Ako sú variatory pre motocytúry a ako ich konfigurovať?

Podľa niektorých užívateľov, motor-boosters s variastov funkciu Lepšia automatická prevodovka. Tento mechanizmus sa uvoľňuje od roku 2000, preto je známy veľký počet jeho výrobcov.

Čo to je?

Variator pre motocyklovú dosku Mechanizmus, ktorý je nevyhnutný pre automatickú bezproblémovú lekárovú transferovanie agregátu. Väčšina z nich nie je univerzálna, pretože sa vyrábajú pod určitým modelom vybavenia.

Použitie variator je nasmerované na maximálnu úpravu hladkej rýchlosti. Môže sa používať nielen na jazdeckom motocykli, ale aj na snežnom skútri.

Tento typ prenosu ClinoM reguluje prevodový pomer v súlade s takýmito parametrami:

  • Odolnosť voči pohybom Moto;
  • Frekvencia otáčania kľukového hriadeľa v motore.

Motory, ktoré sú vybavené variatorom, sú charakterizované pomalým opotrebovaním kvôli nedostatku posunu v frekvencii otáčania motora.

Zariadenie a princíp prevádzky

Po zakúpení variator pre motocytúry Odporúčané pozorné oboznámenie s pokynmi. Po preskúmaní správnej prevádzky môžete rozšíriť životnosť vašich motocyklov. Ako súčasť mechanizmu je regulátor odstredivého typu, v ktorom sú kužele s množstvom pohyblivých a stále druhov. Na prepravu zaťaženia sa môže pohybovať, s ich prácou, použite valce. Aj v dizajne mechanizmu sú veko a jar.

Pevný kužeľ, ktorý má dôraz, pripája k hriadeľu v dôsledku závitu. Kľukový hriadeľ je namontovaný na fixný kužeľ. Na vytvorenie nečinnosti. S správnou inštaláciou musí byť umiestnenie variatorového pásu upevnený v 1-3 milimetroch z povrchu kužeľa. Táto možnosť prispieva k úpravám nečinnosti. Prstene sa používajú na zmenu medzery, ktoré sú umiestnené na hranici hriadeľa a výstupku. V práci variator sa sleduje určitý algoritmus:

  • Regulátor sa otáča;
  • odstredivé sily vznikajú;
  • Odstredivé sily ovplyvňujú hmotnosti.

Vplyv odstredivkej sily prispieva k prelomu hmotnosti, takže pohyblivý kužeľ je oddelený.

Vyššie uvedené akcie prispievajú k kompresii pásu v variator. Vrátenie pružiny pôsobí proti centrifugálnej pevnosti. Z tohto dôvodu môže byť Georgic Sobo prekonať opozíciu. Počet otáčok za minútu by mal byť najmenej 2200. Keď je táto prahová hodnota prekročená, sila, ktorá ovplyvňuje pás, sa zvyšuje na pracovné čítanie. S týmito faktormi sa vyskytne bod obratu a rezistencia sa resetuje.

Obľúbené značky

Súbor mechanizmov a zariadení pre motorky a snežné skútre sa implementuje v rámci rôznych značiek. Variator „Safari“, Zmení prevodový pomer a následne hladko nastaví rýchlosť pohybu zariadenia. Tento mechanizmus sa tiež používa na inštaláciu na utilitársky snežný skúter, napríklad, „Buran“ alebo „Taiga“. Tento typ variator má vystužené kríže, ako aj vysoko kvalitný tlakový mechanizmus. Tieto dva uzly prispievajú k spoľahlivosti výrobku ako celku.

Safari má nízku hmotnosť, jednoduchý dizajn, zatiaľ čo je charakterizovaný dobrou spoľahlivosťou. S hmotnosťou 3800 gramov, priemer mechanizmu je 21 centimetrov a dĺžka je 16,7 centimetrov. Snowmobile variator a forwardová motorová kamera tiež teší spotrebiteľský dopyt. Tento mechanizmus sa vyznačuje vysoko kvalitným dizajnom, trvanlivosťou a spoľahlivosťou.

Ako nainštalovať a konfigurovať?

Nastavenie a nastavenie pásu, ako aj jeho inštalácia na motocykli, by sa mali vykonávať podľa pokynov od výrobcu. Ak chce užívateľ samostatne nastaviť a nastaviť stredovú vzdialenosť, pružina predpätie, hriadeľ otrokov, musí spĺňať pravidlá technológie a bezpečnosti. Ak chcete nastaviť návrh, Bude potrebné pripojiť kladku na kľučku motora, pri pohybe hnuteľného kužeľa.

Výsledkom je, že s bránou by mala byť vytvorená určitá diera. Potom je dizajn oneskorený.

Pás a puzdro by mali byť tiež inštalované v súlade s pokynmi. Ak máte potrebu odstrániť remenicu, demontáž jeho stopky začína z kľukového hriadeľa. Potom odstráňte pás a puzdro, posunuli pohyblivý kužeľ. Používanie vzpery, kužeľ sa zastaví, kľukový hriadeľ je pevný. Pomocou gombíka môžete odstrániť hriadeľ. Ak chcete riadne nastaviť variator, musí byť inštalácia mechanizmu úplne dokončená. Vzdialenosť medzi otrokovou kladkou a kónickými hranami by mala byť 3, 3 centimetre. Počas upevnenia pásu v priekope kladky by nemali vykonávať viac ako 2 milimetre. Takéto úpravy možno považovať za správne.

Služba

Rovnako ako akýkoľvek iný komponent v konštrukcii jazdec motocyklov, variator vyžaduje údržbu. Malo by sa vykonať každé 3 000 kilometrov zariadení. Majiteľ vozidla by nemal zabudnúť na mazivo variator. Namažte detaily Špeciálne univerzálne prostriedky. Potom, čo sa technika koná 6 000 kilometrov, bude potrebné skontrolovať stav vložiek na váhových osiach. Výstraha Motor je potrebný v neutrálnej polohe, pomáha zabrániť navíjaniu gumy na hriadeli. Gumová doska na hriadeli môže byť eliminovaná kusom tkaniny, ktorá je navlhčená v benzíne.

Možné poruchy

Akákoľvek technika a jej prvky sú mimo objednávky, variator nie je výnimkou. Pri prevádzke tohto zariadenia možno vidieť nasledujúce problémy.

  1. Nerovnomerný pohyb motocyklov, prítomnosť cudzích zvukov počas prevádzky. Príčinou tejto situácie môže byť opotrebovaný pás prevodovky alebo opotrebovania svojich plastových vložiek. Ak chcete odstrániť problém, budete musieť vymeniť pás alebo vloženie.
  2. Šírenie kovu HUM môže indikovať poškodenie ložísk. Ak chcete problém vyriešiť, budete musieť nahradiť ložiská.
  3. S vývojom motora sa pohybuje pohyb pohybu. V tomto prípade stojí za to skontrolovať, či pás nie je roztrhaný, či húsenica z mechanického poškodenia. Riešenie problémov znamená výmenu pásu a vráťte valček v pôvodnej polohe.
  4. Plávanie variator počas jeho prehriatia. Zapojiť tento problém môže nosiť rukávy alebo popruhový sklz. Aby ste variator nebolo jin rukáv, musíte skontrolovať pás, vyčistiť disky.

Mnohí majitelia motocyklov naznačujú, že variator je potrebný prvok.

Aby bolo možné fungovať bez problémov, bude potrebné dodržiavať odporúčania na výživné.

Ako nakonfigurovať variator na jazdeckom motocykli, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: