Biele odrody Phloxes

Biele floxy – veľkolepé predstavitelia sveta dekoratívnej flóry, ktoré sú schopné stať sa jasnou dekoráciou akéhokoľvek územia dvore. Vyzerajú úplne v jednej a skupine pristátia. S ich pomocníkmi krajiny vytvárajú originálne súbory a kontrastné kvetinové kompozície. Aké sú odrody snow-white floxes najčastejšie používané pri navrhovaní domácich pozemkov – zvážiť v tomto článku.

Prehľad populárnych odrôd

Nižšie je popis najviac vyhľadávaných záhradníkov odrôd bielych Phloxes.

„Muscovite v bielom“

Relatívne nová trieda Battle Battle Flooks. Priemerná výška rastlín dosiahne 0,6-0,7 metra. Farebný priemer sa líši od 3,5 do 4 centimetrov. Farba sfarbenie mlieko-biela, s nasýteným ružovým jadrom. Odroda sa odporúča pre usporiadanie vysokých kvetinových lôžok a vytváranie kontrastných skupinových pristátí.

„Tsarevna Swan“

Veľmi veľkolepá škála rozmazaných veľkých kvetovných phloxov, často našla v domácich záhradách. Výška dospelých rastlín je asi 0,7 metra. Custroccy kríky, multi-touch, svieža. Pre phloxes tejto odrody sa charakterizuje intenzívny rast a sklon k rýchlemu rastu.

Komunikácia predĺžené, kužeľové alebo pyramídové. Odroda je pozoruhodná pre veľké (až 4,5 centimetrov) nezvyčajné svetlé biele kvety hviezdicového tvaru.

„Snehovo biely“

Pôvodná škála opuchu PHLOX, odolná voči účinkom nepriaznivých faktorov životného prostredia. Rastliny rýchlo vyrastajú, tvoria rozmetávač, dobre obmedzujúce kríky s mnohými hustými stonkami. Blossom prichádza v júli – august. Počas tohto obdobia tvoria Phloxes tejto odrody mnohé veľké kvetenstvo pyramídovej formy.

Kvety v tvare hviezd, ktorí dosahujú 4-4,3 centimetrov v priemere, s predĺženými lístkami. Farba maľba snehu biela, s bledo fialovým jadrom.

„Biela lila“

Docela slávna škála zimných zimných rozmazaných flokov s malými kvetmi. Rastliny tvoria veľmi silné, vytestačné kríky s trvanlivými stonkami. Priemerná výška kríkov je 0,8-1,1 metra. Začiatok kvitnutia padá v auguste.

Kvetenstvo sú malé, kužeľové v tvare. Malé kvety (asi 1 centimeter), hviezda, päťmetra. Farbenie kvety jasné biele, s bledo žltým centrom.

„Biely admirál“

Vysokoteplotná odroda buggy Winter-Hardy Phloxes. Rastliny tvoria výkonné striekajúce kríky 0,9-1,2 metra vysoké. Nasýtené zelené listy, spárované, lanceal. Začiatok kvitnutia spadá do júla – august.

Kvetenstvo charakter alebo kužeľ-tvarovaný, voľný, volumetrický. Kvety voňavé, jednoduché, symetrické, siahajúce 4 centimetre v priemere. Farebné kvety biele.

„Biela pyramída“

Zaujímavá a atraktívna škála vysokých rozmazaných flokov. Výška dospelých rastlín môže dosiahnuť 1-1,2 metra. Kríky multi-touch, hustý. Listy spárované, putovanie, svetlé zelené sfarbenie. Blossom začína v druhej polovici leta.

Zhrnutie volumetrické, predĺžené, pyramídové. Mliečne biele kvety, ktoré dosahujú 2,5 centimetrov v priemere. Floxy tejto odrody sú vynikajúce pozadie pre iné kvitnúce rastliny.

„Ľadový medveď“

Dosť starý a slávny stupeň zimného zimného rozmazania flokov. Často používané krajinnými dizajnérmi pri vytváraní jednotlivých a skupinových pristátí. Výška dospelých kríkov zvyčajne nepresahuje 0,7 metra. Počas obdobia kvitnutia sa závod pripojil v júli.

Kvetenstvo sú voľné, kužeľové, dosahujúce 15 centimetrov. Kvety sú veľké (priemer 3,5-4 centimetrov), hviezda, biela, s miernym pistáciovým odtieňom.

„ALBA“

Neslérodné odrody valcovacích kŕdľov odporúčaní na vytvorenie skalkov a nízkych kvetinových lôžok, usporiadanie hraniciach alebo výzdobu alpských diapozitívov. Priemerná výška rastlín sa líši od 20 do 25 centimetrov. Rastliny rýchlo vyrastajú, tvoria husté vzorované záclony. Oplácie listy, bledé smaragdové farby.

Začiatok kvitnutia spadá na konci mája alebo začiatkom júna. V tejto dobe rastliny tvoria početné tienenie kvetenstva, zdroje tenkej sladkej aróme.

Kvety Malé, Snow-Biela farba, s tmavým žltým jadrom. Rozmanitosť je považovaná za veľmi vytrvalé, schopné prísť v regiónoch s drsnými klimatickými a studenými zimami.

„Biela drina“

Atraktívny hojný stupeň malých spálňových phloxe domáceho výberu. Rastliny rýchlo vyrastajú, tvoria silné a silné kríky s výškou 0,8-0,9 metra. Listy svetlého zeleného, ​​lanceal, hladké, umiestnené párové. Základné kvetenstvo, hustá, predĺžená, kužeľ-tvarovaná. Malé kvety, svetlé biele, dosahuje 1,5 centimetrov v priemere.

„Biela vlajka“

Populárna vysokoteplotná škála veľkoplošných Phloxes. Najčastejšie sa používa na vytvorenie klasických kvetinových lôžok. Odporúča sa na pestovanie na rezaní. Priemerná výška kríkov je asi 0,8 metra. Kríky sú husté, kompaktné, pomaly vyrastajú.

Blossom prichádza v druhej polovici leta. Počas tohto obdobia rastliny tvoria mnohé veľké viazacie kvetenstvo. Hodnota kvetov môže dosiahnuť 5 centimetrov. Farba sfarbenie mlieko-biela, so svetlom lilac-lilac.

„Biele noci“

Veľmi veľkolepá škála striekajúcich Phloxes domáceho výberu. Odporúča sa vytvoriť kontrastné skupiny. Výška rastliny zvyčajne nepresahuje 0,8 metra.

Kríky viacpodlažné, silné, kompaktné. Lesklý, putovanie, svetlo zelené sfarbenie.

Kvetenstvo Hustá, zaoblená forma. Priemerná veľkosť kvetov je 4-4,5 centimetrov. Farebná maľba jasne biela, s bledým purpurovým-lilac centrom.

„Brucez biely“

Zaujímavá škála nízkokrýchlých Phloxes, často pestovaných ako pôdny priemysel. Výška rastliny je zvyčajne asi 20-25 centimetrov. Floxy tejto odrody pomaly vyrastajú, vytvárajú voľné a svieži záclony.

Strieľať krátke a tenké, ľahko zakorenené v zemi. Listy predĺžené, jemná zelená farba. Kvetenstvo majú formulár štítu. Jasné biele kvety, s bledožltým jadrom. Odborníci odporúčajú rásť tejto klarine Phlox v slnečných oblastiach, kde jeho kvitnutie bude viac svieži a dlhé.

„Snow Avalanche“

Docela populárna rozmanitosť rozmazaných phlox, pozoruhodných čoskoro a dlhých kvetov. Ideálne pre usporiadanie kvetinových lôžok, vhodné na rezanie. Rastliny tvoria čisté multi-skone kríky do výšky 1 metrov. Silné výhonky, silné, svoľníctvo. Listy hladký, bohatý zelený tieň.

V druhej polovici leta sú kríky pokryté mnohými sviežovými valcovými kvetenstvami. Samostatné zariadenia môžu dosiahnuť 35 centimetrov. Veľkosť kvetov sa líši od 1,5 do 3 centimetrov. Farbenie kvety Snehulienka, s miernym krémovým odtieňom, jadro má jemnú ružovú farbu. Odroda sa vzťahuje na nenáročný, mráz a odolný voči suchu.

V krajinnom dizajne boli biele phloxes široko distribuované nielen kvôli ich veľkolepému vzhľadu, ale aj rad funkcií, ktoré ich odlišujú od iných rastlín.

Takže, s nástupom súmraku, keď sa všetky ostatné záhradní obyvatelia postupne rozpúšťajú v tme, snehovo biele kvitnúce Phloxes úžasne premení záhradu, dáva mu pohodlie a jedinečné kúzlo.

Prehľad bielych Phloxs vo videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár