Ako voda Tyu?

Evergreen kríky a stromy sú veľmi hodnotené DACMS a majiteľmi súkromných domov, pretože pomáhajú vytvoriť ušľachtilú atmosféru na mieste, a tiež nevyžadujú komplexnú starostlivosť. Jedným z nich je tuya. Tento strom nie je spokojný s okom s elegantným vzhľadom, ale má tiež príjemnú arómu. Je to dosť nenáročné, ale veľmi vlhkosť, takže je potrebné preskúmať pravidlá a nuansy zavlažovania pre milovníkov takýchto kópií.

Popis

Po studenej a ponurovanej zime sa majitelia pozemkov snažia priniesť svoj vlastný majetok. Thuja – nepostrádateľná vec pre luxusný a zelený dizajn. Mnohé z kríkov kontrastných farieb sedia vedľa nej, vyzerá mimoriadne veľkolepé. Thuja vyzerá ziskové v skupinových kombináciách, dokonale vhodné, aby pôsobili ako živý živý plot, Okrem toho chráni územie pred hlukom vetra a ulice. Často sa používa, vystihuje tvary a dáva mu druh špirály. Prerezávanie prechádza celkom ľahko a nepoškodzuje.

Jedna z hlavných výhod TUI je nenáročná. Je pre ňu ľahké vybrať pôdu, strom a počasie kataclysms. Domáca starostlivosť je veľmi jednoduchá, zapojenie špecialistov sa nevyžaduje. Avšak, ak jej dáte viac času, zelená krása bude vyzerať len luxusná. Okrem toho, v Tue obsahuje aromatické oleje a fytoncides, ktoré sú veľmi hodnotené vo farmakológii a voňavke.

TUI milenci hovoria, že tento strom na pozemku je najvýhodnejší účinok ovplyvňuje tie v tesnej blízkosti. Obrovské potešenie dáva príležitosť sedieť v záchrane tieň horúci letný deň. Nemalo by sa poznamenať, že Thua má schopnosť očistiť vzduch z škodlivých nečistôt a jeho svetlo, nenápadná vôňa neopúšťa nikoho ľahostajná.

Čo sa týka územia našej krajiny, západné typy Tui sú obzvlášť populárne. Ich farebná schéma je odlišná, v závislosti na chuti majiteľa stránky, môžete zastaviť svoju voľbu na zelenej, modrej, žltej a dokonca aj s farebnými vzorkami morskej vlny. Pohodlnejšie sa strom cíti vo svetlo polovicu, ale bude to ťažké bez slnečného svetla. Ultrafialot môže zanechať popáleniny, ale jeho neprítomnosť ohrozuje rezanie koruny. Okrem toho Tuya vyzerá obzvlášť krásne, keď svetlé svetlo.

Prečítajte si viac  Biele tulipány: popis, odrody a kultivácia

Pôda môže byť. Vhodné ako trávnik s prítomnosťou piesku a rašeliny a ílu alebo močarého terénu. V druhom prípade sa však vyžaduje drenážny systém. Thuya rastie nielen hore, ale aj na šírku. Musí sa zvážiť pri vykládke a umiestňovaní stromov na vzdialenosť blízko metra od seba navzájom. Vysoké exempláre, ktoré idú po ceste, musíte post 5 metrov od seba.

Po pristátí

Po pristátí závisí od toho, kedy bola vyrobená. Aby sa vytvoril strom, postup sa musí vykonať správne a jemne, inak sa môžu poškodiť jemné korene. Dôležitým nuantom je výber miesta a prípravy pôdy.

Najčastejšie sa skládkové činnosti konajú na jar a jesenné obdobie. V závislosti od počasia môže byť marec a apríl, september a október.

Najprv zvážiť jarné pristátie.

  • Skriny budú musieť byť hojne napojené raz týždenne, s bochníkom počasia. Takýto harmonogram sa odporúča pre teplé dni. Avšak, ak je slnko aktívne, a kolóna teplomeru stúpa veľmi vysoká, postup sa musí vykonávať každé 3-4 dni. Množstvo vody je jeden a dva vedrá. Čím staršia je rastlina, tým viac tekutín bude potrebné, najmä horúce leto.
  • Môžete použiť kvapkové zalievanie sadeníc, pretože stromy sú veľmi vlhkosť. Mnohí majitelia organizujú automatický útlak, je to veľmi pohodlné a nevyžaduje náklady na čas a úsilie.
  • Spring – ďalší dôležitý pri opustení procesu. Najmä relevantné pri práci s sadesami. Počas posypeme na strome, póry sú odhalené a dýcha, šíri sa okolo jemnej vône. Keďže váhy sú umiestnené na ihly, vlhkosť sa odparuje najmä aktívne, čo znamená, že voda je jednoducho potrebná. Postup sa vyžaduje týždenne av horúcom období – denne. Najlepší čas na zavlažovanie je ráno alebo večerné hodiny, keď slnko nie je v fáze aktivity.

Ak sa pristátie uskutočnilo na jeseň, postupy zavlažovania a postrekovania sa nemenia. Seedlove musí skórovať vlhkosť, aby mohla pokojne prežiť zimu. Je však potrebné navigovať na množstvo zrážok, pretože nadmerné preťaženie môže viesť k chorobám.

Ako určiť, čo je potrebné zavlažovanie

Uistite sa, že je čas na vodu, môžete ľahko. Bude potrebné skontrolovať pôdu z hĺbky 15-20 centimetrov. Ak je pôda v ruke stlačená a bude suchá a drobivá, je čas vykonávať postup. S dostatočnou vlhkosťou je vytvorená hustá cesta. Môžete tiež posúdiť stav samotného TUI, ak sníva, je čas stráviť zalievanie.

Nie je však možné zabúdať, že nadmerné zvlhčovanie môže poškodiť. Čerstvý prúd vzduchu do koreňového systému je zablokovaný a ohrozuje spomalenie vývoja a rastu stromu. Pôda musí byť hlboko impregnovaná vodou. Aby ste sa vyhli opaľovaniu, nie je možné posypať, keď sa rovné slnečné lúče padajú.

Zavlažovanie a sprown

Dospelé rastliny, ako aj sadenice potrebujú vlhkosť. A to by nemalo pochádzať len z pôdy. Pravidelné zalievanie umožní zabezpečiť normálny vývoj a život TUI. Nedostatok vody vedie k zhoršeniu vzhľadu. Pobočky sa stávajú krehkými a žuvacími skládkami.

Prečítajte si viac  Choroby Lilynika: Príčiny vzniku a bojovať proti nim

Pokiaľ ide o režim, u dospelých stromov je to rovnaké ako sadenice. 1 vodný vedro sa vyžaduje raz týždenne, počas sucha a tepla – každé 2-3 dni. Nedostatok vlhkosti je okamžite viditeľný. TUI začína plynúť vrchol koruny a mnoho kužeľov sa rýchlo vytvorí pomerne rýchlo.

Voda tento dekoratívny strom je lepší v dopoludňajších hodinách alebo večer a mal by byť veľmi elegantný. Posypeme pomáha odstrániť prach a nečistoty, osviežiť, okrem toho prispieva k vzhľadu príjemnej ihličnatej vône. Tento postup nebude nikdy nadbytočný, striekajte rastlinu, ak je to žiaduce, môže byť 1-2-krát denne.

O starostlivosti o TIAS Pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: