Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Napriek obrovskému rozsahu kvetinárstva a hojnosti exotického, Windowsill s kvitnúcim geraniom stále spôsobuje škrtenie. Okamžite sa objaví v pamäti. Babička alebo mama, zalievanie kvety. Nie je porovnateľná vôňa rozdrveného v ruke listov.

Medzi amatérskymi kvetinovými produktmi je viera bežná, že Geranium a Pelargonium sú synonymá, mená rovnakých rastlín. V skutočnosti sú to dva úplne iné druhy, ktoré majú nejaké všeobecné znamenia. Podľa botanickej klasifikácie patria obaja do rodiny Geranián.

Zvláštnosť

Geranium – ulica odolná voči trvalka. Názov pochádza z gréckeho slova význam v preklade „žeriavu“, ako zrelé semená boxy v tvare pripomínajú zobák dutiny.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Rastúce v miernej klíme, v európskych krajinách av Spojených štátoch amerických. Listy Curiz a palp, robustné, rôzne formy. Kvitnúce je pomerne skromné, dva alebo tri kvety na vysokých kvetoch. Na území Ruskej federácie je o štyridsiatich odrodách tejto rastliny.

Kultúrne odrody môžu rásť bez transplantácie, bez straty dekoratívnych vlastností, od 8 do 15 rokov na jednom mieste. Odstránené druhy froté, rovnako ako žlté a červené jesenné lístie. Na rozdiel od Geranium, Pelargonium Teploud.

Názov rastliny je tiež spojený s predĺženou formou ovocia, podobne ako zobák žeriav. Len v tomto prípade je to už latinské slovo.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Doma, v Južnej Afrike, Pelargonice sú trvalé krovy alebo bylinky. V klimatických podmienkach stredného pásu a severu Ruska sa často pestuje ako izbná kultúra alebo ako výročná záhrada, cez sadenice. Pelargonium listy sú slabo pevné, prst, evergreen. Kvety hojne a veľmi krásne: kvety strednej a veľkej veľkosti, široká škála farieb, zozbierané vo veľkých svieživevekvenci-slnečníky.

Ide o hlavné rozdiely medzi pelargoniom a penerom. Ale pretože viac známym a distribuovaným je názov „Geran“, bude sa použitý v budúcnosti pre označenie a ostatných rastlín. Všeobecne platí, že obaja sú nenároční, nevyžadujú veľa starostlivosti, a dokonca aj najhudkovo neskúsený nováčik kvetov môže ľahko rásť. Vynásobíme rozdelenie Bush, Stalling, ako aj sejacie semená, ktoré si môžete kúpiť v kvetinárskych obchodoch alebo sa pokúšajú dostať doma.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Pri prasení?

V prvom rade je potrebné upozorniť na skutočnosť, že semená Gerani by sa mali ponáhľať, vysoko kvalitná, získaná zo zdravého rastliny. Dokonca aj s dobrým, hojným kvitnutím geraniom v miestnosti nemusí dať semená, Je potrebné opeliť tu. Aby ste to urobili, hrnce sú vystavené otvorenému balkóniu, terasu alebo len v záhrade.

Ak nie je žiadna taká možnosť, môžete „pracovať včela“, to znamená, že s pomocou mäkkého tasselového prenosu peľu z jedného kvetu do druhého. Po skončení kvitnutia sa vytvorí semeno. Keď úplne dozrieva a vysuší, odstráňte pristávací materiál. Rastú sadenice v miestnosti v akejkoľvek sezóne, Avšak, najlepšie dátumy pristátia – na jar, keď deň začnú zvyšovať deň. V zime musia byť mladé rastliny podsvietené.

Trvalé záhradné gérium rôznych typov vyžaduje jarnú pristátie cez sadenice alebo snímok priamo do zeme. Doba kvitnutia Rozmanité. Napríklad gruzínsky geranium je možné vidieť v celej veľkej miere v polovici júna, do 40-45 dní.

Priaznivé dni pre siatie sú určené mesačným kalendárom.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Výcvik

Predtým, ako budete robiť priamo siatie, Potrebujete nejaké prípravné práce.

 • Triedenie semien. Oddeliť malé, sploštené, poškodené, s neobvyklým sfarbením semien. Zrelé semená musia byť dosť veľké, predĺžené, hnedé, s hustým kožovitým, bez škvŕn a poškodenia.
 • Skaza. To je poškriabanie povrchu obalu semien nejakým ostrým nástrojom (napríklad súbor, klinový súbor alebo aspoň emery). Urobte všetko, čo potrebujete veľmi opatrne, strieľať len hornú vrstvu, snaží sa poškodiť semeno. Tento postup je nevyhnutný pre rýchlejší vzhľad výhonkov. Ak je zanedbávaná, výhonky sa môžu objaviť len v dvoch alebo troch mesiacoch.
 • Príprava pôdy. Pozemok na pristátie Geranium je možné kúpiť v špecializovanom obchode, ale je lepšie pripraviť sa. V ňom nie je nič ťažké. Bude potrebné vziať dve časti trávnej pôdy a na jednom preosetenom rieke piesku a vysokokvalitné rašeliny. Všetko dôkladne premiešajte a vložte vopred ohrievanú pec na tri až päť minút. Môžete tiež vrhnúť pôdu teplú vodu s mangánom alebo použiť moderné biopungicidy (pripraviť podľa pokynov na balení).
 • Dezinfekcia výsadbového materiálu. Najčastejšie sa pre semená, odporúča sa použiť ružový roztok mangánu, ale mnohí radšej ich namočenie na 15-20 minút v bežnom peroxidov vodíka alebo tiež brať fungicídy (pre vnútorné rastliny).
 • Namočiť. Dezinfikované semená sa naliata teplota vodnej miestnosti a nechávajú dva alebo tri hodiny na opuch.

Metódy pristátia

Rastlinné geraniské semená sú najlepšie v plochých kontajneroch, približne 4-5 centimetrov. Na tento účel je dobré pripraviť transparentné potravinové kontajnery s krytmi.

Kontajner je naplnený pôdou, nedosiahne okraj centimetra-jeden a pol, malé škvrny s rukou, rozbiť. Potom nejaký prútik alebo prst robia malé vybrania vo vzdialenosti 4-5 centimetrov od seba. Semená sú položené do jamiek a nalejte ich tenkou vrstvou pôdy. Mierne tesnenie a zvlhčovadlo.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Je potrebné zachovať konštantnú teplotu a vlhkosť plodín, zabezpečiť vetranie vzduchu. Na tento účel je nádoba zakrytá na vrchole s vekom alebo polyetylénovým filmom, v ktorom sú malé otvory prepichnuté.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Na radšej sa objaviť, môžete použiť jednoduchý spôsob – klíčenie na toaletnom papieri. Spracované, neohrabané semená sú usporiadané na zvlhčovanom papierovom páse, umiestnené v nádobe s vekom, umiestnené na teplom mieste. Akonáhle sa bieli výhonky spracovávajú, semená úhľadne, snaží sa poškodiť, závod v zemi. Tiež na vytvrdnutie a lepší rast plodín môže byť v chladničke odovzdať 7-10 dní.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Vhodné pestovať geranium pomocou peat pilulky. V tomto prípade sa rastlina nebudú zranená pri transplantácii vo viac objemnej banke, systém koreňového systému sa vyvíja bez poškodenia. Najlepšie je kúpiť malé tablety pilulky. Na prípravu tabliet na pristátie, potrebujú namočiť, pre tento výrobok je umiestnený v širokej a hlbokej jedlá (vzhľadom na to, že počas opuchu sa zvýšia veľkosť približne šesťkrát) a nalejejú teplú vodu.

Akonáhle je rašelina striekajúce, pilulky si vyžarujú prehĺbenie a výsadbu semien, postrekli ich so zemou alebo rašelinou. Treba si to pamätať Nemôžete mať siatie k vzhľadu výhonkov na parapete, najmä s jasným slnkom.

Teplota miestnosti by však nemala klesnúť pod 20-22 stupňov.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Ako sa starať o semená?

Ak chcete získať zdravé a krásne rastliny, musíte pestovať dobré sadenice. Po prvé, semená by mali byť vyklíčené, čakať na vzhľad výhonkov. Potom od nádoby odstránil veko a vložte ho do dobre osvetleného teplého miesta. Organizovať včasné zalievanie, pretože mladé rastliny môžu rýchlo zomrieť z nedostatku vlhkosti. Môže byť napojená posušením alebo lyžičkou pre každý krík. Zároveň je potrebné vyhnúť sa stagnácii vody, vedie k zhnitiu a smrti sadeníc.

Tiež, Zem je potrebná na pravidelnú stratu, aby sa zabezpečil prístup vzduchu k koreňom. Samozrejme, že by to malo byť veľmi opatrné. Uvedenie v takomto mladom veku ešte nie je potrebné, pretože v pôde existuje nevyhnutná dodávka živín.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Keď sa ponoriť?

Po dvoch pároch reálnych sadeníc sa objavujú v dvoch pároch skutočných, nie semenáčov, môžete začať transplantáciu v oddelených nádobách, s priemerom približne 10 a 12-15 centimetrov.

Vyberanie sadenice – veľmi dôležitá operácia. Hlavnou vecou nie je chýbať správny okamih a rozdeliť rastliny, kým ich korene pretínajú. Oddelené vidličkou, lyžičkou alebo malou špachtľou na odchod z miestnosti. Pred začatím práce hojne napojená.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Na dne každého hrnca naskladaného ílu (perlit, vermikulitída) vrstva v jednom a pol alebo dvoch centimetrov, na drenáž. Potom naplnené pôdou pre dve tretiny objemu, v strede je nastavený sklovektorom a opatrne spokojný so zemou do požadovanej výšky. Mierne lisované prstami, kompaktný. Trochu napojená, na okraji hrnca, nie rozmazať hlinené com.

V prvých dňoch, rezané sadenice boli potrebné zdieľať z priameho slnečného svetla. V budúcnosti sa cíti dobre s jasným osvetlením, na južných oknách. Právo pristál Geranium rýchlo klíčia a vyzerajú zdravé. Aby sa v budúcich kríkoch netiahli a potešili hojnosť farieb, pretože vrcholy sú zdvihnuté.

Samostatne by sa malo povedať o šarvách na ulici: Sadenice musia byť počuť, držať na pristátie v zemi na chladnom, ale dobre osvetlenom mieste. Ak je to možné, odporúča sa ho transplantovať v škôlke alebo skleníku.

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

Tipy na kvety

Hoci rastlina Geranium a noncasperase je dobre znásobená, rastie a kvitne s minimálnou starostlivosťou, v prvýkrát si sadenice vyžadujú zvýšenú pozornosť.

  Ako zasadiť a pestovať geranium zo semien?

  Tu sú niektoré tipy a tajomstvo zo skúsených kvetov.

  • Kúpiť semená v spoľahlivých výrobcov, nedostávajte sa na háku „svetlé, lákavé reklama, a nie prenasledovať za lacné.
  • Ako súčasť obchodnej pôdy by nemali mať veľa minerálov – je to škodlivé pre Gerani. Pri výrobe zmesi doma, dodržiavajte odporúčané proporcie (dve časti zeme a jeden piesok a rašelina).
  • Dezinfikujte pôdu a výsadbu.
  • Signting semien na urýchlenie klíčenia.
  • Po výseve zakryte nádrž filmu, striktne postupujte podľa teploty a sledujte vlhkosť. Vody opatrne, od postreku, skúste to preháňať. Uistite sa, že kontajner z priameho vystavenia Slnku.
  • Akonáhle sa objavia prvé výhonky, vyberte film, vložte nádobu na parapetiku.
  • Pri pristátí na jeseň a zimný čas aplikujte umelé svetlo, predĺženie denného svetla.
  • Potápajte, keď na rastline bude aspoň dva skutočné listy.
  • Sadnite si pegeranium do malých hrncov s drenážnymi otvormi, na dno nevyhnutne položte vrstvu hliny.
  • Viac ako 5-6 listov zdvihol vrchol, takže rastlina bude viac svieži.
  • Pouličné odrody Geranium pred vystúpením v otvorenom zeme, vystavenie čerstvého vzduchu.
  • Domové odrody nemajú radi veľké hrnce, a nedostanú kvet, kým korene naplnia celú zem. Preto je lepšie ich transplantovať nie príliš často.

  Dodržiavanie týchto jednoduchých odporúčaní, môžete pestovať geranium zo semien a radovať sa v kráse jej kvitnutia po celý rok.

  Ako zasiať geranium zo semien, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár