Barbaris TUNBERG „Zelený koberec“: popis, pristátie a starostlivosť

Mnohí záhradníci sa snažia ozdobiť stránku s neobvyklými druhmi rastlín. To zahŕňa barbaris tunberg „zelený koberec“. Veľkolepý ker s chaotickými vetvami sa podobá hviezdice alebo nejakej fantázie. Závod je nenáročný, neustále pre sucho, nevyžaduje veľa starostlivosti. Preto sa kultúra často používa na výzdobu mestských parkov. Ako pestovať „zelený koberec“ na rodnom území povie článok.

Popis

„Zelený koberec“ sa vzťahuje na rodinu Barberry. Toto je jedna z mnohých odrôd Barbaris TUNBERG. V Holandsku sa objavil v dôsledku úsilia chovateľov. Stupeň dostala odolnosť voči suchu a nízke teploty. Dokonca aj v podmienkach mesta Ridden sa cíti skvele.

KUSTE COMPAKT. Maximálna výška – 1 m. Tento indikátor môže mierne prekročiť priemer. Spacidé vetvy sú mierne znížené vytvorením zdanlivosti vankúša. Kôra krovka má svetlohnedý tón. Upokojuje malé listy s tvarom vajec. Dĺžka každého nepresahuje 3 cm.

Horná časť lístia na jar je natretá v šťavnatom zelenom tóne. Vnútorná časť nadobúda sivý odtieň. S nástupom jesene sa Bush stáva oranžovou, a potom bordó-červená. Kvitnúce kultúra začína na konci jari a pokračuje až do júna. Jednotlivé kvety idú do malých skupín. Okvetné lístky majú červený odtieň vonku a žltú vo vnútri.

Každý rok sa v septembri objaví veľký počet plodov. Nasýtené ružové alebo červené bobule sú mierne preplnené lesklými. Ovocný tvar predĺžený. Veľkosť – približne 1 cm. Niekedy bobule zostávajú na kríku až do budúceho jari. To umožňuje kríky udržať dekoratívnosť aj po strate listov.

Bohužiaľ, plody tejto barbarisu sú nevhodné na jedenie muža. Ale vtáky ich jedia s radosťou. Každý rok kultúra rastie 10-12 cm. Maximálna odroda dĺžky života – 50 rokov. Toto je ďalšie plus rastliny.

Pokiaľ ide o nedostatky odrody, záhradníci oslavujú len plnozátok. Strieky susediace s pobočkami s lístím vytvárajú niektoré nepríjemnosti pri orezaní.

Vlastnosti výsadby a starostlivosti

Barbaris vo všeobecnosti je nenáročný. Ale ak existujú možnosti na výber miesta pristátia, je lepšie uprednostniť slnečnú oblasť chránenú pred návrhmi. Môžete dať Bush na polovicu. Ak je na mieste absolútny tieň, negatívne ovplyvní dekoratívnosť rastliny.

Pokiaľ ide o zloženie pôdy, je lepšie, ak by bola kyslosť neutrálna. Kyslá pôda môže byť vylepšená pridaním vápna alebo dreva. Ťažká pôda môže byť uľahčená výrobou piesku a humusu. Je tiež potrebné zabezpečiť dobrú drenáž. Stagnácia vlhkosti v koreňovom systéme závodu je neprijateľná.

Pristávacia jama sa pripravuje vopred. Odporúča sa urobiť tento týždeň pred pristátím. Odporúča sa neskúsený záhradník na nákup hotového sedenia. Ak je koreňový systém otvorený, stojí za to nakladať na zem v zemi, je naložená do kvapalného hnojiva. Ak je semená v nádrži so zemou, 20-25 minút pred pristátím, pôda sa naleje hojne. To uľahčí odstránenie puzdra bez poškodenia koreňov.

Na padajúce štart v apríli. Je dôležité mať čas na to, aby ste to urobili pred obličkami. Ak plánujete dať niekoľko sadeníc v blízkosti, vzdialenosť medzi nimi by nemala byť nižšia ako 2 m. Ak existuje zámer vytvoriť hustú živú výšku, tento indikátor sa zníži na 50 cm.

Dobre musí mať priemer 25-30 cm, ak je zasadený trojročný alebo mladší inštancia. Ak je Bush dospelý, jama by mala byť vo výške 40 cm. Výsadný materiál je starostlivo umiestnený do prehlbovania. Je potrebné, aby bol koreňový krk na úrovni pôdy. Potom sa korene šíria a zaspávajú Zem. Po tom, zalievanie.

Na každom kríku by mal mať 1 čistý vodný vedro.

Zavlažovanie a podriadenie

Zavlažovanie by malo byť mierne. Prebytočná vlhkosť poškodzuje závod. Na jar av lete je dostatok vlhkosti 1 krát týždenne. Pod každým puzdrom nalepených 2-2.5 vodou vody. Inokedy nemusíte mať vodu. Dostane dosť prirodzenej vlhkosti získanej z zrážok. Voda by mala byť čistá a teplá. Zároveň je potrebné dodržiavať tak, že nespadá na listy. Po zavlažovaní sa odporúča mierne odlúpnuť pôdu okolo kríka. Dobré riešenie bude mulčovanie rašeliniská.

V prvom roku sa kultúra nemôže oplodniť. Zmes živín, ktorá sa používa pri pristátí, by ho mala poskytnúť všetkými potrebnými látkami. V budúcnosti prípravky s obsahom draslíka a fosforu. Prvýkrát, čo robia po kvitnutí. Druhýkrát – na konci sezóny. Tiež 1 čas za 3 roky, môže byť vitalita Bush udržiavaná s použitím roztoku močoviny.

Orezávanie

Od druhého roka života, rastliny začínajú vykonávať pravidelné sanitárne orezávanie. Na začiatku leta sa pobočky zmrazili. Na konci leta, kríky tenké a formou. Tiež odstrániť tenké a sušené kúsky. Najprv odrezať spodné výhonky, potom stúpa na poschodí. Pobočky sú rezané približne o 50-70%. Použite Secateur alebo Garden Hacksaw.

Chrániť ruky z stodolov, dať na rukavice.

Príprava na zimu

Ako už bolo spomenuté, kultúra je odolná voči chladu. Avšak, v podmienkach ťažkých mrazov, môže zmraziť. teda Je lepšie byť zdržanlivý a chránený koreňový systém v zime. Aby to urobili, vybudovať prístrešok z fanathy. To platí najmä pre mladé rastliny.

Metódy chovu

Metóda semien

Keď bobule dozrievajú, sú zhromažďované a extrahované z nich semená. Potom sa pristávací materiál dezinferuje vo svetelnom roztoku mangánu a vysuší. Hotové semená sú ponorené do pôdy 10 mm. Na prvom mieste sa pristátie vykonáva na dočasné miesto. V apríli strávte morenie výhonkov. Vzdialenosť medzi inštanciami by mala byť aspoň 3 cm. Keď sa sadenice dostanú do dvojstranného veku, sú presunuté na trvalé miesto.

Ak sa rozhodne zasadiť semená na jar, predtým, než musia mať v mokrom piesku najmenej 2 mesiace. Teplota by mala byť na úrovni 3-5 s.

Žiarivý

Proces začína na začiatku leta. Zo spodnej časti rezov Odstráňte všetky listy. Potom sú znížené na riešenie „Kornin“. Stimuluje rýchlu formáciu a rozvoj koreňového systému. Potom sa výsadný materiál vysadil na dočasné miesto. Najprv si pozorne monitoroval dostatočnú úroveň hydratácie pôdy. O 2 roky neskôr sa rastliny presunú na trvalé miesto.

S pomocou poslov

Postup sa vykonáva na začiatku jari. Pre reprodukciu sú zvolené najsilnejšie výhonky. Sú umiestnené v drážke v hĺbke asi 10 cm a fix. Koniec útesu by sa mal umiestniť nad hladinou pôdy. Ak chcete urýchliť tvorbu koreňového systému, môžete mierne poškriabať miesto svojej budúcnosti. Na jeseň sa tank zmení na plnohodnotné sadenice. Počas tohto obdobia sa presunie na trvalé miesto.

Divízia Bush

Pre túto metódu sú vhodné kríky vo veku 3 až 6 rokov. Proces začína v apríli. Bush úplne sa dostane z zeme. UPOZORNENIE JE DOPRAVA NA ČASTI POUŽÍVAŤ GARDER HACKSAW. Je veľmi dôležité poškodiť koreňový systém. Sekcie sa liečia s roztokom mangánu. Môžete tiež použiť drevené uhlie. Prijaté mini puzdrá sú vybrané na vybraných miestach.

Choroby a škodcov

Kultúra je odolná voči mnohým chorobám, niekedy sa však môže stať a problémy.

 • V prvom rade je dôležité vykonať prevenciu vzhľadu TSI a pgoritov. Skúsení záhradníci radia, aby striekali rastlinu s riešením získaným chovom ekonomického mydla vo vode. Potrebuje to uprostred jari. Ak sa problém ešte objavil, môžete sa dozvedieť o tom v sušení a oddaní lístia, zakrivenie výhonkov. V tomto prípade stojí za to uplatniť „Fufanon“, „Decis“ alebo iné účinné skladby.
 • Tiež Bush môže udrieť malikliteľnú rosu. Toto hubové ochorenie sa prejavuje v bielom zdvihu na výhonkoch a lístie. Fungicídy prichádzajú na záchranu.
 • Škvrnité listy môžu byť určené charakteristickými tmavými škvrnami. Pre profylaxiu, striekanie medenej chlorie. Robí jar a po kvitnutí.
 • Rakovina baktérií je vyjadrená vzhľadu trhlín na výhonkoch. V tomto prípade sú poškodené oblasti odstránené a spálené. To zabráni tomu ignorovať. V tomto prípade neexistuje žiadna liečba.

Použitie v krajinnom dizajne

  Expresívny vzhľad barbaris „zelený koberec“ umožňuje, aby zostal veľkolepý výzdobu záhrady po celý rok. Kultúra sa môže použiť ako jediný prvok dizajnu krajiny a ako súčasť zelenej kompozície. Kríky sú často zdobené kvetinové postele, horské túry. Niekoľko rastlín v rade môže byť zasadené pozdĺž chodníka. Môžete urobiť pôvodnú živú výšku.

  Vzhľadom k tomu, kultúra sa vyznačuje silným koreňovým systémom, používa sa nielen na terénne úpravy, ale aj posilniť piesočné svahy.

  O zvláštnych zvláštností barbarisu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár