Barbaris Ottavsky: Popis a odrody, pristátie a starostlivosť

Barbaris Ottavsky je populárny dekoratívny ker medzi záhradkami, ktorý je často zasadený na domácich pozemkoch. Podobne ako akúkoľvek inú rastlinu, Barbaris má svoje vlastné individuálne funkcie, ktoré je potrebné vziať do úvahy v procese opustenia rastliny.

Zvláštnosť

Jeden z najviac charakteristických vlastností Barbaris Ottavského je jeho farba. Croon dekoratívne ker má fialovú červenú farbu. Je to vďaka takejto externej charakteristike, že rastlina sa často používa v krajinnom dizajne ako dekoráciu lokality.Samotný ker je hybridná rastlina získaná počas prechodu barbarisu obyčajného a barbarisu tubergu.

V tomto ohľade nie sú jeho vonkajšie príznaky, ako aj vnútorné funkcie nie sú jednotné – Ottavský Barbaris kombinuje najlepšie vlastnosti dvoch zdrojových druhov.

Tak, Ak hovoríme o výške kríkov, treba poznamenať, že tento indikátor môže kolísať v rozsahu od 2 do 3 metrov. V rovnakej dobe, priemer barbarisovej koruny môže dosiahnuť 2,5 metra.

Hlavná časť barbarisového kríka je striekajúca vetvy, ktoré majú oblúkovú formu. Zároveň sa stonky môžu rásť a visieť. Pri opustení rastliny by mal byť dosť opatrný a pozorný, pretože Ottawa Barbaris má špice.

Purple-červený odtieň Listy Barberry je nekonzistentný, je schopný zmeniť a rozjasniť. Zvlášť tento fenomén je charakteristický pre jesenné obdobie.Dekoratívne kríky kvety majú malú veľkosť, ale vyslovované sfarbenie. Ich farba pozadia je žltá, ale môžu byť prítomné červené škvrny. Kvety sami rastú slobodne, sú zhromažďované v kefke. Čas ich kvitnutia – máj. Treba mať na pamäti, že kvety Ottawy Barbaris majú charakteristickú arómu.

Okrem farieb, Barbaris má bobule. Majú červený odtieň a sú veľmi veľké v ich veľkosti.

Štruktúra koreňového systému KRUB OTTAWA má rozsiahlu štruktúru.

Rastlina toleruje transplantáciu.

Rozmanitosť

Purple Barbaris Ottawsky (Berberis Ottawensis) zahŕňa niekoľko odrôd. Podrobnejšie informácie o opise každej odrody.

Prečítajte si viac  Vinogradnik: Popis, Druh, pristátie a starostlivosť

„Strieborné míle“

Strieborný míľ môže dosiahnuť výšku dvoch metrov. Takéto ukazovatele však môžete vidieť až po 8-10 rokoch rastu a vývoja závodu. „Strieborné míle“ sa líši od svojich príbuzných jedinečných farebných listov. Tak, Ak sa pozriete na rastlinu z diaľky, môže sa zdať, že je natretý v tmavej fialovej farbe.

V skutočnosti je však farba krovka úplne nehomogénna. S bližšou analýzou môžete vidieť, že na povrchu barbarisov, škvŕn a iných druhov. Na druhej strane majú ružový odtieň.

Proces kvitnutia strieborných míľ odrôd spadne do posledného mesiaca jari. Zároveň produkuje svetlé a farebné žlté kvety.

„Aurikoma“

Auricoma odroda je vyšší ker, rovnako ako vo svojom rastu môže rastlina dosiahnuť 2,5 metra. Listy majú zaoblený tvar a dosahujú 5 centimetrov. Farbenie Barbaris Auricova fialový červený. Nemení sa v závislosti od sezóny.

Auricova má plody, ktoré majú čas chodiť do konca 3 trimestru. Majú kyslú.

Tento typ Ittawy Barbaris je najčastejšie používaný v krajinnom dizajne. Používa sa pre navrhovanie súkromných stránok a na zdobenie verejných priestorov. Napríklad, Pomerne často, ker možno považovať za súčasť zloženia v živých plotách.

Superba

Najväčší pohľad na Ottavský Barbaris je Superba. Navyše môže rastlina dosiahnuť 3 metre, výrazne presahujúci ľudský rast. Veľkosť koruny je tiež pomerne veľká a pohybuje sa od 2,5 do 3 metrov.

Farba Leaf Plant má nezvyčajný – Sizy Tint. Zároveň Superba mení svoju maľbu v jesennej sezóne, zapaľovači a získavaní oranžového tieňa. Plody rastlín spí uprostred jesene: sú jedlé a majú kyslú chuť.

Ak hovoríme o používaní odrôd v krajinnom dizajne, stojí za zmienku, že lebky sa používajú nielen ako súčasť rôznych kompozícií, ale aj sedí spev.

Teda, Celkovo existujú 3 hlavné odrody spoločnosti Ottawa Barbaris. Napriek tomu, že všetky z nich sú spojené, každý z nich má svoje vlastné jedinečné vlastnosti a vlastnosti, ktoré rozlišujú rastliny z iných podobných kríkov.

Pred pristátím Barbaris Ottavsky na svojej stránke, starostlivo preskúmať všetky funkcie jednej alebo inej odrody a až potom pokračujte do pristátia.

Pristátie a starostlivosť

Po prvé, keď pristátie, malo by sa pripomenúť, že najlepší ker bude rásť na slnečných a dobre osvetlených pozemkoch. Ak je to možné, vyberte miesto bez konceptov a vietor.

Prečítajte si viac  Vyberte si pásy pre motorové bloky "Neva"

Najlepšie zo všetkého, Ottavský Barbaris bude rásť za podmienok neutrálnej pôdy (rast a vývoj možno spomaliť v alkalickom alebo kyslom prostredí). Nezabudnite predviesť prácu na drenáži stránku. Uistite sa, že v blízkosti pristávacieho miesta sú podzemné vody.

Ak chcete pristáť jeden ker, musíte vykopať malú dieru, Výška, dĺžka a šírka, ktorá by mala byť aspoň 0,5 metra. Na dne jamiek sme dal drenážne pokrytie podľa vášho uváženia (môže to byť fragmenty tehál, malé kamienky, drvený kameň, inú možnosť).

A tiež v jamke, ktoré potrebujete, aby ste spali vopred pripravenú fertilnú zmes, ktorá by mala pozostávať z jemnej zeme, piesku a humusu (v pomeroch 1: 1: 1). Potom by to malo byť hojne liatie pôdy.

Pozemné sadanie v prísne vertikálnej polohe. V prípade potreby spí malú zem, a potom vodu mladá rastlina znova.

Povinné aktivity starostlivosti týkajúce sa Ottawy Barbaris akejkoľvek odrody možno považovať za zalievanie, kŕmenie a orezávanie. Napriek tomu, že ker ľahko toleruje sucho, môže zomrieť z chudobných a nedostatočných zavlažovaní – jeho odporúčaná frekvencia raz týždenne. Zároveň by každý barbaris Bush mal mať 1 vedro vody.

Kŕmenie a výroba hnojív by sa mali začať od okamihu Barbaris Bloom (najčastejšie – od 2 rokov života). Odporúča sa používať rôzne komplexné zmesi.

Prerezávanie by sa malo vyrábať na jar. Takáto udalosť patrí do kategórie sanitárnych.

Choroby a škodcov

Všeobecne platí, že Ottawa Barbaris je skôr odolná voči chorobám a škodcom. Ker je v porovnaní hmyzom škodcov, ako aj hubové infekcie. Avšak, existuje zoznam chorôb, ktoré môžu ovplyvniť dekoratívne zariadenie. Tie obsahujú:

  • Nafúknuté rosy;
  • singering;
  • Hrdza a iní.

Aby sa zabránilo vzniku ochorenia, odporúča sa striekanie rastliny s fungicídnymi roztokmi vopred.

Okrem toho, keď sa nájdu prvé známky choroby, je potrebné okamžite vykonať liečbu rastliny.

Metódy chovu

Ottavský Barbaris možno vynásobiť niekoľkými spôsobmi.

Prečítajte si viac  Kosačky na trávu Al-Ko: Pros a nevýhody, odrody, výber, prevádzka

Semená

Postup chovu sa najlepšie vykonáva na jar. Odporúča sa zbierať dozrievanie ovocia v jesennej sezóne, stlačiť, opláchnite a opatrne ich vysušte. Ďalej ich zastávame do pripravenej zeme a zakryjeme film, ktorý vykoná ochrannú funkciu. Potom, čo semená dávajú výhonky, môžu byť vysadené na trvalom mieste.

Cherenca

Ak sa rozhodnete znásobiť barbarisové odrezky, tento postup je lepšie vyrábať v lete. Odporúča sa používať odrezky mladého stromu (za 3-5 rokov). Odrezky by mali byť umiestnené v skleníkových podmienkach. Pred začiatkom jesene budú mladé výhonky zvýšiť 2-3 vetvičky.

Prečítajte si viac o Barberry Superba odroda Pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: