Ako urobiť SAPPER pre moto s vlastnými rukami?

Jedna z najčastejších poľnohospodárskych výrobkov na Zemi – zemiaky. Na zníženie nákladov práce a zjednodušilo bytu za výsadbovým materiálom, bolo vynájdené niekoľko manuálnych a mechanických zariadení. V priemyselnom sektore je to traktor z iného typu od trysiek. V osobnej domácnosti bude dobrá pomoc drevnej dosky a zbraní pre zmesi (skateboy, dávkovač, hromadu), ktoré sú úplne realistické, aby sa s vlastnými rukami. Koniec koncov, cez moto-kultivátor, je možné spracovať graf pre zemiaky oveľa produktívnejšie.

Druhy Okapnikov

Nástroj na dôraz si môžete zakúpiť v obchode poľnohospodárskych strojov alebo zhromaždiť svoju vlastnú ruku. Môže sa použiť na výsadbu zemiakov, repy, mrkvy a točenia. Najznámejšie odrody tejto techniky sú:

 • Zakladanie;
 • disk;
 • vrtuľa;
 • dvojradový;
 • rotačné (aktívne);
 • Jednotný riadok.

Zvážte vlastnosti každého z nich.

Lister s pevným a nastaviteľným uhlom

Položte pevnú šírku pôdy a používajte sa na veľmi ľahkých motorových kultivátoroch s kapacitou až 4 konských síl. Schopný zozbieraná záhrada 25-30 centimetrov na šírku, vybavené dvoma bočnými krídlami a tenkým stojanom. Regál chráni zariadenie pred preťažením a mechanickým poškodením. Táto zbraň môže byť použitá výlučne na suchých pôdach, pretože naniská pôda pôsobí proti prevádzke pohyblivých prvkov štruktúry. Existujú príručky s nastaviteľným šírkou spracovania pôdy. Sú nainštalované na motocykloch väčšej moci – od 4 konských síl. Podobné agregáty môžu byť použité na použitie na mokrej pôde.

Vrtuľa

Princípom prevádzky je činnosť dielov vrtule. Podľa ich pôsobenia bude pôda čerpaná prvá a vážiace rastliny sa odstránia a lôžka sa uvoľnia. Tieto modifikácie sa vykonávajú hlavne pre motorové kultivátory s pohonom predných kolies a dvoma rýchlosťami. Je to spôsobené tým, že v druhom rýchlostnom výkone sa zvyšuje na 180 rpm. Akonáhle je úroveň výkonu na maximálnu úroveň, tento nástroj môže byť aplikovaný nielen kvôli pôde, ale aj na výrobu pôdy do brázdy z priestoru medzi radmi pristátia.

Prečítajte si viac  Tvorba bushodeza z reťazových píly s vlastnými rukami

Double (2-ROW)

Vykonáva rezanie dvoch brázokov pred pristátím plodín, a je tiež používaný kvôli pôde. Obsahuje rám, na ktorom 2 obyvatelia fixujú. Pri spracovaní Zeme, čas šetrí čas, pretože má dva pracovné prvky. Namontovaný na bloku moto. Vzhľadom k tomu, že takéto zariadenie vyžaduje väčšiu odolnosť voči práci, používa sa v spojení s primérmi.

Rotary Active

Namiesto kolies je táto pištoľ vybavená rotormi s zubami skrutkových družstiev. Demonštruje vysoký výkon pri vytváraní, lámanie a očarených zemiakov. Vhodné pre prevádzku s 3-stupňovými jednotkami (dve predné a jedno – reverzné). Na prvom prevodovom stupni, zbraň zvyšuje pristátie a na druhom stupni, tiež zloží pôdu z priestoru medzi radmi vykládok.

Jednotný riadok

Najbežnejší vzhľad. Aplikované na prevádzku so svetlými typmi pôdy. Rezacie kanály sa vykonávajú po ukončení prípravného rozpadu pôdy pomocou kultivujúceho.

Ako to urobiť sami?

Ak chcete vytvoriť kapitán pre moto s vlastnými rukami, je potrebné dodržiavať jasné pravidlá a je žiaduce vyvinúť alebo aplikovať hotové výkresy. To vám umožní kompetentne a rýchlo namontovať všetky položky, ktoré nemajú opravu práce v budúcnosti. Môžeme zmeniť modifikáciu zástupcu (tradičného) alebo typu disku. Na vykonávanie práce sa môžu vyžadovať nasledujúce nástroje a zariadenia:

 • Elektrická oblúková zváracia jednotka;
 • Elektrický vrták so súpravou silných vrtákov rôznych priemerov;
 • brúsenie a množstvo diskov a trysiek v súbore;
 • emery;
 • plynový horák;
 • Vistak s vice;
 • Rôzne súbory;
 • Upevňovacie prvky (nity, orechy, skrutky).

Výroba lristber decoar

Takýto poľnohospodársky zákazník pre motocykle je klasické neregulované zariadenie, ktoré sa používa najčastejšie. Pre jeho výrobu je potrebné čerpať buď na použitie hotovej dokumentácie, ktorá bude spĺňať všetky aktivity budú jednoduché a jednoduché.

 • Základný výstavba zo železného listu 3-milimetrov. Bude teda čeliť protiľahlému protokolu, musí byť extrémne silná.
 • Držiak je vyrobený z kovového pásu, šírka 4 milimetra, náhradný diel musí byť vytvrdnutý.
 • Poľa Board je vyrobená z ocele 5 milimetrov hrubých. Jej objednanie sa vykonáva v niekoľkých krokoch cez plynový horák.
Prečítajte si viac  Typy Weeeeeeeepers Willow

 • Stojan sa vykonáva zo železa s hrúbkou 8 milimetrov, pretože to bude komponent, ku ktorému bude položené celé zaťaženie.
 • Krídla pre zbrane vykonávajú zo železa s hrúbkou 2 milimetrov, musia byť koordinované s parametrami zvolenej schémy, pretože len tak, aby mohli byť spustené na základňu.
 • Potom sú trochu ohyb a variť na základňu.

Ak potrebujete nakonfigurovať hromadu, je potrebné upevniť krídla na základňu cez závesné pripojenia. Tyče na nastavenie uhla sú namontované na chvoste základne. Môžete tiež vytvoriť 2-radové zariadenie, na úkor, z ktorých sa tempo práce zdvojnásobí. V tomto prípade je potrebné pridať trakčné mechanizmy na vytvorený dizajn a upevňovacie prvky vytvárajú pohyblivé, čo umožní možnosť nastaviť veľkosť riadkov.

Vytvorenie diskovej zbrane pre dôraz

Expandované disky rezačky osiva alebo kruhových píl, ktoré sú namontované na ložiskách, sú dokonale vhodné pre disky.

 1. Disky musia byť namontované v uhle, pozorovanie vzdialenosti medzi nižšími bodmi. Okrem toho, hlavnou podmienkou je ich symetria, inak MOTOBLOCK bude trvať niekoľko.
 2. Všetky položky musia byť spojené s elektrickým zváraním oboch skrutiek, kolesá sú spárované vlastnými adaptérmi.
 3. Lungles sa tiež zaznamenávajú (skrutky), regály a vodítka.
 4. Ďalej je potrebné aplikovať prepojku s krídlami, aby sa pištoľ na moto-kultivátor opraviť.
 5. Nemenej významným faktorom je kompetentný výber ponornej hĺbky a uhol sklonu, na to, že pohyblivé komponenty s montážnymi skrutkami sa vstrekujú na držiak.

Vytvorenie vrtuľových zariadení

Bude to vyžadovať spoľahlivú hrubú oceľ, brúsenie a agregát na zváranie. Prvé osi sú vykonané, ktoré je potrebné nastaviť na motocultivátor. Potom, čo musíte vytvoriť stojan a základ, ktorý varí zváranie. Okamžite musíte vyzdvihnúť vzdialenosť dýz, konfiguráciu základného náteru a uhlu inštalácie, čo umožní možnosť extrémne produktívne vykonávať kultiváciu pôdy. Pre praktickosť môžete urobiť niekoľko puzdier s držiteľmi a rôznymi sadami čepelí, čo umožní možnosť vykonávať rôzne spôsoby náčrtu.

Nehnuteľnosti Factory Devices

Treba poznamenať, že domáci požiar môže byť vykonaná bez investovania do nákupu železa. Poskytne príležitosť znížiť náklady na zbrane na minimum. Úloha východiskového materiálu je prijateľná na použitie vhodného železného produktu. Napríklad zbytočné veko zo starej panvice.

Prečítajte si viac  Vlastnosti šampióna kultivujúcich

Hlavná vec, s použitím podobného prístupu k prípadu, zapamätať si výkresy a požadovaný priemer disku. Môže to byť najmenej 400 milimetrov. Je to kvôli nuansom pestovania pôdy, berúc do úvahy oblasť koreňov zemiakov, hĺbky vykládky a klírensu. V podstate je maximálna hĺbka pristátia 60-80 milimetrov, dĺžka koreňov – až 200 milimetrov. Veko sa nakreslí zo všetkých hrán, trochu transformovaných ohybovou metódou a namontovaný na drevovlák.

Ako namontovať nástroj na ponorenie na drevnej doske?

Inštalácia zbraní na zvýraznenie na motituristiku zahŕňa kompetentné nastavenie sklonu poľa dosky a hĺbku potápača, ktorá je povinná byť menšia ako pluh. Predtým, ako pokračuje na používanie zamestnania, je potrebné vykonať takéto udalosti.

 1. Na motocykli, zostaviť spojovacie zariadenie a kolesá a potom pridajte hodnosť.
 2. MOTOBLOCK je nainštalovaný na rovnakej rovine a prístroj na máp je spustený na zem a upevnený na spojovacom zariadení.
 3. Pri inštalácii zariadenia je potrebné vidieť, že stojan poľnohospodárskeho stojana je vo vertikálnej polohe. Tým sa zabezpečí úprava požadovanej tabuľky poľa.
 4. Potom zariadenie pristane buď mierne ponorené do pôdy, takže sa nachádza pod referenčnou rovinou pôd.

Je potrebné urobiť skúšobnú lepidlo a pozrieť sa: ak sa zariadenie rozpadne do pôdy, odstráňte stojan dopredu, štíhlej ponožky. Pri opustení pôdy sa stojan vráti späť znížením ponožky. Hlavnou vecou je vziať do úvahy šírku riadkov, prispôsobenie existujúcich konštrukčných prvkov.

Záver

Ako vidíte, môžete si vyrobiť svoje vlastné sily ako nástroj LOSTER pre namáčanie a intricujúcu modifikáciu – disk. Po dokončení jednoduchých akcií, o niekoľko hodín neskôr sa získa odnímateľné zariadenie, ktoré je vhodné pre mnohé ruské MOTOBLOCKS, bude vážne zjednodušiť výkon konjugátu práce s pestovaním zemiakov a nebude vyžadovať veľké investície.

Ako vykonať jazdec na disku MOTOBLOCK S VLASTNÝMI RUKAMI, Pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: