ASTRA ROMASHKOVA: Popis, odrody, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Starovekí filozofov verili, že kultivácia farieb by nevyhnutne priniesť šťastie človeku. ASTRA symbolizuje bohatstvo, a dizajnéri a záhradníci ju milujú za nenársnosť a krásny kvet.

Popis a funkcie

Romashkaya Astra označuje typ trvalých bylinných rastlín, rodiny AISTRIAN. Táto rastlina má niekoľko ďalších mien: step, divoký, európsky.

Aster Habitat je pomerne široký: Stredomorské, Baltské štáty, Sibíri, Kaukaz, Európa. V ruskej flóre rastie kvet v európskej časti krajiny, ako aj na juhozápade západnej Sibíri. Tieto krásne kvety sa nachádzajú na lúk, v roklinách, riečnych dolinách a na okrajoch zmiešaných lesov.

Charakteristiky rastlín:

 • Výška – od 20 do 70 cm;
 • Koreňový systém je reprezentovaný krátkym koreňom;
 • Stonka je stravavý, husto zadarmo, s červenkastým odtieňom;
 • Listy sedenie, nudné, all-string, s dobre detegovanými pruhmi;
 • Veľkosť koša – 3-5 cm, kvetenstvo – Sweeper;
 • Doba kvitnutia – od júna do septembra.

  Táto rastlina sa najčastejšie pestuje v otvorených kvetinových lôžok av lôžkových lôžok.

  Kvôli dlhému obdobiu kvitnutia a rôznych odrôd, medzi ktorými sú rastliny s ružovou, levanduľovými, tmavými modrými a lístkami Lilac, sa medzi najobľúbenejšími farbami.

  A sa používajú v:

  • Vytvorenie skupín kvetov na trávniku;
  • lúka pristátie pre záhradu;
  • Jednoduché kvetinové postele, ktoré nevyžadujú komplexnú starostlivosť;
  • Kvety na výsadbu budov a objektov v mestách, ako aj v oblastiach krajiny ako komponenty krajiny s imitáciou divokých húštiny.

  Rozmanitosť odrôd

   Zo všetkých odrôd ASTRA sú obzvlášť populárne „Rudolph Goethe“, „King Georg“ a „Wilhenkengen“.

   „Rudolph Goethe“

   Tieto astry sú nenáročné a chladivé rastliny, v ideálnom prípade vhodné na pestovanie v oblastiach riskantného poľnohospodárstva. Kmeň rastie až 50 cm vysoký.

   Lopata kompaktný, hemisferický tvar.

   Rozvetvené stonky, s hustou zväzok a sedavým lancancovými listami. Odroda sa rozlišuje pomerne veľké kvetenstvo – takmer 5 cm v priemere.

   V každej kvetenstve je 10-15 košov. Kvety majú levanduľový modrý tieň v okvetných lístkoch a žltej – v tubulárnom. Obdobie kvitnutia – od augusta a pred začiatkom mrazov. V priemere je to 60-65 dní. Šijacie semená produkujú okamžite v otvorenej pôde na jar, keď sa pôda zahrieva na 8-10 stupňov.

   „Wilshchenygen“

   Táto Astra sa nazýva aj taliančina. V Mordovskej republike je závod uvedený v červenej knihe, pretože kvôli činnostiam osoby a zhoršenia environmentálnej situácie, zomrie. Ale hlavným dôvodom je nekontrolovaná kolekcia Aster pre kytice v lesoch a slepes.

   Talianska Astra má jasné fialové kvety so žltým stredom. Kvetnatá – Jednoduchý košík. Výška rastliny – asi 50-60 cm. Kompaktné kríky, sférický tvar. Blossom začína v auguste a pokračuje až do polovice októbra.

   Zariadenie je svetlo-kapitola, uprednostňuje suchú, dobre odvodnenú pôdu a mierne zavlažovanie.

   King Georg

   Táto odroda je jedným z najviac milovaných v krajinných dizajnéroch. Hlavným rysom King Georg je vysoké stonky a veľký svetlý žltý stred. Okrem, V porovnaní s Rudolfom Goethe a Wilhenkenygenom, táto odroda kvitne pred – v júli. Preto sa široko používa na zdobenie kvetov, hraníc v mestách. Jeho kvet pokračuje na prvé mrazy. Ventilátory majú nasýtenú fialovú modrú farbu.

   Podmienky na pestovanie

   Vo voľnej prírode, ASTRA prebýva hlavne v lesnej zóne, takže celkom veľa slnečného svetla. S nezávislým kultiváciou bude musieť zvážiť niekoľko nuansy.

   • Svetlo. Pozemok musí byť otvorený, s dobrým prístupom slnečného svetla nad väčšinou dňa. Preto stojí za to zvoliť otvorené miesta, ďaleko od hustých stromov a kríkov. Tieto rastliny sa cítia dobre pri vysokých kvetinových lôžok.
   • Pôda. ASTRA uprednostňuje svetlo, dobre odvodnené pôdy vápna. Pozemok, na ktorom sa astra pestuje, by mal byť dobre vetraný, mať voľnú štruktúru. Dobré riešenie pridá malý štrk alebo vermikulit do zeme. Toto opatrenie zvýši drenážne ukazovatele pôdy.
   • Vlhkosť. Vzhľadom na prítomnosť Astra Rhizoma nepotrebujete časté a hojné zavlažovanie. Preto je lepšie vybrať si vysoké časti, kde sa voda nebudú uviesť.

   Pristátie a reprodukcia

   Je možné zasadiť a viacnásobiť a viacnásobné a viacnásobné spôsoby: semená, dermálne kríky alebo rezne. Zvážte, ako to urobiť.

   • Semená. Zozbierané semená sú zasiate v pôde v hĺbke 1-2 cm. Na tomto jari budú na tomto mieste splodia mladé rastliny. Kvitnúce rastliny v tomto prípade pochádzajú tretí rok.

   • Deliaceho kríka. To je rýchlejší a jednoduchý spôsob. Rezy sú kopané, rozdelené na niekoľko menších a vysadených späť. Celý postup sa vykonáva na jeseň. Jeden Bush je rozdelený na 2-3 diely, je potrebné, aby 4 unikne a výkonné korene boli na jednom oddelenom kríku.

    • CHERENKOVANIA. Záhradníci odporúčajú reprodukciu skorých jarných odrezkov. Urobte si dobre rozvinutý rastlín a odrežte z neho fréza 6 cm dlhé. Koreň v skleníku alebo na bežnej posteli. Nové rastliny z odrezkov sa pestujú 3-4 týždne a potom kopať a transplantáciu na trvalé miesto.

    Pravidlá starostlivosti

     HARMOMILE ANSTERS Neslievnené. Vyžadujú pravidelné uvoľnenie, burinu a zavlažovanie.

     • Prevod. Toto je trvalka, takže to nie je potrebné zasadiť každý rok. Sprisahajte len raz za 5 rokov. Pre šiesty rok sa Astra vykopá a transplantácia na novú stránku. Ak chcete dosiahnuť hojný kvet, potom pravidelne otvorte rozmazané kvetenstvo bez čakania, keď semená dozrievajú.
     • Zavlažovací režim. Vo suchých a horúcich počasí vyžadujú hojné zavlažovanie. Je to najlepšie na vodu koreňové rastliny, hlboko chýba pôda, ale nie príliš často.
     • Podkord. Kŕmenie sa vykonáva skoro na jar pomocou komplexného hnojiva pre ASTR. Ale na dosiahnutie hojného kvitnutia po celej sezóne je potrebné, aby 2 ďalšie po prvom kŕmení. V tomto prípade je prvýkrát privádzaný kŕmím dusíka, na vytvorenie sviežej lístky a vývoj silného koreňového systému. Druhé kŕmenie sa vykonáva na samom začiatku booperačnej fázy. Toto opatrenie poskytne zariadenia príležitosť vytvoriť veľký počet silných a veľkých púčikov. Na začiatku kvitnutia, vytvárajú tretie kŕmenie, s použitím hnojív fosforu-potaš. Predlžuje kvitnúce rastliny.
     • Orezávanie. Počas sezóny, rezané stonky na vytvorenie kytice. Aj s orezávaním, môžete tvoriť presnejšie kríky a dať im prísne obrysy. Po skončení obdobia kvitnutia sú všetky stonky odrezané pod koreňom. Kvetinový list mulčové listy alebo piliny. Keď snehové kvapky, je zapojené na kvetinové postele s hustou vrstvou, takže obličky premôžu a nie zmrazené.

     Ako používať Astra harmanček na boj proti prechladnutiam, pozrite sa na video. 

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: