Aký je nábytok z buk a ako sa o ňu starať?

Na modernom trhu existuje obrovské množstvo výrobcov nábytku, ktorí to robia z rôznych materiálov. Zároveň najčastejšie návrhy z rôznych druhov dreva. Veľa z bukových výrobkov získava veľkú popularitu. Dnes budeme hovoriť o tom, aké výhody a nevýhody majú nábytok z tohto dreva, ako aj o to, ako sa o to starať.

Klady a zápory

Nábytok vyrobený z buk, má mnoho dôležitých výhod. Samostatne vyberte z nich najvýznamnejšie z nich.

 • Silový. Produkty nábytku z buk s riadnym spracovaním sa nebudú rozbiť ani po dlhej dobe.
 • Jednoduchá liečba. Povrchy od takéhoto stromu ľahko odolávajú najvýraznejšie sušičky a spracovanie, zatiaľ čo oni nie sú prasknuté a udržiavajú si svoj krásny pôvodný pohľad. Okrem toho, buk môže ľahko bieliť a preať v prípade potreby.
 • Indikátor vysokej hustoty. Táto výhoda tiež robí bukové výrobky odolnejšie a odolné.
 • Krásny vzhľad. Nábytok z tohto stromu z dreva sa vyznačuje zaujímavým dekoratívnym prírodným sfarbením v jasných farbách. Okrem toho, na úsekoch takéhoto dreva, bude možné vidieť nezvyčajné prirodzené kreslenie.
 • Bezpečnosť a životné prostredie. Takéto plemeno dreva počas prevádzky nebude rozlíšené škodlivými látkami, ktoré sú veľmi relevantné pri výrobe nábytku pre detskú izbu.
 • Jedinečné zloženie. Bek obsahuje mnoho dôležitých zložiek prospešných pre osobu, vrátane lignínu.

Ale napriek všetkým výhodám, návrhy buk, majú nejaké významné nevýhody.

 • Slabá odolnosť voči vlhkosti. S konštantnou vodou, ktorá sa dostane na povrch, takéto drevo rýchlo začne zlyhanie. Môže sa objaviť forma.
 • Silné ohýbanie za zaťaženia. Po vystavení nadmernej hmotnosti zaťaženia môže materiál ohnutý, že neskôr môže viesť k deformácii.

   Ak porovnáme buk s borovice, potom môžeme povedať, že prvá možnosť bude uprednostňovaná len v niektorých prípadoch. Koniec koncov, Berry Berry je stále menej odolné voči vonkajšiemu vplyvu a oveľa ťažšie, tak rozmerové vzory (postele, časti s skrinkami) z tohto stromu sa nepoužívajú tak často.

   Ak sa v porovnaní s brezou, potom možno poznamenať, že buk bude trvatívnejší a tuhý. Okrem toho môžu byť oba plemená pripísať dekoratívnym odrodám. Majú príjemné svetlé homogénne sfarbenie s prirodzeným vzorom.

   Bukové výrobky majú takmer rovnakú spoľahlivosť ako dub, ale budú oveľa menej nákladné a náročné na starostlivosť.

   Preskúmanie druhov

   V súčasnej dobe sú z bukovej škály nábytkových predmetov. Prideliť samostatne každú z možností.

   Detí

   Bukové výrobky sú ideálne pre detskú izbu, pretože sú šetrné k životnému prostrediu a bezpečné. Takže z tohto dreva často robia postele, zatiaľ čo ich rámová časť musí byť tak silná a udržateľná, takže dizajn môže odolať diablom najkrajších detí. Buk je dobre vhodný na výrobu detských postieľok pre novorodencov.

   Najdôležitejšou vecou je, že buk nedá dieťa, aby bolo zranené, pretože nie je možné nájsť čipy a iné nezrovnalosti na jeho povrchu.

   Okrem toho sú skrine, komody a pohovky vyrobené z tohto stromu. Zároveň sa na svoj povrch používajú rôzne obrazy obľúbených detských hrdinov.

   Posteľ

   Takéto návrhy nábytku sú charakterizované špeciálnou pevnosťou a trvanlivosťou. Postele z tohto stromu sa bude môcť stať nezvyčajným a krásnym dôrazom v interiéri spální kvôli ich svetlému príjemnému farbeniu a jedinečnej textúre. Najčastejšie sú tieto modely umiestnené v moderných interiéroch štýlu, ako aj v moderných destináciách.

   Buckwood postele umožní nikomu dobrý a zdravý sen. V prípade potreby sa dajú ľahko opraviť.

   Skrinka

   Toto bukové výrobky sa vzťahujú na kategóriu Prémia. Takéto skrinky sa môžu pochváliť pôvodnou štruktúrou a krásnym dizajnom. Dnes v obchodoch s nábytkom môžete nájsť výstavbu špeciálne navrhnutú pre skriňa.

   Majú tendenciu zahrnúť niekoľko veľkých políc a skladovacích boxov a topánok, ako aj rôzne príslušenstvo. Často sú vybavené kovovými alebo plastovými tyčami pre pohodlnejšie umiestnenie vecí.

   BOOKCEASY ROZHNUTIE Z BEECH. Môžu mať drevené alebo sklenené klapky. Tieto modely sa niekedy vyrábajú s otvorenými policami, pozerajú sa do interiéru oveľa elegantnejšie v porovnaní s inými možnosťami.

   Posuvné skrine môžu byť tiež vyrobené z buk. Výrazne šetria voľné miesto v interiéri.

   Tieto typy konštrukcií sú často zdobené maľbou, niekedy ich povrch je pokrytý rôznou aplikáciou vzorky.

   Komoti

   Bukové komody môžu byť vyrobené v jednoduchých stručných verziách s lakom transparentným povlakom, Podobné modely budú schopné dokonale zapadnúť do takmer akéhokoľvek interiéru.

   Niektoré vzorky sú vytvorené s maľbou a so závitovými dekoračnými prvkami. Stanú sa nezvyčajným prízvukom v celkovom dizajne miestnosti. Takéto modely môžu byť umiestnené v kúpeľni, v kuchyni alebo v obývacej izbe.

   Ohnutý nábytok

   Z buku často vybudovať rôzne zakrivené návrhy, najčastejšie ide o mäkké stoličky a viedenské stoličky s vysokými podpornými a pohodlnými sedadlami. Takýto nábytok bude najlepšou voľbou pre klírens klasického štýlu. Zároveň môže byť umiestnený v spálni a obývacej izbe av kuchyni alebo v jedálni.

   Záhradné slúchadlá

   Tento nábytok bude vynikajúcou možnosťou pre vidieky s verandami. Je to sada pozostávajúca z jedálenského stola, stoličiek. Všetky prvky sú nevyhnutne starostlivé spracovanie vo výrobnom procese, takže sa nebudú báť ostrých teplôt rozdielov a vplyv vlhkosti.

   Ale v každom prípade sa neodporúča opustiť zariadenia v daždi, mali by byť pokryté vopred s ochranným filmom. Koniec koncov, ak ho dostanete aj v najmenších trhlinách, voda prispeje k praskaniu materiálu.

   Tieto slúchadlá sú často vytvorené z poľa dreva. Budú vyzerať ako solídne a drahé. Tieto záhradné nábytkové súpravy môžu odolať významným zaťaženiam a zároveň neobsahujú veľa voľného miesta. Tvar tohto nábytku môže byť iný, ale častejšie sú produkty s obdĺžnikovým dizajnom a s niektorými zaoblenými hranami.

   Záhradné stoličky z buk sa môžu vyrábať s lakťovými opierkami a zvýšené chrbty, ktoré zabezpečia maximálny komfort pre človeka. Takýto nábytok nebude hrozné zlé počasie a ostré nárazy vietor, pretože má významnú hmotu.

   Farebná paleta

   Nábytok môže byť vyrobený zo všetkých druhov bukových odrôd, z ktorých každý je vystavený špeciálnemu spracovaniu, Všetci sa odlišujú od seba ich farby.

   • „Bukové svetlo“. Tento materiál je natretý vo svetlo zlatých alebo strieborných tónoch. Okrem toho môže byť povlak intenzívny aj priesvitný. Takýto nábytok sa používa, aby nedošlo k preťaženiu interiéru miestnosti. Môže dobre zapadnúť do štýlov high-tech a moderné.
   • „Buk biela“. Takýto materiál má prirodzenú bielu sivú pevnú látku. Je vhodný na vytvorenie záhradného nábytku.
   • „Bellen Beech“. Drevo má najviac svetlý odtieň. Trvá dôkladnú liečbu párom, až potom, čo je natretý bielym farbou a úplne sušené. V hotovom formulári sa získajú štruktúry s rovnomerným maľbou.
   • „Bavaria“. Tento model je považovaný za najtemnejší. Môže prísť pre domácu i obchodnú kanceláriu. Nasýtený odtieň umožní vizuálne zdôrazniť pevnosť a trvanlivosť nábytku.

   Materiálové odtiene sa môžu líšiť v závislosti od toho, ktoré podmienky vzrástli. Takže, tam sú základy so žltými, ružovými vzorkami, tmavými vzorkami s výrazným textúrnym vzorom. Zároveň však jednoduchý svetelný buk zostáva štandardom, je to práve nábytok, najmä detský a vyrobený.

   Tipy na výber

   Pred nákupom bukového nábytku stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť niektorým dôležitým výbere nuansy. Pamätajte, že pre správnu voľbu je potrebné kombinovať vnútornú dekoráciu izby a nábytku. Týka sa to nielen formy, ale aj farby.

   Okrem toho, pred zakúpením stojí za to starostlivo kontrolovať všetky armatúry, malo by byť tak vysoko kvalitné a spoľahlivo fixované. Preferovaná možnosť je považovaná za modely s krídlom, ktoré majú hladký pohyb.

   Povrch vysoko kvalitných rámových častí by mal byť dokonale hladký, nemôže to byť ani malé praskliny a čipy. Ak vyzdvihnete skriňu alebo hrudník, potom sa uistite, že sú dostatočne stabilné.

   Obzvlášť starostlivo preskúmajte kĺby výrobkov. Mali by byť dokonale hladké a bez medzier. Dokončovací povlak výrobku nemôže mať poškodenie a opuch.

   Pri výpočte optimálnych rozmerov stojí za to zvážiť, že takýto nábytok by mal byť umiestnený na vykurovacích zariadeniach a miestach so zvýšenou vlhkosťou.

   Venujte pozornosť nákladom na štruktúry. Bukové výrobky patria do produktov priemernej cenovej kategórie. Ale vo svojom vzhľade nie je toto drevo vôbec horšie ako drahšie strom.

   Tajomstvo starostlivosti

   Aby bol nábytok z buku slúžiť oveľa dlhšie, bez straty atraktívneho vzhľadu, stojí za to zapamätať si o niektoré dôležité pravidlá pre starostlivosť o to. Takže nie je možné zabúdať, že toto plemeno je zle tolerovať nadmernú vlhkosť, tak Je potrebné dodržiavať tento indikátor v miestnosti, kde sa produkt nachádza.

   Odporúča sa tiež chrániť nábytok z priameho slnečného žiarenia. V opačnom prípade sa drevo jednoducho začne stmaviť.

   Bukové výrobky sú dosť Ľahko čistiť. Na tento účel môžete použiť mäkkú handričku a čistiace prostriedok skla alebo na umývanie riadu. Je kategoricky nemožné používať riešenia, ako časť ktorej je tu rozpúšťadlo alebo acetón.

   Ale po každej takejto čistení povrchu stromu potrebujete utrieť suché. Aby ste dali dizajn viac ako čerstvú formu, môžete po vyčistení tkaniva, navlhčite ho špeciálnou kompozíciou na leštenie a utrite jej povrch.

   Vyhnite sa získaniu bukového nábytku látok obsahujúcich alkohol. Ak ste náhodne zbavili takú kvapalinu na povrch, mal by byť okamžite vyhladená handričke.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: