Ako urobiť dom z pňa s vlastnými rukami?

Ak vlastník domácnosti má voľný čas a bohatú fantáziu, dokonca aj obvyklý pňa sa môže zmeniť na malé dielo umenia. Z tohto prírodného materiálu je ľahké urobiť malý dom pre dobrý elf, gnome alebo víly

Čo môže trvať?

Základom takéhoto domu môže byť obaja v zemi, ako aj zakorenenom pahýli. Hlavnou vecou je, že materiál nie je opitý alebo vystrelený. Tiež by nemal žiť žiadny hmyz. Ak je to potrebné, pohreb môžete zakúpiť na miestnom píle.

Remeslá z dreva sú dobré, pretože vyzerajú skvele aj bez ďalšieho spracovania. Ale niektoré prostriedky umožňujú predĺžiť životnosť hotového výrobku. Pre pouličné domy môžete použiť:

  • lak na báze vody, ktorý sa aplikuje v dvoch alebo troch vrstvách na spoľahlivosť;
  • Impregnácia odpudzujúci vodou;
  • Základný náter a farbu, aby sa dal dom alebo jeho samostatné detaily požadovanej farby.

Ak chcete vytvárať dvere, Windows alebo Kroky budú tiež potrebovať dosky alebo dokonca plátky spokojného trupu. Pri dekorácii môžete použiť dekoratívne kamene, zbytočné záhradnícke pomôcky alebo kvetináče.

Takže stavba vyzerala jasnejšie, musíme zásobovať vysoko kvalitné vodotesné farby.

Akékoľvek dekoratívne malé veci môžu byť užitočné – gombíky, malé záhradné postavy, umelé kvety a tak ďalej.

Možnosti registrácie

Pred uskutočnením domu z pňa s vlastnými rukami, musíte sa vopred rozhodnúť, ako to bude vyzerať.

Dverí

Hlavný atribút záhradného domu zo starých pňou je dvere. Môžete to urobiť z kusu dreva. Dvere môžu byť nielen štvorcové, ale aj okrúhle alebo dokonca oválne, ako film o hobitkách. Takže vyniká na všeobecnom pozadí, musí byť maľované. Najčastejšie používané červené, zelené, žlté alebo hnedé. Farby najlepšie užívajú akrylové, pretože sú pomerne stabilné a nie sú vystavené vlhkosti.

Ready Dvere musia byť pletené alebo prilepené na dno domu. Môže byť dodatočne zariadený s malou rukoväťou alebo zvončekom.

Okno

Žiadne obydlie pre gnome alebo víly a bez malých okien. Je lepšie to urobiť, aby boli kombinované s dverami. Okná môžu byť natreté alebo zdobené miniatúrnymi škvrnitými oknami. Krásne sa pozrite na spodnú časť okien hrnca s kvetmi alebo machom.

Okrem toho, na základe pne, môžete opraviť malý drevený balkón a zariadiť číslo gnome alebo elf na ňom.

Na vstup

Ak chcete, aby bol dom dobre so zvyškom záhrady, mala by existovať malá trať. Môžete to urobiť z malých kameňov, sutiny alebo len položiť cestu mechu. Ak nainštalujete záhradné lucerny na stranách trate, potom môžete obdivovať svoju stavbu v noci v noci.

Báječná záhrada

Vedľa domov z kolíkov stromov môžu byť vybavené celou čarovnou záhradou. Na to stojí za to používať:

  • Elegantný pletený plot;
  • Hrnce s kvetmi;
  • Živé kvety pristáli okolo kvetinových lôžok;
  • Záhradné postavy;
  • Dekoratívne kamene rôznych veľkostí.

Všetky tieto myšlienky môžu byť navzájom kombinované, vytvárajú celý malý svet na území svojej stránky.

Krásne príklady

Príklady hotových domov od konope nielen inšpirované, ale tiež pomáhajú pochopiť, ako urobiť takú záhradnú dekoráciu viac originálnych a atraktívnych. Tu sú niektoré z najzaujímavejších z nich.

Lesný dom

Takáto malá budova bude vynikajúcou dekoráciou. Ukrúhne pod okolitými byliny a stromy, ale zároveň hosťovský pohľad priťahuje. Stone Kroky vedú k malým dverám; Potrebujete umelú baterku.

Vľavo od dverí je malé okno, v ktorom svetlo vždy popáleniny. Samotný dom je zdobený kučeravými rastlinami, ktoré môžu byť vyrobené z polymérnej hliny. Takže nepoškodzujú dažde a zmenu počasia, vetvy a listy by mali byť starostlivo pokryté lakom v niekoľkých vrstvách. Rovnaký materiál môže byť použitý na vytvorenie malého komína.

Okrem toho je dom zdobený obyčajným machom a ostnatým kameňom. Takáto budova bude presne ako záhradná glumová skupina.

Drevená budova

Hlavný materiál, ktorý sa používa na výzdobu domu v tomto prípade – drevo. Dvere a okná a balkón, a dokonca aj strecha. Ozdobte takú útulnú budovu malé Pymboly s kvetmi a obrazom gnome, ktorý obdivuje svoj majetok z výšky druhého poschodia. Územie okolo pňa je zadarmo, ale ak si želáte, môžete zasadiť kvety.

Elegantný lucerny dom

Na výrobu takéhoto domu bude musieť dostať pňa, dobre, presne proces, poľština a farbu. Ale nakoniec to bude skutočná práca umenia. Na rozdiel od predchádzajúcich možností, v tomto dome môžete zvážiť jeho dekoráciu interiéru. Celý dekor je premyslený na malé veci. K dispozícii je malá kuchyňa s obývacou izbou a spálňa na druhom poschodí.

Kroky vyrezané zo základného pňa. Táto konštrukcia je inštalovaná na kamennej doske. Nie je potrebné ju ozdobiť, pretože je to veľmi krásne. Stačí pripojiť k základni steny Niekoľko obrázkov húb a umelých kvetov – takže dom bude vyzerať krásne kedykoľvek v priebehu roka. Ak je to žiaduce, môžete ho pridať z vnútra niekoľkými lucernymi.

Aby bol proces otáčania konvenčného pňa na báječný dom, bolo to rýchlejšie a zaujímavejšie, môžete prilákať deti. Toto je vynikajúca spoločná zábava a možnosť učiť dieťa pracovať a rozvíjať ju fantasy.

Ako urobiť dom z pňa s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár