Ako si vyrobiť pobočky s vlastnými rukami?

Po uprataní záhradného pozemku je dostatok vetiev, koreňov a iných rastlinných odpadkov. Najlepšie zo všetkých, špeciálne drviče sa s ním vyrovnať, ale nadobudnutie takéhoto modelu v obchode si vyžaduje významné množstvo. Dobrý majiteľ stojí za to urobiť agregátu nezávisle od primárnych prvkov.

Vlastnosti vlastného modelov

Akýkoľvek drvič (domáce aj zakúpené) Musí byť nakonfigurovaný z niekoľkých základných komponentov:

  • oceľový rám, na ktorom sú všetky komponenty fixované;
  • Elektrický alebo benzínový motor;
  • rezný mechanizmus;
  • Ochranný kryt;
  • Hlavný prevod.

Okrem toho nie je bez dvojice cisterien: prvý odpad spracovaný na odpadky a v druhom – výsledné čipy. Domáce modely sa vyznačujú mechanizmom rezania a zostávajúce prvky sú rovnaké (len s rôznymi veľkosťami). Brúsne vetvy sa môžu vykonávať s použitím 20 alebo 30 diskových píl, ktoré sú vybavené pevnými zliatinami. Potom to môže byť kombinácia ostrých kotvy uhlíkovej ocele upevnenej na hriadeli. Odpad bude položený v pravom uhle a brúsiť nože, ktoré sú prítomné od 2 do 6 kusov.

Ďalší variant drviča sa môže nazývať diskovým drvičom, vetvy, v ktorých sú umiestnené v uhle od 30 do 45 stupňov. Nože v tomto prípade sú namontované na oceľovom kruhu, ktorý je upevnený na hriadeli. V zložitejších variáciách sú dva hriadele otáčajúce synchrónne. Nože sa zbiehajú na jednom mieste a rozdrveným odpadom. Drevo v tomto prípade by malo byť liečené v pravom uhle. Diskové píly sa odporúčajú na rýchle a ľahko produkciu miniatúrnych drevných triesok z odpadu. Jednotka ako Fuganka je relevantná pri liečbe tenkých vetiev na získanie väčšej frakcie. Nakoniec je kotúčový drvič vhodný na rezanie vetiev, ktorých priemer presahuje 5 centimetrov.

Materiály a náradie

Väčšina komponentov drviča môže byť vybraná zo zásob dostupných v domácnosti. Napríklad rám je dokonale zmontovaný z kovových rohov, kapitálov a rúrok. Elektromotor je zvyčajne kúpený alebo prevzatý z mini traktor. Použitá rezačka musí byť nevyhnutne s veľkými zubami a diskové píly – majú priemer 100 až 200 milimetrov. Ak sa práca vyskytuje s hriadeľom, prevody sú zakúpené v počte párov kusov, to isté platí pre kladky, ako aj na samotný hriadeľ – mali by byť dve. Nože môžu byť vyrobené z špringu auta v prítomnosti frézovacieho stroja.

Z nástrojov je potrebné pripraviť perforátor, kľúče, brúsky, ako aj zváracie zariadenie a súbor svietidiel.

Ako urobiť drvič s vlastnými rukami?

Aby ste urobili nezávislé pobočky vrtuľníkov na dávkovanie, budete musieť sledovať dobre premyslený systém. Najprv sa určí optimálny dizajn, ktorý sa môže líšiť napríklad v závislosti od veľkosti odpadu – či už ide o malé pobočky alebo veľké stromy. Voľba dizajnu závisí od potrieb pána a na ktorom odpadu musí zvládnuť. Samozrejme, v tomto štádiu sa vytvárajú výkresy.

Prečítajte si viac  Ako zložiť okrúhly bazén?

Mali by ste si vybrať motor, rozhodovanie, či bude elektrický alebo benzín. Benzínový motor má väčší výkon a vhodné na spracovanie veľkého dreva. Vzhľadom k tomu, že nie je viazaný na zásuvku, je ľahké prepravovať po celej lokalite, ale samotná jednotka je dosť ťažká. Elektromotor je slabší a jeho prevádzka priamo závisí od dĺžky kábla. Plusy zariadenia však zahŕňajú nízku hmotnosť. Podrobnosti vyžadujúce sústruh pre svojich výrobcov vyrábajú profesionálov a zvyšok sú jednoducho vybrané z materiálov dostupných v domácnosti.

Bez rámu, nebude stáť žiadny chopper. Je vhodnejšie, aby sa z rúrok a rohov. Výška dizajnu by mala byť bezšvíkové v závislosti od výšky osoby, ktorá je najčastejšie používaná na používanie zariadenia. Odporúčaná šírka je 500 milimetrov a dĺžka môže byť. Požadovaná tuhosť rámca bude môcť poskytnúť, ak môžete inštalovať medzi regálmi. Nakoniec, odborníci odporúčajú pridávanie kolies a rukoväte, ktorá pridáva pohodlie na prevádzku operácie.

Po zozbieraní rámu sa vyskytnú pohony, rezné časti a pásové pohony. V konečnom prípade sú namontované ochranné krycie a odpadové kontajnery a výsledné piliny. Mimochodom, prenos pásu sa považuje za najprístupnejší a bezpečný pre použitie. Ak počas intenzívneho diela sa pás prekĺzne, potom sa stane bez akýchkoľvek negatívnych dôsledkov.

Sila pohonu určí bórá, ktorých hrúbka bude schopná spracovať. Odporúčaný výkon motora sa líši od 2,5 do 3,5 kilowattu. Ak chopper bude zvládnuť trávu a sučku, je tiež vhodná jednotka s kapacitou 1,5 kilowatty. Liečba vetiev s priemerom 2 centimetrov sa môže vyskytnúť s motorom, ktorého výkon sa pohybuje od 1,3 do 1,5 kilowatt. Takýto motor bude schopný odstrániť z vysávača, brúsenia alebo dokonca vŕtačky.

Odpadu, ktorých hrúbka dosiahne 4 centimetre, vyžaduje použitie motora, ktorého sila je v rámci hraníc od 3 do 4 kilowatt. Zariadenie môže byť odobraté z kruhového, v tomto prípade sa odporúča požičiavať a rámec. Ak hrúbka vetiev dosiahne celkom 15 centimetrov, spracovanie by sa malo vykonávať s 6 kilowattovým motorom minimálne. Indikátory benzínového motora sa pohybujú od 5 do 6 konských síl, čo je charakteristické pre zariadenia odobraté z motorových blokov alebo mini traktorov. Chýba potreba vysokého výkonu pri výrobe drviára.

Prečítajte si viac  Robinia: Popis a odrody, pristátie a starostlivosť

Okrem toho je dôležité zabezpečiť otáčanie nožného hriadeľa rýchlosťou 1500 otáčok za minútu. Mimochodom, v prípade kameniva s nožmi sekanie, môžete byť založené na kresbe nožného hriadeľa pre Fuganku. Je pravda, že bude potrebné zmeniť priemery osí pomocou lisovacích ložísk. Šírka pracovnej časti môže byť znížená na 100 milimetrov.

Vytvorenie kotúča disku, motor, rúry, plech, ktorého hrúbka je 5 milimetrov, perforátor a kľúčové klávesy. Známy sú lepšie si vybrať zakúpené z tvrdenej ocele, ktorej vytvorenie je nezávisle ťažké kvôli potrebe používať roh. Potrubie môže byť použité ako podpora v tomto prípade. Z kovu je vytvorený disk s priemerom 40 centimetrov, robí otvory pre hriadeľ a nože. Nasledujúci disk je nainštalovaný na hriadeli a pripojte sa k motoru. V konečnom štádiu je priestor namontovaný na pobočky.

Výkonné hrubé vlákna môžu byť ošetrené iba dvojstranným chopperom. Jeho stvorenie začína tým, že sústrené hriadele v množstve dvoch kusov sú namontované na ráme dodanej vertikálne. Každý hriadeľ musí byť vybavený nožmi so schopnosťou odstúpiť. Počet nožov určuje, ako malé. Domáce zariadenie bude schopné brúsiť vetvy až 8 centimetrov.

Výroba vrtuľníka je možná z domácich spotrebičov, ktoré už vychádzajú z používania. Jedinou požiadavkou v tomto prípade je prítomnosť prevádzkového motora, ktorý je doplnený požadovanými údajmi. Prítomnosť práce Bulharska výrazne zjednodušuje túto úlohu. Stačí si vybrať nádobu veľkej veľkosti a urobiť spodnú časť diery, cez ktorú prechádza bulharská os. Nôž je namontovaný na vrchu a opatrne. Je dôležité, aby sa počas prevádzky rezacie plátno netýkali steny použitého kontajnera. Brúsne vetvy by sa mali vykonávať s minimálnym obratom bulharského stroja.

Shredder pre sučku a trávu má svoje vlastné špecifiká. Namiesto silných zubov, zariadenie podobné nožovi pre kapusty. Samotný rezací dizajn môže byť umiestnený buď v vedre, alebo v starej pančuse, alebo v krabici varenej z tenkej zrnitej ocele. Vhodné pre tieto a časti z ventilačných systémov. Taký drvič bude ľahký a veľmi pohodlný s možnosťou prenášania.

Z práčky

Jedna jednotka je veľmi vhodná na vytvorenie zo starej práčky. V tomto prípade je prvá vec odstrániť aktivátor a hriadeľ motora je vybavený nožom. Je dôležité, aby veľkosť reznej jednotky bola menšia ako priemer nádrže. V spodnej časti prístroja je otvor narezaný, cez ktoré pásky padnú do pripojeného puzdra. Princíp prevádzky samoobslužného zariadenia niečo podobá zariadeniu na brúsenie kávových zŕn.

Prečítajte si viac  Všetko o vytvrditeľných materiáloch "AGROTEX"

Z diskových píl

Najjednoduchší vrtuľník sa získava z diskových píl. Je potrebné zakúpiť od 20 do 25 diskových píly vybavených tipmi z pevných zliatin, ktoré sa majú zakúpiť. Nože sú namontované na hriadeli a podložky sú umiestnené medzi nimi, ktorých priemer je rovný pár centimetrov. Hrúbka druhá je v hraniciach od 7 do 10 milimetrov. Dĺžka reznej pláne v tomto prípade sa rovná 8 centimetrom. Je dôležité, aby zuby susedných diskov boli navzájom diagonálne relatívne, ale v žiadnom prípade. Po rezaní rezacieho zariadenia s ložiskami sa zaznamenáva na ráme, môžete motor namontovať, potiahnite reťaz a vykonať nádobu, do ktorého budú vetvy.

Rám je namontovaný z rohu a rúrok alebo kapitálu a špeciálny stojan je vyrobený v spodnej časti elektromotora. Je potrebné postarať sa o jeho mobilitu, ak je to potrebné, upravte stav hnacieho pásu. Na križovatkách, stojany pre guľkové ložiská na upevnenie hriadeľa. Povinná podpora paralelizmu osí motora a samotného stromu. Kontajner, v ktorom sa priame brúsenie vetiev bude vyrobené z odolného materiálu, ktorý netrpí, keď sa plátky dreva nebudú pádu vo svojich stenách.

Odporúča sa dodatočne zvážiť podpornú dosku, ktorú pobočky sa budú počas postupu spoliehať. Tento pasívny nôž by mal byť vykonaný transformovateľný, aby bol schopný urobiť rozchýrky rôznej veľkosti. Napríklad veľké kúsky vyplývajúce z odpadu môžu byť použité na utopenie pece a malé – pridať do kompostu. Mimochodom, tečúcim drvičom vetvy ovocných stromov, odporúča sa ich zmiešať s inými odpadmi. Tiež samostatne spracované odrody kostí a semien. V dôsledku toho bude existovať niekoľko typov jemného paliva pre smokhouse, charakterizovaný svojou arómou.

Nesmieme zabudnúť na kontajner, kde budú položené pobočky. Predpokladom je, že hĺbka hárky presahuje dĺžku ruky pomocou jeho osoby. Ak sa táto časť vykonáva správne, chráni len osobu pred poškodením, ale tiež vám umožňuje laiť odpad v pravých uhloch.

Z motobloku

Premeniť staré drevovláknité dosky do brúsneho zariadenia, okrem hlavnej časti, budete musieť byť potrebný, hriadeľ z elektrického rubľa, kanála a ložiska, ako aj listového materiálu. Práca sa bude vykonávať pomocou zváracieho stroja, kladivom s brúskou, vŕtaním a množinou kľúčov. Ako základňa sa namontuje kanál, na ktorom sú hriadeľ, kladka a rezanie plátna. Potom je kovový bunker na prijímanie odpadu pripojený k drviče, všetko je upevnené na MOTOBLOCK.

O tom, ako urobiť vrtuľné vetvy s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: