Biele irzy: odrody a pestovanie

Takmer akýmkoľvek kvetinovým zariadením v blízkosti domu môžete vidieť irish. Sú to atraktívne – forma kvetu, vône a dokonca aj zelených, dlho si zachovávajú jeho nový pohľad po kvitnutí. Okrem krásy majú kultúrny význam. Tieto kvety sú uvedené v rôznych literárnych prácach, sú symboly cti a moc. Biela farba má tiež svoju vlastnú hodnotu a je univerzálna, takže takéto kostre sa často používajú na navrhovanie verejných architektonických objektov alebo parkov. To všetko robí obdivovať dúhovku a oceniť ich krásu.

Zvláštnosť

Irises sú trvalé bylinné rastliny so silným koreňom. Listy pestujú lúč od základne a majú formu tvaru meča (menej často – lineárne). Na pevnom kvitnutí je jeden veľký a voňavý kvet alebo malá kvetenstvo. Krása kvetov je spôsobená špeciálnou štruktúrou: Vonkajšie okvetné lístky sú mierne ohnuté, vnútorné, naopak, zvýšené. Kvetinové lístky vyniknú ich bizarnou formou a farbou. Okrem snežných bielych, môžete nájsť úžasné kombinácie bielej so žltou, koralou, modrou a ich všetkými druhmi odtieňov. Niektoré odrody majú navyše farebné vlasy vo forme bradu, ktoré pridávajú kúzlo farby. Tieto mimoriadne kvety sú čiastočne podobné orchideí.

V prírodných podmienkach je možné v rôznych častiach sveta vidieť v rôznych častiach sveta, existujú odrody prispôsobené úplne rôznym poveternostným podmienkam – sa nachádzajú na suchých kopcoch av brehoch vodných útvarov. Väčšina hybridov je dosť nenársná a zimná. Môžu byť pestované aj doma – v kontajneroch, čím zabezpečujú vhodné podmienky.

Odrody

Pochopiť rozmanitosť irisov nie je ľahké, takže predtým, ako urobíte konečnú voľbu a nákup pristávací materiál, mali by ste sa oboznámiť s charakteristikou odrody. Môžu sa líšiť v časovaní kvitnutia – od konca jari do druhej polo leta. Okrem toho, v globálnej klasifikácii, môžete nájsť rozdelenie do ranateľnej a tyran, ale v ruskej komunite posledná iris nie je. RHIZOME, ZAHRNUTÉ. Môžete nájsť trpaslíkové odrody, priemerné a vysoké.

Irisy s čistou bielymi lístkami sú veľmi zriedkavé. Najčastejšie odrody s farebnými inklúziami. Okrem toho, mnoho kvetinových produktov ich oceňujú pre tento a považujú za zaujímavejšie, pretože akýkoľvek odtieň na bielom pozadí sa zdá byť obzvlášť svetlý. Ako príklad môžu byť uvedené nasledujúce odrody:

 • Nesmrteľnosť – stupeň s jemnými kvetmi a svetložltými inklúziami v strede;

 • „Bianca“ – nemecká dúhovka s bielymi veľkými kvetmi a vysokými rozmazanými, rovno dosť;

 • Nordica – Opakovaný medailónom výstav, odroda sa odlišuje syrefried kvetmi s bielymi lístkami a svetlým bradom;

 • Biele dámy – snehobiele japonské irzy so žltými alebo žltými zelenými základňami otvorených lístkov;

 • Kruh Queen – Originálny typ brehových výchaní s hranicou na okraji okvetných lístkov nižšej úrovne (farba sa môže líšiť od modrej do Lilac).

Ako zasadiť?

Najprv sa musíte rozhodnúť o čase pristátia, pretože tieto kvety môžu byť zasadené v rôznych časoch. Samozrejme, jeseň je na to najvhodnejšia, pretože pred začiatkom chladného počasia bude závod schopný root a jeho šance na prosperujúce zimovanie sa zvýši. Ak Disembarka nemala čas na úpravu času, môžete ju preniesť na jar – apríl alebo máj v závislosti od podnebie regiónu. Aby sa irisi cítili pohodlnejšie, musíte si vybrať miesto – by to malo byť slnečné, bez tieňovania.

Vzhľadom k tomu, kvety a zelené sú dostatočne jemné, budúce kvetinové lôžko by malo mať ochranu pred silným vetrom.

Na pristátie môžete použiť obidve zakúpené pestovacím materiálom a pripravený s vlastnými rukami. V každom prípade musí byť prvý Rhizome nasiaknutý v mangánom, a v tomto čase si môžete pripraviť kvetinový záhon. Vybraný graf je potrebné vyčistiť, zarovnať a pohnúť sa dobre. V tomto štádiu je potrebné urobiť dobré vlhké a iné prísady v pôde (napríklad s draslíkom a fosforu). Pomocou piesku alebo rašeliny môžete nastaviť hustotu pôdy, uľahčiť.

Dajte Irises sú dosť jednoduché, aby konali na nasledujúcej schéme.

 • Strieľať plytké jamy alebo studne. Na dne vo forme Hollocha sa piesok vylial – bude poskytovať dobré drenáž. Môžete urobiť bez piesku, ktorým sa vytvoríte nárast zo Zeme, ale irisi nemajú radi stagnáciu vody, ktorá môže slúžiť aj ako dobré prostredie pre rozvoj chorôb.
 • Pripravené odnože ležia na piesku, rámové korene. Lepšie ich usporiadajte v horizontálnej polohe.
 • ROZHÓZY BEZPLATNÝCH KRYTOVOSTI NEBEZPEČUJEME, ŽE JEHO POTREBUJÚCE. Lúče by sa mali hlbšie prehĺbiť.

Mnohí ľudia si myslia, že akonáhle sú irské trvalky, nemali by transplantovať. Avšak za desať rokov budú kvitnúť horšie alebo zastaviť vôbec. Faktom je, že ich Koreňový systém je príliš tesný rozšírený a rastliny chýba miesto a živiny pre rozvoj.

Okrem toho, včasná transplantácia (v priemere každých päť rokov) umožňuje posúdiť stav irisí a získať nový výsadný materiál.

Na transplantáciu Irishs musíte vykonať nasledujúce postupy.

 • Počkajte aspoň mesiac po ich zmesi. Potom odstráňte zelené, takže malý kmeň.
 • Odstráňte závod s veľkou miestnosťou Zeme a jemne posúvajte rukami, aby ste nebrali koreňovú časť.
 • Je potrebné preskúmať, odstrániť mŕtve korene a poškodené oblasti, rozdeliť na odkazy.
 • Ak je to teraz potrebné zničiť, je to vyššie opísané. Ak je potrebné uložiť, potom všetky odkazy musia byť mierne sušené v tieni. Skriny sú uložené v boxoch alebo vetraných vreckách, ktoré sú umiestnené v pivnici alebo suteréne.

Pri vypovedaní je potrebné pozorovať vzdialenosť medzi sadenice v studni. V závislosti od výšky budúcej rastliny sa môže pohybovať od 10 do 30 cm. Medzi radmi alebo susednými lôžkami by mali byť najmenej 20 cm. Aby sa kvetinová posteľ pozrela úhľadne, všetky uličky by malo byť rovnaké. Vzhľadom k tomu, v procese rastu, tieto kvety sa môžu pohybovať, rhorómy vyložili stonku pozdĺž jamiek a nie napr.

Pravidlá starostlivosti

Po plánovaní Nie je potrebné zabudnúť na pravidelnú starostlivosť.

 • Po jeseň pristátie, kvetina nepotrebuje vodu, ale je vhodné pokryť mulčovací materiál. Táto vrstva je umiestnená vo forme Holloch, pre lepší odtok vody. Ak sa očakáva drsná zima, na toto obdobie je pokryté slamou alebo zlatouhou. Na jar sa odstránenie izolácie a mulčku vyskytuje v dvoch stupňoch.
 • Na jar a leto irtín, ako akékoľvek farby, potrebujú pravidelné zavlažovanie. Zvyčajne to robí ráno alebo večer, posielanie prúdu pod koreňom. Počas rozloženia púčikov a kvitnutia vo vode môžete pridať kŕmenie. Aj keď je obdobie kvitnutia u konca, zelení si zachovávajú integritu kvetu na dlhú dobu.
 • Pravidelne pristátie musí byť naliata a uvoľniť Zem medzi riadkami na zlepšenie výmeny vzduchu.
 • Vysoké odrody môžu byť zviazané. Aby to urobilo, je lepšie inštalovať kolíky ihneď pri pristátí – takže koreňový systém nebude zranený.
 • Kvety pre kytice, je lepšie rezať pod šikmým uhlom – takže stonka je menej vyslovovaná. Je nemožné úplne odstrániť všetky zelené – stonky a listy sú potrebné na rozvoj rhizomes.
 • Ak sa kmeň alebo listy začali vyschnúť alebo podozrivé škvrny sa na nich objavili, mali by ste venovať pozornosť. Na začiatku ochorenia môže byť rastlina stále uložená, napríklad, spracovanie fungicídov. V extrémnom prípade budú musieť choré irzy odstrániť s koreňmi, aby zachránili zvyšok farieb.

Príklady v krajinnom dizajne

Irisami zdobia obe územia v blízkosti súkromných domácností a verejných miest – parky, štvorce. Aby sa zloženie na kvetinovej posteli vyzeralo najúčinnejšie, môžete použiť už dokázané možnosti. Krčí sú často zasadené obväzmi, striedajú sa ich odrôd pri farbení a výške. Týmto spôsobom môžete vytvoriť skladby, živé ploty, označiť záhradné zóny. Často sa nachádzajú dekorácie vodných útvarov. V tomto prípade je dôležité nezabudnúť na iné podrobnosti – dekoratívne kamene, snímky, ploty.

Typicky sa nachádzajú vysoké irzy v centre. Trpasličí odrody môžu byť použité ako hrana kvetov alebo iných kvetov vhodných na výšku.

Farba Gamut Vegetácia musí harmonizovať. Biela Irisam môže vyzdvihnúť kombinácie pastelov (so žltou alebo ružovou), zdôrazňujúcou citlivosť týchto farieb. Ak by záhrada mala potešiť násilie farieb, môžete usporiadať dve farby. Nemenej zaujímavé, kontrastné kombinácie (napríklad biele a fialové).

Irises vyzerajú sám seba, ale ich krása môže byť výhodne zdôraznená inou vegetáciou. Zvlášť veľkolepé svetlé odrody sa pozerajú do spoločnosti menšie kvety. Ďalšia verzia Win-Win – Juniper Typ kríky alebo Fern. Na pozadí silných zelených, všetky kvety budú vyzerať jasne. Na kvetinové postele vyzerá elegantne kedykoľvek, môžete pristáť kvety s rôznymi časovaním kvitnutia. Pri umiestnení je potrebné vziať do úvahy ich zelené. Irise v tomto ohľade sú ideálne – vyzerajú dobre a bez kvetov a môžu zamaskovať nepríjemné listy susedov.

Ako sa riadne starať o biele irisy, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár