Ako si vybrať MOTOBLOCK?

MOTOBLOCK je funkčné poddruhy a alternatíva ministerstva. Táto mechanická jednotka s jednou osou sa používa na pestovanie pôdy. Proces sa vykonáva pomocou špeciálnej konfigurácie, ktorá môže ísť s hlavným mechanizmom a samostatne.

Názory

Šírenie MOTOBLOCKS začalo v roku 1980 po prejave agrárnej reformy. Mechanizovaný blok na spracovanie Zeme existoval predtým, ale od tohto obdobia dostal distribúciu v krajine. Jeho dizajn zabezpečuje pohodlie pozostávajúce z riadenia procesu bez akéhokoľvek dodatočného úsilia od osoby. MOTOBLOCK pracuje na benzín alebo dieselový motor. Redukčný hriadeľ je vybavený ľavým alebo pravým zariadením, ktorý informuje funkcie zariadenia Enhanced zariadenia. Jednotka sa pohybuje na výkonné kolesá so silnými pneumatikami, ktoré sú vybavené samočistiacimi mechanizmami z nečistôt počas pohybu.

Mechanizmus vykonáva rôzne úlohy na domácom pozemku:

 • procesy, orasovanie Zeme, príprava na pristátie a siatie;
 • pomáha starostlivosti o ne, zbierať zber;
 • Pomáha voľné a zlé kvetinové postele a postele, v rovnakom čase ich čistenie z nečistôt a burín;
 • A zhromažďuje trávu;
 • videl drevo;
 • Sprisky snehu a nesie tovar.

Prirodzene, všetky tieto úlohy sa vykonávajú pomocou špeciálnych zariadení, v súlade s značkou výrobcu. Všetky podobné prvky majú rovnakú štruktúru, sa líšia len v malých detailoch, ako aj komponentov. Pozostávajú z základne – šasi, motora, prenosu a kontrolného mechanizmu. Moderné stroje obsahujú hlavne motorový spaľovací motor. Menšie výkonové jednotky sú vybavené takýmito motormi na benzínom.

Jednolohový 4-zdvih motor je k dispozícii v zariadeniach určených na spracovanie malej oblasti Zeme a pozostáva z hlavného mechanizmu, riadiacich systémov, distribúcie plynu a zapaľovania a spustením mechanizmu. Prevodovka určuje rýchlosť pohybu a zadaný smer. Pomocou prevodovky, prepínačov rýchlosti. Podvozok sa skladá z rámu, kolies a hlavných uzlov. Riadiace prvky sa skladajú z osi riadenia, páky rýchlosti, spojky a iných vzorov. Výška zdvíhania a uhla otáčania osi riadenia je regulovaná pákou. A úloha batérie sa vykonáva pevnou batériou.

Ak chcete vykonať rôzne úlohy v záhrade a záhrade, boli vyvinuté rôzne typy motoblokov, ktoré sa úspešne vyrovnali s úlohami. Ich rozsah je dnes taký veľký, že je to len nemožné priniesť všetko. Preto v tomto článku zvážte najzákladnejšie. Všetky mechanizmy na pestovanie pôdy sú rozdelené na svetlo, stredné a tvrdé.

Pľúca

Mini-zariadenia tohto druhu používajú majitelia malých pozemkov v niekoľkých desiatok akrov. Často sú malé, kapacita len štyroch konských síl, ktorá zodpovedá 20 centimetrom spracovania pôdy v hĺbke. Neexistujú viac ako 30 kilogramov, kompaktné a manévrovateľné. Na posilnenie ich používajte všetky druhy príloh. Light Motor-Blocks sú nevhodné pre ťažké panenské pôdy. Na veľkých územiach zostanú nedotknuté ostrovy Nepanent Zem. Pre nich je optimálna ľahká rašelina s nízkou odolnosťou.

Stredný

Mid-stredné motory Motory vážia približne 100 kilogramov, ich sila je asi šesť konských síl. Sú dobre presunuté zásielky vážiace poltón. Vybavené ďalšími prílohami, ktoré zahŕňajú aj čerpadlo na čerpanie a čerpaciu tekutinu. Mid-stredné motory sa týkajú poloprofesionálnych, vybavených niekoľkými rezačkami a môžu zhromažďovať úrodu koreňových plodín. Sú ideálne pre prácu na malých domácich pozemkoch. V zime sa môže použiť ako zariadenie na čistenie snehu.

Ťažký

Heavy štvorkolesové motory majú relatívne veľké veľkosti, ktoré priamo súvisia s výkonom zariadení. Sú tiež vybavené špeciálnymi tryskami na vykonávanie rôznych funkcií. Sú univerzálne, ale kvôli ich pôsobivým rozmerom nie sú prepravované.

Typy motora

Všetky motorové bloky podľa typu motora sú rozdelené do dieselového a benzínu.

Benzín

Funkcia motorových blokov na benzínovom balení je:

 • Kompaktné veľkosti a nízka cena;
 • Nízky hranicu hluku;
 • Schopnosť fungovať hladko za všetkých poveternostných podmienok vrátane nepriaznivých;
 • Mäkké vibrácie.

Treba poznamenať, že je veľmi ľahké sa starať o takéto zariadenia, ako aj ich opravu v dôsledku dostupnosti komponentov materiálov a štruktúr.

Nafta

Motorové bloky s dieselovým motorom Tiež majú rad vlastností, vrátane:

 • spoľahlivosť a efektívnosť;
 • vysoká produktivita práce s nízkou spotrebou paliva;
 • dobrá priľnavosť s povrchom stability;
 • Jednoduchá oprava a výmena konfigurácie;
 • Dostupnosť chladiacich systémov vody a vzduchu.

Tieto mechanizmy na spracovanie pôdy sa nehľadá, ale rýchlo sa vyplácajú na úkor paliva. Mnohí Agriani si vyberú zariadenia na benzín v dôsledku relatívne nízkych nákladov, zatiaľ čo diesels majú výhodu v dôsledku rýchleho návratnosti v dôsledku lacného paliva. V takýchto zariadeniach neexistuje karburátor, takže sú zbavení potreby konštantnej úpravy. Medzi výhody aj schopnosť pracovať na nízkych otáčkach a prítomnosti dvojitého chladiaceho systému. Okrem iného, ​​nafta MOTOBLOCKS majú vyššiu účinnosť v porovnaní s benzínom. Ich bývanie a časti sú vyrobené z odolnejších materiálov odolných voči opotrebeniu.

Kritériá voľby

Vyberte si vhodné MOTOBLOCK je pomerne ťažké. Pred nákupom by ste sa mali vážne pripraviť. Určenie kritérií sú výkon a cena kultivujúceho. Ale najprv je potrebné určiť menovanie, prevádzkové podmienky a iné dôležité faktory. Existuje niekoľko tipov, ako to urobiť správne.

 • Konštrukcia a zloženie jednotky musia byť korelované s oblasťou ošetreného povrchu.
 • Pre ťažké pôdy a veľké plochy je lepšie použiť ťažké motobloky, pretože pľúca „skok“ a rýchlo zlyhá.
 • Pre často ošetrené pôdy na relatívne malých oblastiach sú napríklad vhodné ľahké a stredne veľké bloky motora, ktoré sú prispôsobené pre voľné humusové pôdy.
 • Tvrdé agregáty sa používajú na prácu s prílohami. Pri použití by ste mali kúpiť zariadenia nad 100 kilogramov.
 • Pre pohodlie, spoľahlivosť a dlhú službu potrebujete si vybrať najmä výkonné modely s aktívnymi nožmi.
 • Pred začatím práce vždy preskúmať technické aspekty a parametre mechanizmu. Sú označené špeciálnymi pokynmi, ktoré sú nevyhnutne zahrnuté do akéhokoľvek zariadenia.

 • Je lepšie zvoliť znížené prenosové zariadenie, pretože sa dosahuje s jeho maximálnou trakciou a diferenciálnym zamykaním.
 • Je potrebné uistiť sa, že zariadenie je na záruke a službe, ako aj zistiť, kde sa opravárenský obchod nachádza tak, že v prípade potreby kontaktovania.
 • Snažte sa zistiť povahu výstroja. V niektorých modeloch, keď je rozpad, musí ho úplne nahradiť. A tam sú tie, ktoré sú predmetom opravy. Je potrebné venovať osobitnú pozornosť tomuto „srdcu“ motoblock, bez ktorého fungovanie zariadenia je nemožné. Tento prvok hrá dôležitú úlohu, ktorá vedie mechanizmus, ktorý otáča MOTOBLOCK. Stáva sa to niekoľko druhov: uhlové, prevodové a reverzibilné. Všetci majú vlastné dizajnové funkcie.
 • Rozhodnúť, ktoré grip v moto. Sú tri druhy: odstredivé, so spojkou (nachádzajú sa v profesionálnych agregátoch) a páse („beh“ v priemerných cenách a lacných modeloch). Pás – toto je súčasťou prenosu disku, funguje takmer bez šumu a netlačí motor s ložiskami. Táto jednotka je pomerne jednoduché použitie a nepotrebuje mazanie. Pridajte nízke opotrebovanie častí a pomerne dlhú životnosť a máte vynikajúcu možnosť pre prácu pre každý deň.

Cena motorkových kultivujúcich je vždy závislá od základne a konfigurácie. Multifunkčné zariadenie je oveľa drahšie ako obvykle. Preto, vo fáze výberu zariadenia, stojí za to zistiť, aký druh vybavenia. Stáva sa to, že rovnaké bloky majú rôzne doplnky, čo ovplyvňuje ich vymenovanie a cenu. V podstate pre jednoduchú sadu funkcií, rezačiek a kolies. Ostatné zakúpené podľa potreby. Na trhu predaja tohto typu výrobku nájdete veľký výber univerzálnych motocultivatorov pre pôdu. Hlavnou vecou je nájsť môj model v tomto množstve, ktorý sa stane nepostrádateľným asistentom.

Moc

MOTOBLOCK PREVÁDZKA ZABEZPEČUJE NA JEHO POTREBU. A že zase závisí od technických charakteristík tohto zariadenia. Z toho vyplýva, že bloky s dobrými ukazovateľmi v tejto oblasti sú dlhšie a lepšie ako iné. Mal by brať do úvahy typ paliva, na ktorom MotoBlock pracuje: benzín, nafta a veľmi zriedka – elektrická energia. Napájanie je hlavným parametrom pri výbere motoblocks. Záleží na cene zariadenia a jeho efektívnosti. Požadovaný výkon prístroja je možné vypočítať, pričom sa zohľadní povrchová plocha, počet prístupov, ako aj celková cesta prešla v čase prevádzky jednotky.

Na námestí v jednom hektári, pôdne záchvat sa berie napoly metra. Rozdelenie veľkosti jednej strany ošetrenej oblasti v priemere – 55 centimetrov, máme číslo 182, čo je požadovaný počet ťahov. Spracovanie pôdy pri priemernej rýchlosti polkilometra za hodinu, počítame čas, ktorý bude potrebný na pluh. Je to asi 45 hodín. Presne toľko je potrebné pluhovať jeden hektár Zeme, ktorý pracuje bez prestávok a víkendov. Z vyššie uvedených výpočtov je možné vidieť, že na spracovanie bude silný ťažký kultivátor. Svetlo sa nebude vyrovnať s touto úlohou.

Kompletné nastavené a ďalšie funkcie

Výkon motorového kultivátora závisí od dodatočného vybavenia, ktorý je tiež nazývaný pripojený. Viacnásobné spracovanie, kultivácia, čistenie pôdy a ďalšie súvisiace úlohy sa vykonávajú. Zvyčajne sú tieto svietidlá zahrnuté v základnej súprave. V prípade potreby môžu byť tiež zakúpené samostatne. Schopnosť transformovať a univerzálnosť jednotky ho informuje o vysokých nákladoch. Preto je potrebné jasne rozhodnúť, ktoré funkcie by mali byť splnené a až potom nadobudnúť ďalšie konštrukcie.

Aby bolo možné uložiť, niektoré podrobnosti môžu byť vytvorené. Napríklad rekonštrukciou, urobte snežný skúter z MOTOBLOCK. Koniec koncov, tieto konzoly v obchode nie sú lacné. Alebo napríklad urobte riadenie pohodlným volantom a rôznymi ráfikmi. Ale späť na zamýšľaný účel MOTOBLOCKS. A toto je, v prvom rade, kultivácia. Existujú tieto typy dodatočného pripojenia.

 • Senakers, s ktorými sa môžete postarať o trávnik, posmievať si trávu na vykládky, vyčistite vrchol.
 • Skákanie trysiek, s pomocou, ktorá produkuje uvoľnenie a spracovanie vo vysielaní, a zároveň vážiť buriny a iné ošípané.
 • Kultivačné bloky, ktoré sú orbu a spracovanie Zeme. Používajú sa aj na kryt pôdy.
 • Modul Rolling Trolley, ktorý je miestom, kde človek sedí, kontroluje spracovanie veľkej pôdy pôdy.
 • Prívesy potrebné na prepravu a prenos tovaru a oveľa viac.

Je dôležité vziať do úvahy nahradenie konfigurácie, ak je to potrebné, ak napríklad niektoré detaily zlyhali. Prítomnosť dobrého servisného základu je hlavným aspektom akéhokoľvek agregátu tohto typu. Náhradné diely zahraničného výrobcu sa ukázali byť oveľa drahšie ako domáce. Okrem toho nie sú vždy na sklade, to znamená, že niektorí z nich nemusia byť dlhodobo dodané. Pri vykonávaní urýchových prác je takéto oneskorenie veľmi nežiaduce.

Výrobcovia hodnotení

Moderný trh tohto výrobku je naplnený novým vybavením domácich a zahraničných výrobcov. Najčastejšie je to model nemeckých, japonských a čínskych značiek. Na prvom mieste na prvom mieste sú modely domácich a čínskych výrobcov. Nemecké a japonské zariadenia na pestovanie pôdy majú vysokú kvalitu a nie menej ako vysokú cenu. Mnohé čínske modely navrhuje typ nášho „Neva“, „pozdrav“ a „MB“. Ale v retrospektívnej voľbe je preferencia stále udelená našim modelom. Prehľad trhu vám umožňuje zdôrazniť hlavné modely svetových značiek tohto typu produktu. Podľa recenzií zákazníkov bolo vypracované nasledujúce hodnotenie.

 • Motorové bloky Značka Shtenli patria k najlepším modelom tohto typu technológie na globálnom trhu. Tento spoločný brainfild z nemeckých a japonských špičkových výrobcov má kapacitu 18 konských síl. Všetky modely tejto triedy tejto triedy odkazujú na špecializované a vyrovnať sa s plnením najťažších úloh. Dopyt modelov neustále rastie, pretože spotrebitelia začínajú chápať všetky výhody tejto techniky na vlastnú skúsenosť. To je obzvlášť viditeľné po výrobe dostupných a vysoko kvalitných motoblokov na vlastnom pohybe bol spustený v Číne.

 • Talianska výroba motorov Motor Goldoni majú svoje vlastné funkcie: práca na čistom benzín, majú vysoký výkon, 4-zdvihový motor a veľa rôznych vzorov, počnúc kruhovou pílovou pílou a končiac prívesom pre nákladný dopravník. Z hľadiska nákladov sú o niečo nižšie ako ich predchádzajúci zahraničným kolegom, ale stále považujú za drahé mechanizmy.

 • Bieloruština Model Magnum Nachádza sa na treťom riadku, vybavený veľkým výkonovým motorom bežiacim na benzín. Vybavené anti-vibračným systémom a funkciou spotreby paliva. So zvýšením rozsahu práce sa dodáva s veľkou veľkosťou kolies. Pri vážení 110 kilogramov majú dobrú manévrovateľnosť a spojku. To môže tiež zahŕňať kultivátory „Pecheneg“ toho istého výrobcu, vybavené vystuženými kolesami a fréznymi nožmi pre hlboké orbu zeme.

 • Japonské motorové bloky Značka Kubota, Štvrté miesto v poradí populárnych modelov medzi MOTOBLOCKS, sú známe organihitu, multifunkčnosť, relatívne malé rozmery pre ťažké váhy – 160 kilogramov, tichý spôsob prevádzky. Tiež vybavený schopnosťou kopírovať pôdu a pracovať v plávajúcom režime. Použité diesel.

 • Mechanizované partnerské bloky Vybavené americkými motormi. Technika sa vyrába v Taliansku švédskou spoločnosťou „HUSKVARNA“ a je považovaná za jednu z najspoľahlivejších medzi agregáty na pestovanie pôdy. Jediný mínus je zložitosť s výberom sklopných zariadení. Konštrukčné prvky zo značky Značky PUBERT MAXI sú vhodné pre modely tohto riadku.

 • Riadok motoblocks „stavmaash“ Ruský výrobca toho istého mena sa vzťahuje na lacné, cenovo dostupné agregáty pre pestovanie pôdy na benzín a motorovej nafty. Vysoká kvalita a prijateľná cena priniesla túto značku popularity nielen v našej krajine, ale aj v zahraničí.

 • Výroba MOTOBLOCKS „DOBRYNYA“ ČĽR sa zaoberá špeciálne rozvíjaním tohto typu produktu, berúc do úvahy ruského spotrebiteľa. Spektrum aplikácie je široké: z pestovania malých častí pôdy do poľnohospodárskych mier. Ťažké, stredné a ľahké motocbloky pracujú na rôznych typoch paliva, vyznačujú sa vysoko výkonnými a vysoko kvalitnými rýchlostnými ukazovateľmi. Práca za akýchkoľvek podmienok na povrchoch s rôznymi stupňami zložitosti.

 • MOTOBLOCK „RUSICH“ Domáca výroba s čínskym motorom patrí k pravým ťažkým vážkam. Špeciálny výkonový hriadeľ umožňuje použitie rôznych zariadení, ktoré prichádza v súbore s agregátom. Pracuje na motorovej populácii, ekonomickej a cenovo dostupnej.

 • Ruský kultivátor motora „CAIBER“ Vyrába sa v Číne, vybavenej univerzálnou úplnou a jednoduchou na použitie.
 • Univerzálny domáci motorový blok na naftu „Zarya“ S valcovým motorom a chladiacim vzduchom je jednoduchý, univerzálny a ľahko pracujúci, údržba a opravy.

 • MOTOBLOCKS „RUSLAN“ Na základe agromotorového benzínového motora zaručuje vysoko kvalitné agregáty a dlhé služby, za podmienok prevádzkových podmienok. Dobre sledovaný systém umožňuje, aby boli použité v ťažkých nepriaznivých podmienkach celoročne. A ďalšie vybavenie robí nepostrádateľnými pomocníkmi na panenských a domácich pozemkoch.
 • A zatvorí naše hodnotenie Agregát elektrického spotrebiča pre domáce výrobcu „ – Motoroblok „Manor“ s pásovou spojkou a výkonným benzínovým motorom.

Mnohí domáci výrobcovia používajú motory zahraničných lídrov – výrobcovia Subaru, Wiema, Hammerman, Lianlong, Lifan, Honda a ďalšie. Má pozitívny vplyv na kvalitu vyrobených výrobkov, ktoré idú na novú úroveň. Aj medzi rozpočtovými verziami poľnohospodárskych motocyklov si môžete vybrať dobré možnosti.

Recenzie vlastníctva

Na základe spätnej väzby zákazníkov môžete formulovať hlavné nuansy určitých mechanizmov, pretože môžete ľahko vybrať vhodnú techniku. Podľa recenzií spotrebiteľov medzi čínskymi motoblocks môžete priradiť nasledovné.

 • „Centaur“, Rôzne relatívne malé náklady a dobrá moc, spoľahlivosť a kvalita.

 • „Bison“ S dobrou odolnosťou proti opotrebeniu pri nepretržitej prevádzke a odolnosti voči veľkým zaťaženiam. Okrem iného sú tieto agregáty šetrné k životnému prostrediu, nevyliezť na životné prostredie a prakticky tichý.

 • „Búrka“, považované za najrýchlejšie medzi motoblocks. Podľa hodnotení spotrebiteľov založených na motoroch „Motor Sich“ je malý traktor schopný spracovať akúkoľvek pôdu. Motobloky sa zbierajú na Ukrajine, čo výrazne znižuje ich náklady. Rôzne modely založené na tomto motore vám umožňuje vybrať najvhodnejšiu možnosť. Okrem toho výrobca uvádza dva záruky naraz: na tele a motore. S motorom „Motor Sich“ môže kultivujúci pracovať celú sezónu bez technických opráv a dopĺňanie cien ropy.

So správnou technikovou technikovou technikou. Preto nasleduje v závislosti od typu zariadenia, aby sa staralo, dôkladne umývacie nože a bývanie. Podľa odhadov vlastníkov, motora-kultivátory s diferenciálom sú najspoľahlivejšie okrem iného. Pri výbere by ste nemali dodržiavať parametre spotreby paliva. Vzhľadom k tomu, mocné mechanizmy konzumujú viac paliva a s významným množstvom zachytávania práce rýchlejšie.

Domáce jednotky so zahraničnými motormi potrebujú vysokokvalitné palivo, zatiaľ čo motory nášho výrobcu môžu pracovať na akomkoľvek. A v tomto – čiastočne ich výhoda. Ale podľa štatistík, poruchy domácich MOTOBLOCKS sa však stanú oveľa častejšie ako dovážané analógy, ktoré zase zvyšujú údržbu a opravu. Motoblok Majitelia veria, že kultivátory s motormi Honda často zlyhajú kvôli poruche prevodovky. Najmä v modeloch s prenosom pásu.

Zhrnutie, môžeme dospieť k záveru, že pri výbere a nákupe motoblock je možné uložiť, ak je periodické prestoje v práci nespôsobí silné škody na vašom podnikaní a neohrozujú významné finančné straty. Ak nie – je najlepšie kúpiť spoľahlivé a drahé techniky.

O tom, ako si vybrať MOTOBLOCK, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár