Ako zbierať semená Zinnia (Queenia)?

Každé kvetináče sníva o krásnej záhrade s atraktívnym, chladným a farebným kvetom. Takže popularita je obľúbená, ale problém je, že ide o ročnú kultúru, a preto si každý rok kúpiť semená. Aby ste ušetrili peniaze a boli si istí vyhliadkami na pestovanie materiálu, môžete sa pokúsiť zbierať semená sami a klíčiť ich doma. A ako zbierať semená?

Ako vyzerá siačný materiál?

Ak chcete pozorne zvážiť vzhľad semien, môžete ich uverejniť na bielom liste papiera. Potom bude zrejmé, že výsadný materiál prezentovanej kultúry je tri druhy.

 • Ploché štíty. Takéto zrná majú hnedú farbu, tvar, ktoré sú sploštené, a na vrchole majú drážku. Tieto semená slúžia na pestovanie obyčajných, nerovných odrôd, aj keď boli stiahnuté z Terryho kvetenstva.

 • Spear semená. Tento druh má tmavší odtieň a vyzerá ako predĺžená granula, zužuje sa na základňu. Tento typ semien je charakterizovaný zlým pohostinstvom, ale ak záhradník uspeje v tvare pravopisu, potom sa v jeho záhrade objavia froté a polo svetové kvety.

 • Predĺžené semená s procesom. Prezentované zrná majú sivé farbenie a predĺženú formu, na konci si môžete všimnúť časovač chvost. Zvyčajne sa tento typ nachádza na extrémnych radoch, a preto ho nie je potrebné oddeliť od iných druhov. Tento sedací materiál je určený na pestovanie froté farby s plnými hlavami.

Ak nebudete ľutovať čas a rýchlo triediť suché semená, potom v lete môžete zasadiť samostatný havging, semi-svet a froté odrody kvetu. Nebojte sa, ak väčšina semien vyzerá ako ploché panely.

Áno, z ktorých existujú jednoduché nonachrovaya kvety s konvenčnými košmi, však, aj tento druh kultúry vyzerá veľmi esteticky, keď rastie, najmä ak sú takéto kvety vysadené na veľkej platforme.

Zber

Dva mesiace po kvitnutí sa vytvárajú semená a sú plné na klíčenie. Na tento účel sa odporúča použiť prvé vytvorené kvety. Skúsené kvetináče aj v priebehu rozpúšťania púčikov označujú kópie, ktoré sa im páči viac ako iné. Napríklad, v blízkosti takých kríkov, môžete dať palice alebo kravatu okolo hlavy lana.

Je veľmi dôležité, aby čas zbierať výsadbu materiálu na prvé jesenné mrazy, pretože táto kultúra nevydrží chlad. Ak je v regióne, kde je rastlina pestovaná, prvé mrazy sú možné v polovici septembra, potom, pravdepodobne, prvé najpravdepodobnejšie kvety by mali kvitnúť najneskôr v polovici leta. Ďalším dôležitým bodom pri zbere: Odporúča sa to urobiť v suchom a jasnom počasí v deň, pretože pád ráno a večerom kvetinovej postele je pokryté rosou, a nadmerná vlhkosť môže sťažovať zber.

Ak dážď môže pred zberom pred zberom dážď, potom sa odporúča čakať 3-4 dni, kým sa púčiky suché.

Aké farby môžu byť prijaté?

Semená vytvorené na kvety so správnym tvarom s svetlým sfarbením lístkov sú vhodné na zber. Pri hľadaní vhodného materiálu pre budúce pristátie si vyberte rastliny s hrubým kmeňom a dobre vyvinutým hlavou. Najnižšie kópie sa lepšie nepoužívajú na chytanie zŕn, zvyčajne ich semená sa vyznačujú nízkou kvalitou a zlou gestom.

Aby sa dosiahol účinný sľubný výsadný materiál, je pôvodne potrebné na rastlové vzorky so svetelnými farbami oddelene od jasne. Faktom je, že napríklad kvety s bielymi a žltými lístkami pestovanými v blízkosti crimson a červených púčikov môžu nadýchnuť. Výsledkom takejto susedstva bude rastlina so svetlými kvetmi a červenými škvrnami. Od semien na budúci rok sa tvoria púčiky úplne iné farbenie.

Ako zbierať?

Pred zberom, musíte pripraviť všetok potrebný inventár. Pre tento postup sa vyžaduje:

 • suchú nádobu, kde sa umiestnia semená;

 • Čistý suchý list papiera;

 • Papierový vak na skladovanie;

 • marker na označenie na obálke;

 • nožnice.

Postup zberu je nasledovný.

 1. Opatrne preskúmajte, ako dobre boli kvety na zber semien sušené. Ak je hlava zatemnená, kmeň bol pokrytý hnedým odtieňom a stredom získala štruktúru tuhej kefy, potom je táto inštancia pripravená na zhromažďovanie výsadbového materiálu.

 2. Jemne s rukami z kvetu tvrdé stredné a miesto v kontajneri. Urobte to so všetkými označenými kvetmi. Môžete použiť nožnice, hoci väčšina záhradkárov pracuje jednoduchšie rukami.

 3. Akonáhle sú sedocks zostavené, potriasť ich na biely list papiera a porazte ich. Na klíčenie budú vhodné skôr predĺžené odrody zŕn. Veľké semená sa zúčastnia rýchlejšie, v treťom dni, prvé výhonky sa môžu narodiť.

 4. Zoradené vzorky šírené na samostatné balenie a podpísať každý druh, ako aj dátum zbierky osiva.

Ako už bolo spomenuté, takmer garantované klíčenie dáva semená vytvorené v budoch, ktoré kvitnú prvé. Je to oni, ktoré by sa mali prijať ako prvý. Ak je kolekcia naplánovaná na zakalený daždivý deň, kvety sú rezané spolu s stonkami a odoslané na skladovanie.

Ďalšie skladovanie

V prípade zberu surového počasia, vopred rozhodnúť, kde sa semená budú uložené – by to malo byť teplá miestnosť, kde sa výsadný materiál môže starostlivo vyschnúť a nestať sa obeťou rotačných procesov. Keď sú mokré kvety rezané spolu so stonkou, sú spojené s zväzkami, viazať a pozastaviť. Akonáhle sa kríky dobre vysušili, semená sa dostanú z krabíc a nalejte bielu papieru.

Nedodržanie pravidiel skladovania môže viesť k tomu, že semená zozbierané s takou starostlivosťou stratia svoje klíčenie. Niekedy kvôli nedbanlivého postoja k skladovacím podmienkam od pestovania materiálu, pacienti a slabé rastliny. V tejto súvislosti je dôležité dodržiavať niekoľko pravidiel.

Po prvé, majte na pamäti, že v balíku celofánového obilia je zakázané, inak to bude provokovať tvorbu hnilobu, ktorý vytvorí výsadný materiál neschopný klíčiť. Pre skladovanie, papierové vrecká, obálky, bavlnené tašky alebo dokonca obyčajné obrúsky sú vhodné na skladovanie. Nádoba papiera so suchými semenami by sa mala umiestniť na chladnom tmavom mieste.

Ako skladovanie, niektorí záhradníci používajú dolnú poličku chladničky, ale v tomto prípade stojí za to sledovať, takže neexistuje žiadna teplota kvapky. Často na úložisko platí lôžkový stôl na zahrievanej lodžii. Počas skladovania je dôležité pozorovať semená, aby ste sa zbavili kópií postihnutých hubami včas a časom na zmenu podmienok skladovania v čase.

Čakanie na siatie semien je možné uložiť 3-4 roky. Ročne siatie materiálu a využiť nevhodné vzorky.

Zber a skladovanie semien sú jednoduché, aj keď trochu usmrcujúci proces, ktorý si vyžaduje dokonalosť a starostlivosť. Po pripojení dostatočného úsilia o to bude Colorland majiteľom svetlej, atraktívnej, sviežej farby pestované nezávisle od semien.

O tom, ako zbierať semená, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár