Ako vykopať lopatkovú zem?

Len na prvý pohľad sa zdá, že kopanie lopatky – proces je pomerne jednoduchý, ale však bezprecedentný. Ale v skutočnosti to nie je. Prítomnosť nunningu kukurice a bolesti chrbta po práci s lopatom je dôsledkom porušenia správnej techniky kopania. O pravidlách na používanie lopaty a ako ľahko vykopať jamku a o mnohých ďalších nuans, rozpráva o súboroch iných nuans.

Správna technika

Správne vykopať aspoň s cieľom urobiť celý proces oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Ako dieťa, mnohí videli, ako používať lopatu. Hlavné pohyby zostávajú rovnaké, ale musíte venovať pozornosť jednému hlavnému bodu – nemôžete zdvihnúť nástroj so zemou s pomocou zápästia. Musíte vyskúšať náš lakť na koniec rezačky, čím sa pripájam ďalší impulz, vďaka ktorým sa zaťaženie na zadnej strane a kĺby osoby zníži. Po tomto jednoduchom pravidle môžete prehriať veľkú záhradu bez problémov.

Počas celého pracovného toku by mal chrbát zostať rovný a ťažisko by malo byť v strede, inak sa môžete prebudiť pacienta a slabý.

Pozícia vedúcej ruky môže byť striedavo meniť, pri zachovaní potrebnej rovnováhy.

Zvlášť užitočné a nevyhnutné, aby sa táto technika stala s rozsiahlou a dlhotrvajúcou prácou, napríklad s takým, keď je potrebné pokračovať v záhrade alebo odstrániť veľké objemy snehu v zimnej sezóne.

Jemnosť

Najdôležitejšou nuanlivosťou je správny výber nástroja – musí byť vybraný sám. Ak je lopatka príliš veľký a ťažký, potom následná bolesť chrbta a po celom tele sú nevyhnutné. Ak sa dĺžka rezov prichádza na lakeť, keď je uviaznutý v zemi asi 20-25 cm, potom je zvolená správne a pod ľudskou výškou.

Nástroj PIN musí byť ostrý a dobre naplnený pre ľahšiu penetráciu do pôdy.

Najlepšie je, aby ste si vzali štvorcovú lopatku, ale zaoblené, pretože posledná možnosť je lepšia prerezaná cez zem.

Voliteľný roh bajonet do pôdy počas penetrácie by mal byť priamy – to všetko závisí od účelu COPPE. Pre implementáciu pôdnej pohody, 45 stupňov, plytké penetráciu a rolovanie pohybov. Pravé pohyby sa najlepšie urobia s výkopom alebo jamom.

Väčšina Showers sa môže ľahko roztaviť s hrubým brúsnym papierom. Existujú aj iné metódy na ostrenie lopaty: s nožom a Rashpilom.

Ako prehriať zarastené?

Dôležitou úlohou v tomto podniku hrá samotný nástroj. Najlepšie je kúpiť model z titánu a neklasickej formy, tzv. Miracle lopatu. Tento nástroj je veľký na uvoľnenie alebo čerpanie vrstvy pôdy. Je to železný rám, na opačných stranách, z ktorých sú mriežky inštalované z formulárov, nasmerované jeden na druhý.

Prevádzka tohto jednoduchého zariadenia je nasledovná: Niektoré vidlice prenikajú na zem a druhá je páka pre nich. RAMA slúži ako podpora pre dva páry VIL.

Miracle lopata na znietenie zeme je oveľa viac ako menší termín ako jednoduchá možnosť. Okrem toho, výhodou je tiež skutočnosť, že keď sa pôda uvoľňuje týmto spôsobom, môžete sa zbaviť burín byliniek.

Z nevýhod stojí za zmienku nasledujúci moment: zázrak lopatu nemôže byť vytiahnutá jamkou ani zaobchádzať mokradí.

Ako nulová jamka?

Špeciálna technika využíva vojakov na rýchle a efektívne kopanie zákopov. Používajú kompaktný SAPPER lopatu.

Základom tejto techniky je, že je potrebné znížiť pôdu malej hrúbky – 3-4 cm. Takéto malé úseky sa ľahšie vykopať a hodiť ďalej ako plnú kaše pôdy.

S takou technikou môžete pracovať niekoľko hodín a vykopať žiadne dielo bez veľkej únavy.

Takýto spôsob koppes môže ľahko podľahnúť akýmkoľvek pôdam, vrátane ílu a rašeliny.

Ako kopať zamokovať Zem?

Nie je to tajomstvo, že domáce zimy sú dosť drsné, ale pôda, ako väčšina rezervoárov, je mrazu do významnej hĺbky.

Existuje niekoľko spôsobov, ako vykopať dieru z pôdy;.

  1. Prvá a osvedčená metóda je pomerne ľahko použiteľná, ale môže trvať dosť dlho. Predtým, než byt sama, musíte zriediť oheň na mieste. Čaká na to, aby sa dostal von, mali by ste začať kopať. Po odstránení hornej vrstvy musíte opustiť oheň znova v jamke a pokračovať v kopírovaní až do požadovanej hĺbky.
  2. Ďalšou osvedčenou metódou je použitie jackhammer. Ak nie je možné kúpiť jackhammer, potom si ho môžete prenajať. S pomocou jackhammera, stačí odstrániť iba hornú zmrazenú vrstvu Zeme a potom pokračujte v práci lopatu.
  3. Nasledujúcim spôsobom je použitie Kirku. Je to manuálny náradie, špeciálne navrhnuté na prácu s hustou a dokonca kamenou pôdou. Ale jeden Kirk nestačí – je potrebná lopata.

Moderný trh záhradného nástroja ponúka mnoho rôznych modelov lopatky: záhradníctvo, stavebníctvo, nakladanie a vykladanie. Každý z druhov má svoje vlastné charakteristické vlastnosti, ktoré robia jednu alebo inú prácu oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Na záver stojí za zmienku, že väčšina odporúčaní a pravidiel môže byť použitá a pri práci s vidlicami. V niektorých prípadoch môžu tiež slúžiť ako lopata, ale s jedným rozdielom: ak lopata znižuje pôdu, potom vidlice, skôr, väčšie, väčšie.

O tom, ako vykopať lopatu Zeme, môžete vidieť na videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár