Bell Milky Flower: Popis, pristátie a starostlivosť

Bell mliečny kvet – trvalka rastlina s krásnymi a voňavými kvetmi. Záhradníci milujú túto kultúru pre svieži, a niektoré odrody a re-kvitnúce, vysoký odolnosť proti mrazu. Akákoľvek odroda je nádherná kvetinová záhradná dekorácia, ale dizajnéri majú mnoho možností na použitie dekoratívneho kríka.

Popis

Sálavé mlieko naplnené zvonček má nádherný vzhľad. Kultúra nie je príliš priťahovaná k kvalite pôdy, sa líši v zimnej ťažkosti, rastie v tieni a na slnku, ale nemá rád konvergenciu.

Charakteristiky formulára:

 • Vetvičky na stonkách rastliny pevne rastú, takže koruna je hrubá a svieža;
 • Zelené listy majú hrubý povrch, horný – zaokrúhlený podlhovastý, tým nižší sú umiestnené na krátke tuhosti;
 • Výška dospelého zvončeka – od 1,5 do 1,7 m;
 • Veľmi veľké kvetenstvo vo forme kefiek s mnohými kvetmi úplne skrývajú listy a stonky, veľkosť kvetov je 4 cm v kruhu;
 • Farba okvetných lístkov môže byť biela, jemná lila, bledo modrá;
 • RHIZOME – silný, rozmetávač, odchádzajúci v zemi o 50 cm.

Zvonček tohto druhu môže ozdobiť záhradu na 12 rokov, v divokom živote rastlinného života – 20 rokov.

Triediť

Bell Tler tohto druhu má niekoľko odrôd, ktoré sú obľúbené so záhradkami.

 • „Loddon Anna“ – rastlina, dávať kvety fialovej alebo ružovej. Výška zbernice je schopná dosiahnuť 1,25 m.

 • Krásne lilac kvety sa líšia odrodou „Superba“. Jeho výška – 100-120 cm.

 • Rozmanitosť „Priachards Varati“ – závod s kvetmi, ktorých lístky majú modrý alebo levanduľový odtieň.

 • Nudí Bell „Alba“ Kvety s bielymi voňavé kvetenstvo, priemer kvetu – 6 cm. Toto je nenáročný trvalka 60 cm.

 • Docela High Grade „Cerulea“ Má veľké čiapky modrých farieb, jeho výška je od 70 do 100 cm.

 • Trpasličí typ kultúry „Pouff rastie až 20-30 cm. Má Biele Starflowers s modrým a jemným levanduľovým odtieňom, zozbieraným v kefke.

Pre rôzne typy plemenných trvalých sú poskytované rovnaké pravidlá vykládky a starostlivosti, ktoré potrebujú vedieť začiatočník plodiny.

Pristátie a starostlivosť

Ak chcete úspešne transplantovať odrody kultúry, musíte konať veľmi jemne a rýchlo, takže rastliny sa stretávajú, a je dôležité dodržiavať hlavnú požiadavku – previesť ich na iné miesto spolu so Zemou. Mladé sadenice prijaté rozdelením, lepšie vnímajú transplantáciu a prispôsobiť sa rýchlejšie ako dospelé vzorky. Optimálny čas pre túto operáciu – jar a posledné desaťročie leta.

Plot pre kvety nie sú veľmi otvorené, s tieňom z okolitých stromov alebo kríkov robiť slnečné svetlo rozptýlené. Zvony rastú na akýchkoľvek pôdach, ale pôda musí byť dostatočne voľná na preskočenie vlhkosti a vzduchu.

Robiť studne na výsadbu, ich spodná časť je povinná stanoviť drenážny materiál malých kameňov a hrubého piesku. Jedinou kompozíciou, ktorá sa má vyhnúť, je hlinka. Ílová pôda je chované pieskom a humusom, ľahké pôdy vyžadujú kompozitu a trávnik. Na nízkych miestach, kde sa voda môže akumulovať na jar po snehu, kultúra nie je zasadená.

Je nemožné oplodniť zem s čerstvým kovbojom alebo rašelinou – takáto kompozícia zvýši kyslosť a môže viesť k hubovým léziám puzdra. Ak je proces výsadby priradený na jeseň, je potrebné vypočítať čas tak, že sadenice môžu byť zakorenené a podivné na prvé mrazy.

Rastliny rastlín ďaleko od veľkých záhradných plodín, a hľadali v šachovnom poradí alebo s medzerami od 30 do 60 cm – to všetko závisí od toho, ako široká odroda. Po vylodenie je potrebné naliať sadenice s teplou vodou, pevne prilepte s pôdou.

Starostlivosť pozostáva zo základných záhradných postupov:

 • Pravidelné mierne zalievanie;
 • Tieňovanie mladých zvonov počas horúcich dní;
 • Zem, ktorá sa uvoľňuje do hĺbky 6-7 cm po zavlažovaní;
 • Podväzok vysokých odrôd za podporu.

Prstovanie sadenice budú vyžadované len ďalšou pružinou – močovinou a dusičnanom amónnym (nie viac ako 40 g na 1 kV. m). Fosfor a draslík potrebovali kultúru počas púčikov.

Na jeseň, kvetina vyžaduje orezávanie. Začiatkom októbra sú stonky odrezané úplne v ročných triedach, vytrvalé rastliny zaspávajú s opam a rezancou alebo rašelinou 15-20 cm. V takom stave je kultúra schopná pokojne prežiť zimné zima.

Bojové choroby a škodcovia

S príslušným poľnohospodárskym inžinierstvom zvonov, nič neohrozí, vo všeobecnosti je to rezistentná kultúra s pomerne vysokou imunitou. ale Ak rastlina nie je dlhú dobu transplantovať, potom môže podliehať infekčným ochoreniam.

Aby sa zabránilo porážke baktérií, vírusmi, hrdzou, ascomycete, plesní a tichých húb, je potrebné vykonať profylaktický postrek so špeciálnymi prostriedkami. Postupy sa vykonávajú na jar a jesenný čas 2 krát.

Ak je objem vody vyčerpaný na zavlažovanie, potom je výsledok vlhkosti infikovaný spúšťaním penny. Toto je cicade tím, larvy, ktoré jesť akýkoľvek druh kultivovaných a divokých rastlín a zvonček nie je výnimkou. Z tohto nešťastia pomôže Riešenie „Carbofos“, „Kinmix“, ktorého pôsobenie vedie k paralýze a smrti hmyzu, ale bezpečné pre rastliny a pôdu.

Tiež z tohto škodca pomáha „inta-vir“ znamená, ale je toxický pre včely. Najlepšie ľudové opravné prostriedky z Cicady – cesnakovej vody, naplnené do 2 hodín (10 l šálky zubov), mydlové riešenie alebo infúzia MACHORA.

Invázia slimákov, jesť listy, stonky, mladé výhonky, môže viesť k smrti závodu, najmä preto, že sú často dopravcov infekčných chorôb. Pravidlo sa spravidla objavujú kvôli vysokej vlhkosti, preto je dôležité revidovať zalievanie, pravidelne preč na valcovanie zvonov a stripovanie trávy v blízkosti. Mulčovanie tiež pomôže zabrániť útoku slimákov, ktoré sa ťažko pohybovať okolo vrstiev a veľkého piesku. Môžete použiť špeciálne insekticídy, infúziu horkého korenia alebo cesnaku alebo robia pašky na pivo, zozbierané slepmi manuálne, ak nie sú príliš veľa.

Vypočítať kultúru z pulzného rosy s pomocou topaz znamená. Ak pridáte 4 ml drogy na 12 l, toto je dosť na zvládnutie 10 kV. M. Námestie.

Reprodukcia

Je možné chovať zvonu s vegetatívnym spôsobom – divízia, ale pre to len dospelé puzdrá vo veku 3 rokov. Zdieľanie akceptovalo buď na konci jari, alebo v posledných letných číslach. Rodičovská rastlina musí byť napučená okolo obvodu, nalejte a kopať úplne. Potom sú všetky vetvičky odrezané z neho a koreňový systém je rozdelený do niekoľkých častí. Ihneď môžete zasadiť Delinu, ale len v daždivom počasí, tak, aby ste nespálili rastlinu pod lúčom slnka.

Ak sú Divinos veľa a sú malé, najprv budú musieť pristáť v nádržiach s živným substrátom a kvapalnému hnojive – pre lepšie zakorenenie.

Nie je ťažké a metóda osiva. Najprv zbierajú zatemnené ovocie na maľovanie pochovať, potom sa sušia a semená okamžite zasiate v otvorenej pôde (v máji alebo začiatkom októbra, keď je stále teplý). Je možné pestovať sadenice s ďalším pružinovým pohybom na zem, potom je potrebné zasiať ich do kontajnerov v marci.

Určité odrody, vrátane zvončekov s froté kvetmi, žiadny zmysel násobiť semená, pretože nedesia z materskej rastliny odrodových značiek. Preto musia byť delení kríkov.

Môžete tiež svietiť závod s novými výhonkami, rozbité zo základne kríka na jar. Zvyčajne potom, že sú zasadené do kontajnerov na zakorenenie a odchádzajú do pádu na nasledujúcom pruhu.

Použitie v krajinnom dizajne

Dlhodobý zimný zvonček je počas kvitnutia taký nádherný, čo bude skutočnou atrakciou v akejkoľvek záhrade. Gentle Lilac a Modrá, rovnako ako biele kvetenstvo s príjemnou vôňou v rôznych časoch kvitnúcich odrôd umožní všetkým letným obdivovať sviežo kvitnúce kríky.

Dekoratívna kultúra je široko používaná v pozemnej krajine:

 • Kríky zvončekov sa rozprestierajú na malebné kamene a trvalky;

 • Pôvodná kompozícia sa môže ukázať, ak kombinácia kultúry s obilninami, veľkými ružami, farby poľa;

 • Vysoké a nízke zvony sa úspešne používajú v nádrži;

 • Nízke kríky sú vhodné pre ROCARY a Alpine Slides;

 • Ideálne kombinovať farby s trpaslíkmi ihličnatými kameňmi kríkov a stromov;

 • Kríky pristane okolo trávnikov alebo kvetinových lôžok vytvárajú príjemné rámovanie;

 • Rovnakým spôsobom môžu byť zasadené v blízkosti záhradných tratí ako hranice;

 • Vysoké odrody môžu slúžiť ako pozadie pre mixoskoper, ale aj centrálnou postavou na trávniku.

Dizajnéri sa domnievajú, že kombinácie niekoľkých odrôd tejto záhradnej kultúry vyzerajú skvele, hlavnou vecou je umiestniť ich chuťou.

Získajte viac informácií o zvončeku kvetov mlieka, môžete sa naučiť z videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár