Barbaris TUNBERG „ATROPURPURIA“: Popis, pristátie a starostlivosť

Barbaris TUNBERG „ATROPURPUR“ má nejedlé ovocie a malé obdobie kvitnutia, ale stále milujú záhradkárov. Majitelia plot sú primárne priťahuje nenársnosť kultúry a úhľadných foriem rastúcich kríkov.

Zvláštnosť

Barbaris TUNBERG „ATROPURPUR“ sa pestuje buď v dekoratívnych účely, alebo na vytvorenie živého hľadiska. Hoci plody tejto odrody sú zakázané jesť, ich vzhľad je stále zapojený do vytvorenia estetického vzhľadu. Popis Berberis Thunbergii Atropurpurea by sa mal začať so skutočnosťou, že výška kríka je 2 metre a šírka dosiahne asi 3,5 metra. Mimochodom, červený odtieň barbarisového listu, zmena z fialovej na svetlej červenej, vysvetľuje jeho ľudové meno – Barbaris Red. Ak sa kultúra pestuje v tieni, dekoratívnosť listu je porušená kvôli vznikajúcim zeleným škvrnám.

Kvitnúce „Atropurpur“ padá na máji a trvá 2-3 týždne. Zaokrúhlené Boutons v zverejnenej forme dosahujú len jeden centimeter a tvar kvepov v tvare 3-6 kópií. Z vnútornej strany lístkov sú maľované v jasnej žltej, a vonku – vo fialovej. Krone má sférickú formu kvôli prítomnosti veľkého počtu tenkých bočných výhonkov. Za rok Rastlina rastie na 20-30 centimetrov, čo zvyšuje nielen výšku, ale na šírku. Podlhovasté ovocie maľované v jasnej farbe koraly.

Barbaris Tunberg je schopný existovať od 50 do 60 rokov. Môže sa pestovať v akýchkoľvek oblastiach, vrátane chladných zimov. Hlavnou prekážkou úspešného rozvoja kultúry môže byť tlačná alebo odmenená pôda.

Ako zasadiť?

Pri pristátí je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel.

 • Miesto je určené takým spôsobom, že miesto je dobre pokryté počas celého dňa. Dokonca aj krátkodobé účinky tieňa vedú k zmene kvalitatívnych charakteristík kultúry.
 • Prebytočná vlhkosť môže byť extrémne negatívna pre barbaris „atropurpource“, takže je dôležité vyhnúť sa nízkemu nárastu a územstvám s vysokou podzemnou vodou.
 • Vzdialenosť medzi rastlinami by mala byť dostatočná, pretože Barberry je naklonený. Prirodzene, v prípade tvorby živého živý plot, sadenice sa pestujú bližšie.
 • V prípade, keď má byť pôdne pristátie, pôda by mala byť pripravená na jeseň. Ak je kultúra vysadená v jesenných mesiacoch, prípravok začína približne 4 týždne.
 • Je dôležité, aby sa zabránilo zvýšenej kyslosti, takže keď porušujete tento parameter na zem, vápno sa pridá alebo sa pridáva vláma Dolomit. SUGLINKA A CHERNZEM uľahčujú, cyklistické rašeliny a piesku.
 • Veľkosť vypúšťaného dobre je určená v závislosti od veku a rozmerov rastliny. Pri pristávaní sadenice do dvoch rokov bude postačovať šírka a hĺbka rovná 25 a 30 centimetrom. Keď sa vykoná transplantácia Bush počas troch rokov, bude trvať otvor, priemer a hĺbka sú 50 centimetrov.
 • Ak Barbaris Tunberg „Atropurpur“ má byť súčasťou živých živých pilí, bude potrebné kopať výkop, šírku a hĺbku, ktorá bude 40 cntimetrov.
 • Zatiaľ čo je vytvorená studňa, horná úrodná pôdna vrstva bude musieť zmiešať s párom pieskových lyžíc, s párom kompostu a 100 grammi superfosfátu. Výsledná jamka je zvlhčovaná a potom sa do nej umiestni semená.
 • Každé vysadenie musí mať už dobre vyvinutý koreňový systém, ktorý je uvoľnený zo sušených a poškodených kusov. Je potrebné sledovať tak, aby boli štyri alebo viac procesov pokrytých hladkou červeno-žltou kôrkou.
 • Je dôležité dezinfikovať procesy pomocou fungicídov, ako aj stimulovať sadenice v špeciálnom riešení.
 • Sejačka v jamke je inštalovaná vertikálne a jeho korene sa nevyhnutne šíria. Zaspávajú výsadbu pôdy, musíte sledovať krk koreňa, aby ste zvýšili o 5 centimetrov z povrchu. Avšak, ak v budúcnosti bude Bush vystavený divízii, odborníci odporúčajú prehlbovať koreňový krk.
 • Pristátie je doplnené zavlažovaním a mulčovaním prioritného kruhu. Ak sa pristátie na jar, potom je lepšie použiť organické ako mulčovanie, a ak na jeseň, potom slama alebo sušené listy. Všetky práce sa odporúča vykonávať ráno až do východu alebo večer po západe slnka.
Prečítajte si viac  Rubbinnik Rabbinolistický "Sam": opis odrody a zvláštnosti pestovania

Reprodukcia Barberry „Atropurpur“ môže byť semeno, ale proces silne oneskoruje. Po prvé, na jeseň sa semená extrahuje z ovocia, ktoré sú odohrané asi 40 minút v mangánom riešení. Sušenie materiálu, môžete ho okamžite poslať do záhrady. Budúci rok po vzniku páru letákov na Barbarisu sa bude musieť potápať. Na trvalých biotopoch sa kultúra prenesie len do tretieho roka života.

Vegetatívna reprodukcia sa vyskytuje posunutím, gagom alebo rozdelením. Odrezky sú nakrájané do posledného júna v týždni a pri získavaní stimulancií rastu spracovania, osivo pozdĺž kontajnerov pod plastovou alebo sklenenou strechou „. Približne rok bude potrebovať iste, aby vytvorili spoľahlivý koreňový systém, po ktorom môže byť vysadený na trvalom mieste. Práca s dekódmi začína na začiatku jari. Zdravé ročné výhonky sú upevnené na povrchu pomocou držiaka a zem je posypaný. Zároveň sa musí monitorovať tak, aby maľovacie veže nad úrovňou zeme. Na jeseň „Atropurpur“ už musíte vytvoriť korene.

Tretím spôsobom je rozdelenie kríka, ktoré sa koná na jesennom čase. Pre postup, len tie rastliny, ktoré prekročili marker päťročného veku a majú hĺbkový koreň krku. Kroviny úhľadne kopí a zdieľa buď ostré lopaty alebo nôž na požadovaný počet častí. Pristátie výsledného decenstva je okamžite.

Ako sa starať?

Starostlivosť o Barbaris TUNBERG „ATROPURPUR“ pozostáva zo štandardných komponentov. Zavlažovanie na dospelý ker je vyžadovaný pár trikrát mesačne, ale je lepšie sa zamerať na stav pôdy av žiadnom prípade neumožňuje sušenie. Mladé Barbarisové zalievanie je potrebné častejšie – jeden alebo dvakrát týždenne. „Atropurpur“ negatívne reaguje na absenciu kyslíka v pôde, takže budete musieť pravidelne prelomiť pôdu v valcovacom golieri. Je nemožné ignorovať taký dôležitý postup ako odstránenie burín byliniek.

Prečítajte si viac  Cenové kyseliny: Popis, starostlivosť a reprodukcia

Mulčovanie sa vykonáva pomocou pilín, rašeliny a iných spoločných materiálov. Vrstva stanovená po zavlažovaní a burín by mala byť od 5 do 7 centimetrov výška. Uvedenie hnojív sa vykonáva podľa špecifickej schémy. Na jar, bezprostredne po pristátí a potom každé štyri roky použili močovinu. Kožier zavlažoval 30 gramov látky rozvedených v 10 litrov vody. Meter štvorcový pristáva zvyčajne vedie vedierku nezabudnuteľného riešenia.

Ďalšie kŕmenie sa vykonáva pred kvitnutím a jeho dokončením. Typicky sa používa kilogram ohromeného hnoja alebo humusu, ktorý sa zriedí 3 litrami z nehnuteľností a sú odohraní na tri dni. Ďalej, roztok kmeňa, je potrebné zriediť 1 l v troch litroch vody. Týmto krmivom sa nalial. Keď je pád listov končí, môžete tiež kŕmiť barbaris. Stačí pre každý ker naliatie 15 gramov superfosfátu a 10 gramov draslíka síry. Ak sa nepredpokladá dážď, podávač môže byť mierne zavlažovaný na rozpúšťanie látok.

Závod pre dospelých nevyžaduje žiadnu dodatočnú ochranu pred zimnými mrazmi. Ak je barbaris mladý, potom by ste ho mali pokryť s Burlap. Orezávanie Barbaris Tunberg sa vykonáva na začiatku jari, zatiaľ čo rastlina stále zostáva sám. Spravidla je ker rozdelený na guľu alebo obdĺžnik potrebný na vytvorenie živého živý pling. Sanitárny účes sa vykonáva buď na začiatku jari, alebo na konci jesene, uvoľnenie rastliny z mrazených, sušených alebo poškodených vetiev.

Choroby a škodcov

Na Barberside „Atropurpur“ sú škodcovce celkom bežné, napríklad sola, prášok alebo spin. Pomocník môže liečba mydlom roztokom pripravená z 150 gramov ekonomického mydla rozvedeného v piatich litrových vodovek. Dosiahne sa aj liečba kríkov roztokom chlorfosiu alebo iného vhodného insekticídu.

Choroby záhradkárov sú najčastejšie čistení bakteriózy, škvrnitou, hrdzou alebo zloľovaním rosou. Poškodené časti kríka sú nevyhnutne orezané a spálené, potom, čo je zariadenie spracované kvapalinou Bordeaux, koloidné sivou farbou alebo roztokom obsahujúcim medi. Na jar pružiny musí byť vykonaná šuchom prioritného kruhu a čistenie zo sušených burín.

Prečítajte si viac  Ako urobiť SAPPER pre moto s vlastnými rukami?

Ako sa riadne starať o Barbaris TUNBERG „ATROPURPUR“, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: