Ako vyzerá čierny javor a ako ho vyrastať?

Black Maple je krásny strom patriaci do rodiny SapIndovy. Jeho vlasť je východné regióny Severnej Ameriky. Strom rastie pomaly, nie je kvet, ale stále sa často používa v krajinnom dizajne.

Popis

Čierny javor je rastlina, ktorá žije na dlhú dobu. Ale rastie veľmi pomaly. Najčastejšie obdobie rastu sa nazýva prvých 2-3 rokmi stromu dreva. Neskôr jeho vývoj spomaľuje. Ale javor môže pokojne dosiahnuť vek 200 rokov. Existujú aj staršie vzorky. Výška zrelého čierneho javor dosahuje 20-30 m.

Strom má okrúhlu alebo pyramídovú korunu. Zdobia jej matné päť-špicaté listy, ktoré vyzerajú mierne prelievať. V prípade, že kvitnúce, listy majú jasnejší odtieň, ale sú tmavé na jeseň, stávajú sa takmer čiernou farbou. Vyzerá to krásne, takže rastlina nemôže prilákať záhradníkov a krajinných dizajnérov. Obdobie jej vegetácie trvá od mája do októbra.

Courtyard v čistej temnom, furochy, povrchové korene. Strom sa nekvitne. Vzhľadom k tomu, že je vysoká, je to vysoká, môže sa pestovať v Rusku.

V prírode sa nachádza v Midwest a na východe Spojených štátov amerických, ako aj na juhovýchode Kanady.

Vlastnosti pestovania

Čierny javor môže rásť na rôznych typoch pôdy. Môžete ho pristáť v lese alebo v mestskom parku a v blízkosti vodných útvarov. Je na mokrej pôde, v ktorej neexistujú stagnujúca voda, čierny javora rastie rýchlejšie ako všetko.

Stojí to za zmienku Takéto stromy milujú dobre osvetlené miesta. Mierne efektívne vyzerajú, ak ich vyrastieme v tieni lesných parkovacích poliach.

Na chov tohto typu javoru sa odporúča použiť sadenice. Sú celkom jednoduché vyvíjať na úrodnej pôde. Dôležitou úlohou vo vývoji dreva však hrá, koľko bolo zvolené. Dekoratívne čierne javora stojí drahé. Ak je cena sadeníc podozrivo nízka, ich kvalita stojí za kontrolu.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať stavu koreňov. Nemali mať žiadne chyby.

Mladé sadenice sú vysadené v hlbokých jach pokrytých drenážnou vrstvou Rubbank. Ak sa na jednej stránke plánuje niekoľko javorov, musí byť vzdialenosť medzi nimi aspoň 3 m. A je tiež dôležité správne usporiadať budúcnosť obce v rýpadlo. Jeho koreňový krk musí byť umiestnený na úrovni horného rezného povrchu pôdy. Mladé sadenice po vylodení by mali byť hojne vylievajúce vodu.

Mapavy Disembarking sa odporúča robiť na jeseň. Najlepšie z toho všetko je koniec septembra alebo začiatkom októbra. Počas výsadby koreňov rastliny by sa mali narovnať, nie je povolené žiadne poškodenie. By nemala tlačiť nováčik záhradníka mierne popíjaný listy. Pre sedenie je celkom normálne.

Čierny javor, ako ktorýkoľvek iný strom, potrebujú správnu starostlivosť. Koreňová plocha pôdy by sa mala pravidelne zdvihnúť. To stojí za menej ako 3-krát za sezónu.

Môžete použiť akékoľvek hnojivo s dobre vyváženou minerálnou kompozíciou.

Extrakčné stromy musia byť chránené pred priamym slnečným svetlom. V suchých dňoch by mali byť hojne. Potrebuje to aspoň raz týždenne, pozerať sa na vlhkosť, aby prenikol do pôdy. Pod každým lemovaním v blízkosti vedra vody. Okrem toho je žiaduce zavlažovať vodu z vody. Najprv, po pristátí, pôda okolo sadenice musí byť úhľadne uvoľniť a burinu, aby sa starostlivo vymazali.

Ak chcete prasknúť mladý javor, aby sa správne vyvíjal, musí sa pravidelne rezať. Spring vedie sanitárne orezávanie, odstránenie suchých alebo mraziacich vetiev.

V teplej sezóne by ste sa mali zbaviť poškodených škodcami alebo infikovanými chorobami.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Čierny javor sa používa hlavne v krajinnom dizajne. Existuje niekoľko možností na výsadbu takéhoto stromu.

Jedinečný

Najčastejšie, keď sa javorové listy používajú ako solitátor, to znamená, že rastliny, ktoré pristáli oddelene. Vzhľadom k tomu, listy čiernej javora sú krásne, a Cronon z diaľky priťahuje pozornosť, naozaj Dobré vhodné pre jedno pristátie.

Dizajn kvetov

Kvetinové, zdobené priamo okolo stromu, vyzerá veľmi originálne. Ale nie je vždy možné realizovať taký nápad. Takže napríklad javor má systém povrchového koreňa, preto ako smrek, smrek alebo vôľa, netoleruje vegetáciu v zóne prioritného kruhu. Tree utláča úzko rastúce kvety, pričom sa vezme s živinami a vlhkosťou.

Avšak, môžete sa trochu rozmazať, ak neexistuje nápad vybaviť malú kvetinovú záhradu na úpätí trupu. Okrem toho, musíte vytvoriť hustú vrstvu Zeme, len aby som pôsobil veľmi úhľadne. Zem nemôže byť naliata priamo pod koreňom, aby nezničil strom. Z kufra, ktorý potrebujete na ústup na 20 cm. Vrstva Zeme by mala byť do 10 cm.

A nasledujúce typy farieb môžu byť zasadené v takom kvete:

  • Snežienky;
  • hellebore;
  • údolie;
  • Arméni;
  • Kamery;
  • Jeffersonia.

Preschopný kvetinový záhon s týmito kvetmi budú vyzerať krásne všetky teplé obdobie. Tiež ferny sa budú cítiť dobre vedľa javorov.

Ulička

Muži sa často používajú v priemyselných oblastiach. Faktom je, že je dostatočne odolný voči negatívnemu vplyvu stromov životného prostredia, ktoré sú dobre tolerované teplom a suchom. A nie sú hrozné mrazom a vietor. Takýto druh Kleon sa úzko cíti s Croneous Ash a buk, vápno.

Záhrady

Vynikajúci čierny javor sa zmestí do malého záhradného dizajnu. Úhľadný strom so zaoblenou korunou bude vyzerať krásne v kamenici alebo japonskej záhrade. Posypte čierny javor môže byť v blízkosti malého altánok skrytý zo slnka v tieni svojich pobočiek. Ukazuje sa na skvelé miesto na pobyt.

Tento typ dreva sa však používa nielen na zdobenie stránky. Čierne javorové drevo je vysoko cenené ako jeho šťava. Strom sa používa na vytvorenie odolného a vysoko kvalitného nábytku. Od šťavy, ktoré pripravujú populárny javorový sirup v mnohých krajinách.

Zhrnutie, môžeme to povedať Čierny javor je krásny a celkom vytrvalý strom, ktorý môže byť vysadený na jeho grafe. V osobitnej starostlivosti potrebuje len prvých 2-3 rokoch po vystúpení. Všetko ostatné, strom jednoducho poteší majitelia nezvyčajné pre naše miesta vzhľadu.

O tom, ako správne dať muži správne, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár