Biele hostiteľské odrody: popis a odporúčania pre pestovanie

Nie je možné si predstaviť si pozemok súkromného domu bez zaujímavých dekoratívnych rastlín. Pre každú rastlinu je potrebné pre priaznivý rast: niektoré z nich milujú solárne miesta, iní dobre rastú a v tieni. Je to presne taká rôznorodosť hostiteľov, vrátane najzraniteľnejšieho a jemného vzhľadu – biela.

Popis kultúry

Zmienka o tomto závode bola stále v storočí XVIII. Od tej doby, odstránenie nových odrôd a zlepšenie dostupných. Jedným z najobľúbenejších odrôd je biely hostiteľ, známy pod názvom „biele perie“. Tento názov bol stanovený závodom kvôli farbe mladých listov.

Veľmi dôležité! Biely hostiteľ zostáva len v tieni alebo polovici. Akonáhle slnko začne klesať, listy sa zmenia na zelenú.

Rozmery dospelej rastliny môžu dosiahnuť výšku až 50 cm, tvar kríka je pomerne nádherný.

Keď slnko vstúpi na listy, sú zelené pruhy, ktoré postupne farebné celé hárky, Výsledkom je, že počas rastu rastlín bude niekoľko možností farieb. Na slnku na lístie sú často suché škvrny, ktoré označujú spálenie slnka rastliny.

Pravidlá pristátia

Táto odroda hosteska môže byť pripísaná nespomaleným kultúram, pretože nevyžaduje osobitnú starostlivosť a nepotrebuje osobitné podmienky rastu, okrem výsadby v tieni (alebo aspoň polovičný). Hostiteľ nevyžaduje výber niektorých špeciálnych pôdy alebo výber susedných rastlín. Vynikajúcou možnosťou bude umiestnenie hostiteľa v blízkosti zástupcov flóry ako Astilba, Juniper alebo Fern. Výborná táto rastlina je kombinovaná s trpaslíkmi kríkov.

Ak máte v záhrade malú umelú vodu, potom sa tam najlepšie riešenie umiestní hostiteľa, dokonale dopĺňa kompozíciu. V niektorých prípadoch je možné zasadiť rastlinu v kontajneroch a potom bude možné ich voľne pohybovať. Jediným kritériom pre pestovanie kultúry je správnym výberom priestoru pre ďalší rast hostiteľa, pretože je potrebné vyhnúť sa oblastiam, ktoré priame slnečné svetlo ovplyvňujú.

Spravidla sa pristátie vyrába v otvorenej pôde na jar, v apríli. Postup nepredstavuje osobitné ťažkosti. Po prvé, je potrebné pripraviť dobrú platformu pre rastúcu rastlinu, a to:

 • vyskočiť
 • Funkcia.

Rastlina začína aktívne rásť a počas 3-4 týždňov úplne opúšťa na mieste. Vzdialenosť, ktorá by mala byť ponechaná medzi kríky, je 50 cm, pretože majú vysoko rozvinutý koreňový systém. Vrstva hnojiva by mala byť 10 cm, umožní, aby sa zariadenie rýchlejšie postarať o nové miesto.

Ďalšia starostlivosť o rastlinu je jednoduchá, len burina, mierne zalievanie a kŕmenie s organickými hnojivami. Pôda pre rastlinu by mala obsahovať veľké množstvo humusu a dúhovky, majú neutrálnu kyslosť. Hlavným rysom kultúry možno zvážiť, že je mrazivý a dobre rastie v chladnom prostredí. Pri transplantovaní hostiteľa je potrebné:

 • Pristávacia jama by mala prekročiť veľkosť koreňového systému 2-krát;
 • Pripraviť drenážnu vrstvu v spodnej časti jamy;
 • Rovné korene;
 • Rastlina posypte pôdou na úroveň koreňového systému;
 • nalejte ker.

Metódy chovného zariadenia

Existovať Niekoľko metód chovnej kultúry:

 • semená;
 • odrezky;
 • root divízia.

  Oddeľte závod na reprodukciu na koreňovú cestu len vtedy, keď sa otočil o 5 rokov. Najlepší čas na tento proces je október alebo marec, keď pôda je stále dosť teplá alebo sa už dostatočne zahreje. Najprv musíte úplne kopať ker, a potom narezať ostrú čepeľ, aby každá časť mala dobrú koreňovú zásuvku. Na každej oddelenej časti miesta, kde boli korene odrezané, odporúča sa postriekať s naliatím dreveného uhlia, aby sa zabránilo hnilobe koreňového systému. Aby sa rastliny zakoreňovali na novom mieste, vyžaduje sa obdobie 2 týždňov, takže sa odporúča, aby tento postup nevykonával pred jesennými mrazňami, pretože rastliny môžu zomrieť.

  Pri výbere reprodukcie závodu s cestovnou metódou budete mať možnosť ušetriť rozlišovacie znaky. Pre túto metódu je najlepšie obdobie v polovici leta. Používajú sa mladé stopky, na ktorých listy už zamietli. List je rezaný polovicu a samotný kmeň sa zasadil v úrodnej pôde, ktorú potrebujete na neustále hydratáciu. Je lepšie zasadiť v tieni oblasti, kde kroviny bude chránené pred priamym vystavením slnečnému žiareniu. Ak chcete pochopiť, že odrezky sa uskutočnili, je potrebné pozorovať svoj stav. Ak je externe výhonok zdravý, to znamená, že zakorenený. Ale na začiatku zimného obdobia by mala rastlina získať dobrý koreňový systém na prežitie chladu.

  Semená na chov možno montovať nezávisle po prechode kvitnutia. V povinnom, musia byť zrelé, aby boli vhodné na siatie. Experti však hovoria, že spôsob chovných semien je neúčinný, pretože charakteristiky odrôd nie sú prenášané v tomto spôsobe a percento semien je minimálny. Okrem toho je táto metóda chovu bieleho hostiteľa najviac časovo náročná a starostlivá, vyžaduje značné množstvo trpezlivosti.

  Na zvýšenie percenta klíčenia sa semená uchovávajú v riešení, ktoré stimuluje rast. Ďalej je potrebné pripraviť pôdu, mala by byť úrodná a jednoduchá. Semená musia byť rovnomerne rozložené cez povrch a navlhčite pôdu a potom posypte ďalšiu vrstvu pôdy. To vytvára skleníkový efekt. Nádoba so semenami sa umiestni na teplom mieste. Po 2 týždňoch by sa mali objaviť prvé výhonky a potom môže byť nádoba prenesená bližšie k zdroju prirodzeného svetla.

  Zem musí byť pravidelne navlhčená, a tiež, aby vznikol semená. Potom sa objav 2 listov čaká: toto je obdobie, keď môžete vyzdvihnúť. Rastliny transplantované do jednotlivých hrncov a umiestnili ich do jednej palety, aby vykonali zavlažovanie.

  O škodcov

  Najdôležitejším nepriateľom tejto kultúry – Slug. Spálili mäkké a šťavnaté lístie rastliny. Proces boja proti škodcom je dosť komplikovaný. Vo väčšine prípadov ich chytiť, dať návnadu. Listy rastlín môžu byť tiež predmetom húsenice. Vynikajúcim spôsobom v boji proti nim bude použitie insekticídov.

  Poškodenie koreňového systému rastliny môže malé hlodavce, ale zvyčajne sa vyskytuje v zriedkavých prípadoch. Bojovať proti nim používať jedovaté granule, ktoré sú roztrúsené okolo rastliny. Ak počas jarných mesiacov na rastline nebudú žiadne nové výhonky, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, korene poškodený hmyz. Ďalší nepriateľ sú nematodes.

  Tipy pre starostlivosť

  Spustený Niektoré odporúčania.

  • Ak hostiteľ okamžite spadne do úrodnej pôdy, môžete sa vyhnúť kŕmeniu počas letného obdobia. Ak sa stále potreba kŕmenia rastlín vznikli, je najlepšie aplikovať granulované hnojivá, ktoré sú roztrúsené pod krídlom pred zavlažovaním alebo pred dažďom. Hnojivá sa majú vykonať až do polovice letnej sezóny.
  • Je potrebné spomaliť rozšírenie zelenej hmoty.
  • Je nutné zvlhčovať pôdu podľa potreby, nedostatok vlhkosti v listoch vyschne tipy. Pri zavlačení stojí za to vyhnúť sa vlhkosti z lístia a voda rastliny pod koreňom.
  • V dospelých rastlinách, musíte odstrániť Floweos, aby ste získali príležitosť na kultúru ďalej rozvíjať.

  Získajte viac informácií o pristátí, odchode a reprodukcii bieleho hostiteľa sa dozviete z nasledujúceho videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár