ASTRA KRUT: odrody, pristátie a starostlivosť, chov

Po mnoho rokov sa skúsení a začiatočníci záhradníci pestuje na ker. Milujú ju na nádhernú vôňu, širokú farebnú paletu a nenáročnú starostlivosť. Úžasne sa hodí do scenérie kvetu, hraníc, rohov. Môžete pestovať túto kvetinu sami, pretože starostlivosť nie je odlíšená ťažkosťami.

Popis

ASTRA KRUT – Typ trvalých bylinných rastlín súvisiacich so samostatným symfyotrichum. Predtým sa počítali za druhu aster, ale časom sa a iní severoamerické druhy rozhodli prideliť v samostatnom rode.

Ide o kríky, trvalky, ich forma sa podobá sfére. Je to spôsobené tým, že sú husto umiestnené a hladké vertikálne stonky, na ktorých rastie predĺžené zaoblené podlhovasté lístky. Na okrajoch sú výstroj, trochu drsný na vrchole, a pod hladkými, tmavo zelenými. Bush môže dosiahnuť 50-90 cm dlhý, ale toto číslo sa líši od rôznych odrôd. Korene sú prezentované vo forme horizontálnych rozvetvujúcich výhonkov, z ktorých hore a dole absorbujú vetvy, ktoré nahrádzajú obličky.

Kvetenstvo na type kríka ASTR predstavuje malé koše. Môžu byť umiestnené na trupe vo forme guľôčok, dáždnikov alebo štítov, ktoré závisia od odrody. Rozmery kvetov majú priemer od 2 do 9 cm. Stred má nasýtený žltú farbu a okvetné lístky môžu byť žlté, biele, ružové, lila alebo červené. Astra’s Blossoms začínajú prednostne v prvých dňoch augusta, a vydrží to v priebehu septembra.

Charakteristickým znakom Astra Shrnenikova je vysoký studený odpor, ale táto kultúra úplne netoleruje sucho.

Spoločné odrody

Úsilie chovateľov na svete majú mnoho odrôd Bush Asters. Najobľúbenejšie sú nasledujúce.

 • „Lady v modrej“ – Najobľúbenejší zimný krík, ktorý má jasnú modrú farbu, je dostatočne odolná parazitov a mnoho málo.

 • „Jenny“ – Má farbu pred jasnou ružovou na víno-červenú, vhodnú na rezanie a tvorbu kytice.

 • „Starlight“ – viac rozvetvení, s malými svetlých lilacovými kvetmi, ktorý sa vyznačuje dlhými kvetmi (až 45-55 dní).

 • „Annec“ – stupeň so stredne veľké kvety s malinovou červenou farbou.

 • „Trpaslík Nancy“ – Malý Bush asi 30 cm na výšku, ktorý zdobí našuchorené kvety jemnej lilacovej farby.

 • „Gloria“ – Kvety-zásuvky svetlej modrej farby, nie viac ako 3 cm v priemere.

 • Snowpraight – náladový do pôdy (nerastie na vtipu a hlinených pozemkoch) vysoký Bush so zasneženými bielymi kvetenstvami.

 • „Apollo“ – priemerná vysokokvalitná kríža s bielymi kvetmi, ktoré kvitnú hlavne v septembri.

 • „Ronald“ – Má jasnú ružovú farbu a výška asi 65 cm.

 • „HERBERT STAR“ – Americká nízkonákladová Astra (až 25 cm) nasýtená ružová Raspberry.

 • „Alice Haslam“ a „Venuša“ – Ešte menšie na veľkosti kríkov (menej ako 20 cm). Sú to ľahké ružové a ružové-lilac púčiky.

 • „Blau Lagun“ – Začína kvitnú len v septembri s kvetenstvami Lilac-Blue. Blossom pokračuje až do októbra.

 • „Shnekekessen“ – neskorý kvet, začína kvitnúť koncom septembra – začiatkom októbra. Má zasneženú farbu a bledožltý stred.

 • „Schpatoz“ – Mid-Grade Bush s tmavými ružovými kvetmi.

 • „Ruber“ – nasýtený reddate-ružový ASTRA so 4 cm kvetenstvom.

 • „Dunkel Shen“ – Kvety s priemerom približne 3 cm tmavých Lilac.

 • „Šťastný koniec“ – Kvety majú bledý ružový odtieň, kvitnú v máji a zachováva ich kvet na viac ako mesiac.

 • „Rosea“ – Veľký kvetina okolo 4,5-5 cm v priemere, stred má prechod z zeleného centra cez žltú až oranžovú hranu a okvetné lístky majú ľahkú ružovú farbu.

 • „Goliath“ – Táto odroda kvitne v júni, kvitne asi mesiac s veľkými kvetmi bledo-lilac (až 6 cm v priemere).

 • „Woods perf“ – Mid-Grade Bush s mnohými kvetenstvami z malých žltých kvetov s ružovou hranicou.

Pristátie

Potom, čo bola zvolená odroda, to stojí za to, ako dať ASTRA KRUB. Pristátie Táto kvetina je zapojená na konci marca alebo začiatkom apríla (začiatkom marca, ak prišlo teplé počasie). Stojí za to zistiť vopred, či sa v tomto období očakávajú nočné mrazy, pretože pestovací materiál ešte nie je kalený a slabo toleruje chlad. Miesto je zvolené polovičné, takže v budúcnosti rastlina nedostala popáleniny pred vystavením priamemu slnečnému žiareniu. Pozemok pre pristátie by mal byť starostlivo vyčistený z burín trávy a cudzích predmetov.

Pôda pre ASTRA by mala byť uvoľnená, vypustená, pretože sa rýchlo znovu objavujú pri prebytku stagnujúcej vody. Pripravte si pôdu skôr, ako by sa malo pristáť od pádu, je to potom prinášať kompost alebo humus. Pozitívne na rast ASTR ovplyvňuje pridanie piesku do pôdy. Nevyberajte si pozemok, kde vietor neustále chodí a koncept.

Na pristátie už klíčil kríky v otvorenom pozemku, v hnojenej pôde, aby plytké studne, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti asi 20-35 cm. Z nádoby, v ktorom vyrastalo sa semeno, je to vybraté a spolu so zemou vysadeným v diere, takže mladé výhonky pre 2-3 cm budú pokryté pôdou. Potom sa musia naliať stromy.

Následná starostlivosť

Pre ďalšiu starostlivosť o sadenice, je to jednoducho niekedy voda, aby sa ponorili, pravidelne stratil zem a vyčistila ju z burín. Je potrebné sa obávať vopred na miesto, kde Astra rastie, bolo dosť svetla, ale nebolo žiadne priame slnečné svetlo. Neumožňujú prebytočnú oxidáciu alebo pôdnu chorobu. Potom, čo závod padol, mali by ste odstrániť varené kvetenstvo. Každé 2-3 roky by malo byť obrezané Bush.

Zalievanie

Astory žijú dobre v podmienkach nedostatku vlhkosti, ale jeho prebytok sa vykonáva extrémne negatívny. Malo by to byť pravidelne, o čase týždenne, zalievanie. Poskytol daždivé počasie na vodu Bush môže byť niekoľkokrát mesačne.

Podkord

Na podporu závodu pred novým obdobím kvitnutia, musíte stlačiť pôdu, aby ste zabránili jej nadmernej oxidácii. Tento postup sa vykonáva aj pred plánovaním farieb a po úplnom fúkaní. Vápno je rozvedená rýchlosťou 100 g prášku na 3-5 vedier vody.

Priamo, krokping aster sa strávi po vylodenie sadeníc na zem, keď sa objavili púčiky a pred ich zverejnením. Štandardné kŕmenie sa skladá z síranu draselného, ​​dusičnanu amónneho a superfosfátu v pomeroch 1: 2: 3. Skúsení záhradníci sa odporúča zaviesť látku vo forme prášku a potom vodu pôdu.

Po obriezbe kríka je potrebné ho mulovať s rašelinou a kompostom v rovnakom množstve.

Príprava na zimu

Ak je vybraná odroda mraznosť, potom nie je potrebné variť. Existuje však mnoho odrôd, ktoré nemajú takýto majetok; preto sú kríky zatvorené v hrubom vrstve padlého lístka. Odstráňte ochranu z rastliny je potrebná na konci marca.

Bojové choroby a škodcovia

ASTRA je kultúra vysoko odolná voči infekcii rôznymi chorobami a parazitmi, ale to nie je dôvod na relaxáciu. Je potrebné neustále monitorovať vzhľad rastliny, oznámite najmenšie zmeny vo farbe, oneskoreniu rastu alebo príznaky vädnutia. V čase môže byť pozorovaná choroba vyliečená.

Napríklad sušenie a žlté listy, sušené kvety a stonky označujú plesňové ochorenie nazývané Fusariáza. Na záchranu infikovanej rastliny sa používa roztok liečiva „fundazol“, ktoré sú plne spracované s krovím.

Ak je chlór spojené s týmito príznakmi, rastové oneskorenie kmeňov a obličiek je jasným znakom infekcie ASTRA vírusom, ktorý toleruje chybu a Cicada. Na boj proti vírusom liekov neexistuje, a na prevenciu infekcie zvyšku kríkov je potrebné zničiť chorú rastlinu.

Ďalšie ochorenie kríka ASTR je pleseň. Zároveň sa na listoch detegujú bobiteľavé škvrny. Lebo jej odstránenie vezme tinktúru kovboja a chované vo vode v pomere 1: 3. Striekala kríky, kým sa rosa ustupuje.

Nebezpečenstvo pre rastliny tiež predstavujú rôzne škodcov, ako sú kŕče slimáky a slimáky, motýľ hasiči hasiči, lúka lúky, lawless ticks. Bojujte s nimi, použite špecifické prípravky, ktoré možno zakúpiť v špeciálnych predajniach. Sú vstrekované do pôdy, opúšťajú ho a odchádzajú, pravidelne kontrolujú účinnosť tejto udalosti.

Reprodukcia

Vynásobte Astra Shrunniki môže byť niekoľkými spôsobmi.

 • Semená. Táto metóda je pomerne dlhá a semená zozbierané sami môžete rásť v kvete, vynikajúcu farbu z matky. Optimálny čas na výsadbu semien je jeseň. Semená zakúpené v obchode sú často spracované pred nástupom, ale ak je to váš sejací materiál, to stojí pred výsadbou, aby sa namočil do fungicídneho a rastu stimulátora. Potom, v krabici, v ktorom budú budúce astry rásť, distribuovať výsadbu, a zem alebo kryštálový piesok je posypaný na vrchole. Z vyššie uvedeného, ​​tento kontajner je pokrytý filmom, umiestnený na Windows na slnečnej strane a každý deň vyrába vetranie.

Sadenice o 5-7 dní. Keď sa na najbližšom mieste objavujú 2 listy pravdy, sedia samostatné plastové poháre. Aby to urobilo, v každom z nich zaspávajú Zem, zavŕšil ho a sadenice rastlín do hĺbky na úroveň semien. Potom musia byť všetky poháre odstránené na parapete. Akonáhle sa rastliny posilnia, môžete začať postupne, aby ste ich mohli zmierniť pohybom na ulicu a zvýšiť interval ich kalenia.

 • Cherenca. Toto je najobľúbenejšia metóda chovu ASTR. Aby ste to urobili, sú úhľadne pod malým uhlom sú odrezané z nižšie a odstrániť to, čo sa nachádza nad prvou obličky, potom sa proces umiestni do roztoku s rastovým stimulátorom na 1 noc.

Ak chcete zasadiť životaschopné odrezky, stojí za to pripraviť špeciálnu pôdu. Na tento účel je pôda zmiešaná s rašelinou, pieskom a trávnikmi v pomere 40/40/20. Z vyššie uvedenej tejto zmesi je pokrytá perlitom. Potom pristátie rezne v uhle do hĺbky asi 7-9 cm vo vzdialenosti 5 cm od seba od seba. Pre ďalší rast sa organizujú organické podmienky. Jeden mesiac po pristátí, kríky sa stávajú silnými a vytrvalými a pripravenými na pristátie na mieste neustáleho rastu.

 • Korene. Pre toto, užívanie dospelých rastlín podľa veku najmenej 4 roky. Na jar, až do okamihu, keď sú obličky opuchnuté, Bush je kopanie, korene sa čistí od pôdy a oddelenú časť zo starej koreňového systému. Zdieľanie by malo byť tak, aby nový Bush má rozsiahly koreňový systém a aspoň 3 stonky. Potom, obaja kvetina transplantácia nových miest.

 • Vertikálne výzvy. Pre to, na konci vegetatívneho obdobia, všetky výhonky sú odstránené a ponechané vzostup približne 10 cm na výšku. Potom sa rastlina ponorí a zakryje úplne pôdu, až kým nezlučuje až 23-25 ​​cm. Na konci pádu, Bush vykopáva a oddelil od neho všetky dekódované s koreňom. Sú zasadené na nové trvalé miesto. Astra pestovala týmto spôsobom za 2 roky.

Príklady v krajinnom dizajne

Svetlivá rozmanitosť farieb v jesennom čase roka je hlavnou výhodou kríkov ASTR. Problémové kríky vo forme bujnej gule sú zázračne používané ako dekorácia pozdĺž ciest na dvore.

V kompozícii s astrakciami iných druhov alebo trvalých ihličnanov môžu slúžiť ako živý plot. Dobre kombinované astrely s rastlinami, ako je chryzantéma, vrásčitý zlatý a akronit.

V kytickom dekoratívnych vlastnostiach ASTR môže dopĺňať obilniny ako Vaainik, Missantus a iné kultúry.

KRUB ASTRA – Jedna z najschopnejších záhradných rastlín. Uvedenie, budete môcť potešiť s jasným kvitnutím počas jedného roka, jeho farby vyzdobíte akýkoľvek pozemok na začiatku jesene.

Ako sa starať o mnoho rokov Custaniki Astro, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: