Carnation Siza: Popis, odrody, odporúčania pre pestovanie

Karnácia, pretože staroveké časy je veľmi obľúbená rastlina po celom svete. Názov je preložený od starovekej grécky ako „kvet bohov“. V európskych krajinách sa karafiátové kvety považujú za symbol odvahy. Celkovo je viac ako 500 odrôd, ale v strednom pruhu je najčastejšie nájdená sivasto-modrá karafiáta, terénne odrody, „Bombarer“ a „Rubin“.

Trávnaté trvalky

Singa karafiát, lepšie známy ako karafiát je sivastý-modrá, je vynikajúca možnosť pre záhradu. Miluje slnečné svetlo a teplo, odolné voči zimnému chladu. Rastie hlavne medzi kameňmi na nerovnomernom teréne v suchej pôde. Výhonky s množstvom lístia môže dosiahnuť 20-25 cm dlhé.

Trvalo má 2 typy stoniek:

 • Vegetatívna – sivasto-zelená alebo sivá-modrastá, husté vetvenie na základni;
 • Farebné – tenké stenning s kvetom.

Kosačné kvety sú veľmi voňavé, najčastejšie osamelé, priemer 1,5-2,5 cm. Široká paleta odtieňov farby prekvapí každý záhradník. Najčastejšie sa vyskytuje ružová farba, a tam sú odtiene červenej a bielej. Hrubé listy, tvrdé a takmer ploché, modrasté-šedé farby.

Závod s ľahkosťou sa zmestí do akejkoľvek krajiny a bude vyzerať dobre aj v žiadnom stave kvitnutia.

Kvety karafiát singa v teplej sezóne, v lete. Priaznivé médium je horúca klíma, okolie a nedostatok vlhkosti v pôdnych a chladných poveternostných podmienkach. Hlavnou výhodou karafiácie je jeho nenársnosť, starostlivosť o to je veľmi jednoduchá. Zavlažovanie vyžaduje len vo veľmi suchej pôde, odolné voči mrazu, miluje slnko, ale môže rásť na polovicu.

Veľmi často sivá-modrá karafiáta používaná v krajinnom dizajne. Trvalá rastlina bude výhodná pozrieť sa medzi skalnaté terén, hranice, na Alpine Gork.

V podstate je zasadené skupinami, nahradiť trávnik, pretože sa pevne rozliatila pôdou a zachováva dekoratívnosť dokonca aj času kvitnutia.

Popis odrôd

Dnes existuje Viac ako 300 druhov odrôd karafiátov, rôzne časy kvitnutia, maľby, tvaru lístkov a výšky stonky.

 • Motherland Carnations Terénne odrody Severná Európa sa berie do úvahy, že závod sa nachádza na výživných oblastiach stony. Latinskoamerická odroda – Dianthus Gratianopolitanus Badenia. „Badénia“ je vytrvalá rastlina, kradne s hustým vankúšom, sivým a modrým lístím. Kvety sú prezentované v rôznych odtieňoch ružovej, najčastejšie nasýtenej farby a hrany lístkov môžu byť ozubené. Pre karafiáciu odrody Badénie sú podmienky teplej suchej klímy priaznivé, ale v tieni závodu sa bude cítiť dobre. Kvitne, väčšinou v lete, od júla. Trvanie kvitnutia je asi mesiac, ale keďže karafiáty je trvalka, „Badénia“ môže ozdobiť záhradu asi 3 roky.
Prečítajte si viac  VELHIETS: CHARAKTERISTIKY, ODDIELY, NUANCIÁLNE

 • Karnácia je sivastá modrá Zoradiť „Bombardir“ Sa líši v malých voňavé svetlé kvety. Latinský názov tejto odrody – Dianthus Gratianopolitanus Bombardier. Peňažná rastlina s Sisovato-modrasté dlhé a úzke listy má slabé vegetatívne stonky. Výška klinčekov odrody bombardírov je asi 15 cm, a počas obdobia kvitnutia dosahuje 20-25, v šírke asi 60 cm. Kvety z mája o niečo viac ako mesiac. „Bombarder“ má svetlé voňavé kvety všetkých odtieňov ružovej a červenej, froté lístky. Na rozdiel od iných odrôd karafiátov, „strelec“ je veľmi odolný voči zmrazeniu, nevyžaduje osobitnú starostlivosť ani pri veľmi nízkych negatívnych teplotách.

 • „RUBY“ – špeciálny stupeň mnohých rokov sivých modrých klinčekov. Latinský názov – Dianthus Gratianopolitanus Rubin. Jeho meno dostalo vďaka jasnej nasýtenej farbe púčikov. Kvety majú silnú vyslovenú príjemnú arómu. Základom dlhodobej rastliny je vytvorený hustý vankúš z veľkého počtu vegetatívnych únikov. Doba kvitnutia od začiatku jari a do neskorého leta. Výška dospelej závodu počas obdobia kvitnutia dosahuje 25 cm, v šírke 45-60.

Grand „Ruby“ je veľmi teplý a miluje slnko, nebude rásť na mokrej ťažkej pôde.

 • Karnácia „Rotkappchen“ Tiež sa týka skupiny trvalých rastlín. V ruštine sa názov preloží ako „červená hap“. Kvitne od júna do augusta. Na rozdiel od iných odrôd tejto rastliny má Rotkappchen malé púčiky červenej, ružovej a ich odtieňov zozbieraných v kvetenstve. Listy sú dlhé, hrubé, sivasté modré.

 • Stupeň „Ružový Jewel“ dostal svoje meno kvôli úžasnej kráse malých kvetov, podobne ako zranenie diamantov. V ruštine je názov preložený ako „ružový drahokamy“. Voňavé kvety, listy púčiky, prevodovky, froté. Kruhy trvalého závodu vo výške 20 cm. „Ružový Jewel“ neuskutočňuje navlhčenú pôdu, naopak, miluje priame slnečné svetlo.

 • Veľmi nenáročný Grenoble karafiát. Odroda je vo vlastníctve krajiny pôvodu. Má jasne vyslovenú klinček sladkú arómu. Rastie jednotne a kompaktné, odolné voči mrazu a suchu. Dokonale kombinované s inými kultúrami.
Prečítajte si viac  Čo vyzerá strieborná topoľ a ako ho vyrastať?

Pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Hlavná výhoda a pohodlie všetkých druhov karafiátov sú sivastá modrá je jeho nenársnosť a jednoduchosť starostlivosti. Najlepšie výsledky prinesú pristátie dlhodobej rastliny na jar alebo na začiatku leta v dobre vlhkej pôde pod rovným slnečným žiarením. Optimálna teplota kosačky – približne 15-20 °.

Je dôležité si spomenúť na vlhkosť pôdy a vodu, len v suchých obdobiach, inak sa korene začne hniť.

Osobitná starostlivosť vyžaduje karafiu počas transplantačného obdobia. Jar je považovaný za najlepší čas na zmenu umiestnenia.

Sejacie semená stojacich v hĺbke nie viac ako 2 cm a v dostatočnej vzdialenosti od seba. Aby sa rast trvalých rokov nezasahoval do iných kríkov, je lepšie ponechať medzi nimi asi 20 cm. Ak chcete urýchliť proces klíčenia semien, môžete zakryť pristávací priestor so sklom alebo filmom.

Reprodukcia kosačky je možná 2 možnosti:

 • zrná;
 • chov bush.

  Reprodukcia s písmenami je jednoduchšia a nevyžaduje dočasné náklady. Extrémne vetvy rastliny sú posmrtené. Pre lepší rast, môžete plodiť listy s posypanou pobočkou. Najlepší čas na reprodukciu zrnami je skoro na jar. Kvitnúce Bush kopanie na chov, korene sú rezané a Bush sedí na novom mieste. V prvom rade bude rastlina vyžadovať hojné zavlažovanie a po 8-10 dňoch bude fungovať dobre na šírke.

  Karnatácia sivá-modrá preferuje mierne alkalické, nie ohromené pôdy. Závod má dobrý odpor mrazu a nevyžaduje prístrešok od zimy zima v strednom pruhu.

  Je vynikajúca voľba pre zdobenie alpského šmýkadla alebo disembodovaného pozdĺž hraníc v záhrade.

  Populárny výhľad medzi amatérmi záhradkárov, ako je to veľmi jednoduché a výsledky kvitnutia budú radi, prosím,.

  Všetko o opustení Sizy Carnation nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: