Biela Calla: Vlastnosti a kultivácie jemnosti

Rôzne farby v prírode je obrovské, a vďaka poznaniu v oblasti rastúceho kvetu, človek môže mať mnoho z nich doma. Biela Calla je oprávnene považovaná za jednu z najkrajších a veľkolepých rastlín, ktoré môžu byť podávané ako kyticu alebo sa zaoberajú ich kultiváciou v podmienkach izby. Takže, aby ste svoj krásny výhľad, musíte poznať vlastnosti týchto farieb a jemnosti ich kultivácie.

Popis

Calla Plant (Whitefolder) je nezvyčajná a krásna kvetina s veľkými zelenými listami a bielymi kvetmi, ktorých hrany sú vystrašené ako svadobné šaty. Puffs jeho rovné a hladké, držia dlhé a široké zelené listy. Keďže kultúra prišla z Afriky, má svoje vlastné charakteristiky pestovania a chovu.

Vďaka prítomnosti rôznych odrôd a druhov, popularita volania zostáva dôsledne vysoká, a môžete ich vidieť vo forme dekorácie miestnosti na dovolenku alebo ako dekoratívny kvet v hrnci alebo na ulici.

Medzi najčastejšie odrody volajúcich sú pridelené:

 • Etiópska ranateľná;

 • Breh.

Etiópska Calla je zastúpená jasnými zelenými listami a bielymi kvetmi. Na lístie zberačnej možnosti sú biele bodky, ktoré dávajú rastlinu elegantný a atraktívny vzhľad.

Medzi najobľúbenejšie odtieň volaní je možné prideliť:

 • biely;

 • Ružová;

 • Oranžové;

 • žltá;

 • Fialová.

Farebná škála odrôd hovorí nielen o ich odlišnom pigmenti, ale aj o zvláštnych kultúroch, pretože pred výberom nejakého callu sa musíte dozvedieť o špecifikách jeho kultivácie. Biele Callas sú najobľúbenejšie, ktoré sú vysoko voliteľné rastliny, ktoré patria do rodiny aroidov a reprezentovanú jedným druhom – bielym odvážnym bolotnaya, ktorý je ďalej diskutovaný.

Pristátie

Odvážnejší močiar v prírodnom prostredí rastie v blízkosti bažín a vodných útvarov. Pre úplný vývoj rastliny je potrebné dostatočné množstvo vlhkosti a optimálny režim teploty. Vzhľadom na dekoratívnosť kultúry sa pestuje v hrnciách a na miestnom území. Ak chcete získať hojný a krásny kvet, je dôležité, aby sa o ňu správne starali.

Ak sa pristátie vykonáva v hrnci, potom si musíte kúpiť hľuzovník. Sú prepravované v substráte alebo piline, z ktorých musia byť odstránené. Pre dobré zakorenenie na novom mieste je potrebné ponoriť žiarovku do špeciálneho riešenia niekoľko hodín. Kým hľuzy sa pripravujú, musíte urobiť pôdu.

Funkcia hovoru je potreba veľkého hrnca v hrnci, kde sa koreňový systém môže cítiť najviac zadarmo.

Pre najmenší tuber, musíte si kúpiť minimálny hrniec na 2 litre. V závislosti od veľkosti žiaroviek bude veľkosti kapacity rásť. Spodná časť hrnca musí byť zmenená minimálne 5 centimetrami vysokými, potom, čo je vhodná maximálna výživová pôda. Stojí za správne výpočet množstva pôdy v hrnci. Jeho výška by nemala dosiahnuť hrany kontajnera. Treba tiež opustiť asi 10 centimetrov voľného miesta zhora, nevyplnená pôda.

Prečítajte si viac  Modelový rozsah MACO Seckers

Pôda potrebná dobre zvýšiť a naliať špecializované riešenie, ktoré prispeje k rýchlejšej kultúre zakorenenia.

Následné kŕmenie sa bude konať pomocou riešení, ktoré budú kŕmiť rastlinu, a nie stimulovať rast koreňov.

Keď je hrniec s pôdou pripravený, môžete si vziať na tuber. Predtým, než sa dostanete, musíte určiť jeho hornú a dolnú stranu. Hladká časť bude nižšie a zásuvka je na vrchole. Zo vývodu v budúcnosti a korene sa začnú objavovať, pretože je tak dôležité umiestniť ho do hrnca. Po tom, malá vrstva tej istej živnej pôdy a hrniec je umiestnená na teplom mieste. Je dôležité chrániť budúcu kvetinu pred návrhmi a zabrániť sušeniu pôdy.

Ak plánujete pristáť kaldu v záhrade, Transplantácia Tuber možno začať hneď po mrazoch prejsť. Aby sa dosiahol rýchly rast kvetu na novom mieste, stojí za to preniesť ho spolu so zemitou miestnosťou, v ktorej kráčal. Pre dobrý rast je dôležité pripraviť pravú pôdu. Malo by byť ľahké a kyslé, a preto optimálna kombinácia bude rašelinová, vlhká, listová pôda a piesok v pomere 1: 1: 1: 0.päť.

Kvitnúce Calla začína v júni a končí v októbri, potom, čo sa prípravy začínajú na odpočinok. Kvety si zachovávajú svoj vzhľad od jedného do jedného a pol mesiaca. Na jednej rastline môže byť asi 10 farebných tesnení.

Na dosiahnutie dobrého rastu a kvitnúť je dôležité vytvoriť si to optimálne podmienky, bez ktorých môžete veľmi rýchlo stratiť takú krásnu kultúru.

Starostlivosť

Procedúra CALLARY CARECTORA DOMÁCNOSŤ NIE JE MOŽNÝM COMPICKÝM PROCESOM, ALE BEZ POTREBUJE POTVRDZUJÚCE TEPLICKÉHO POTREBUJÚCEHUJÚCEHUJÚ. Musíte byť schopní správne vybrať pôdu pre nový hrniec, správne sa vyrezávajte a vynásobte rastlinu. Dôležité budú aj informácie o chorobách a škodcov, ktoré sa môžu stretnúť v procese kultivácie CALLA. Starostlivosť o ňu nebude spôsobiť ťažkosti v ten, ktorý bude plne pripravený pre tento proces, inak obdivovať veľkolepé kvety rastliny a nemusia.

Podkord

Calla môže rásť v hrnci a otvorenej pôde. Pluhové plodiny potrebujú povinné kŕmenie, najmä počas aktívneho rastu kultúry. Tie kvety, ktoré sú vysadené na ulici, budú menej náročné na prísady, pretože väčšina potrebných látok bude schopná čerpať z pôdy.

Kultúra, ktorá rastie doma, potrebuje hnojivo so špeciálnymi riešeniami, ktoré možno zakúpiť v akomkoľvek kvetinárstve: superfosfát, dusičnan amónny a podobný.

Postup kŕmenia sa koná dvakrát mesačne. Pre plný rast a rozvoj kvetu musia byť vyrobené komplexné minerálne hnojivá, striedať ich s organickými prísadami. Počas vegetačného obdobia je dôležité zdržať sa použitia liekov obsahujúcich dusík. S príchodom kvetov sa odporúča močovina, a keď budú kvety kvitnú, použije sa infúzia infúzie vaječného plášťa.

Prečítajte si viac  Kúpanie: Popis a odrody, pristátie a starostlivosť

Látky by mali mať rovnomerne ovplyvniť koreň a zelenú časť rastliny. Počas tvorby zloženia je užitočné, aby si to na kvety, inak rýchlo zničia. So vhodným a včasným kŕmením môžete dosiahnuť dobré rastúce žiarovky, ktoré poskytnú príležitosť plne rozvíjať pozemnú časť kvetu a potešiť vlastníkov so stabilným a dlhým kvetom.

Zalievanie

Izba Calla je dosť náročná na zalievanie, preto stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť. V období rastu, vývoja a kvitnutia musí byť vlhkosť v hrnci stabilná a významná. Hlavné pravidlo, ktoré stojí za to vedieť a držať sa, nie je naplniť kvet, aby voda stojí v hrnci. Ak nie ste v súlade s týmto odporúčaním, povedie k nulu pôdy a smrti koreňového systému, po ktorom sa kvetom zomrie.

Optimálny čas na zalievanie dochádza, keď horná časť pôdy vysuší do hĺbky v blízkosti centimetra. Stagnácia vody je tiež nebezpečná ako jej deficit. Biele Cally nemajú radi sucho a zomrie v čo najkratšom možnom čase od nej, preto nezabudnite na zalievanie tejto rastliny. Rovnako ako mnoho dekoratívnych rastlín, Calla má odpočinok, a on prechádza v lete. Počas tohto obdobia je potrebné prestať zalievať a umiestniť kvet v tmavej a chladnej miestnosti.

Farba Rôzne hovoru sa líšia od bielej, že proces zavlažovania môže byť zriedkavejší kvôli schopnosti šetriť vlhkosť v hľúz, preto môžete počkať, kým sa 3-4 cm hornej vrstvy vyschne, potom, čo je nalievanie ich. Ďalším významným rozdielom sa skladá v období odpočinku – farebné odrody spočívajú v zime, a to je v tomto čase, že je potrebné dokončiť zalievanie a vytvoriť všetky vhodné podmienky pre rekreačné zariadenia.

Frekvencia zavlažovania a množstvo vlhkosti sa zvyšuje počas obdobia kvitnutia a po ňom mierne znižuje.

Pre farby, ktoré sú vysadené na otvorenom vzduchu, stojí za to nájsť miesto, na ktorom bude prirodzený zdroj vlhkosti, ktorý bude mať možnosť vody kultúru oveľa menej.

Osvetlenie

Rovnako ako väčšina farieb, Calila miluje jasné a dlhé svetlo počas dňa. Prítomnosť priameho slnečného svetla bolí kvet, takže je lepšie umiestniť hrniec na také miesto, kde svetlo bude nepriame. Sladký deň by mal byť od 10 do 12 hodín počas aktívneho rastu kultúry. Na udržanie takejto trvanlivosti v sezóne jeseň – zimná sezóna budete potrebovať špeciálne lampy s kapacitou približne 700 luxov.

Prečítajte si viac  Lupine: Popis a odrody, pristátie a starostlivosť

Ak je svetlo príliš malé, potom pre bielu callu ohrozuje absenciu kvitnutia, a pre farebné – bledé a indexypresívne kvety. Optimálna poloha hrnca bude západná a východná okná, kde to bude stačiť, ale slnko nebude spadnúť na kvetinu. Ak je rastlina na južnom okne, mal by organizovať tieň na ochranu pred bodovaním lúčov a na severnom okne je potrebné nainštalovať špeciálnu lampu na kompenzáciu nedostatku osvetlenia.

Teplota

Pre Calla rastúce v podmienkach umiestnenia, je dôležité odolať pravým indikátorom teploty. V lete by malo byť asi 20 stupňov tepla pre biele odrody a 20-25 – pre farbu. Takže kultúra vyrástla a správne vyvíjala, mali by ste ju vziať z prudkej zmeny teploty a zabrániť konceptom. Nevkladajte hrniec na balkón alebo v blízkosti otvoreného okna, pretože to bude negatívne ovplyvniť calle.

Zima je doba odpočinku pre farebnú odrodu. Teplota sa musí znížiť na 10-15 stupňov. Vzhľadom k tomu, farebné teľatá v zime sú prakticky nerastajúce, môžu byť dokonca odstránené z hrnca a obsahujú v pilách počas hibernácie. Ak chcete zachovať rastlinu nažive, je dôležité znížiť teplotu na 3-5 stupňov tepla, rovnako ako položiť hľuzy tak, aby bol rastový bod na vrchole.

Akonáhle je zima dokončená, môžete dať teľa na svoje miesto as nástupom pružiny, aby ste mohli zavolať a úplne starostlivosť o to, postupne zdvihnite okolitú teplotu na letné ukazovatele.

Možné problémy

Calla nie je príliš rozmarné a bolestivé rastliny, ale s nesprávnou starostlivosťou o ňu Takéto problémy nájdete:

 • vyblednuté a zvadené listy;
 • balenie tipov listov hore;
 • sušenie a slabo vyvinuté kvety;
 • Otvory na listoch.

Dôvodom môže byť choroba a škodcovia rastlín. Medzi chorobami sú najčastejšie:

 • Root a sivý hniloba;
 • Nafúknuté rosy;
 • anthracnose.

Medzi škodcami na závode možno zistiť:

 • Tru;
 • štít;
 • Bitúnok;
 • Vlastné kliešte.

    Ak chcete identifikovať problém, musíte starostlivo kontrolovať všetky časti zariadenia na akékoľvek zmeny vzhľadu alebo dostupnosti nových formácií, správne určiť ich povahu a okamžite začnete bojovať s nimi. Ak vynecháte moment, nemôžete mať čas na záchranu kvetu.

    Ako pestovať Calla Pozri v nasledujúcom videu.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: