Birch: Popis, typy a pestovanie

Birch sa považuje za jeden z najkrajších stromov. Kontemplácia tejto kultúry prináša pokoj a harmóniu, v brezovom lese je vždy ľahké dýchanie. To je dôvod, prečo mnohí záhradníci snívajú pestovať takúto sofistikovanú krásu na ich pozemku. O zvláštností tohto procesu a hovoriť v tomto článku.

Čo to je?

Birch patrí do listnej skupiny stromov a patrí do rodiny brezy. Priemerná výška nepresahuje 30 metrov, ale existujú aj skutoční giganti. Maximálna výška – 40-45 metrov. Priemer trupu pre kultúru dospelých je 40-150 centimetrov. Všetky stromy tohto druhu sa znásobili vetrom. Priemerná dĺžka života in vivo – najmenej 100 rokov.

Koreňový systém BEREZ sa líši pri moci, stáva sa to povrchové a interné. Vnútorné stretáva sa častejšie. Práve zasadené mladé brezy rastú pomaly, ale po niekoľkých rokoch sa začínajú natiahnuť tvrdo. Zvláštny záujem o botaniku spôsobujú, že charakteristiky kôry tohto stromu. Sme zvyknutí, že breza je zvyčajne biela, ale iné druhy sa nachádzajú: žltá, s ružovými tump, hnedý, hnedastý, sivý.

Štruktúra kôry (kôry) je taká, že sa ľahko odíde, vďaka ktorej sa často zbierajú na tkanie lukošek alebo robiť remeslá.

Listy majú klasickú formu: sú malé, trojuholníkové, majú hladké strany. Mladé exempláre sú charakterizované lepivosťou. Pred pádom je lístie vždy žlté. Tiež dáva jedinečnú vôňu, a to je dôvod, prečo birch metly sú tak často používané v ruských kúpeľoch.

Kvitnúce kultúra začína v druhom mesiaci jari. Náušnice sú však vytvorené oveľa skôr. Pánske sa objavujú v lete, v každom z nich je asi 600 semien. Pred zimou sú pokryté špeciálnou látkou, čo vám umožní ľahko preniesť chlad. S nástupom pružiny sú takéto náušnice predĺžené, začínajú rozlišovať peľ.

Dámske exempláre sú viac malé, rastú na stranách stromu. Jar. Po obdržaní peľu, ženské náušnice sa začínajú zvyšovať objem, premeniť sa na zvláštne kužele. Do polovice leta alebo začiatku jesene, taký bump praskla a semená šíria vietor.

Brezové plody raz ročne, splatnosť vo väčšine prípadov nastane za 5 rokov, ale existujú aj typy, ktoré dozrievajú o 10-20 rokov života.

Kde stromy rastú?

Birch je jedným z najbežnejších stromov v Rusku. Nachádza sa v listnatých lesoch, tam sú dokonca celé brezy hriechy a polia. Trpasličí brezy patriace kríky rastú v tundre časť Sibír. Kultifikát kultúry bude tiež Dagestan, kde stromy často tvoria lesy v blízkosti roklín. Birch a Krym aktívne rastú, najmä tepelno milujúci druh.

Okrem Ruska je táto kultúra všeobecne distribuovaná v krajinách Severnej Ameriky, ako aj v časti Eurasia. Niektoré jednotlivé druhy sa nachádzajú na celom svete: v Japonsku, Indie, Austrálii. Pestovateľská oblasť takýchto stromov pokrýva celú juhovýchodnú Áziu. Popularita kultúry je spôsobená nenápadným: Birch s ľahkosťou rastie na rôznych typoch pôd, môže byť prenesené ako sucho a mráz, to je často „usadené“ v blízkosti vody a bažinatých polí a vyberie sa na biotop pobrežia iba sladkovodné, ale aj morské vodné útvary.

Prehľad populárnych druhov

Vedci stále vypočítajú, koľko typov a typov brezov rastú na svete. Presná suma nie je známa, ale je to aspoň 100 rôznych kópií. Voľba je obrovská, ale len tie odrody sú vážne zvážené, čo bude môcť zakoreniť v oblasti klímy Ruska. Dávame stručný botanický opis takýchto druhov.

Chlpatý

Stále takáto breza sa nazýva dospievajúci. Rastie až 25 metrov, uchopenie trupu je približne 80 centimetrov. Kôra sa spočiatku rozlišuje hnedým tieňom, ale s vekom začína byť.

Mladí exempláre majú tenkú, vzácnu korunu, po tom, čo rastie, stáva sa predmetom pýchy záhradníka.

Erman

Druhé meno je kameň. Jedným z najviac dlhotrvajúcich stromov – veku môže dosiahnuť 400 rokov, čo nie je zvláštne pre breza. Rast malý – od 12 do 15 metrov, Trunk Girth – asi 90 centimetrov. Birch sa nevyzerá klasicky, pretože má kôru šedého alebo hnedého tieňa, ktorá je pokrytá trhlinami s vekom. Strom je rozšírený v Yakutia, Číne a Japonsku, ale je možné ho vyrastať v kontexte ruskej klímy.

Visieť

Najobľúbenejší vzhľad rastúci až 30 metrov. Priemer trupu dospelého závodu – 80 centimetrov. Kôra prvá pochovanie, ale po desaťročí bielych. Takéto brezy sa nachádzajú v krátkodobých a zmiešaných lesoch Ruska, a preto skôr nenáročné pre podmienky zadržania. Ďalšie meno (bradavcov) stromy dostali, pretože na ich pobočkách často dozrievame vzdelávanie, pripomínajúce typ bradavcov.

čierna

Toto je listnatý strom s výškou asi 25 metrov. Tank obvod môže dosiahnuť jeden a pol metrov. Kôra je zvyčajne charakterizovaná šupinatým, ale sú tu hladké exempláre. Farba Rôzne: hnedá, hnedá, pinky.

Zaujímavá vlastnosť: Pobočky takýchto brezov sú často strieborné. Vyžaduje mokré pôdy, najmä piesčité, ako aj množstvo svetla.

čerešňa

Takéto birchings majú kôru tmavohnedého a ich maximálna výška je 25 metrov pri kmeňovom priemere 60 centimetrov. Krone sa podobá pyramíde, vetvy sa spúšťajú. Cortile čerešňovej brezy sa vyznačuje špeciálnou arómou, vďaka ktorej je kultúra široko používaná v rôznych oblastiach. Rýchlo rastie, často sa vyskytuje v parkových oblastiach. Z tohto typu brezy tiež získať éterické oleje.

Karelian

Táto breza je už dlho známa tým, ktorí milujú estetiku. Veľmi sofistikovaný, ale odolný, vyznačujúci sa mimoriadnym mramorom kresbe kôry. Zdá sa, že je pripomenutý ker, rastie maximálne až 9 metrov, trupový girth – asi 40 centimetrov. Na brehu tohto druhu, Kapafy a SUVA často rastú, čo veľmi oceňuje majstrov remesiel.

Trpaslík

Severné brezy sú obzvlášť rozšírené v severných regiónoch, kde sú takmer vždy používané ako vetvička. Táto kultúra rastie až do maximálne 1,2 metra a je ker s množstvom vetiev hnedého alebo červenkastého odtieňa. Mokré pôdy preferuje, takže hlavným miestom rastu bude babýne stránky alebo tundra.

Pristátie

Väčšina typov brezov nie je obzvlášť náročná pôda. Ale najlepšia kultúra sa vyvíja na hydratovaných piesočnatých krajinách alebo hlinitých. Hojnosť vápna v pôde sa odporúča, aby sa zabránilo, pretože strom môže byť zlý a pestovať. Zvýšená kyslosť by sa mala opraviť. Dôležitým bodom, ktorý sa má zohľadniť – výška stromu. Ak ste si kúpili vysokú odrody, starajte sa tak, že strom v priebehu rokov sa stretol s drôtom elektrického vedenia alebo v prípade búrky nepatril na obytný budovy.

Miesto pristátia by malo byť dobre pokryté, ale lepšie, ak je ranné svetlo. V popoludňajších hodinách sa tieň odporúča, toľko letných domov zarába do brezy v blízkosti domu, aby sa budova vyhodila tieň na strom v popoludňajších hodinách.

Okrem toho sa uistite, že vedľa brezy nie sú žiadne iné kultúry. Je to spôsobené tým, že strom zdôrazňuje škodlivé látky do pôdy. S inými rastlinami nepopiera.

Optimálny vek na pristátie – 3 roky. Takéto sadenice kúpiť a zasadené na jeseň. Prístupnosť bude extrémne vysoká. Podobné podobné vzorky sa zasadili na jar, na samom začiatku, ale je dôležité, aby staré zemité com. Sedemročné brezy sú na jeseň výsadba na jar, ako aj v zime, pri zachovaní com. Stromy staršie na dotyk sa už neodporúčajú, pretože je možné poškodiť korene a miera prežitia bude extrémne nízka.

Výberom miesta pristátia môžete začať priamo sám o procese. Vykopať malú studňu, spodná časť bude potrebná na triasť odvodnenie. Piesok bude vykonávať v jeho kvalite, hrúbka vrstvy – najmenej 15 centimetrov. Potom je jama naplnená zmesou pozostávajúcou z rašeliny, piesku a humusu (všetky prijaté 1 časť), ako aj záhradná pôda (2 časti). SAPLOT spolu s hlinenou izbou zostupuje v jamke, je satisted, zavlažovanie s nehnuteľnosťou. Je nemožné ponoriť koreňový krk, pretože je 100% prípadov zaručiť smrť dreva v nasledujúcich rokoch. Pri pristátí je dôležité dodržiavať vzdialenosť: Ak sú stromy vysadené skupinou, potom by mala byť medzi každým sadením.

Vlastnosti starostlivosti

Vo väčšine prípadov berch nevyžaduje veľa starostlivosti. S výnimkou je zalievanie: Kultúra miluje vodu a aktívne ho vytiahne z pôdy. Zavlažovanie mladých brezov pravidelne, pretože pôda sušia sa. Prvých pár dní po pristátí sa vykonáva denne. Každé vysadenie bude vyžadovať 10-20 litrov rezistentnej tekutiny. Okrem toho sa sadenice, ktoré majú byť vytočené, odstrániť úkryt na noc.

Zvyčajne, Birch nezávisle odstraňuje burinu okolo seba, neumožňuje bylinky rásť v prísnom kruhu. Z času na čas by sa mali uvoľniť, poskytovať priechod vzduchu. Malo by sa to urobiť starostlivo, pretože mnohé typy brezov majú systémový koreňový systém. Po balení, môžete vyliezť na rašelinový kruh alebo čip. Mulčová vrstva je asi 8 centimetrov.

Úrodná kultúra nie je nevyhnutne, pretože je schopná získať všetko, čo potrebujete zo zeme. Ak chcete ešte nakŕmiť strom, potom sa to dá urobiť pomocou kovboja, dusičnanu amónneho a močoviny. Kilogram sa prijíma v množstve o niečo menej ako kilogram, iné zložky – 15 gramov. Všetky komponenty sú chované v päť-litrové vodné vedro. Birchs, ktoré dosiahli 10 rokov, si vyžadujú 30 litrov zmesi a stromy nad 30 rokov – 50 litrov. Hnojiť na samom začiatku a na konci jari.

Orezávanie pre breza je traumatická udalosť. Toto je jeden z týchto stromov, ktoré sú veľmi zle tolerované. Je dôležité znížiť len suché a už roztrhnúť svoje pobočky, ktoré poškodzujú strom. Vykoná sa len po skončení coziness, a miesta, kde boli pobočky narezané, pokryté záhradným oddelením.

Iné typy obloženia sú relevantné len vtedy, ak breza nesie priamu hrozbu pre okolité budovy buď pestované na kmeňu.

Reprodukcia

Vo voľnej prírode sa breza vynásobí metódou semien, ale stane sa, že strom dáva neďaleký prasiatok, ktorý sa čoskoro tiež otočí na breza. V domácich podmienkach záhradníci praktizujú len jednu metódu – semená, pretože iné metódy nedávajú dobrý výsledok. Semená sú zostavené v okamihu, keď sa náušnice stanú hnedou. To je zvyčajne jeseň. Výsadný materiál je stanovený v sklenených fľašiach, čaká na jar. Obchod nasleduje v suchých a chladných priestoroch, balenie by malo byť hermetické.

Na jar sa hotové semená skladajú na zemi, mierne. Potom zalievanie a prístrešok: lístie, slama, malé vetvy. Bez odstránenia prístrešia sú semená zavlažované, ale hneď, ako budú postupovať, podlahový materiál sa čistí. Nemalo by sa zabudnúť, že mladé sadenice musia zakryť priamych lúčov. Ďalšia možnosť pestovania semien – vytvorenie skleníka. Je to jednoduché: Drevené roľníci sú poháňané okolo obvodu a film z polyetylénu sa natiahne zhora. Akonáhle je nočný mráz dovolený, je skleník čistený.

Choroby a škodcov

Birch, ktorý sa pestuje v správnych podmienkach, extrémne zriedka. Ale aj tie najlepšie pozemky nemôžu poistiť stromy z problémov. Najčastejšie problémy, ktoré popíšeme nižšie.

 • Tervotik. Útočí na slabé a poškriabané stromy, výrazne znižuje termín svojho života. Kôra sa stáva hnedou, s časom stmavne ešte viac a praskliny. V breze, tvorba žltkastých šedej, podobne ako kôň kopyta. Ak je strom už vyschnutý, rezaný, pňa okamžite zavlažuje. Na tých brezach, ktoré sa stále ponechávajú vitalitu, rotory sa odrezali a ich úseky sa spracujú s piatim percent roztokom síranu meďnatého.
 • Cytosporóza. Plesňové ochorenie, ktoré spôsobuje vývoj tuberkulín na stromom Cortex. Najmä nebezpečné pre mladých ľudí, pretože spôsobuje jeho smrť. Najlepší spôsob, ako bojovať – ​​prevencia. Pred rozpustením listov sa vetvy liečia zlodejovou zmesou, jeho analógy sa môžu užívať. Už choré stromy sú tiež liečené bordinovou zmesou, ale s ťažkou poškodením je kultúra lepšie zavlažovať.
 • Nafúknutý rosa. Táto choroba je skutočná pláž všetkých listnatých stromov. Vyznačuje sa vzhľadom na lístie bieli. Postihnutý strom rýchlo zomrie. Je možné liečiť iba silné fungicídy a drvené stromy by mali byť spálené mimo lokality.

Z škodcov Berezu Najčastejšie napadne Birch Crook, veľký brezový path a lopatka. Všetky tieto hmyzu sa odporúča okamžite zničiť insekticídy. V opačnom prípade budú paraziti zlomené, a to bude oveľa ťažšie zbaviť sa ich.

Žiadosť

Väčšinou birch platí v stavebníctve. Je to vynikajúci stavebný materiál na výrobu nábytku, remesiel. Strom sa používa obe tuhé a recyklované na faneur alebo dyhy. Niekedy s pomocou brezy napodobňuje cennejšie drevo. Vyrobené z kobercov, pretože drevo si zachováva svoje vlastnosti na dlhú dobu, a to je lacné, na rozdiel od toho istého dubu. Použite ho na parkety.

Birch je veľmi palivo v práci, takže sa často používa na výrobu rôznych položiek:

 • športové vybavenie;
 • Guitarové budovy;
 • skladovacie sudy pre potraviny;
 • rukoväte domácich spotrebičov;
 • pivné hrnčeky a mnoho iných.

Okrem toho, breza palivového dreva sa často používa na odpadky v krbe. Drevo tejto kultúry nie je prázdne iskry a nepríjemné pachy. Pochádza z tenkej, jemnej arómy nasýtenej užitočnými fytoncidmi. Plameň bude mať modrastú farbu.

Zaujímavosti

Birch – To je strom, ktorý starodávny miloval a oceňoval v Rusku. A teda o tom skutočne veľa veľa. Môžete sa ocitnúť s najzaujímavejšími.

 • Na breze, Kapas často rastie – špeciálne rasty s bizarným. Spracovaná čiapka získava lesklý lesklý povrch a slúži ako materiál pre komplexné remeslá a sochy dreva.
 • Bereza je druh domov pre niekoľko typov húb. Tieto huby ho nielen dodá všetky potrebné živiny, ale tiež čistí lesy z bruchu.
 • Biela farba kôry je spôsobená špeciálnou látkou – betulin. Podobná farba odráža slnko, ušetrí strom z prehriatia.
 • Birchs často rastú na ustemers: na týchto stromoch, včely aktívne zbierajú peľu.
 • Semená kultúry sa vyznačujú extrémnou ľahkosťou: až 5 tisíc semien nebude vážiť žiadne ďalšie gram. Vďaka tomu vietor šíri sejací materiál pre stovky kilometrov.
 • Tí, ktorí milujú hmyz, môžu ísť do brezy pri hľadaní Zhuka-jeleň – jeden z najväčších predstaviteľov rodiny Rogache.
 • BERESTA, ktorá je horná časť kôry, bola použitá ako papier. Dokonca aj dnes sa zvrátené zvitky z tohto materiálu nachádzajú v múzeách.
 • Ľudia, ktorí žijú v blízkosti brezových polí, sú charakterizované silnejším zdravím. Je to preto, že kultúra nasýti vzduch užitočnými látkami, intoleruje nervový a dýchací systém.

V ďalšom videu sa môžete pozrieť na nezvyčajný altánok brezy brezy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár