Ako transplantovať Azaliu doma?

V rodine nožov je exotický kvitnúci ker nazvaný Azalea. Vo voľnej prírode rastie v Ázii, Európe a Severnej Amerike. Japonci sa s ním týkajú najmä. Nazývajú to „vyblednutá žiadostivosť“ na mantite a zmyselnú vôňu. Vďaka práci chovateľov sa Azalia pestuje nielen v botanických záhradách a škôlkoch, ale doma, ktorá sa odstúpila so svojou hlavou.

Účel

Ker je veľmi vetvenie. Má lanceal, eliptické, vaječné listy. Sú publikované na oboch stranách. V závislosti od toho, aký druh Azaleas zahŕňajú, môžu mať jednofarebné – biele, ružové, červené, fialové, fialové, tmavo červené kvety – alebo motley púčiky. Môžu byť froté alebo jednoduché.

Azalka sa vzťahuje na počet rastlín, ktoré sú vyberané a rozmarné. V teplých oblastiach sa pestuje v záhrade a v chladnom okne. Kvetina zriedil, aby si užil nezvyčajne krásny kvet.

Zástupca rodu Rhododendron je cennou dekoratívnou rastlinou, ktorá tvorí ako strambl strom alebo ako trpaslík strom. Má dlhé obdobie kvitnutia. Kvetinárstvo používajú Azaliu, tvoria bouquets.

Starostlivosť o rastlinu po nákupe

Z toho, ako prechádza obdobie adaptácie, záleží, či Azalea bude dobre a kvitnúť. Tak prešiel dobre, doma ju skontroluje. Zistí, či je na zemi stopa formy. Ak sú, že pôdna zmes sa spracuje Antifungálne lieky („Fundazol“, prilepiť „fytosporin-m“, „tripodermín“).

Po preskúmaní závodu a uistite sa, že absencia huby, dajte hrniec Severné alebo východné okno. Z priameho slnečného svetla mu poskytne

Na novom mieste, kde teplota musí byť až + 18 ° C, Azalea by mala byť najprv „susedia“: dobrý vzhľad neznamená jej zdravie a neprítomnosti škodcov. Podporte vysokú vlhkosť, rozprašovanie kvetu z guliveru alebo v tesnej blízkosti neho zvlhčovač.

Infikovať všetky vnútorné rastliny, Azalia drží 14 dní v karanténe. Ak nie sú žiadne kliešte, whiteflies a poznámky, preskupené hrniec do iných kultúr.

Funkcie transplantáciu

Pri pestovaní azaliekov na predaj v poľnohospodárskych farmách sa používajú chemické stimulanty. Kríky vysadené v kartónových šálok s malým množstvom zmesi rašeliny sa liečia so syntetickou látkou nazývanou retardéru, ktorá je zavedená do hibernáčného stavu. Okrem nich sa do pôdy pridávajú predĺžené kŕmenie, čím sa zachovávajú kvitnúce a čerstvý pohľad na Azalea dva alebo tri mesiace.

Prečítajte si viac  Všetko o kultivátoroch "Neva"

S takýmto prístupom k rastúcim púčikom sa dostanete aj na malé výhonky, ale zároveň sa nerozvíjajú korene a listy. Po nákupe kvetov produkty nepoužívajte tieto drogy.

Tak, že Azalia nezomrie za pár týždňov, a koreňový systém sa zvyčajne vyvinula, presadzovať ho doma, ale po adaptačnom období. V tomto prípade nečakajte, kým neuskutoční púčiky. Časť kvitnúcich bielych a púčikov sú narezané a potom sa kvet prenesie do nového substrátu. V opačnom prípade zažije silné a nenahraditeľné stres. Z toho istého dôvodu, v budúcnosti stráviť transplantáciu po kvitnutí.

Skúsených kvetín neprekonajú kvetinu v zime kvôli tomu, že zostane v pokoji. Má všetky prírodné procesy brzdenia. Vhodné čas na transplantáciu – Obnovenie vegetatívnych procesov. Najlepší spôsob – otáčanie kvetu v novej pôde.

Výcvik

Rast a vzhľad púčikov na Azaleas závisí od toho, ako úzkostlivo bol kvetinový motor pripravený na transplantáciu.

Výber a príprava pôdy

Optimálna úroveň kyslosti pôdy pre Azaleas – 3.5-5,5 pH. Existujú dva spôsoby, ako ho pripraviť: Nákup hotovej pôdy pre Azalieva v kvetinárstve a vlastnej príprave substrátu.

  Pripravený smutný

  Novinky v kvete rastúce transplantáciu Azalia v pôde zakúpené v obchode: „FASTA“, „UDMURTTORF“ ALEBO „PERMAGBUSINESS“. Tento spôsob transplantácie je bezpečný pre kvetinu, ale za predpokladu, že v kompozícii je okrem iných zložiek prítomný ihličnatý pozemok. Hotový primér pre Azale má všetky potrebné komponenty pre zdravý vývoj koreňov a kvitnutia

  Pred nákupom starostlivo preskúmajte štítok. Ak substrát obsahuje komplex stopových prvkov a minerálov, neopravujte kvet 2-3 mesiace po transplantácii. Takáto pôdna zmes je vhodná pre dospelé rastliny. V zemi, kde sú živiny malé, mladé alebo multiprobné kvety sú vysadené.

  O označení na štítku rozpoznať dátum výroby. Tieto informácie sa neublížia, ak kvetinový kryt kúpi pôdu budúcnosti: Čo to bude fresh, tým lepšie.

  Varenie pôdy s vlastnými rukami

  Skúsený kvetináč znižuje azaliu v pôdach, ktoré varené nezávisle. Malo by byť drobivé pre vzduchový priechod do koreňového systému. Existujú tri recepty v pôde:

  • 1 časť piesku a rašeliny, 2 kusy ihličnanovej pôdy;
  • 1 diely piesku a listnaté vlhkosti, 2 časti humoringu z padlých ihiel smreka, jedľa, smrekového, borovice a 3 časti rašeliny, zmontované s rozkladom sfagnumového machu alebo našuchorenej účasti vlhkosti;
  • V rovnakom pomere, užívajú špeciálny základ pre Azalei, Moss Sphagnum, strmá kôra, vermikulitída, drevené uhlie, perlit.
  Prečítajte si viac  Maple je Ostrooty "Crimson Centry"

  Bez ohľadu na spôsob varenia podkladu, Pred odstránením transplantátu sa z nej odstráni všetok prebytok (vetvičky, kamienky, kusy polyetylénu) a dezinfikujte ho. Na tento účel sa použije „fytoosporín“, je natretý v mosazej šatníku alebo para na vodnom kúpeli počas 30 minút s periodickými príbehmi. Bez dezinfekcie, čelia poškodeniu rastlinných škodcov a plesňových ochorení.

  Nestaraj sa o čistotu pôdy vopred, môžete buď čeliť smrti kvetu, alebo ho dlho uzdraviť.

  Výber hrncov

  Vyberte si ho vo veľkostiach koreňového systému. Mal by byť širší a viac ako predchádzajúci.

  Krok za krokom

  Azalii sa na nových miestach chytili a nezdržali, transpláciu v súlade s nasledujúcim postupom.

  • Pred transplantáciou v hrnci odstraňovacích otvorov vody. Na spodnej strane je 3-5-centimeter drenážna vrstva. Ak to chcete urobiť, použite kamienky, štrkové alebo rozbité črepy. Vrch s borovicovým bórom so zvýšením kyslosti pôdnej zmesi a varená a dezinfikovaná pôda.

  • Vytiahnite Azaliu zo starého obalu. Pôda by mala byť sušená. Ak je nádoba plast, uľahčite odstránenie steny.

  • Po odstránení koreňov koreňov je narezaný na jeden centimeter zdola, na bokoch a koreňového maternice. Pre tento dezinfikuje sa dezinfikovať alkoholové nožnice. Urobte to na zlepšenie prístupu vody a kyslíka k koreňom. A tiež odstrániť rozbité, vystrelené alebo pokročilé korene v starom balení. Časti úsekov sa spracúvajú s ľudovými prostriedkami (drvené uhlie) alebo kúpili biostimulanty („Corneseser“ alebo „heteroaceuxin“).

  • Rastlina s skrinovými koreňmi v varenom alebo filtrovaní so šikmou filtračnou vodou. Rastový stimulant Pridajte k nemu. Držanie kvetu vo vode, čiastočne odstrániť starú pôdu. To sa vykonáva na čistenie z prebytočnej soli sedimentu.

  Tak, že prekládka ide dobre a voda bola absorbovaná, v zemi Zeme – zdola, na boku a na vrchole – do 5 milimetrov. Užitočné komponenty od stimulátora SOOP Všetky časti rastliny.

  • Vyberte azaliu z vody. Čaká až do všetkého vody.
  Prečítajte si viac  Vytvorte dosky pre kvetinové materiály z dievčenských materiálov

  • V prípade potreby akcie závodu. To sa robí, ak sa pestuje, alebo rôzne druhy kultúry rastú v jednom hrnci (počas kvitnutia, zasahujú do seba). Lopaty oddelené po orezávaní koreňov.

  • Kostik je umiestnený v strede nového hrnca. Korunný strih, urobte oddelenie mladých výhonkov a zanecháva niekoľko párov. Korene sú zahmlené vopred varené pôdne zmesi a úhľadne tamper. Graf, že na krku koreňových krku nie je žiadna pôda – mala by byť na rovnakej úrovni s ním.

  • Zavlažoval rastlinu s roztokom, ktorý bol použitý na namáčanie.

  Následná starostlivosť

  Rast, vývoj a kvety Azaleas závisí od toho, či model kvetov splnil akciu z krok-za krokom pokyny alebo nie, a či organizuje vysokokvalitnú starostlivosť o úspešnú aklimatizáciu.

  Kvet po transplantácii dať na okno, kde dosť slnečného svetla. Nie je umiestnený na južnom okne, pretože zomrie z náporu priameho slnečného žiarenia, ak nie je nikde, aby od nich dal, tieň.

  Je nežiaduce sa umiestniť v blízkosti konvektorov, radiátorov a iných vykurovacích zariadení. Vyhnite sa návrhom.

  V nasledujúcich 3-4 dňoch nie je voda kvet. Pôda je len hydratácia, striekajúca sa z postrekovača. Obaja s zavlažovaním, ako aj na zvlhčuje, používame Talu, dážď, odolný alebo filtrovaný vodou.

  Aklimatizácia trvá až dva mesiace. Aby sa zmierniť blahobyt a prispievať k rýchlemu závislosti závodu do života v novom hrnci, skúsených kvetináčoch ho zavŕšili vodou s pridaním „zirkónu“. 4 litre sa pridáva 4 kvapky tohto roztoku zakúpeného v obchode a voda rastlina, striedavo s zavlažovaním filtrovanou alebo zachránenou vodou.

  S pomocou „zirkónu“ majú stimulujúce, posilnenie a depresiu patogénov mikroorganizmov. Chráni rastlinu z malého rosy, korene hniloby, fytoofuly, bakteriózy.

  Starostlivo sledovať stav Azalea. Ak ho správne transplantovali, bude ho zapájať na to spí na trupe.

  Azalea je krásny, ale hlavný ker. Nováčikov v kvete rastie zriedka kupujú krásu, preferujú menej tak drahé rastliny a márne.

  S náležitou starostlivosťou a prísnym dodržiavaním položiek z krok-za-krokových pokynov sa bude splniť a poteší jej mimoriadne kvitnúce domácností.

  Video o tom, ako transplantovať Azaliu doma, pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: