Ako urobiť kosačku na trávu?

Každý záhradník alebo osoba žijúca v vidieckom dome na priebežnom základe musí byť kosačka na trávu, ktorá bude do značnej miery uľahčiť starostlivosť o trávnik, ktorý sa nachádza na území stránky alebo mimo nej.

A tak, že taká technická jednotka vám po mnoho rokov slúži, nie je potrebné nielen správne a starostlivo využiť ho, ale tiež vedieť, ako urobiť zariadenie správne a zabrániť možným porúch spojeným s týmto procesom.

Krok za krokom pokyny pre spustenie

Aby ste urobili kosačku s trávnikom bez ťažkostí, je potrebné zoznámiť sa s postupným inštrukciou, ale musí sa zohľadniť aj pravidlá na tankovanie palivového zariadenia, ako aj mnoho ďalších dôležitých nuancií.

V dopĺňaní tankovania pred spustením len benzínových modelov potrebuje, že motor, ktorému bez správneho zvoleného paliva bude fungovať nesprávne alebo vôbec nie. Preto študoval viac na technických vlastnostiach vášho zariadenia, je tiež potrebné zoznámiť sa s informáciami o hotovom palive alebo prípravku špeciálnej zmesi s vlastnými rukami.

V druhom prípade je potrebné dodržiavať proporcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre riadne fungovanie mechanizmu.

Niekedy sa na to používajú syntetické oleje. Takéto typy palivových zmesí majú nižšie náklady, ale prakticky sa nelíšia v ich kvalitatívnych charakteristikách. Na 100 gramoch syntetického oleja je potrebné použiť 5 litrov benzínu, takže zmes bude mať podiel – 1: 50.

Vyššie náklady majú zmesi s minerálnymi olejmi, pretože sú považované za prirodzenejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu, ale podľa špecifikácií prekročia syntetické možnosti. Proporcie s použitím takýchto materiálov budú 1: 35, to znamená, že 3,5 liter benzínu sa má použiť na 100 gramov oleja.

Existujú aj možnosti pre benzín kosačky na trávu, kde sa palivová nádrž nachádza oddelene od kľukovej skrine na olej, takže nie je potrebná zmes.

Bez ohľadu na model a typ palivovej nádrže by sa malo tankovanie vyrobené rovnako – palivo nie je úplne palivo a ponechanie 3-4 centimetrov na okraj nádrže.

Spustený

V závislosti od modelu kosačky na trávu sa spustenie uskutoční rôznymi spôsobmi. Preto je potrebné vziať do úvahy a porovnanie s individuálnymi technickými špecifikáciami, začnite pripojiť zariadenie a motor.

A ak s manuálnym modelom pracujúcim na princípe konvenčného dropu, všetko je celkom jednoduché Pri spustení modelu benzínu môžu vzniknúť niektoré ťažkosti.

  Benzínová kosačka s benzínom je možné spustiť dvoma spôsobmi – s nepreniknuteľnými alebo pri vyhrievaní motora.

  Skôr ako začnete nepokojný motor, musíte sa postarať o odpojenie systému zapaľovania a prenosu, ako aj prechádzať cez štartovaciu páku alebo hriadeľ štartéra. Potom môžete začať bežať, konať nasledovne:

  • Najprv musíte zapnúť zapaľovanie;
  • Potom je potrebné zatvoriť klapku vzduchu;
  • Potom môžete motor bezpečne začať.

  Po spustení musíte na prístroji nainštalovať nečinnosť pomocou páky GASE. Potom, pomocou všetkých rovnakej páky, musíte preložiť zariadenie do práce na nízkom otávení, čo dáva motora možnosť zahriať. Potom môžete bezpečne začať prevádzku kosačky na trávu na plnej kapacite. Stojí za zmienku, že spustenie zariadenia s immentabilným motorom bude povolené, ale ďalšia prevádzka v takomto stave je nežiaduca, pretože to bude negatívne ovplyvniť všeobecný stav a fungovanie kosačky na trávu.

  Spustite kosačku trávnika s teplým motorom je oveľa jednoduchšia, pretože tento proces nevyžaduje predbežnú prípravu. Zároveň je potrebné produkovať v takejto sekvencii:

  • Riadiaca páka musí byť preložená do režimu napájania paliva na maximálnej úrovni;
  • Potom musíte začať motor;
  • Potom si môžete vybrať požadovanú rýchlosť a spustiť prácu.

  Tieto odporúčania sú vhodné pre všetky modely, vrátane manuálnych kosačiek na trávu, ktoré pracujú na princípe konvenčného neprisahania.

  Ako bežať po zime?

  Spustí kosačku trávnika po zimnom období môže byť pomerne ťažká, pretože najčastejšie sú zariadenia tohto typu uložené v stodole, kde je vykurovanie poskytnuté, a preto vystavení drsnej zimnej klíme, a niekedy ostré teplotné rozdiely. teda Je potrebné pristupovať k tomuto procesu s mysľou a vziať do úvahy všetky dôležité nuansy.

  Napríklad prvá vec po zimnej nečinnosti je potrebné skontrolovať palivovú nádrž zariadení a uistite sa, že je čisté a staré palivo chýba. Ak nie je nádrž prázdna, potom by sa malo vyčistiť pred novým tankovaním. Musí sa urobiť, pretože pridajte nové palivo pre starého, ktorí prežili zimu, je jednoduchá, nebezpečná pre prevádzku zariadenia. Staré palivo pod vplyvom režimu zimného teploty môže mierne zmeniť jeho kompozíciu, ktorá pri zmiešaní s čerstvejšou zložením alebo dokonca, keď je možné ovládať chyby.

  Ďalej pre bezpečnejšiu prevádzku by ste mali konať na princípe zahrnutia otepľovania motora. Takže môžete jemne pripraviť kosačku na trávu do práce.

  Bežné chyby

  Keď začnete takúto technickú jednotku, môžu vzniknúť niektoré problémy a pochopiť, prečo kosačka na trávu nezačne, je potrebné identifikovať dôvody a na ďalšiu prácu – odstrániť ich.

  Hlavnou príčinou problémov pri spustení kosačky na trávnik môže byť v skutočnosti, že v palivovej nádrži nie je benzín alebo jeho množstvo nestačí na prácu. V tomto prípade je zrejmé, že musíte urobiť – palivovú nádrž a aby sa zabránilo takejto situácii, je potrebné skontrolovať prítomnosť benzínu vopred.

  Nedodržanie prípravy palivových zmesí, ako aj používanie nesprávnych surovín s nízkou kvalitou, môže tiež viesť k chybám pri spustení a keď kosenie trávnika. Výstup v takejto situácii je jednoduchý – Je potrebné starostlivo vybrať hotové palivo, ako aj dôkladne sledovať proporcie s ručnými zmesami.

  Chyby pri štarte sa môže vyskytnúť kvôli tomu, že palivo môže naliať zapaľovacie sviečky. Je to spôsobené dlhým vystavením štartu kábla, keď je vzduchová klapka zatvorená. Aby ste predišli, musíte ho vždy skontrolovať av prípade potreby vrátiť do správnej polohy.

  Prirodzene, V prípade spustenia kosačky na trávu, keď je zapaľovanie vypnuté, môžete zlyhať, pretože bez tohto je možné fungovanie zariadenia nemožné.

  Preto, ihneď po prinápení klapky vzduchu do poriadku, nezabudnite zapnúť zapaľovanie a len potom môžete bezpečne začať pracovať.

  Možné poruchy

  Napriek rozdielu v charakteristikách a vzhľadu rôznych modelov zariadení majú stále rovnaké príčiny zlomenia, takže sú prakticky žiadny rozdiel v ceste.

  Najčastejším problémom v prevádzke zariadenia je, že nezačína alebo nezastaví pri lisovaní plynu. Príčiny sú rozbité v nesprávnom fungovaní karburátora alebo zapaľovania, ako aj problémy s filtračným systémom.

  Ak dôvody ležia v prevádzke systému zapaľovania, potom konajú nasledovne.

  • Musíte sa uistiť, že používate úplne dobré sviečky, ako aj že nie sú žiadne palivové stopy. Ak je sviečka zaplavená, odporúča sa ho opatrne čistiť, pretože inak zariadenie nebude možné.
  • Ak je závitové spojenie príliš suché, môžu sa vyskytnúť problémy počas spustenia, pretože bez mazania s benzínom sa iskra nebude môcť objaviť alebo jeho výkon nebude stačiť na prácu.
  • Keď sa zapaľuje systém zapaľovania, mali by ste tiež skontrolovať kontakt medzi sviečkou a vysokonapäťovým drôtom, pretože v neprítomnosti vzhľadu iskier nebudú možné, ako je ďalšia prevádzka.

  Ak zariadenie prestane pracovať 5-10 minút po začatí prevádzky, keď vysokorýchlostné zaťaženie, Príčiny môžu byť držané v problémoch so systémom filtrácie vzduchu a paliva:

  • Filter môže byť upchatý, takže keď sa zahrieva, systém sa prestane správne a vypnúť;
  • Dôvod sa môže tiež čudovať, že časť, ktorá je zodpovedná za nastavenie tlaku v palivovej nádrži, je kontaminovaná a blokuje dodávku paliva.

   Existujú aj vážne poruchy, vyrovnať sa s ktorým môže byť dosť ťažké.

   • Kanály a trysky zariadení môžu byť vážne kontaminované, takže nemôžete robiť bez sanitácie. A aby ste ich správne vyčistili, musíte použiť profesionálne nástroje a vyfúknuť časti s výkonným prúdom vzduchu.
   • Tesnenia, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou systému, sú často na sebe a tiež dávajú zlyhanie v pracovnom systéme. Nie sú predmetom opravy, takže ich musíte nahradiť.
   • Bezdrôtové piesty v prevádzke môžu spôsobiť zlomenie. Preto sa musia podrobnosti dodržiavať av prípade potreby ich zmeniť.
   • Okrem toho môže byť príčinou rozbitiu narušením tesnosti v priestore karburátora.

   Kvôli depresiu, môže dôjsť k poklesu tlaku a zariadenie stratí jeho výkon.

   Podmienky prevádzky zariadenia

   Pred začatím práce na kosačke trávnika musíte preskúmať pokyny pre jeho prevádzku. ale, Okrem toho sa odporúča dodržiavať niektoré všeobecné pravidlá.

   • Prevádzka Zariadenie musí byť extrémne opatrné, zabránenie kontaktu s pevnými povrchmi a časťami tela.
   • Po každom použití sa odporúča vyčistiť prípad a pracovnú časť zariadenia.
   • Je potrebné vyčistiť kosačku s používaním špeciálnych profesionálnych tekutín, predbežné čakanie, kým jeho motor ochladzuje, pretože je nebezpečný na čistenie horúceho motora.
   • Najlepšie je prestávky pri práci. Takže budete môcť zabrániť prehriatiu motora.
   • Ak počas dlhého času neplánujete pracovať so zariadením, odporúča sa vypustiť zvyšné palivo a ponechať zariadenie v režime nečinnosti. Keď budú použité posledné zvyšky paliva, samotná kosačka na trávu prestanú fungovať.
   • A samozrejme, po lete exponenciálne, nezabudnite správne pripraviť zariadenie na zimu, potom vás bude trvať mnoho rokov.

   O tom, ako urobiť trávnik right, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: