BLOOKE NA ŠLIVOĽKOSTI: POPIS, RAVENIE A Chov

Súčasný stav prírodného prostredia ponecháva veľa, čo je žiaduce. Neprimerané spôsoby ľudských ekonomických aktivít vedú k poruchám prirodzenej harmónie v prírode. Bloky sú široké, rovnako ako mnohé bylinné, nevydržia silné mechanické vplyvy.

Nekontrolované pasenie hovädzieho dobytka, hromadných prípravkov z liečebných rastlín, zlé mastovanie panenských pozemkov a mnohých iných vedie k porušeniu v biologických systémoch Zeme. Napriek rozšíreným zvončekom, v červenej knihe už existujú stránky na zmiznutí druhov týchto rastlín. Dúfam, že kontinuálne chovné práce a ochrana prírody vám umožní udržiavať tieto typy.

Charakteristický

Zvonček je široká – ročná trávnatá rastlina rodiny zvonov. Latinský názov – Campanula Latifolia, Typ – vysoký. V prírodnom prostredí je distribuovaný v Európe, Malaya Ázii, Himaláje a Altai. Ako záhradná kultúra sa od konca XVI storočia pestuje (podľa aktualizovaných údajov z roku 1576).

V botanickom opise sa uvádza, že zvonček je roziremný na 120 cm na výšku. Koreňový systém pozostáva z výkonného veslovania s bočnými koreňmi v tvare vretena. Nahý kmeň má formu valec, v hornej časti sa podobá hlúpemu uhlu. Tenké listnaté dosky sú podlhovasté, prevodové, mierne dospievajúce na oboch stranách. Spodné listy sú vizuálne odlišné od hornej časti: nižšie srdce v tvare okrídleného vankúša, top lanceal, sedadlá. Kvety v ázijných kvetenstvo sú veľké, maľované vo farbách modrého fialovej gama. Biele kvety sú oveľa menej pravdepodobné. Semená v tvare vajec dozrievajú v boxoch s tromi PIRA.

Listy a korene mladých rastlín sú jedlé, môžu byť použité pri soliatke, obťažovaní, šalátoch a polievkach.

Triediť

Mnohé prírodné formy zvonov sa úspešne presunulo do záhrady kvetov. Sú dekoratívne, zimné-vytrvalé a nenáročné v starostlivosti, ale nie sú dostatočne rôznorodé. Výberové práce s rodinou zvonov sa vykonáva v priebehu niekoľkých storočí. Žiadna výnimka a Bell Broadcast. Najobľúbenejšie sú nasledujúce odrody:

  • „ALBA“ Nebude nie je nesubstituované nikde – jeho nádherné zasnežené kvetenstvo tvoria bujné hranice na stonke;

  • „Branchwood“ Bright fialové kvetenstvo, ak túžba kvetu, vytvorí perfektné zázemie pre rastliny s menej výraznou bledovou farbou;

  • „Macrand“ Má veľké tmavé fialové kvety veľmi nasýtenej farby, zostavené do bujných a bohatých kvetenstiev.

Výberové odrody majú vyššiu dekoratívnosť, širokú škálu farieb sfarbenia a veľké množstvo kvetenstiev, ale náročnejšie na rastové podmienky v porovnaní s prírodnými formami. Ale stále môžete vždy vyzdvihnúť vhodnú odrodu pre takmer všetky klimatické podmienky.

Pravidlá pristátia

Zvonček je vo všeobecnosti nenáročný, ale pod ľuďmi v zemi je žiaduce, aby piesok a humus v ťažkej pôde, vo svetle – trávniku a kompostu. Bezprostredne pred výsadbou pôdy je potrebné pomôcť organickým hnojivám pomáhať rastlinám, ktoré môžu byť lepšie vyrovnať sa s adaptáciou a poskytnúť im jedlo v prvých rokoch. Vysoké zvončeky, na ktoré široká široká, rastlina s rozstupom 40-60 cm v rade a s rovnakou vzdialenosťou medzi riadkami.

Následná starostlivosť

Starostlivosť o zvonček je široko dôležitý. Toto je nenáročný rastlina s vynikajúcim prežitím.

Zalievanie

Bloky širokej veľkosti nemajú radi nadmernú vlhkosť, pôda musí byť mokrá, ale nie previsu. Zavlažovanie by malo byť vyvážené počas celého obdobia rastu. Je dôležité podporovať „zlatý stred“ tak, že pôda je vždy mierne navlhčená, potom rastliny si ponechávajú dekoratívne vlastnosti na dlhú dobu.

Aj keď zvončeky v súčasnej sezóne už fúkajú, je potrebné zachovať režim zavlažovania, sledujte stav pôdy, striekacích rastlín, potom budúci rok Bell Tipy budú potešiť starostlivého majiteľa krásy luxusného kvetu.

Podkord

Na jar, keď rastliny idú do rastu, je potrebné ich kŕmiť dusičnými hnojivami (dusík amónnym dusíkom, močovinou). Nie je to zlé, aby sa drevený popol v pôde vo výške 400 g na 10 kV. M a organics (humus). Pred bootonizáciou je potrebné kŕmiť zvončeky s minerálnym komplexom NPK (dusík, fosfor, draslík) vo výške 10-15 g na 1 kV. M. Kvalita pôdy neovplyvňuje priamo počet hnojív. Prebytočné stláčacie zariadenia pre zvončeky lepšie mierne znižujú dávky uvedené na baleniach točí.

Burina

Nie je možné obťažovať časť „Zelená stena“. Na jar a na začiatku leta sú zvončeky niekoľkokrát smiešne. Počas buriny, musíme včas vymazať buriny, ako aj nadmerných dohovoru zvoniek, ktoré v tomto prípade upchávajú graf v tomto prípade.

Bojové choroby a škodcovia

Široký zvonček je rezistentná rastlina, ale niektoré choroby a poškodenia škodcov sú stále možné. Najčastejšie v podmienkach vysokej vlhkosti sú zvončeky prekvapené plesne. Bojové opatrenia sú nasledovné:

  • Vyváženie zalievanie;
  • Znížili postihnuté oblasti;
  • pravidelne voľná pôda do hĺbky 5-7 cm;
  • Zaobchádzajte s pristátím fungicídov („fundazol“, „topcin-m“, roztok síranu meďnatého).

Je potrebné pravidelne skúmať výsadbu na prítomnosť TRI a SLUGOV, pri objavovaní rastlín insekticídov alebo vplyvov (napríklad infúziou horiacej korenie).

Príprava na zimu

BLOOKE ZOZNAMUJÚCEJ – ZIMOVANÉHO ZARIADENIA. Pred zimovaním by malo byť úhľadne odrezať všetky staré stonky. V stredných zemepisných šírkach sa prístrešok pre zimu nevyžaduje, ale v regiónoch s silným mrazivým zimám je lepšie „pokroku“ a načrtnúť na výsadbe ihličnatej husky, zaspávaj s pilinami alebo plytkým drevným čipom. Na jar je potrebné včas zobrať úkryt, aby pristátie nenašli.

Ako sa množiť?

Semená dozrievajú na konci sezóny, keď sa hojdaní, vietor sa vylial z krabíc a dáva sa vlastným švom v bohatom sume. Z jedného kmeňa sa môže rozpadať z 1200 do 2000 semien. Početné nezávislé segmenty prírodných foriem prírodných tvarov záhradín záhradkárskych zvonov sa vzťahujú na burinu, ale nadbytočné rastliny sú ľahko odstránené z pôdy obvyklým.

V prírode sa zvony vynásobia self-siatím. Záhradníci aplikujú a metódou semien a vegetatívne. Semená môžu byť vysadené na sadeníc, a môžete okamžite v otvorenej zemi. Sadenice pristátie robia skoré jar (koniec marca). Transplantácia zrnitých sadeníc transplantovaných do záhrady, keď zmrazenie. Nové zvončeky kvitnú v budúcej sezóne. V otvorených semenách pôdy musia byť vysadené neskôr, vo väčšine ruských regiónov je koniec mája alebo začiatkom júna. Semená sa rozptýli na povrchu zvlhčenej pôdy, nie postrehli zem. Odporúča sa pokryť plodiny filmu, do vzduchu denne a sledovať vlhkosť. Akonáhle semená „budú pokračovať“, úkryt by mal byť odstránený.

Vegetatívne, zvonček je rozširovať rozdelením rizómov a odrezkov. Nie je potrebné vykopať celý Bush, pomerne záhradný nôž je oddelený od koreňa malej časti a okamžite umiestniť na pripravené nové miesto. Prežitie je dobré, odrodové príznaky sa úplne uložia.

Dôležitý! Svietiace je veľmi zriedka sa aplikuje, pretože táto metóda je považovaná za ťažkú ​​z dôvodu zlých rezných rezov. Pre neho sú pre neho odobraté len skúsení záhradníci a začiatočníci sa neodporúča používať tesnenie.

V nasledujúcom videu čakáte viac informácií o zvončeku so širokým „alba“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: