Biele dubové funkcie

Strom sa vzťahuje na bukovú rodinu a rastie na východe Ameriky. Z takejto dub robia sudy pre vína a vysoko kvalitné chrámy. Je Symbol Ameriky, Štátny strom. Môžete zasadiť biely dub a tu, hlavnou vecou je poskytnúť mu správnu starostlivosť.

Popis

Oak biely je atraktívny listnatý strom. Rásť až 30-40 metrov. Tree preferuje drobivú pôdu s veľkým množstvom vápna a dobrej drenáže. Zároveň na severe rastlina rastie najvyššie ako 190 metrov nad hladinou vody a na juhu – nie viac ako 1450 metrov.

Zaujímalo by ma, čo Americký dub žije asi 600 rokov. Tiež rásť v plytkých pôdach, na kamenných kopcoch. Môžete použiť malé otvorené háj. Strom nemá rád koherentný s akýmikoľvek rastlinami, takže sa zriedka nachádza spolu s inými druhmi.

Biely dub sa nebojí sucha, môže odolať mrazom z studenej intenzity. Kôra s váhami má šedý hnedý odtieň. Samotný drevo je zriedka čistý. Zvyčajne je tu žltý hnedý odtieň.

Vlastnosti amerického dubov v širokej korune v tvare stanu. Nahé a silné vetvy sú rozptýlené, rastú rovnobežne so zemou. Kmeň je sivý, kôra je často pokrytá malými trhlinami. Oválne listy s veľkosťou až 20 cm majú 6-9 čepele.

Všetko závisí od veku a vlastností stromu.

Keď listy sú len kvitnúci, potom majú červenú farbu, v lete, ale spodná časť zostáva biela. Acorns majú pevné vonkajšie puzdro a pevné nukleolo. Na základni je šálka malých hĺbky s chlpatými váhami. Zvyčajne žaluď malé – asi 3 cm dlhé. Používa sa ako krmivo pre zvieratá.

Zvyčajne žaluď pád a začnú rásť, takže je vytvorený nový dub. Avšak, pomerne často výsadný materiál jednoducho zmizne kvôli nízkym teplotám. A tu pomoc prichádzajú sivé proteíny. Zvieratá nesú aktory a zachrániť ich.

Výsledkom je, že biela dubová populácia platí aktívnejšie a efektívnejšie.

Americký dubový žalúdok možno jesť, sú dosť chutné, bez horkosti a mierne sladké. Najkrajší, proteín je približne 8%, cukor – 12% a oleje – len 6%. Z žaluďov robia múku, ktorá je vhodná na výrobu chleba, cukríkov a rolí. Takéto jedlá sú užitočné a výživné.

Strom má skôr nezvyčajný majetok. Priťahuje elektromagnetické výboje. V bielom dubi, blesk často padne. Zároveň má drevo s nízkou indikátorou tuhosti a je veľmi sedieť. Je dôležité zvážiť, kedy sa používa v sektore stavebníctva.

Textúra má jasne vyslovované vekové krúžky. Reagovať so železom v kontakte. Tiež sa strom nebojí vlhkosti, líši sa dobrá odolnosť voči hnilobe. Ak sa používa ako rezivo, potom ľahko leštené a maľované.

Zvyčajne sa používa na výrobu nábytku a podlahov.

Pristátie a starostlivosť

Zvyčajne používajú sadenice s vekom 1-2 roky alebo dokonca staršie. Koreňový systém by už mal byť dobre vytvorené a vyvinuté. Avšak, mladé všetky rovnaké dosť krehké. Pri kopaní je to zvyčajne zachránené Zemou na Rhizome. Počas prepravy je jednoducho zabalená vlhkou handričkou na uchovávanie.

Nemôžete tiež dostať rastlinu z kontajnera do samotného pristátia. Je veľmi dôležité, aby časový interval medzi kopírovaním stromu a presunutím na trvalé miesto neprekročilo 24 hodín. Ak budete postupovať podľa predchádzajúceho, ukáže sa, že vyrastajú biely dub na pozemku, ktorý bude mať luxusnú korunu. Je veľmi dôležitá správna voľba vylodenie.

Priestor by mal byť voľný, bez iných rastlín. Mal by existovať vzdialenosť najmenej 3 metrov od budov, skladieb a stromov. Americký dub miluje slnko.

Je veľmi dôležité zvážiť pri výbere miesta, nemali by ste pristáť tam, kde je tieň budov.

Mladé sadenice milujú plodnú pôdu. Vysoká vlhkosť a sucho povedie k rýchlej smrti mladých. Po výbere miesta môžete začať pripravovať jamy. By mali byť platné na konkrétnom algoritme.

  • Vykopať yat s hĺbkou 80 cm alebo viac v závislosti od veku a veľkosti sadenice.
  • Dôležitý Udržujte vrchnú vrstvu, Nechajte ho stranou. Ide o prvých 30 cm jam.
  • Zvyšok Zeme by mal byť hodený alebo aplikovať inde. Pre sadenice už nie je potrebné.
  • Dno jamy musí byť naplnené kamienkami alebo sutinami. Toto je odvodnenie, ktorá zabezpečí správny obeh vody (by mal byť najmenej 20 cm).
  • Teraz sa môžete vrátiť k tejto pôde, ktorá bola oddelená pri kopaní. Mal by byť spojený s 2 lyžicami humusu, 1 kg popola a 1,5 kg vápna.
  • Polovica zmesi by sa mala naliať na vrstve drenáže.
  • V jamke je potrebné dať strom a starostlivo distribuovať rizóm.
  • Z vyššie uvedeného je potrebné zaspať zvyšok pripravenej pôdy. A koreňový krk na konci by sa mal pozrieť zo zeme nie viac ako 3 cm.
  • Zalievanie sa vykonáva postupne a rovnomerne. Prvýkrát budete potrebovať menej ako 10 litrov tekutiny.
  • Obkladný kruh je potrebné namontovať. Na tento účel, jednoduchá drevená kôra alebo rašelina.

Je pozoruhodné, že biely dub je nenápadný v starostlivosti. Je veľmi dôležité pravidelne kontrolovať vetvy, poškodené a bezprostredne podliehať orezávaniu. Zapojenie stromu je obzvlášť aktívny počas obdobia rastu. Mali by sa vykonať aj periodická liečba škodcov a chorôb.

S príslušným prístupom Biely dub na pozemku bude vyzerať vynikajúce.

Reprodukcia

V prírodných podmienkach pre zachovanie obyvateľstva Amerického dubu, Acory. Ak chcete reprodukovať strom nezávisle, môžete použiť rezne alebo semená. V prvom prípade by ste mali vziať výhonky mladých kópií. Takéto odrezky sa uskutočnia rýchlejšie a pravdepodobnejšie.

Zvyčajne sa reprodukcia teda koná od mája do júla. Thorn, asi 20 cm dlhé, malo by byť umiestnené vo vode s pridaním „Cortetern“ alebo podobnej látky. Musia počkať, kým sa nevytvorí koreňový systém. Potom by ste mali dať stopku V kontajneri s zložením pôdy.

Takáto fertilná zmes pomôže rastlinku rastú a rozvíjať.

Typicky sa vylodenie v kontajneri uskutočňuje na jeseň. Na zimu by sa mala umiestniť do tepla a pravidelne vody. Stojí za to pochopiť Odrezky sa nemusia starať a len zomrieť pred transplantáciou pružiny v otvorenej zemi. V niektorých situáciách budete musieť čakať ďalší rok, takže závod v skleníkových podmienkach.

Alternatívna reprodukcia semienmi. Ak chcete začať, mali by ste si vybrať naozaj veľké a vysoko kvalitné žaluďy, zasiať ich. Siatie sa vykonáva v jesennej sezóne a samotní sa samotní musia byť čerstvé – je to dôležité. Niektorí klíčia v kontajneroch, iné okamžite vložte otvorenú zem. S prvou verziou ubytovať žaluď na spodnej strane krabice, kde bude ležať mokrá handrička.

Hĺbka výsadby je zvolená na základe vlastností plodu: veľký sa musí prehĺbiť na 8 cm a malý – o 5 cm. Je to jednoducho znemožniť, že pôda plávania alebo v nej bola zasiahnutá vodu. Časom sa začnite klíčiť. Mali by byť transplantované do samostatných kontajnerov. Po roku sa výhonky umiestnia do otvorenej zeme.

Choroby a škodcov

Biely dub v prírode rastie v rôznych podmienkach a vie, ako bojovať za seba, takže tam nie sú žiadne problémy s ním toľko. Medzi škodcami najčastejšie našli leflentovanie, Usach, Pyadenitsa a Silkworm. Ak existujú stopy porážky hmyzu na pobočke, potom by sa malo okamžite odrezať, po ktorom som okamžite horieť. Na boj proti škodcom je potrebné zvládnuť ochranné lieky valčekový kruh po celej šírke koruny.

Niekedy biely dub prekvapený choroby: malikous rosy a hrdza. Všimnite si ich prejavy jednoducho: biele dosky alebo oranžové vredy sú vytvorené na listoch.

Fungicídne fondy sa používajú na liečbu.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Biely dub má výrazné Dekoratívne vlastnosti. Farba, tvar listov a koruny vyzerajú fascinujúce. Závod zvyčajne zaberá centrálnu pozíciu v dizajne záhrady. Dub po mnoho rokov rastie a pomerne intenzívne. Strom vám umožňuje vytvoriť nielen krásny vzhľad, ale aj tieňovú zónu, ktorá je celkom praktická.

Častejšie sa používa pri umiestnení parkov. Najmä impozantný pohľad na veľké priestory. Biely dub je schopný urobiť špeciálnu chuť v celkovej krajine. Je lepšie spojiť s príbuznými druhmi. Americký dubový dub zasadil spolu s bukou a borovice.

Takýto závod v krajinnom dizajne sa považuje za non-zdieľanie klasiky.

Ako dať dub s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: