s dvomi lopatkami alebo inými vlastnosťami, nákup mini kultivujúceho sa stane ziskovou prílohou.

Elektrický

Minimálne minimaTrátori, ktorí pracujú na elektrine, sa používajú na vykonávanie pôdy práce v krajine a záhrade. Rotácia jednotky pochádza z napätia 220 voltov. Hlavnými výhodami takýchto strojov sú kľúčenosť, rôzne sily motorov, jednoduchosť na použitie, kompaktné rozmery, nízku hmotnosť a nízke náklady. Nevýhoda v práci vzniká v tom, že prítomnosť drôtu je povinná. Elektrická jednotka vyžaduje veľa pozornosti, nie je možné pracovať na priestrannom území.

Benzín

Jednotka typu benzínu je autonómne zariadenie. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie môže byť použitá na spracovanie oblastí s veľkou plochou. Časť dizajnu tohto stroja sú spaľovacie motory. Všetky modely s rôznou silou, ktoré často kupujú na zvládnutie veľkých oblastí alebo fariem. Nezorporné výhody tejto techniky zahŕňajú vysoký výkon, možnosť aplikácie, keď je recipročná oblasť odinštalovaná, rôzne parametre na šírke dávkovača, nastavenie umiestnenia kolies, dobrá rotácia kolies, ako aj Prenosové funkcie prevodoviek.

Nevýhody benzínových strojov sa môžu nazvať hlukom počas prevádzky, vysokej hmotnosti, uvoľňovaní výfukových plynov do životného prostredia, konštantný materiál výdavkov na nákup benzínu a oleja.

Manuálny

Handmade Mini Cultivator je dobrý asistent v práci na uvoľnení, čerpacej pôde, ako aj odstránenie burín. Tieto agregáty sú oveľa efektívnejšie na lopatu a umožňujú vám pracovať rýchlejšie. S pomocou manuálneho kultivátora sa príprava pôdy vykonáva bez predčasného spracovania. Takéto diela prispievajú k zachovaniu vlhkosti a pôdnej mikroflóry. Spracovanie prioritných oblastí stromu, rovnako ako kríky, nedochádza k poškodeniu.

Takáto technika charakterizuje premyslené technológie, spoľahlivosť, pevnosť. Vďaka závažnosti zubov, pôdy akéhokoľvek typu exploduje.

Prehľad výrobcov a modelov

Moderné mini-vybavenie trhu ponúka tovar z celosvetových ochranných známok: Carver, STIHL, Fiskars, Bolar, Zubr, Subaru, Shtenli.

  • CARVER T-300. Technika tejto značky sa neobjavila tak dávno na domácom trhu, ale sa už podarilo vytvoriť ako vysoko kvalitné a high-tech. Model T-300 sa považuje za ideálnu možnosť, ak je to potrebné na riešenie úzkych častí. S touto jednotkou môžete ľahko prejsť pod krídlami, v blízkosti stromov a medzi riadkami. Vďaka napájaniu v 2 l. s. Technika sa dobre zvláda s úlohami. Používatelia si poznajú pohodlie pri nastavení polohy rukoväte. Váži auto 12 kilogramov, môže zvládnuť pôdu v hĺbke 22 centimetrov, šírka – 26 cm. Prítomnosť vzduchového chladenia umožňuje, aby mini kultivátor fungoval na dlhú dobu bez prehriatia.

  • Ergomax GC-25E odkazuje na dobrú profesionálnu techniku. Jednotka je schopná ľahko vyrovnať sa s krajinou. Spotrebiteľ v tejto súvislosti oceňuje techniku ​​dobrej funkčnosti. Zariadenie sa stane dokonalou verziou genzínového svetla mini kultivujúceho, s ktorým bude aj ženu schopná pracovať. Auto sa ľahko spustí a nedáva zlyhania. Nedostatočný model však možno považovať za nízky výkon motora. Jednotka kvalitatívne vykonáva povrchovú pestovanie, burinu a vykresľovanie série, ale zároveň musí byť pôda pripravená vopred.

  • Kioritz Deluxe z Mantis. Napriek nízkemu výkonu auta je vysoká kvalita a profesionálne zvládne s jeho úlohami. Táto technika sa často zakúpila pre procesy pestovania, uvoľnenia, prepojenia a burín. Rezačky sa otáčajú rýchlosťou 240 otáčok za minútu, čo prispieva k kvalitnej práci bez použitia úsilia od užívateľa. Toto auto môže používať ženy a starších ľudí. Kioritz Deluxe je spoľahlivé zariadenia, ktorých nevýhodou je považovaná za ich vysokú cenu, čo je celkom oslobodené s vynikajúcou funkčnosťou mini kultivujúceho.

  • HYUNDAI T-700 – Toto je pestovateľ benzínu so štvortaktným motorom. Technika sa vyznačuje dobrou funkčnou, mobilitou a malými rozmermi. Tiež výhody technológie možno pripísať možnosti regulácie výšky a pohodlia pri pohybe, ktorý poskytuje dopravné koleso. Pracuje auto s hĺbkou ponorenia do zeme o 30 centimetrov, zatiaľ čo výkon motora je 5,5 litra. s.

Sklopné zariadenie

Zariadenie malého kultivujúceho zahŕňa prítomnosť rezačiek. Malý základ s rámom dizajnu môže byť vybavený non-jednovou rezačkou, ktorá prispieva k eliminácii vegetácie burín, ako aj vysoko kvalitné lámanie pôdy. Niektorí používatelia menia trysky na plný úväzok na tých, ktorí charakterizujú vysokou pevnosťou a výkonom. Podľa odborníkov je lepšie zastaviť svoju voľbu pri nákupe rezačky kovov. Takéto prvky sú schopné vyrovnať sa s úlohami na ťažkých pôdach. S dobrými ostrými frézami, ukazujú možnosť brúsenia aj hlinených pôd.

Ďalšia priaznivá možnosť pre ďalšie trysky pre malý kultivátor je hodnosť. Toto zariadenie je potrebné na rezanie brázdy s následným výsadbou plodín. Efektívne je fungovanie rezačiek a hodnosti v agregáte. Tlováčková tryska prispieva k príprave pôd a bohatými formami. Aby sa zabezpečila spoľahlivá spojka vyššie uvedeného zariadenia, bude potrebné pripraviť potrebné časti potrebné na to potrebné.

Ďalšie prvky pre mini-traktora tiež zahŕňajú rotačné kosačky, ktoré sú inštalované vzadu. Za predpokladu, že jednotka je charakterizovaná kapacitou viac ako 5 litrov. C vhodné bude použitie pluhu. Toto zariadenie je schopné hlboké prenikanie do pôdnych vrstiev, ale vykonávanie práce sa nerozlišuje rýchlosťou.

Nie je potrebné zabudnúť, že pri práci so strojmi stojí za to premýšľať o spôsoboch vlastnej ochrany. Patrí medzi ne rukavice a slúchadlá na potláčanie hluku. S cieľom uložiť palivo do benzínového stroja, stojí za to dostať plastový nádobu – vďaka nim, benzín a olej nie sú oxidované. Podrobnosti o mini kultivujúcich sú často na sebe, takže bude účelné byť nákup zapaľovacích sviečok, tesnení, príslušenstva, hardvéru.

Voľba

Dachináy a záhradníci pracujú na pozemku, by mali priniesť radosť, takže bez nákupu špecializovaného vybavenia tu nemôže robiť. Mini kultivátory sú ponúkané v širokom rozsahu, takže výber takéhoto auta by mala byť premyslená. Hlavné kritériá, ktoré by sa mali riadiť počas nákupu asistenta, sú rozmery územia a kvality pôdy.

Nie každá technika má možnosť vyrovnať sa s tenkými pôdami, takže výber mini kultivujúceho, nezabudnite na možnosti jeho nožov. Berte do úvahy šírku, ktorú môže jednotka schopná zachytiť. Tento ukazovateľ je iný pre každý model, má schopnosť regulovať. Malá šírka je vhodná, ak existuje spracovanie prepojenia, ale ak je celá plocha opitá, indikátor by mal byť oveľa viac.

Tipy a recenzie

Po zakúpení mini-kultivujúceho sú neskúsení prevádzkovatelia iracionálne uložené. Aby bola technika fungovať dobre a na dlhú dobu, nezabudnite na palubu paliva, najmä to je dôležité s predĺženým jednoduchým jednotkou. Po práci potrebujete na umývanie techniky, vyčistiť to filtre. Menej starostlivosti tvrdšie vyžaduje elektrickú verziu mini kultivujúceho. Skúsení užívatelia malých zariadení na pestovanie odporúčajú, aby vždy udržiavali externý povrch jednotky, ako aj jeho ventilačné otvory.

Recenzie odpočtu a záhradkárov ukazujú, že mini kultivátory uľahčujú prácu v záhrade a záhrade. Mnohé pozitívne informácie sú k dispozícii na kvalitu agregátov, ich výkonu, pohodlia a jednoduchosti pri používaní. Ľudia, ktorí sa už stali vlastníkmi malých kultivujúcich, poraďte sa s nákupom takýchto strojov na zjednodušenie pôdnej starostlivosti. Jediná vec, ktorá môže zastaviť priemernú osobu počas získavania zariadenia, je jeho náklady, ale stojí za to zapamätať si, že peniaze strávené rýchlo vyplatí.

Akvizícia poľnohospodárskych techník je dôležitým rozhodnutím, pretože toto zariadenie nie je zakúpené na jeden rok. Preto je potrebné vziať do úvahy povahu pôdy a veľkosť územia, ktoré budú spracované. By nemali tiež zabudnúť na základné pravidlá nákladnej starostlivosti, aby nestratili spoľahlivého asistenta na chate.

Ako si vybrať Mini Kultivátor, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár