Barchatické zamylosti: odrody, zvláštnosti

Najobľúbenejšia kvetinová kultúra v záhradkárov je možné považovať za zamat. Sú nenároční v starostlivosti, po výsadbe sadeníc v kvete, takmer okamžite začnú kvitnúť. Používajú sa nielen v krajinnom dizajne domáceho pozemku, ale aj na zdobenie kvetinových lôžok v parkoch a uličkách. Používa sa ako liečivá zložka v ľudovom medicíne a dokonca aj pri príprave niektorých jedál.

Popis

TRUMUMATTS (Mexické) Velvets (Mexické) sú úplne odlišné v takýchto populárnych druhov ako svoľníctvo alebo odmietnuté. Sú vhodnejšie ako výsadný materiál pre otvorenú pôdu v kontexte ruskej klímy. Tagtess Mexican sa objavil celkom nedávno, ale už miloval veľa záhradníkov.

Nie každý má rád vôňu známych zamat, ale v vône tejto škály farieb sú sotva chytľavé poznámky citróna.

Fanúšikovia tenkého a vynikajúcej vône Velhetes Mexican bude niekedy robiť.

Letáky na rastlinné sú veľmi tenké, dĺžka ich nepresahuje 8 cm a šírka je 3 cm. Z vonkajšej strany sa zdá, akoby boli spojené majstrom jemnej otvorenej priadze. A kvety sami, „rozptýlené“ na kvetinovej posteli, viac podobné ohňostrojom. Rastliny Stonky začínajú pobočku už na základni. Beh, Bush získava tvar lopty. Tak dlhá práca na dizajne kvetu nemusia. Výška rastliny nepresahuje 30 cm.

Triediť

Existuje mnoho odrôd mexických vevodov. Ale najznámejšie sa uvažuje niektorí z nich.

 • Tatoetes „zlaté ja“ lepšie rastie v skleníkových podmienkach. Semená v polovici marca alebo začiatkom apríla. V kvetinových lôžok je pristátie vyrobené od mája do júna, akonáhle sa nočné mrazy zastaví. Sedieť prevažne na slnečnom mieste. Zlaté žlté kvety budú ozdobiť všetky kvetinové postele, kvetinové postele a reťaze.

 • LULU VECIATTS Neprekračujte 30 cm, keď sa kvitnúce rýchlo otočí na nádherný sférický krík. Kvety sú malé, s okvetnými lístkami v jednom riadku, dosah 3 mm v priemere. Púčiky na kríku toľko, že sú pokryté celú záhradu kvetu. Velhleje majú predovšetkým tmavo žltý odtieň. Kvitne do septembra, ale pri teplote + 1 ° C sa začnete vyblednúť.

 • Velkhatts „Paprika“ S kvetom tvorí sférický krík. Stred kvetu je žiarivo žltá, červeno-hnedý odtieň získava na hrany. Preč v priemere dosiahne 3 cm. Plodná pôda – najlepšie prostredie pre nich. Môžu rásť na polovicu, ale je vhodné poskytnúť im dostatok slnečného svetla. Ak sa semená nachádzame priamo na zem, zbierky 5. dňa. Stanú sa vynikajúcou porotou lodží a balkónov.

 • Kush Tagetes „Red Gem“ Má tenké, ale pobočkové stonky. Výška z nich dosahuje 25-30 cm. Listy rastliny tmavo zelená. Ako môžem pochopiť z mena, okvetné lístky kvetov majú červený tieň. Slnečné oblasti s plodnou pôdou – optimálna Velvetse. V marci sú semená zasiate, čo pri teplote + 18 ° C v priebehu týždňa.

 • VELHETS „STARFYER MIX“ poteší oko s hojným kvetom. Priemer kvetov nepresahuje 2 cm. Stonky sú silné, až 30 cm dlhé, tvoria guľôčkové puzdro, pokryté miniatúrnymi kvetmi. Strieľa po pristátí sa objaví do týždňa alebo dvoch. Sedieť od mája do júna. Medzi krídlami by mala byť vzdialenosť 30 cm.

 • Stupeň „citrónový drahokamy“ Úvahy kvetináč s hojným kvetom. Táto rastlina je nízka výška nepresahuje 30 cm. Kvetenstvo s priemerom 2 cm jasne žltý odtieň. Kvitnúce začína v júli, v septembri, keď sa teplota znižuje, začne sa vyblednúť. Semená v marci alebo apríli získať sadenice. Shots sa môže objaviť až 15 dní. Pristátie v otvorenom pozemku sa vyrába hneď, ako budú zamrzne.

 • Tagetes „Ursula“ Počas obdobia kvitnutia sa zmení na zlatú žltú guľu. Zároveň sa kvety dosahujú 3 cm. Sú na začiatku apríla naočkované, a začiatkom toho, že môžete pristáť na trvalom mieste. Výhonky by sa mali očakávať za týždeň.

 • Velhety „Karina oranžová“ tvoria veľkú svetlú oranžovú guľu. Ak chcete získať sadenice, ktoré sú zasiahnuté začiatkom apríla, v otvorenej pôde v júni. Triediť preferuje plodné, slnečné pozemky. Často sa rúcho robia postele vedľa rastlinných plodín pomocou Velvets, aby ich chránili pred plesňovými chorobami a hmyzom.

Reprodukcia

Stačí, aby ste si kúpili zamat, rastú, zbierať semená z nich a už nemôžete utrácať peniaze na nákup nových. Na to je hlava narezaná na základňu kvetu a potom sušená. Po vysušení sa semená balenie vreckami.

Rastliny vysadené na osvetlených miestach, napriek tomu, že kvety môžu rásť v čiastočnom tieni. Skvelé pre akúkoľvek pôdu, ale pri pristátí v zemi je potrebné uistiť sa, že obdobie mrazov prešiel.

Semená

Výsadný materiál jazdí bližšie ku koncu mája, keď nočné mrazy neohrozujú normálny rast farieb. Ak používate špeciálny prístrešok, potom môže byť siatie dva týždne skôr.

Požiadavky na pôdu:

 • neutrálne alebo slabo kyslé;
 • voľné a plodné;
 • Suglinovaný alebo piesčitý.

Pre štartéry sú drážky vyrobené drážkami alebo otvormi v hĺbke 3-5 cm. Potom sa zvetrajú v mokrej gáze do 3 hodín, semená sú zakryté a zaspávajú vrstvou pôdy.

Kanalizácia

Ďalšia vec – pestovanie zo semien semien. Aby ste zamat, aby ste predtým kvitnú, musíte zasadiť kvety späť v apríli. Urobiť to, kúpiť pôdu. Ale môžete si ho pripraviť sami. Pre to v rovnakých častiach:

 • humus;
 • riečne piesok;
 • rašelina;
 • trávnik.

Poháre zaspávajú v spodnej časti štrku alebo Ceramzit – bude to vykonať úlohu drenáže. Ďalším krokom je vyplnenie kontajnerov hotového substrátu. V studniach, hĺbka 2 cm semená rastlín a zaspí s ich zemou nie vyššou ako 1 cm. Pre rýchle klíčenie farieb, musíte im poskytnúť teplotou do + 24 ° C a dobré osvetlenie. Za priaznivých podmienok si môžete zaznamenať 3 dni.

Po vzhľade sadeníc, odchod závodu leží v miernom zalievaní. Nebojte sa, ak v čase vylodenie sadenice v pôde už zamat listy. S tým nič zlého.

Odporúčania pre starostlivosť

V prvej polovici leta si zamat vyžadujú trvalé zavlažovanie, inak môžete získať hnedú rastlinu s malými kvetenstvami. Bolo to počas tohto obdobia, že kvety zvyšujú svoju zelenú hmotu a kvety sú tvorené.

Nezabudnite pravidelne kŕmiť tagetes minerálne hnojivo, ako aj čas od času na výrobu pôd na nasýtenie koreňov kyslíka.

Treba si spomenúť, že ak to preháňate s kŕmením, všetky sily rastliny pôjdu do rozšírenia zelenej hmoty – kvitnúce v tomto prípade nemusí prísť. To tiež nestojí za to umožniť rastu kvetinovej postele s rastlinami burín.

Nuances, ktoré musíte zapamätať pri opustení zamatových:

 • Ak boli pochody vysadené v posteli a príliš hrubšie, je potrebné ich rozbiť;
 • Pri výsadbe sadeníc do zeme je potrebné odolať vzdialenosti medzi farbami do 30 cm;
 • Je lepšie si vybrať slnečný graf pre tagetse, pretože je to náročnejšie na svetle;
 • Ak pestujete sadenice v skleníku alebo skleníku, bude to odolnejší a silný.

Malo by byť známe, že keď teplota vzduchu klesne pod + 10 ° C, rast veľločiek je zavesený a listy získavajú červenkastý odtieň.

Choroby a škodcov

Dospelý rast má arómu, ktorá desí veľa hmyzu, čo je dôvod, prečo sa zaberaje na boj proti škodcom. Ale oni sú niekedy náchylné na infekciu s rôznymi záchvatmi škodcov. Často je to spôsobené nesprávnou starostlivosťou alebo kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Blackleg

Nadmerné zavlažovanie môže viesť k čiernej infekcii nohu. Toto ochorenie je citlivé na mladé sadenice. Od chorých rastlín by mali byť okamžite odstránené – je to najlepšie spaľovaním. V žiadnom prípade by ich nemali hodiť na graf, aby sa zabránilo infekcii pôd. Preventívne opatrenia sa budú vykonávať pred siatím, čo vám pomôže zachrániť rastlinu z choroby. Na tento účel sa semená a pôda lieči fungicídy.

Ringer Rot

Ak plánujete zamytie do otvorenej pôdy v období vysokej vlhkosti, potom pravdepodobnosť vzhľadu koreňového hniloby. Kvety sa začínajú zmršťovať a kohútiku, rast je pozastavený. Rastlina ovplyvnená koreňovým hnilom, nie je možné uložiť. Aby ste sa vyhli chorobe, mali by ste neustále stratiť pôdu. Zavlažovanie je potrebné pravidelne, ale nie príliš hojné. Nemali by ste sa dať zamatým príliš hrubým a neustále odstrániť buriny.

Vírusová lézia rastlín

Listy kvetov sú deformované, objavujú sa čierne škvrny, ktoré postupne vyrastajú, kvety získavajú nevzhľadného druhu, semená sa nehodia – tieto sú príznaky vírusovej choroby. Akonáhle sa objavili prvé príznaky, kríky musia byť vytiahnuté s koreňom a horieť. Liek ovplyvnené zamatové.

Dospelý zdravý rastlín zvyčajne hmyz. Ale ak sú porušené podmienky kultivácie VELVETSETS, môžu sa objaviť škodcovia, ktoré ich môžu zničiť.

Hmyz škodcov, ktoré sú obzvlášť nebezpečné pre kvety plodiny.

Všímavý

Zriedka sa na Velhatz zriedka, ale ak je rastlina pozoruhodná, potom si vyberie horné výhonky a púčiky. Kvety začínajú ublížiť nie okamžite. Čím väčšia je kolónia Tley sa šíri cez svoje stonky a dlhšie krmivá na svojich džúsoch, tým rýchlejšie sa zamat strácajú svoju atraktívnosť a zomierajú. Chemické prípravky sú účinné v boji proti parazitiku.

Klaso

Akonáhle sa svetlo objaví na líse, musíte začať bojovať s pavúk. Najčastejšie mladé rýchle sadenice. Ak bolo leto suché a pečené, potom je možné infikovať úplne zdravý krík. Môžete sa zbaviť bezchybného kliešte s mydlom riešením a tabakom.

Tiež web tick netoleruje vlhkosť, takže potrebujete pravidelne striekať kvety.

Slimák

Začali jesť mäsité stonky a listy VELVETSEV. Akonáhle sa batérie a otvory objavili na lístie – to je prvé znamenie vzhľadu parazitov. Škodcovia v noci sú aktivované, takže sa im nepodarí detekovať. Roztok horčice alebo drevených popolíkov používajúcich proti slimákom a slimákom.

Ak vykonávame prevenciu, ako aj zničiť parazity a liečiť z chorôb zamat, potom budú rýchlejšie a kvitnú k najviac mrazom.

Asi nuansy kultivácie Velvetsev tenké-farebné vzhľad.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár