Ako zasadiť a pestovať brezu?

Mať breza vo svojej oblasti – sen o mnohých záhradkárov. Avšak, aby táto nenáročná cirkev úspešne rásť a vyvíjala sa, bude potrebné spočiatku ho držať.

Ako zasadiť?

Birch pristátie na mieste sa vykonáva tromi spôsobmi. Rastlina môže byť znásobená semienmi alebo odrezkami, rovnako ako si vybrať semeno v lese a koreň na vlastné územie.

Semená

Birch Chovné semená sa považujú za skôr časovo náročné. Avšak, niektorí záhradníci ho držia. Breza semená sa berú na zostavenie na jeseň. Aby to urobili, znížiť dostatočné množstvo vetiev náušnicami, po posúdení bouquetov a visieť v suchej miestnosti. Semená, spravidla dozrievať asi týždeň, po ktorom môžu byť vylievaní z každého náušnice a čisté od odpadu.

Semená sú správne v tom istom roku, v ktorom boli zozbierané. Okrem toho, pred nástupom chladného počasia – to je na konci jesene alebo na začiatku zimy – je dôležité ich dotknúť.

Pôda na mieste, kde budú brezy vysadené, predvarené s prehlbovaním, dosahuje 25-35 centimetrov. A budúce lôžko je vyčistené od burín a veľké korene, spracované pomocou plesňových ochorení. Niekde 10 dní pred siatím pôdy je vyrovnaná a pokrytá jamkami, vzdialenosť medzi ktorým je asi 25 cm. Každá jamka by mala ísť hlboko do 5 cm a dosiahnuť 20 cm na šírku. Pristátie je lepšie stráviť večer. V ideálnom prípade by to malo byť deň bez vetra a zrážok. Spočiatku je spodná časť každej jamky pokrytá vrstvou humusu, potom semená sú na to upravené, nakoniec, všetko zaspáva s voľnou mäkkou pôdou.

Keď sa na posteli po snehu objavia klíčky, budú musieť poskytnúť bohaté zavlažovanie, ale len s pomocou zavlažovacieho metód. Až do konca leta by rastliny mali dostať dostatočné množstvo vlhkosti – je dôležité dokonca zastaviť vrchnú vrstvu pôdy. Ak robíte všetko správne, potom v septembri breza, existuje už 20-30 cm výšky a môžu byť prevedené na trvalý biotop. Slabé výhonky prvé pristáli do skleníka, a po 12 mesiacoch, aby sa dosiahla výška metra, smerom sa už presunuli.

Je potrebné spomenúť, že ak sú semená vysadené v čase jari, ich stratifikačné obdobie by malo byť asi 2 mesiace a vyskytujú sa pri teplote 0 až +5 stupňov.

Cherenca

Môžete klíčiť brezy a z pobočky, ale táto metóda je tiež považovaná za mimoriadne ťažké kvôli chudobnému zakorenenie kultúry. Avšak, 20% pokusov sa stále dokončí. Proces začína tým, že na mladom strome je vybraný dobre tvarovaný únik. Malý vetvička za to nebude fit – to bude mať dĺžku 60-80 cm. Únik rezu je vložený do vody, v ktorom je „Corneseser“ už rozvedený, a potom, čo sa plavidlo umiestni do dobre osvetleného priestoru, kde sa teplota udržiava približne 25 stupňov tepla.

Keď má breza koreň, môže byť transplantovať do veľkého kvetinového hrnca. Počas nasledujúcich 10-20 dní by mala byť rastlina hojne zavlažovaná, v skutočnosti 2-3 krát denne, ako aj raz na kŕmenie všestranné hnojivo. Počas tejto doby by mal koreňový systém pochopiť a čas sadenice sa pohybuje na čerstvý vzduch.

Z hrnca brehu je dôležité stiahnuť spolu s pôdou, v ktorej rastie.

Sadenice z lesa

Tretia možnosť brezového vzhľadu v záhradnom pozemku – len vziať to z lesa. Je to vhodnejšie ísť na ňu v marci, kým sa listy rozpustia. Zmysluplná úloha sa hrá, pretože vybraný strom vyzerá: by to malo byť zdravé a mladé (ideálne 3-ročné), bez mechanického poškodenia, skrútených vetiev alebo stôp hmyzovej životne dôležité. Optimálna výška sa pohybuje od 80 do 100 cm. Pred vykopávaním brezy by sa malo naliať.

Sadenie sa topí zo všetkých strán, po ktorých je starostlivo kalená zelenou miestnosťou a dať na ploché miesto. Je to najvhodnejšie to urobiť s lopatom bajonet. Zem by mala znížiť do hlbín bajonet. Počas extrakcie je dôležité monitorovať bezpečnosť koreňov. Počas prepravy musia byť koreňové procesy zvýšené zemou a pokryté – najpohodlnejšie umiestniť stromček do veže alebo vrecka a posypeme pôdu.

Mladé sadenice je možné zakúpiť aj v špecializovanom obchode. Pri nákupe stojí za to zapamätať si, že nižšia je závod, tým lepšie je zakorenené. Koreňový systém by nemal byť poškodený, hoci rozdelenie malého procesu bude stále prežiť. Škôlka pomôže a v prípade, že celková rastlina sa ani nezohľadňuje, a vyžaduje sa trpasličiarová odroda. Napriek tomu, že strom nie je rozmarný, jeho korene nemôžu zostať v čerstvom vzduchu, takže musíte užívať vzorky len v kontajneroch.

Ak sa strom páčil, bolo v zime vykopané spolu s trochou mrazenej pôdy, s novým miestom, ktorý by mal okamžite. S nástupom jarnej brezy sa prebudí a začína root.

Funkcie transplantáciu

Po nákupe sadenice alebo po výbere stromu v lese sa vyvinul lepšie, je dôležité transplantovať brezu na správne miesto. Akákoľvek kultúra je lepšia rastúca v podmienkach približných prirodzeným, takže výber by sa mal vykonať v prospech lesných oblastí. Horná vrstva pôdy by mala vždy zostať chladná a vysoko kvalitná hydratácia, takže otvorené solárne územia pre kultúru sa nezmestia. Ale ak ste úplne zbavili strom slnečného žiarenia, jeho listy sa bude cítiť zle, takže bude potrebné nájsť zlatý stred.

Každý rok, breza sa zvyšuje nielen na výšku, ale aj na šírku, takže rastlina nemôže byť vysadená ani vedľa plotov alebo budov, ani navzájom. Treba uviesť, že nenáročná breza môže byť natiahnutá takmer 30 metrov a jeho priemer sa ľahko dosiahne 50 cm. Medzi stromom a plotom by mal byť asi 3 metre a medzi stromom a budovami – asi 5 m. Ak je zásobovanie vodou alebo odpadové vody, je tiež lepšie odolať 3-metrovej medzeru. Z ostatných vysokých stromov je zvyčajné ustúpiť asi 3-5 m.

Birch je zle zakorenený plodnými kultúrami, takže ideálny sused je považovaný za trávu, napríklad na trávu.

Výsadba brezy na trvalom mieste lepšie v októbri alebo v marci, zatiaľ čo teplota nepresahuje 10 stupňov. Pôda musí byť naplnená živinami a dôkladne uvoľniť. Pozemky sú vhodné tak so slabosťou a s nulou kyslosťou. PAT kopanie taký priemer, aby prekročil veľkosť koreňového systému spolu so zeminou. Rodyshko je naplnený drenážou, potom, čo je zem embosovaný, zmiešaný v rovnakom pomere s pieskom, rašelinou a humusom. V rovnakej fáze je lepšie urobiť komplexné hnojivo.

Birch sa nachádza v jamke, takže koreňový krk je mierne pod úrovňou zeme. Korene naplnenia jamy sa naliatajú. Birch okamžite bude musieť byť hojne vylievaní, na ktorom bude asi 20 litrov vody.

Valcový kruh je nevyhnutne pokrytý mulčovaním, ktorej úloha môže byť vykonaná buď rašeliniská alebo humus. Po pristátí, strom dostane dostatočne vody niekoľkokrát mesačne.

Starostlivosť

Aby sa pestovalo breza v záhradnom pozemku, nestačí obmedziť sa na správne pristátie – bude sa tiež musieť starať o ňu. Pestovanie doma je postavený na troch hlavných činnostiach: zalievanie, kŕmenie a orezávanie.

Zalievanie

Survy zavriatia len prvýkrát po pristátí, a potom korene prenikajú tak hlboko do pôdy, že dodatočná vlhkosť už nie je potrebná. Treba to pochopiť Systém koreňového breza je povrchný, takže žiadne dekoratívne rastliny budú schopné rásť pod ňou kvôli nedostatku vlhkosti.

Mimochodom, bezprostredne po výsadbe, mladé stromy sú pre nejaký čas lepší na tieňovanie s akýmkoľvek pozorovateľom alebo rastlinnými vetvami.

Podkord

Pre rýchly rast mladých breza, stojí za to urobiť hnojivá na jeseň a jar, keď listy práve začínajú kvitnúť. Optimálne sa považuje za zmes 10 litrov vody, 2 kg hnoja, 20 g močoviny a rovnakého množstva dusičnanu amónneho. Miešanie zložiek na rozpustenie minerálnych zložiek je potrebné zvládnuť výslednú kvapalinu okolo sadenice.

Je dôležité kontrolovať tak, aby postriekanie nespadli na listy a kmeň závodu.

Orezávanie

Plodina breza – myšlienka nie je najlepšia, oveľa správnejšia pre strom, keď sa vytvára tvorba koruny. Avšak, orezávanie pacientov, zlomených alebo silnejších pobočiek je nevyhnutnosťou. Všetky diela tohto druhu sa zvyčajne konajú na jesennom čase na konci pohybu šťavy. Príchod vrakov sú spracované vodou. Tie stromy, ktoré nedávajú rast, musíte spravidla omladiť, odstrániť objemné pobočky, spravidla. Takýto postup je prípustný len na jeseň a zimný čas, keď je kultúra v režime hibernácie.

Avšak, dekoratívne odrody orezávania brezov. Urobte si ten top v lete, ten deň, keď dažde nejde. Aj keď sa rozhodlo obmedziť výšku stromu alebo zastaviť jeho expanziu, je potrebné si uvedomiť, že breza je zlá na to, aby takýto rušenie niesol. Pre sezónu je povolené odstrániť nie viac ako štvrtina výhonkov.

Pre tvorbu brezy koruny brezy obyčajného stupňa „Jung“, bude stačiť len na mierne správne.

Choroby a škodcov

Na brezach sa často objavujú huby-bubny, napríklad Chaga, ktorá hlboko rozšírila, poškodí drevo. Odstrániť ich by mali byť okamžite, inak sa kôra nebude obnoviť. Povrch by sa mal liečiť 0,4% medeným chlorokisom.

Niekedy korene stromu jedia chrobák s jej larbami a dospelým jedincom poškodzuje plechy a výhonky a larvy poškodzujú korene. Ak sa chcete zbaviť nich, to bude stačiť, aby pravidelne ortéz plošil a mechanicky odstrániť škodcov. Birches sú choré a z účinkov rúrok chrobákov. V tomto prípade sa zozbierajú a spálené poškodené listy a korunka je spracovaná insekticídmi.

Ak sú listy takto, toľko, že sám zostáva, to znamená, že problém je v húseniciach priadky silkworm. Hmyz potom je potrebné okamžite pretrepať z brezy a samotný strom na zvládnutie insekticídu. Keď sa na listoch objaví červená banka, pripomínajúca hrdzu, dáva zmysel rozprašovať s fungicídmi. Mimochodom, je to z tohto dôvodu, že strom schováva, a jej dosky vypadnú už v júni. Web Whiten Flare, ktorý sa nachádza na dne listovej dosky, hovorí o ochorení krútiaceho momentu. TENTO POTREBY A AUTOMOBILY ČIERNYCH DOTS.

Ak sú drevené fragmenty žlté a ohromené ovocnými telami pripomínajúcimi klobúky, hovoríme o žlto-sušičovi trupu. Na ošetrenie brezy budete musieť oddeliť rast húb a postihnuté oblasti na spracovanie 5% medi vitrios a pokrývať olej. Hnedý svah na priečnych trhlinách trupu – príznak cytozamery. Infikovaný strom je starostlivo liečený bordinovou kvapalinou alebo jednoducho zničená. Mokré škvrny na trupe – príznak bakteriálnej vody.

Listy sú často skrútené kvôli účinkom rúrok chrobákov. Manuálne vymazanie hmyzu, budete musieť vykonať spracovanie insekticídom. Samotná vlna sama o sebe nepredstavuje nebezpečenstvo pre brezy, ale jeho pridelenie môžu prilákať mravce.

Je potrebné dodať, že lichen na breze sa často stáva útočiskom pre všetky druhy škodcov, takže je lepšie sa s ním zaoberať.

Čo môže byť tvarované na strome?

Niektorí záhradníci stále poklad nádej na breze hru Hrušky alebo Apple Tree, ale spravidla takáto myšlienka nekončí ničím dobrým – v takmer 80% prípadov existuje rezervácia a daný. Aj keď sa nestalo okamžite, po určitom čase vzniká fyziologická nekompatibilita, vyjadrená v vzniku rastu.

Avšak, môžete sa pokúsiť vštepiť jednu brezovú triedu na druhú – napríklad Birza Karelian na brezovej forme. Urobiť očkovanie v bočnom looseru bude potrebovať len pred kvitnutím obličiek a okulára – v lete.

Najčastejšie pre očkovanie používali brezy brezy alebo brezy „Jung“, a ako Biele Birch Birch.

O tom, ako zasadiť breza, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: