Barbaris: Popis, Druhy, Vlastnosti výsadby a starostlivosti

Barbaris predstavuje barberry rodinu a môže byť strom a ker. Preložené z arabského mena znamená „vo forme škrupiny“. Táto závod v horskom teréne severných zemepisných šíriek je obzvlášť spoločná. Rod obsahuje približne 170 rôznych prírodných odrôd, z ktorých niektoré sú úspešne pestované záhradkami doma.

Popis

Charakteristickým znakom Barbarisu sú ovocie. Sú prezentované vo forme bobúľ, ktoré sú v niektorých prípadoch vhodné pre potraviny. Okrem, Nie je možné poznamenať, že vysoká dekoratívnosť týchto ostnatých kríkov, takže sú skutočné nájsť pre krajiny dizajnérov. Sú obzvlášť populárne u trpaslíkov, ktoré majú malé veľkosti a miernu mieru rastu.

Nevyžaduje sa žiadna špeciálna starostlivosť. Je to odolné voči suchu a rozlíšené odolnosťou proti mrazu. Reprodukcia tiež nespôsobuje ťažkosti.

Rastlina je veľmi dobrá na novom mieste, nemusí sa nemusí neustále kŕmiť a liečiť.

Niektorí sa nazývajú záhradné lebky pri cukrovine Bush. Externe, bobule, skutočne, podobne ako rovnaké karamely, vyrobené od sovietskych čias. Niektoré druhy majú stálezeľnú korunu, iné – listnaté alebo padajúce len čiastočne. Listy sú umiestnené lúčmi. Tenké vetvy pokryté chrbticami.

Výška barbarisu sa môže dosiahnuť z 30 centimetrov do 3 metrov. Vysoké exempláre v dospelosti majú prázdnu korunu v tvare misky alebo stĺpca. Rastie celkom rýchlo a je schopný dosiahnuť vek 40-50 rokov.

Čo sa týka kvitnutia, v tomto období, kríky a stromy vyzerajú obzvlášť atraktívne. Proces pokračuje 2-3 týždne, počas ktorého závod spí s kvetmi všetkých druhov odtieňov. Už sa objavia bobule. Majú formu oválu a burgundy, červenej alebo čiernej farby. Bobule môžu byť na pobočkách na dlhú dobu, dokonca aj v zime, dávajúc záhradu veľkolepým vzhľadom.

Počet odrôd špecialistov volajte voštinové. Stojí za zmienku jemnej sladkosti a zlatý odtieň chutného a voňavého medu získaného z barbarisových kvetov.

Ker sa nenachádza v zemepisných šírkach permafrostu, ale je to skvelé v severných regiónoch. V záhradách a na miestach sa najčastejšie pestuje v kultúrnom a dekoratívnom účely. Veľmi populárna Barbaris v Európe, ďaleko východných regiónov, na severe Spojených štátov, na Kryme a Sibíri, ako aj v strednej Ázii, Japonsku a Číne. Ticho sa vzťahuje na teplotné kvapky a môže vydržať aj silné mrazy alebo horúce počasie. Zároveň niektoré odrody vyžadujú izoláciu v zime.

Typy a odrody

V tomto druhu sa kombinuje asi 600 druhov všetkých druhov rastlín. Väčšina z nich sa pestuje v dekoratívnych účely. Existujú obrovské a trpaslíkové vzorky.

Druhy, zase, sú rozdelené na odrody. Môžu byť jedlé a nejedloduché, rastú v estetických alebo farmakologických účely. Zvážte najobľúbenejšími obyvateľmi našej krajiny.

Obyčajný

Táto odroda sa môže nazvať hlavným. Kríky sú schopné dosiahnuť výšku 3 metrov. Farba vetiev hnedasto-sivej, všetky z nich spí s veľkými chrbticami. Listy sú veľmi tenké a majú formu elipsy, s rezacími hranami.

Farba na prednej strane je tmavšia ako na nesprávnom.

Kvetenstvo tohto druhu sa zhromažďujú v kefách s veľkosťou približne 6 cm. Kvety prevažne žltý odtieň zamedzte Bush po dobu 2-3 týždňov, potom, čo jasne červené bobule sa objavujú na 15 milimetrov.

Tento druh predstavuje mnoho odrôd. Oni sa líšia od odtieňov listov, napríklad takmer meter atropurpurea, ktoré sú červené buď s fialovým prílivom. Niektorí môžu mať zlatú kaym. Tam sú tiež uložené formy, ktoré sú veľmi vhodné na spracovanie ovocia.

Tuberg

Táto špecifikácia môže byť nazývaná najpozoruhodnejšou, je to vyslovené dekoratívne kvality. Barbaris pyramidal, Kornik, letný západ slnka a ružová kráľovná používa špeciálne populárne medzi záhradami. Napríklad posledný z uvedených odrôd má viacfarebnú jasnú bielu, ružovú a sivú striekajúcu striekajúcu sa na fialovom pozadí.

Výška kríka sa pohybuje od 50 do 100 centimetrov. Vetvy sú rozptýlené vodorovne a majú jasnú červenú alebo jemnú žltkastú farbu. V procese rastúcich rastlín sa stonky stávajú hnedou alebo získajú fialovú príliv. Rýchla dĺžka v blízkosti centimetra.

Leafs podlhovasté alebo obrátené vajce. Ich maximálna dĺžka môže byť rovná 30 milimetrom. Z prednej strany sú svetlé zelené, s vnútorným – majú AIY. Na jeseň sa zelení stáva nasýtenou červenou farbou.

Kvety rastú obaja a v lúčoch. Vnútri Budov žltej a mimo červenej. Kvitnú až dva týždne, potom, čo sú na krovke vytvorené koraly-červené svetlé bobule; 1 centimeter. Dozrievanie sa vyskytuje na začiatku jesene, po ktorom ovocie ozdobte závod niekoľko mesiacov.

Ottavský

Tento druh je dekoratívny a oprávnene možno považovať za najvýraznejší a krásny zástupca rodu Barberry. Je to pomerne vysoké – od 1,5 do 2 metrov. Bush externe niečo podobá barbarisu tuberg, ak nie farbu listov. Majú fialový príliv a viac ako Barbaris obyčajný. V slnečných listov, vo všeobecnosti, môže vyzerať takmer čierne.

Na jeseň lístia začína dať bugger. Drží na rastline dosť dlho, ešte pred nástupom zima. Barbaris Ottavsky možno považovať za mrazu. Rýchlo získa rast, zatiaľ čo je to nenáročný v starostlivosti.

Najznámejšia je možné nazvať odrodou Auricoma. Jeho výška je 2-2,5 metra a listy majú dĺžku 15 centimetrov. V lete, listy nasýteného červeného tieňa, na jeseň, sa stáva takmer oranžovým. Červené a žlté kvety sa zbierajú v malých kefách pri 5-6 centimetrov.

V páde na rastline sa jasne červené lesklé bobule objavujú, podobne ako lízanky.

Amur

Vo voľnej prírode sa táto špecifikácia nachádza na územiach Japonska a Číny. V našej krajine rastie na Ďalekom východe. Výška stromov môže byť 2-3,5 metra. Majú striekajúcej, ale nie príliš silnú korunu. Žlté poháriky.

Tento druh sa môže nazývať liečivým. Jeho bobule sú skvelé na výrobu špeciálnych jedál, rovnako ako oni môžu byť konzumované. Cora aplikovaná pri dokončovaní mozaiky.

Kanadský

Tento ker má prázdnu korunu s hustým lístím svetlej farby. Môže to byť tmavá fialová alebo ísť do nasýtenej šarlátov. Na území našej krajiny rastie hlavne v Urals av Sibíri, Nemožno však nazvať spoločné. Sa líši pri odolnosti s vysokou mrazom.

Iný

Čiarové odrody Existuje obrovské množstvo. Najčastejšie sa líšia vo farbách plechov a púčikov. Napríklad, záhradníci neberú do úvahy veľké, provinčné, kórejské a sibírske odrody. Je zaujímavé vyzerať transparentné a rozsiahle. A tiež populárne a iné typy Barbarisy: Bean, Morrison, Juliana.

Vlastnosti pristátia

Pokiaľ ide o tento postup, na jar sa vyžadujú výsadba sadenice, po úplnom rozmrazení pôdy a pred prvými obličkami začínajú byť odhalené. V prípade potreby môžete demontovať cast a jeseň, v čase hmoty leaffall. Rastlina na kmeni sa pestuje celkom zriedka.

Ako už bolo uvedené vyššie, Barbaris nie je náročná. Je vhodný na polovičný alebo vonkajší pozemok umiestnený na slnku. Krov sa nebojí koncepcií a silného vetra. Dajte ho do tieňa sa neodporúča z dôvodu, že jasné listy s červeným a fialovým vzorkovaním vyzerajú veľmi pôsobivo, keď sú dobre osvetlené.

Rastlina miluje neutrálnu pôdu, ale to nie je predpoklad. Nadmerná kyselina môže byť neutralizovaná pridaním vápna.

Systém pristátia je celkom jednoduchý. Príprava začína vopred, Zem čelí ďalším niekoľko mesiacov pred postupom, ako aj okamžite pred ním. Superfosfát, drevený popol a zaradené vápno v pomere 1: 2 sú pridané do studne. To tiež neublíži naliať humusu alebo mix záhradnú zem s kompostom.

Pri plánovaní jednotlivých kríkov, musíte ich dať do vzdialenosti 1,5-2 metrov od seba. Ak sa plánuje vytvoriť v budúcom životnom zabezpečení, 2 kríky sa nachádzajú na 1 mongo meter.

Výsadba studní sa pripravujú na 2-3 týždne pred udalosťou. Musia mať rozmery približne 40×40 centimetrov a rovnaká hĺbka. Koreňový systém bude pohodlnejší, ak vylievate trochu piesku. S neutrálnou alebo mierne kyslou pôdou by ste mali odmietnuť popol a vápno.

Závod je umiestnený v studni, Zem zaspí a dôkladne tamper. Potom je potrebné vyrábať zalievanie a držať valcovací kruh. Môžete použiť vlhké alebo rašeliny. Ďalej je horná časť odrezaná tak, že 3-5 obličiek zostala nad povrchom, ktoré sú dostatočne vyvinuté.

Jemnosti starostlivosti

Barbarisova starostlivosť nespôsobí ťažkosti zo skúsených záhradníkov alebo dokonca nováčikov. Takmer všetky typy a odrody sa rozlišujú ne-komoditou v starostlivosti, zatiaľ čo rozdiely v agrotechnológiách nie sú označené. Napríklad voda a oplodnenie dekoratívne tuberg ker je tiež potrebný ako akýkoľvek strom s bobuliami, ktoré môžu byť použité v potravinách. Z tohto dôvodu zvážte základné odporúčania, ktoré budú užitočné pre každého, kto sa zhromaždil, aby pestovali Barbaris.

Zalievanie

Zavlažovanie je vážna poloha pri opustení akejkoľvek rastliny. Treba poznamenať, že Barbaris nie je vlhkosť. Ak leto nie je veľmi pečené, je dosť dostatočná vlhkosť padajúce do zeme počas zrážok. V suchom a teplom čase je tu dosť párov zalievania za mesiac. Mladé puzdrá budú potrebovať 5-7 litrov vody, pre prípady dospelých by sa mal objem dvakrát zvýšiť. Ak hovoríme o semenároch, až do konca zakorenenia, budú musieť vodu 1 čas za 4-7 dní.

Skontrolujte, či je potreba zavlažovania veľmi jednoduchá. Ak to chcete urobiť, je potrebné mierne fajčiť zem. Ak je suchý, môže sa vykonať postup. Mokré pozemky nie je potrebné vodu.

Hnojivo

Hnojiť závod v prvom roku života sa vyžaduje len pri vykládke. Užitočné látky dostatočne až do budúceho jari.

V novej sezóne Je potrebné podávať hnojivá s barmiármi s obsahom dusíka. Postup sa vykonáva 1 čas za 4 roky. V prípade, keď záhradník plánuje zbierať bobule, po skončení kvitnutia, bude to brať draselný a fosfor a táto kompozícia na liečbu pôdy.

Špecialisti odporúčajú, aby neopustili komplexné prísady. Výborná „Kemira Universal“.

Nástroj je rozvedený podľa pokynov a pridáva sa do pôdy na začiatku júla.

Orezávanie

Pokiaľ ide o orezávanie, je to prevažne sanitárny. Počas udalosti sú pacienti a sušené výhonky odstránené. A mali by ste odstrániť tie, ktoré prispejú k zahusťovaniu. Pre odrody s nízkou rýchlosťou nie je udalosť povinná.

Dekoratívne rastliny sú odrezané s príchodom jesene vo veku 1. Môžete odstrániť jednu alebo dve tretiny úteku. V budúcnosti je prerezávanie 2-krát ročne: s príchodom leta a začiatkom augusta. To bude nielen sanitárne, ale aj formy.

Príprava na zimu

Mladé rastliny musia byť pokryté zimou, najmä pokiaľ ide o regióny s drsným podnebím. Môže byť použitý ako prístrešok. Najmä relevantné pre kópie menej ako 5 rokov.

Keď Bush dosiahne slušnú veľkosť, musí byť viazaná na pevné lano. Potom je plot z kovovej siete umiestnený mierne nad rastlinami. Vnútri konštrukcie je dať suché listy a na vrchole sa otočí pozorovaným webom.

Metódy chovu

Barbaris môže byť vynásobený akýmkoľvek spôsobom. Hovoríme o semenách, žrebec, deliacich kríkoch a mosadze. Každý záhradník si môže vybrať dušu. Hovorte o výhodách a nevýhodách každej metódy.

V prvom rade zvýšime reprodukciu prenasledovania. V tomto prípade sa vyžaduje konštantná starostlivosť o pristátie. S cieľom získať odrezky, s nástupom leta z kríka, sníma asi 20 centimetrov. V spodnej časti z nich je listy odstránené a fytogormon sa aplikuje na samotný plátok. Najvyššie listy musia znížiť polovicu.

Pre kotlety sa pripraví kontajner s pôdou pozostávajúcou z rašeliny, piesku a humoringu. Tretia časť trupu musí byť ponechaná nad zemou, zvyšok – pochová. Pristátie sa naliata a pokrytí polyetylénom, ale budú musieť byť použité každý deň. Termín umiestnenia v skleníku je asi 2 roky, po ktorom môžu byť odrezky vysadené do otvorenej zeme.

Záhradníci sa nazývajú jeden z najjednoduchších spôsobov, ktorým nevyžadujú úsilie. Silné a silné výhonky, ktoré sú v spodnej časti kríka, sú ohyb na zem a sú umiestnené v špeciálne pripravených odčerpávacích zákopoch v hĺbke asi pol metra. Sú bezpečne opravené, pôda je posypaná a zavraždená, po ktorej voda a hojdajú sa na par s materskou rastlín. Už rok neskôr, výhonky sú tvorené vlastným koreňovým systémom, môžu byť rezané a transplantátne na nové miesto.

Ďalšia jarná rastlina je vysadená na pozemku, kde bude neustále rásť.

Ak hovoríme o semenách, stojí za zmienku, že majú vynikajúce klíčenie. Barberry ovocie sa musia zozbierať, umývať a usmiať opatrne.

Na semená rastlín je potrebné pripraviť hĺbku drážok na 2 centimetre v otvorenej pôde. Uskutočňuje sa asi mesiac pred zasiahnutím prvých mrazov. Na zimu je záhrada pokrytá srdiečkou. Jarné klíčky zriedili, odporúčaná vzdialenosť medzi nimi by mala byť asi 5 centimetrov.

Celé leto sa budete musieť starať o výhonky, vodu a oplodniť ich. Na začiatku budúcej sezóny budú musieť byťsení na trvalé miesto. Treba poznamenať, že Mladá Barbaris sa môže výrazne líšiť od materskej rastliny.

Ak chcete vyskúšať rozdelenie kríka, je potrebné si vybrať terinárny vek do 5 rokov. Na jar, pred opuchom obličiek, to je kopanie a koreňový systém je rezaný. Každá strana musí mať minimálne 3-4 útek. Rolovanie sa spracuje s dreveným uhlím, po ktorom je nová rastlina zasadená na stálych miestach. Ďalej je potrebné naliať a inšpirovať, ako aj potrebné kŕmenie. Táto metóda je dobrá výlučne proti druhom trpaslíkov.

Choroby a škodcov

Kvôli chorobám a útokom škodcov, Barbaris často oslabenie, resetuje listy a zmizne. Ak hovoríme o hmyzoch, Barberry Fault alebo Sawmill, rovnako ako otočenie kvetu, sú obzvlášť nepríjemné. TRU dokonale ovplyvňuje mydlový roztok. Z zvyšku škodcov sa môžete zbaviť, striekanie rastliny s roztokom chlorfos.

Barbaris je chorý skôr zriedka, ale niekedy aj úžasné huby. Môžete úspešne bojovať.

Nafúknutý rosa je vyjadrený v vzhľade bielej tabule na zelených, ovocia a stonkách, ktorá je opäť vytvorená aj po stieranie. Treba povedať, že huba je schopná dokonale pohybujte, takže musíte bojovať čo najskôr. Záhradníci sa odporúčajú na liečbu kríka s roztokom 1% koloidnej síry.

Obzvlášť silne postihnuté oblasti sú odrezané a spálené a úseky sú starostlivo spracované.

Ďalším obťažovaním je hrdza. Najčastejšie je vidieť na rastlinách, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti obilnín. Vizuálne sa prejavuje pomocou pomoci oranžových škvŕn na vonkajšej strane listov, z vnútra sú konvexné. Postupom času choroba postupuje, čo vedie k sušeniu listov a ich pádu. Ak sa chcete zbaviť problému, bude potrebné trikrát na spracovanie kríka s roztokom koloidnej síry alebo zlodejky. Prvá sa vykonáva pri zverejnení všetkých obličiek, druhá a tretina každé 3 týždne neskôr.

Ak hovoríme o špinení, podľa názvu sa prejavuje v miestach rôznych tvarov, ktoré kazia vzhľad kríka. Na ošetrenie je potrebné liečiť rastlinu s roztokom oxychloridu meďnatého. Postup sa vykonáva pred a po kvitnutí.

Pri blikaní listy začínajú vyschnúť z jednej strany, postupne rozširujú hranice. Musíte vidieť útok včas, aby ste sa zbavili infikovaných stoniek včas. NIE JE ZAPOJENÁ LIEKU ROZDUHUJÚCEHO KODUŽIKU ALEBO OXYCHLORIDUMU. Tieto aktivity môžu byť tiež použité ako preventívne.

Bakterióza je vyjadrená v vzhľade trhlín a nádorov na kríku. Distribúcia ochorenia možno zabrániť odstránením postihnutých oblastí, ak sú umiestnené na vrchole. Avšak v prípade, keď sa choroba začína nižšie, neustále zachytáva celý krík. Všetky choré pobočky sú tiež odrezané, a potom sa lebky spracovávajú so zvýšeným obsahom medi.

Použitie v krajinnom dizajne

Treba povedať, že Barbaris vyzerá veľmi ziskovým v krajine. Môže byť umiestnený v krajine alebo na mieste krajiny. Farbenie lístie a kmene môžu mať rôzne kombinácie. Crohn vyzerá veľkolepé, rastlina môže rásť aj na mestských kluboch vo vhodných kompozíciách.

Dekoratívne vlastnosti tejto rastliny sú prezentované kedykoľvek v roku. Aj v zime, jasné ovocie, podobne ako lízanky, zistí, že je to ziskovo na bielom snehovom kryte. Ostnatý ker je dokonale v kombinácii s ihličnatými stromami, stojaci na ich pozadí. Kvôli prítomnosti obrovského viacvrstvového testu vyzerá skvele a ako jediné pristátie a v skupine – môže mať centrálne miesto. Živé životy môžu byť oba rastliny jednej odrody a od rôznych.

Sú krásne preplnené, prekrížené viacfarebné koruny.

Vhodné lebky a zvýrazniť záhradné trate. Môžu dať svetlý prízvuk, vylodenie trpaslík rastliny s korunou v tvare lopty. Môžete ho vytvoriť obaja kontaktovaním špecialistov a nezávisle. Tento ker sa bude môcť stať skutočným vrcholom záhrady, priťahuje pozornosť a spôsobuje radosť medzi hosťami.

Okrem Barbarisu nájdete ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár