Ako zasadiť Irises?

Irises sú veľmi krásne rastliny, ktoré sa zvyčajne bežne používajú na výzdobu domácich pozemkov. Sú to trvalky a patria do rodiny túžby. Ale málo môže povedať, ako sa zasadiť. V článku sa podrobnejšie zvážte, keď ich zasadiť, ako riadne pripraviť pristávací priestor, ktorý odchádza, je poskytnúť rastliny.

Vhodný čas

Aby ste na ňu bolo dlhý čas spokojný s jeho kvetom, stojí za to zistiť, koľko času sú najlepšie zasadiť. Mnohí odborníci sa domnievajú, že pristátie v otvorenom mieste je lepšie vyrábať na konci leta. Ale mnohí záhradníci z ich skúseností poznamenáva, že irisí môžu byť vysadené v otvorenej zemi aj počas kvitnutia alebo po ňom. Napríklad v júni.

Ak zvážime erobité irzy (sú tiež nazývané Xifum), potom Transplantácia rastlín môže byť vykonaná aj na jeseň, pretože počas tohto obdobia závod už dokončuje kvitnúce, postupne pripravené na zimovanie.

Iris a jarné pristátie nie sú vylúčené. Hlavným pravidlom je dobrá teplá pôda. Iba potom sa závod bude môcť starať, pretože koreňový systém iskrí je veľmi bál supercolezing. Zvyčajne na predmestí je Zem je už pripravená na pristátie v apríli alebo máji.

Aby sa rastliny začali kvitnúť na jar rýchlejšie, mali by byť zasadené na jeseň. Toto pravidlo je však prijateľné výlučne pre teplé oblasti. V severných regiónoch, pristátie spadá do pádu na skutočnosť, že rastlina nebude mať čas na koreň, v dôsledku čoho to jednoducho neprežije zimu.

V takýchto regiónoch môže byť pristátie irisí výlučne na jar alebo leto.

Výber miesta a prípravy pôdy

Spočiatku je potrebné nájsť miesto na pristátie Irises, pretože ovplyvňuje ďalšie kvitnutie rastliny. Stojí za to prednostne otvorené miesta, kde je potrebné veľa slnka na ochranu pred vetrom. Ak nie je možné chrániť miesto pristátia pred vetrom, potom by ste mali používať pomoc podporuje, inak sa kvetinácie môžu zlomiť. Ľahký tieň tiež nebráni chrojám, naopak, bude to pre nich užitočné v horúcom dni.

Dôležitý! Mnohí záhradníci oslavujú, že irisi sa cítia dokonale blízko Apple Tree.

Ak by pristávacia lokalita irisu úplne v tieni, potom rastliny môžu zastaviť kvitnúce, a potom to bude odrážať ich rast. Mladé rastliny môžu byť schopní rásť a kvitnúť, ale dospelí nebudú môcť prežiť.

Na pristátie sa používajú rôzne pozemky, aj keď tieto rastliny uprednostňujú bubon a odberné pôdy, ktoré majú reakciu neutrálnu alebo slabo kyselinu. Na kyslej pôde rastliny perfektne rastie, ale nekvitnete. Pomerne často, žers pestuje na pôdach so zvýšenou kyslosťou, trpia bakteriózou. Preto by sa mala vykonať rastové vápno. Na neutralizáciu kyslosti môžete použiť popol z dreva alebo zemného kriedu. Na zlepšenie ťažkej pôdy, pridajte rašelinu, piesok alebo kompostu, obklopený od 3 do 5 rokov.

Pridanie organickej alebo ťažkej Zem pomáha vyrovnať sa s rašelinovými pôdami.

Treba si to pamätať Irisuje svahy na smrť pôdneho zvlhčovania, takže stojí za to opustiť miesto, kde je podzemná voda bližšie. Výnimkou je airovaroid (bažina) iris. Pre všetky ostatné druhy sa hodnotí výberu pozemkov. Ale pružné záplavy irisí sa prenáša normálne, ale je dôležité, aby teplota vzduchu neprekročila +5 stupňov. Už pri teplote vzduchu, viac ako + 7 stupňov začína trpieť koreňovým systémom, pretože náhradné živiny začínajú blúdiť, čo vedie k smrti rastliny.

Väčšinou Irises sú milovníci suchosti, ale stojí za to chápať, že v určitých obdobiach tieto kvety potrebujú dobré zavlažovanie – pristátie, vzdelávanie púčikov a ďalšie kvitnutie, aktívna tvorba listov. Optimálna voľba pôdy bude stredne úrodná krajina. Ale z čerstvého hnoja ako hnojivo stojí za to odmietnuť, pretože to môže viesť k putridovým procesom. Dobré riešenie bude miesta, kde bol hnoj predtým vyrobený, s tým výsledkom, že pôda sa stala svetlom a drobivom.

Príprava stránky Pred pristátím Irisy hrá veľkú úlohu. Najprv musíte presunúť graf pristátia na bajonetovej lopate, zatiaľ čo je potrebné odstrániť korene, ktoré zostávajú z trvalých burín (Buoyat, kurzy, pitie a choré). Ak si želáte a potrebujete, môžete kŕmiť pôdu kompostom alebo ohromujúcim. Príprava stránky Pred pristátím by sa mali vopred zapojiť do zálohy, čo umožní potrebu, aby sa velala požadovanej hĺbky, a pre túto Zem by sa už usadili.

Výber výsadbového materiálu

Počas výberu Irisov by mal byť pristávajúci materiál venovať pozornosť týmto nuancom:

 • Veľkosť RHIZOME – Veľké korene poskytujú rýchle šijacie zariadenie na novom mieste, rýchly rast a predtým kvety;
 • Stojí za to skontrolovať korene z príznakov chorôb;
 • Vegetatívne obličky si zaslúžia samostatnú pozornosť, ale hrdzavý rast by nemal byť prítomný;
 • Rhorómy môžu byť suché, ale od ohromeného by mali byť odmietnuté.

Ak si kúpite pristátie irishs na trhu, musíte byť úhľadný s odrodou. Iba nákup hovoru s farebným výrobcom zaručuje nákup požadovanej odrody. Ak na stránke už existujú v nich, a ich vek je 5 rokov, budú plne vyhovovať ako zdroj materiálu na pristátie. Na tieto účely, rozdelenie koreňa.

Dôležitý! Irises zvyčajne rastú do šírky, zatiaľ čo centrum rastliny je prázdne a začne zomrieť, aby sa zabránilo tomu, že to znamená aktualizovať pristátie každých 5 rokov.

Krok za krokom

Ak je vybratý vhodný čas, pristávacia lokalita bola pripravená a pristávací materiál sa už kúpil, zostáva pre malé – zasadiť IRIS. Tento proces obsahuje nasledujúce funkcie.

 • Práčovňa kvetov môže byť v lete. V dôsledku toho je už vytvorený na začiatku zimného obdobia, takže s nástupom jari bude schopný dať kvety.
 • Väčšina ľadovcov sa bojí chladného počasia, zatiaľ čo kvet obličky môže zomrieť už v 10 stupňoch.
 • Iris pristávacia jednotka – čepeľ, ventilátor, zrno. Jeho dĺžka – 3 cm, priemer sa líši od 1 do 2 cm.
 • Dĺžka koreňového systému musí byť až 10 cm, ale listy by mali byť odstránené okolo tretej časti celkovej dĺžky rastlín.

Ak plánujete zasadiť irishs na jar alebo leto, mali by ste venovať pozornosť odporúčaniam opísaným vyššie. Koreňový systém už má mladé korene, hoci samotné obličky ešte nezačalo písanie. Po 2 týždňoch bude koreňový systém dosť vyvinuté. Keď je tvarovaná oblička, rastliny majú dobré zakorenenie.

Dôležitý! Ak plánuje na jeseň na jeseň zasadiť irishs, stojí za to používať salvy s obličkami, ktoré už položené. Priemer sadenice je hlavne 3 cm a dĺžka je 6 cm.

Ak správne vytvoríte podmienky pre rozvoj, potom budúci rok môžete očakávať kvitnutie.

Výsadné rastliny v otvorenej pôde závisia od správneho umiestnenia koreňového systému dúhovky. Aby ste riadne vytvorili jamu na pristátie, mali by ste nasledovať nasledujúce pravidlá:

 • Správne umiestnenie koreňov pri pristátí má priamy vplyv na to, ako sa závod bude čoskoro uskutočniť;
 • Diera by mala mať rovnakú hĺbku ako dĺžka koreňov, ale byť umiestnená na úrovni pôdy, ktorá bola predoperaná;
 • V spodnej časti yameka je potrebné vytvoriť menší hormick – je to pre to, že by mal byť umiestnený koreňový systém;
 • Je potrebné najprv stlačiť stromček a potom zaspať s vrstvou pôdy;
 • Ventilátor oleja dúhovky musí byť vo vertikálnom smere;
 • Pôda, ktorá sa použila na zaspalanie koreňov, by mala byť malá manipulovaná;
 • IRIS potrebuje zalievanie po pristátí a ďalšie zavlažovanie by sa malo vykonať približne po 3-5 dňoch;
 • Pristátie na horúcom dni má svoje vlastné charakteristiky – sa má odobrať semená, aby sa prijali tak, aby sa slnečné lúče nemali vplyv na rast dúhovky.

Ako sa starať?

Rastlina potrebuje starostlivú starostlivosť po pristátí, pretože je to v tomto čase je to dosť zraniteľné voči rôznym environmentálnym faktorom. Zahŕňa sa v nasledujúcich udalostiach:

 • Pravidelné džemy;
 • odstránenie všetkých burín;
 • Ochrana pred rôznymi škodcami a chorobami;
 • Včasné zavlažovanie, najmä v horúcich dňoch;
 • Ak sa zhoršujú rastúce podmienky, znamená to, že rastlina potrebuje sezónne kŕmenie;
 • Jednoročné irisí musia zakryť listy v čase zimného zima;
 • Staré rastliny nepotrebujú ochranu;
 • Aplikácia hnojiva je voliteľná miera, ale ak ich zariadenie potrebuje, potom môžu byť použité tri typy kŕmenia: zvyčajne podávač robiť na začiatku jari a v čase, keď sú púčiky dozrievajú, a posledný – po kvitnutí;
 • Počas sucha by mali byť irisí zalievať len večer, zatiaľ čo je potrebné zabezpečiť, aby sa voda nedostala do lístkov a kvetov;
 • V druhej polovici leta by sa zalievanie malo znížiť o 2 krát;
 • Ak kvety už bojujú, mali by sa znížiť tak blízko k základni.

Ak dodržiavate všetky vyššie uvedené odporúčania, potom sa irisí vždy poteší váš atraktívny vzhľad. Osobitná pozornosť si zaslúži liečbu a prevenciu chorôb, ako aj boj proti škodcom. Krčí sú trochu citlivé na rôzne ochorenia, ale je to stále možné poškodiť koreňový systém a základne listov. By sa mali pokúsiť tak, aby zem nie je ohromený, inak môžu trpieť korene.

Ak sa však, korene začali rotovať, potom by ste sa mali držať takejto akcie algoritmus:

 • KUSTE IRIS vykopal;
 • Vyčistite koreňový systém – na rezanie všetkých vypúšťacích častí;
 • Závod v špeciálnom riešení;
 • Potom môže byť Bush ponechať v režime vetrania o 12 hodín.

Ďalšie ochorenie IRIS je Heterospoh. Toto ochorenie sa zvyčajne nachádza v druhej polovici leta. Jeho prejavy sú v prítomnosti hnedých škvŕn na listoch rastliny. Treba mať na pamäti, že choroba sa šíri celkom rýchlo. teda Je potrebné znížiť všetky kontaminované listy a potom ich napáliť. Rastlina by mala byť liečená s energiou medenej sily, zatiaľ čo 50 gramov lieku na 5 litrov vody trvá.

Ak hovoríme o škodcov, potom Najnebezpečnejšie pre IRIS je gladiolus výlety. Najprv si môžete vidieť, že listy stratili svoju atraktívnosť av budúcnosti sú voskové nájazdy.

Ak sa chcete zbaviť trojky, špeciálne chemikálie by mali byť zakúpené v lekárni.

Scoop je tiež pomerne slávny škodca IRIS. Vedú rastlinu k smrti, pretože kopčeky jedli základy kvetov, po ktorých sa stali žltou a umierajú. Špecialisti odporúčajú použitie 10% CARBOOFOS RIEŠENIA PRE STRAYTING IRISE. Stačí na výrobu tohto postupu 2-krát, pozorovanie prestávky, týždeň.

Slugovia v krajine patria aj nepriateľom irisí. Vynikajúca prevencia je Umiestnenie mokrých handier a listy medzi krídlami IRIS. Ako sú irisy v krátkej vzdialenosti od seba, potom slimáci budú umiestnené hlavne na handry, len stojí za to odstrániť. Ak zvážime efektívnejšiu metódu, potom sa zmestí použitie granulovaného kovového metalehydu. Zvyčajne 30 gramov na spracovanie 10 kV. metrov na území. Môžeme spracovať len večer a suché počasie.

Čo nasadiť vedľa kvetu?

Irises sa používajú hlavne na opustenie kvetu na mieste, zatiaľ čo existuje mnoho systémov, z ktorých každý je v dopyte. Ak zvážime kvitnúce kvitnúce, môžete použiť rôzne farebné riešenia. Kombinácia jednotlivých a dvojfarebných irzív je veľmi štýlová a účinne, zatiaľ čo jeden z odtieňov môže byť vybraný v tóne monochrómových rastlín.

Pekný krásny vzhľad iris. Okrem toho rastliny sa vzťahujú pozitívne na vlhkosť. Môžu byť kombinované s inými farbami. Vyzerajú skvele v rôznych súboroch, ale existujú výnimky.

Takže je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • Ak sú irisi vysadené podobnými tónmi, vyzerajú nie veľmi, takže pri pristávacích semenách by sa mali vyplatiť farebným výkonom budúcich rastlín;
 • Nemusíte spustiť rôzne spolu s jasnými a bledými farbami, pretože tieto sa stratia na pozadí prvej;
 • Ak dvafarebné varianty budú rásť spolu, ale rôzne stupne, zdajú sa ako lode a disharmony;
 • NEPOUŽÍVAJTE IRIZY RÔZNYCH DARKOVÝCH TÓNOV.

Dodržiavať tieto nekomplikované pravidlá, môžete si byť istí, že irisi sú ideálne pre dizajn kvetu. Ak správne vyzdvihnete termíny kvitnúcich rastlín, potom takáto kvetina môže potešiť oči celú sezónu.

   Krčí by sa mali kombinovať na kvetinových závodoch s rastlinami:

   • Lupins a Dolphiniums;
   • Lilie a Mac.

   Dôležitý! Keďže koreňový systém uvedených rastlín sa vyvíja na rôznych úrovniach pôdy, cítia sa skvele. Takáto zloženie bude ozdobiť kvetinové postele, takže je lepšie umiestniť ho do centra. A na okrajoch si môžete dohodnúť na zabudnutie – ME-NOT, FEELLES ALEBO PANSIES.

   Nezabudnite na ruže, pretože zeleň irisí dokonale pokrýva stonky ruží, čím poskytuje dobré podmienky na pestovanie. Ak ste zasadiť irishs na umelej nádrži, potom hostiteľ, plavky je vhodné budúci dvere, ale môžete tiež zasadiť akúkoľvek rastlinu v vlhkosti. Pomocou Irise môžete vytvoriť úžasné a nezabudnuteľné kompozície.

   O tom, ako zasadiť irish, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: