Astilba v krajinnom dizajne: kde do rastlín a s tým, čo farby kombinujú?

Aby ste riadne vyzdvihli rastliny na krajinu dizajn, budete musieť preskúmať veľa informácií o zodpovedajúcich farbách a kríkoch. Potom bude možné získať krásne záhradníctvo pozemku v jarnom letnom období. Často v krajinnom dizajne používajte rastlinu s názvom Astilba, ktorá má malé kvety a svieži striekajúce pobočky. Mnohí videli, ale nie každý pozná svoje meno.

S touto závodom môžete vytvoriť jedinečnú krajinnú dizajn vo vašej záhrade aj na vlastnú päsť. Budeme ďalej čítať viac podrobnejšie, keď je to najlepšie, aby sa zasadiť Astilb, s akmi farbami by sa mala kombinovať, a tiež sa naučiť, ako sa o to starať.

Popis a odrody

Astilba je veľmi malebná a jasná rastlina s množstvom kvetenstiev, ktoré môžu ozdobiť akúkoľvek záhradu, trávnik, kvetinovú posteľ a dokonca aj nádrž. Je známe, že Táto trvalka rastie v mnohých ázijských krajinách, vrátane Japonska a Číny. Astilba sa stretáva v Mongolsku. Astilba je tiež známy s názvom „False Spiray“. Celkom asi tridsať druhov tejto rastliny s rôznymi listami a kvetenstva, ako aj obdobia kvitnúcich.

Astilba už mnoho rokov aktívne používajú záhradkári a kvety pri vytváraní jedinečnej krajinného dizajnu, v dôsledku takejto popularity chovateľov, mnoho nových odrôd s neobvyklým sfarbením sa zobrazili.

Rastlina je rozdelená do špeciálnych rôznych skupín s niektorými kritériami.

 • Výška. Astilba je trpaslíka, nízka, stredná výška a vysoká. Je ťažké povedať, ktoré kríky sú najviac v dopyte, pretože v závislosti od preferencií je možné zvoliť súčasne niekoľko odrôd tejto rastliny.
 • Farebné listy. Farba sa môže pohybovať od svetla zelenej po tmavo zelené a dokonca bohaté burgundsko. Listy sami môžu byť matné, lesklé lesklé a dokonca aj s mierne vysloveným. Stary of Openwork Leaves sú zvyčajne kontrastovať pomerom na primárnu farbu. Aj keď rastlina nekvitne, je to skutočná výzdoba akejkoľvek záhrady.
 • Farba a veľkosť kvetenstva. Môže byť tiež rôznorodý. Priemerná veľkosť kvetenstva je približne 25-30 cm, forma môže byť veľmi originálna, napríklad pyramídová. Farebný rozsah je veľmi široký, táto rastlina môže mať krém, bielu, žltú, ružovú, malinovú, fialovú a šarlátové kvetenstvo. S takým širokým výberom je úplne ľahké uprednostňovať jeden alebo iný odtieň, ktorý je najvhodnejší na vytvorenie ideálneho dizajnu krajiny v záhrade.
 • Kvitnúť. Zvyčajne Astilba kvitne v polovici leta. Aspoň väčšina odrôd, ale špecialisti sú známe a hybridy, ktoré môžu potešiť ich kvitnutie na jar a dokonca aj na konci leta. To znamená, že je možné dospieť k záveru, že s pomocou tejto rastliny môžete ľahko vytvoriť pravidelne kvitnúce kvetinové postele, ktoré potešia oči na dlhú dobu.
 • Záhradníci sú dnes známe pre sunénové odrody tejto rastliny a hlásenia. Väčšina z nich je však stále uprednostňovaná tieňovými oblasťami, v ktorých rastliny kvitnú aktívnejšie a nie sú vyblednuté tak rýchlo ako pod lúčmi horiaceho slnka.
Prečítajte si viac  Japonský Beeskeleton: Popis, pristátie a starostlivosť

Nestály

Astilba sa považuje za nenáročnú rastlinu, po hobľovaní na jednom mieste, môže rásť až päť rokov, bez toho, aby to bolo potrebné v transplantácii a rozdelení kríkov. V priemere Astilba žije až do 10 rokov s náležitou starostlivosťou o to po celom živote života. Upravte závod pomocou šilingu, rozdeľte Bush a často s pomocou semien. Posledná možnosť je najvýraznejšia a nie vždy úspešná. Starostlivosť o túto rastlinu je veľmi jednoduchá, ak je Astilba vysadená v tienenom mieste. Hlavnou vecou je voda závod v čase a počas kvitnutia, odstrániť žľazy.

Pre Astilbé je najlepšie si vybrať voľnú pôdu, príliš hustá pôda je nežiaduca. Ak chcete zachovať vlhkosť pod Bush, experti odporúčajú, aby sa mulčovanie, lízanie astilba žiadna potreba.

Malo by sa bývať len v prípade potreby, zvyčajne sa kŕmenie vykonáva na jar a na konci kvitnutia.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Astilba vyhrá akýmkoľvek spôsobom. Harmonizuje takmer so všetkými farbami a dokonca ihličnany.

 • Pri výbere rôznych estálnych odrôd s rôznymi výškami je najlepšie zasadiť ich s úrovňami, vytvárať originálne viacúčelové kvetinové postele. S takýmto pristátím je lepšie zasadiť niekoľko rastlín so skupinami, takže budú vyzerať výhodnejšie;
 • Často Astilbu s inými rastlinami vysadenými priamo na kvetinovej posteli v záhrade. Astilba je najlepšie v kombinácii s ľaliami, kŕdľmi, geraniom, hydrangeasom a niektorými inými rastlinami. Hlavnou vecou je, že harmonizujú podľa celkovej palety farieb.
 • Samostatné kríky Astilba, môžete si vybrať rekreačné oblasti v záhrade, cestách, trávnikoch, záhradných tratiach. Aj táto rastlina je často vysadená v hrnci, čo môže byť vynikajúci doplnok k akejkoľvek záhrade.
 • S pomocou Astilbie zdobia alpské diapozitívy a dokonca aj umelo vytvorené zásobníky, s ktorými je táto rastlina najlepšie kombinovaná. Astilba vyzerá víťazstvo pri položenom vode.
 • Odrody, ktoré rastú veľmi vysoké, odborníci sa často používajú na vytvorenie v záhrade živých elevácií. Pri navrhovaní hraniciach z kvetov môžete použiť aj Geyhera. Geichera vyzerá skvele v mixtu.
Prečítajte si viac  Krémové ruže: Popis odrôd a použitie v krajinnom dizajne

Vedieť všetky vyššie uvedené triky a tipy zo záhradkárov, môžete vytvoriť luxusnú krajinu dizajn dokonca aj malej záhrady.

Kombinácia s inými rastlinami v záhrade

Astilba dokonale harmonizuje a kombinuje s mnohými farbami a kríkmi v záhrade. Hádka vedľa dlhodobého hľadiska na kvetináči môžete:

 • ľalie;
 • narcis;
 • krokusy;
 • tulipány;
 • hychatka;
 • hostiteľov;
 • paprade;
 • Badan;
 • Juniper;
 • Zhrchy;
 • Ihličnaté rastliny.

štrnásť

Fotografia

V prvom roku pristátia, listy ASTILBIES stále nevyzerajú ako veľké a luxusné, a preto sa snežienky často vysadzujú v blízkosti závodu v blízkosti, rachotív a krokusy na vyplnenie.

Na jar v krajinnom dizajne Astilba vyzerá skvele s Rhododendons a bylinné rastliny Iberis. Najlepšia kombinácia je však pripútanosť Astilbs vedľa Lilyniki, Hotats a Badan na Klubsku. Takáto kompozícia môže byť najatraktívnejšia v krajinnom dizajne. Nie je to Bad Astilba susedí s ružami, ale medzi nimi by mala byť malá vzdialenosť.

Nie je vždy možné urobiť krásny dizajn pozemku od prvýkrát, čo je dôvod, prečo môže byť niekedy potrebné pomôcť špecialistu. Ak nie je takáto možnosť, potom by ste mali čítať podrobnejšie s okolím určitých rastlín v krajine, aby ste vytvorili nielen krásne kvitnúce zloženie, ale aj ten, ktorý bude rásť a poteší váš vzhľad mnoho rokov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: