CAMPAUNDUL MAKHROVKA: odrody, pestovanie, chov

Vnútorné kvety vytvárajú v miestnosti pohodlie a krásu. Obzvlášť jemne vyzerajú kampaundul. Toto je malá rastlina s krásnymi kvetmi, zavolal medzi záhradníkmi „BrideGroom“ a „nevesta“, zvážte symbol rodinného šťastia. Podľa ľudu akceptujte, ak dávate Campanova na novomanželky, potom budú mať vždy lásku v rodine, blahobyt a mier.

Popis

Campaundul je trvalka bylinná rastlina súvisiaca s rodinou zvonov. Ľudia sa často nazývajú zvonček. V prírodnom prostredí rastú zvončeky v oblastiach západnej Európy, v Ázii, na Kaukaze av Severnej Amerike. Sú prevažne rastú v podhorí, na lúkach, v stepoch a roklinách. Rastlina je dobre prispôsobená rôznym klimatickým podmienkam a celkom sotva.

Botanika prideľovala viac ako 300 odrôd tejto rastliny. To zahŕňa aj kultúrne odrody, ktoré priniesli chovateľov.

Triediť

Rôzne Campaundul hybridy neopustí jediný kvetinový závod ľahostajný. Medzi zvončekmi sú trpaslíka a vysoké tvary, bell lyžičky, froté druhy, s rôznymi farebnými kvetmi. Ale doma sa odporúča pestovať zvonček. Vo voľnej prírode sa táto rastlina nachádza len na Mount Capo Naaly, ktorá sa nachádza v Alpách. Ale dlhodobým chovom botanika priniesla mnoho krásnych odrôd.

 • Mayia – „Ženích“. Stále nazývaný „milenec“. Pohľad na equistické zvončeky. Toto je závod s modrými kvetmi, nachádzajúcimi sa v južnej Európe. Jeho výška je asi 30 cm, tam sú malé srdcové listy a 5-listové kvety s priemerom do 4 cm. Listy „ženícha“ sa rozlišujú nasýtenou tmavou zelenou farbou. Doba kvitnutia od polovice júla.

 • Alba – „Nevesta“. Iný typ ekvivalentných zvonov, ale so snehovými bielymi kvetmi. „ALBA“ je odvodené poddruhy. Stonky dosahujú výšku 25 cm, srdcové listy malých veľkostí a bielych kvetov v kvetenstve.

 • Dvojfarebná – Bicolor „Berlin“. Mnoho rokov non-nočného stupňa, kompaktných kríkov, až 15 cm vysoké. Kvety veľké 5-okvetné lístky, dve farby. Okraje sú natreté v jemnej farbe levandule a strednej bielej farby. Bicolor ocenil pre hojný a dlhý kvet. Odroda Bicolor má niekoľko ďalších odrôd: „Star“ – s bledými modrými kvetenstvami, „Blue“ – s Terry White, „White“ – s bielym.

 • MIX – „BULURACANCE“. Hlavný charakteristický znak z iných odrôd – veľké listy a kvety. Vďaka svojej kompaktnosti sú tieto kvety častými hosťami v apartmánoch kvetinových lôžok. Bledé modré lístky sfarbenie.

 • MAKHROVAYA – BLUE BALI MINI MINI. Rastliny s našuchoreným kvetom sú celkom bežné v obchodoch. Malé stonky (až 15 cm) tvoria kompaktné kríky a v kombinácii s Terry Lavender-Blue Flowers tvoria veľmi krásnu kompozíciu. Odroda sa rozlišuje bohatý a dlhý kvet.

 • Prielliya. Táto odroda sa často používa v návrhu krajiny. Veľmi miniatúrne rastliny – len 5-10 cm vysoký, takže v kompozíciách Prielli Campanulu sú umiestnené ako závod koberca. Blooms na dlhú dobu a bohatými modrými kvetmi.

 • Karpatský. Vysoký pre typ zvončeka – takmer 30 cm vysoká. Listy malé, vajíčko, sú zhromažďované v koreňovej ružici. Doba kvitnutia Od júna do konca augusta sú kvety tri odtiene – fialová, modrá a biela. Karpatská Campaundu sa používa na dizajn kvetu.

 • Spooncase. Krásna rastlina s jasnými kvetmi rôznych odtieňov – od bielej až svetlej modrej. Stonky brúsenie, 15-20 cm dlhé, malé listy – 3-5 cm. Bustardy tvoria hrubý koberec na kvetinovom zábere a dokonale zapadajú na dekoráciu hraníc a veľkých skupín.

Ako zasadiť?

V prírodnom médiu, Bell rastie hlavne v podhorí oblastiach, ktoré sa líšia vo voľnej a zriedkenej pôde. Odrody predsectov majú rovnaké požiadavky na pôdu.

Pre pristátie je výhodne voľné, dobre odvodnené pôdy. Preto sa dokonale zapadá zmes piesku, listy a rašeliny.

V špecializovanom obchode si môžete kúpiť univerzálnu pôdu pre kvety, má všetky potrebné vlastnosti.

V otvorenom nátere

Na jar, keď sa pôda zahrieva do + 10 … 12 stupňov, vyberte a vykopnite graf pod oblasťou. Prejsť pôdu a vykopať otvory s hĺbkou 15-20 cm vo vzdialenosti 25-50 cm v závislosti od veľkosti kríka.

Jemne odstráňte závod z hrnca alebo kontajnera spolu so zemou. Korene zo zeme. Presne v centre, umiestnite kampuundul do diery a posypeme Zem. Utesnenie a poškodenie pôdy okolo stoniek, vody s teplou vodou.

Prvý týždeň, hojne voda kvet.

Transplantácia kvetov

Po nákupe kampaundul v hrnci si vyberte pre jej miesto v miestnosti, kde priame slnečné svetlo nespadá. Osvetlenie by malo byť rozptýlené. Opustiť kvetinu v starom Kashpo 7-10 dní na aklimatizáciu.

Po 10 dňoch môžete transplantovať Campaundul do trvalého hrnca. Kashpo musí byť dosť objemný, pretože napriek malej veľkosti má rastlina výkonný koreňový systém. V novej kaše, dať trochu ílu na dno, na tretej náplne s nutričnou pôdou. Uprostred hrnca, urobte malé prehlbovanie. Jemne odstráňte závod zo starého hrnca, je to pre-dobré do vody a dať mu stáť 30 minút. Koreni Campaundul nie sú potrebné na čistenie.

Transplantácia sa vykonáva prekládkou. Umiestnite závod s koreňmi a pozemskými hviezdami v novom hrnci a posypeme na vrchole Zeme. Skĺznuť a kompaktné pôdy okolo stoniek, potom nalejte. Skontrolujte svoju kašu.

Následná starostlivosť

Zvonček je vo všeobecnosti nenáročný a neuspokojivý. Dobre sa prispôsobí novým podmienkam. Ale ako každá rastlina, Campaundul si vyžaduje starostlivosť.

Zalievanie

V letných horúcich dňoch rastliny vyžadujú časté zavlažovanie. Denné malé časti teplej vody do východiskového a horúceho obdobia je potrebné. V zime je zavlažujúca voda prakticky nie je potrebná – len striekanie.

Teplotné požiadavky

Rastlina netoleruje teplo, takže optimálne podmienky rastu pre to bude + 22 … 23 stupňov v lete a + 12 … 15 v zime.

Burina

V záhrade pouličnej kvety je potrebné dodržiavať čistotu a nalejte v čase, aby sa zabránilo pôde a prevíjaniu koreňov. V hrnci s kvetmi musia tiež odstrániť buriny a uvoľniť pôdu.

Nekŕmte rastliny počas obdobia vstupu odrezkov a ich zakorenenia. Potom môžete urobiť jedno krmivo s akýmikoľvek kvetinovými hnojivami.

Orezávanie

Dvakrát ročne – na jar a jeseň – nezabudnite odstrániť sušené, príliš tenké a predĺžené, ako aj príliš hrubé vetvy. Takéto stonky, okrem sušeného, ​​môžu byť použité na šiling. Raz za rok je potrebné zmeniť pôdu, pretože výkonné korene rýchlo ho odstrániť.

Príprava na zimu

Jesenný kvet končí a rast spomaľuje, potom kvet je pripravený na zimovanie. Extra natiahnuté výhonky odrezané, dezinfikovať sekcie. Rastlina sa čistí na chladnom mieste. V otvorenej pôde, kvetinové postele s rastlinami ponoriť zem, potom posypané sucho listy.

Bojové choroby a škodcovia

Vzhľadom na porušenie pravidiel pre starostlivosť o rastliny môže ovplyvniť root hnilobu. To sa deje z dôvodu nadmerného zavlažovania.

Campanul môže byť obsadený z škodcov Campanul alebo Shield. Webka kliešť je obzvlášť nebezpečná, pretože je takmer nemožné všimnúť si to v skorých fázach. Listy kvetov začínajú vysušiť viac a viac, zomrieť, a ak to nezačne bojovať proti škodcom v čase, závod úplne schne a zomrie.

Prvým znakom porážky kliešťa je vzhľad malých bodov na listoch. Najprv sú malé, potom sa stávajú čoraz viac. Takéto body sa objavujú na miestach, kde si kliešť nasáva šťavu z listu a postupne vyschne rastlín. A môžete si tiež všimnúť na spodnej strane listu malú obvinenie. Samotný hmyz je taký malý, že je takmer nemožné vidieť jeho voľné oko. Ak sa chcete zbaviť kliešťa v pouličnej kvetinovej posteli, budete potrebovať 2 spracovanie insekticíd s intervalom 14 dní. Vhodné „aktara“ alebo iné drogy.

Ak na závode sú známky aktivity kliešťa v kvetináčoch, potom musíte okamžite izolovať túto rastlinu a tiež stráviť dva spracovanie „aktar“.

Reprodukcia

Chovové zvony môžu byť tri spôsoby – Stalovanie, semená a deliaceho kríka.

 • Divízia Bush. Pre separáciu si nôž, odrežte korene rastliny na strane, takže máte 2-3 z jedného kríka. Potom časti nasekaného dreva uhlia. Železničné delety v hrnci, zatiaľ čo nie slepo slepé. Starostlivosť ako konvenčné zvony.

 • Pestovanie zo semien. Štvorcové semená na malej hĺbke skorého pružiny, sprej z postrekovača. Nad hrncom postaviť skleník z pohára alebo plastového vrecka. Otvorte ho raz denne počas 10 minút po dobu 3 týždňov. Potom pestované rastliny vyzdvihnúť rôzne hrnce.

 • Žiarivý. Znížiť spodné stonky z rastlín, spracujte úseky úsekov mangánu a nechajte 8 hodín. Potom umiestnite rezne do vody a držte sa do koreňov. Po tom, pristáť odrezky v hrnci s pôdou a rastú, ako obvykle.

Príklady v krajinnom dizajne

Zvony sú široko používané návrhári pri vytváraní rôznych skladieb v záhrade. Obzvlášť populárny nízky stupeň. Používajú sa v rockeroch, na dekoráciu hraníc. Zvony vyzerajú dobre ako koberec, uprostred kvetinových lôžok a v kombinácii s Malva a Fern.

Campanova sa často používa na ozdobenie fasád budovy alebo verandy – sú vysadené v pozastavených vázoch.

Viac o Campanule Makrova možno nájsť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: