Biela jedľa: popis, odporúčania pre pestovanie a reprodukciu

Ihličnaté stromy vždy priťahovali svoju krásu a nasýtenú osviežujúcu arómu. Jedľa dostal osobitnú popularitu medzi milencami a profesionálmi. Toto je silný strom, ktorého životnosť je asi 400 rokov, a výška môže dosiahnuť až 70 metrov.

Botanický popis

Jedľa je pomerne spoločná ihličnatá krása, možno ho nájsť v každom rohu sveta. Vzťahuje sa na rodinu borovice, rastlina je jednodňová, separácia. Široko používaný na záhradníctvo parkových zón a domácich pozemkov. Odlišné od ich kolegov špeciálnu výzvu pre podmienky rastu. V severných regiónoch našej obrovskej krajiny, odchádza z veľkých ťažkostí. Distribuované v strednej a južnej Európe, kde sa dokonale cíti. Vďaka tomuto agolatárovi získal iný názov iného mena – Európska jedľa.

Je to stálezelený ihličnatý strom s hladkou kôrou sivým strieborným odtieňom. S vekom sa kôra stáva viac chrapými a trhlinami. Tvar koruny závisí aj od počtu rokov. Mladí jedľa má špicatickú korunu ako pyramída. Do poloviceho roka sa stáva oválnym označeným. V dospelosti je forma vrcholu nudná. Vetvy z trupu rastú horizontálne, mierne zvýšili.

Ihly tmavozelenej zelenej s dvoma bielymi pruhmi z nižšie, lesklé, malé dĺžky – 2-3 cm. Na vetvičkách ihly sa nachádza v rovnakej rovine, hrebeň. Koncov ihiel hlúpy. Mladé kužele majú zelenú farbu. ProWard, získavať tmavohnedú farbu, niekedy s červeným nádychom s vyčnievajúcimi váhami. Tvar ovalo-cylindrických kužeľov. Vo veľkosti približne 16 cm.

Preskúmanie prieskumu

Medzi inými ihličnatými plemenami je jedľa rozlíšená nezvyčajne jasnou siluetom vo forme sviečky. Bumpy sú zvýraznené špeciálnou dekoratívnosťou. Bez ohľadu na to, čo je trieda, každý je zaujímavý svojím vlastným spôsobom a atraktívnym.

  • Pihta biela pyramídalis má tvar kužeľa. V jednom pristátí vyzerá obzvlášť efektívne. Toto je pomalý strom. Dosiahne výšku 5 metrov po dobu 30 rokov. Rastie na slnečných miestach av polovici. Uprednostňuje mokrú klimatickú zónu. Jedľa náchylný na suché mrazivé vietor a jarné mrazy.

  • FIR ARNOLD „Jan Paul II“ – rýchlo rastúca rastlina (10 metrov po dobu 30 rokov). Jeden z krásnych stromov s nezvyčajnou farbenou ihlou. Horná časť má žltozelený odtieň a spodnú časť bielej. Light-Miling, transfers Minor Shanding. Lepšie rastie na úrodných pôdach. Vyzerá to skvele v osamelé pristávacie a ihličnaté kompozície.

  • Jednofarebná jedľa má správnu kužeľovitú korunu, označuje rýchlo rastúce inštancie. Za 30 rokov rastie až 10-12 metrov. Je to považované za dlhé pečene. Ihly ‚Dlhé ihly – až 8 cm, so zmiešaným odtieňom šedej-zelenej zelenej s jemným citrónom. Strom svetlo-pohár, tienivé, odolné voči suchu a mráz. Funkcia streľby s jednou farbou je vytrvalosť. Trvalé odoláva dokonca zagaznaya mestským vzduchom. Na pôdu nie je obzvlášť náročná. Hlavnou vecou je vyhnúť sa hlineným a bažinatým pôdam.

  • Kórejský jedľa – pomalý stupeň. 30 rokov výška dosiahne 3-4 metre. Ihly krátke, zelené, mierne lesklé. Zo chrbta ihiel má biely odtieň. Kužele nezvyčajnej fialovej modrej farby. Skôr náročné v starostlivosti, najmä zložení pôdy. Vyžaduje rast slabosti alebo slabo alkalickej pôdy. Pre rast je potrebné dobré osvetlenie.

Starostlivosť a pristátie

Pred výsadbou tejto dlhodobej, rozhodnite sa na trvalom mieste. Veľkosť veľkosti je obrovská a extrémne zlá pre transplantáciu. V južnom a strednom pruhu sa európsky streľba cíti celkom pohodlne v dôsledku priaznivých klimatických podmienok. Strom perfektne rastie na slnečných miestach. Avšak, pre mladých sadeníc bude však najlepšie miesto na pristátie. Jemné ihly dostanú horenie. V letnom období bude musieť zakryť strom z bodovacích lúčov.

Jedlik európska náročná na zloženie pôdy. Uprednostňuje voľný, odber vzoriek alebo hlinitého pôdy so slabou alebo neutrálnou kyslosťou. Musí existovať dobrá drenáž, prevencia stagnácie vody a mulčovanie ihličnatej kôry alebo borovicovej oprávky držať vlhkosť.

Najlepší čas na výsadbu sadenice je jar. Jamka musí byť pripravená z jesenného pridania humusu, rašeliny a piesku. Vo veľkosti musí zodpovedať objemu koreňového systému spolu s pozemskými pozemkami. Najlepšie je získať jedľa pestovaný v kontajneri. Takže korene sú menej poškodené pri pristátí a lepšie zakorenení.

Drevo je vlhkosť. Potrebuje hojné zalievanie až do 3-krát za sezónu. Vo pohybe sa zvyšuje na 5 – 7 krát. Pre jednu zavlažovanie trvá približne 15 litrov vody pre každú rastlinu.

Vzhľadom k tomu, že jedľa je extrémne negatívny o suchom letnom vzduchu, horná časť koruny sa výhodne nastrieka približne 1 krát týždenne. Strom tiež negatívne súvisí s účesom. Stačí odstrániť suché, zmrazené a poškodené v škodcovi pobočky.

V prvom roku zakorenenia, rastlina nevyžaduje kŕmenie. Ďalej môžete použiť špeciálne hnojivá pre ihličnany. Dospelé rastliny s viac ako 10 rokmi sa vôbec nevyžaduje kŕmenie.

Mladé sadenice sú zraniteľné pred mrazom. Musia byť ukradnuté na zimu, najmä trup, suché lístie, tráva alebo slama. Hrúbka – najmenej 10 cm.

Reprodukcia

Najlepší spôsob, ako reprodukcia – šiling. Stromy, ktorí nie sú menej ako 5 rokov, sú vybrané, výhonky z jedného roka s jednou obličkami na vrchole s tzv. CHERENKA Dĺžka – 5-8 cm. Zakorenenie odrezkov je lepšie počas intenzívneho rastu – v máji-júni.

Pred nástupom na zber odrezkov, odstráňte bursávres z päty a liečiť s liekom z plesňových ochorení. Tiež použiť prostriedky na stimuláciu vývoja koreňového systému.

Živina. Po vylodenie, dostatok a kryt s polyetylénom. Umiestnite odrezky na jasnom mieste. Každý deň ovládate. Na jar a jesenné zalievanie mierne, raz denne. Letná voda častejšie. Zakorenené odrezky za rok sa môžu pristáť na trvalé miesto.

Jednosmerná reprodukcia jedľa je pracná, zatiaľ čo závod z väčšej časti stráca svoje odrodové značky. Klíčiť semená nasleduje v marci. Začať, sú pripravení. Zbierajte kužele, sušia, získajú semená a môžete si kúpiť pripravený. Potom sú nasiaknuté v slabom maltovom roztoku počas 30 minút, premyté a nasiaknuté znova na 1 deň. Po opuchu sú zasiate v mokrom piesku a vložte do chladničky.

Takýto postup napodobňuje prírodné prostredie, zvyšuje šance na klíčenie semien.

V polovici apríla môžu byť zasadené v sudentovej pôde. V naplnenej nádobe nalial vrstvu pilín z ihiel – 2 cm, sadenice vyložili a posilili pilín. Pokryté filmom a umiestnené v teplej, svetlom mieste. V mesiaci sa objavia prvé výhonky. Vrchná vrstva pilín sa čistí, pokračujte v miernom zalievaní a pôde. Tiež kŕmiť hnojivá. V otvorených semenáčinách pôdy zo semien vysadených vo veku 4.

Prehľad bielyho jedľa Pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: