CEDAR ATLAS: Popis a rastúce tipy

Majestátny céder bol dlho považovaný za strom, obdarený zázračnou energiou schopnou zúčtovania myšlienok, prebudiť dušu, účtovať energiu. Po dlhú dobu sa ľudia naučili obdivovať Cedars nielen v horských oblastiach, ale aj na svojich vlastných stránkach, pretože mnoho dekoratívnych druhov bude celkom vhodné pre pristátie v blízkosti domu. Jedným z týchto odrôd je ATLAS CEDAR.

Popis

V prírodnom prostredí rastie tento druh v severnej Afrike. Navyše, kultúra dosahuje 40 m, má pyramídové voľné korunky a husté modré zelené ihly vytvorené v zväzkoch. V treťom roku života, rastliny dozrievajú kužele, sú husté a majú svieži svetlohnedú farbu.

V mladom veku je taký céder pomerne rýchlo rastúci. Sa líši dobrý odpor mrazu, a tiež toleruje obe sucho. Odolať krátkodobým znížením teploty až -20 stupňov. Stojaci strom toleruje dym, prach, plyn, ale veľmi miluje svetlo.

Utrpenie Atlas Cedar môže od prevzatia vody. Okrem toho negatívne reaguje na obsah v limetici. Tieto funkcie by mali brať do úvahy pred pristátím na pozemku.

Odrody

Odrody tohto druhu sa často používajú na výstavbu park na pobreží Čierneho mora. V krajinnom dizajne sa používajú na vytváranie skupín, polí, valožky a jednoduchých pristátí. Môže rozdeliť odrody pre jednotlivé skupiny. Napríklad vo svojej forme sú:

 • stĺpcový;

 • pyramíd;

 • vyvýšené pyramídové;

 • Pivovar;

 • Modré údery.

Podpriestky Atlas Cedar a farbu ihiel sú odlišné:

 • striebro;

 • Modrá;

 • Zlatý.

Najobľúbenejšie odrody formulára:

 • FASTIGIATA. Sa líši s predĺženou korunou, krátkymi vetvami, ako je to. Ihly dávajú modrastý pot. Navyše, strom rastie až 2 m.

 • Glauca. Ďalšia dekoratívna odroda, ktorá môže byť často vidieť na osobných stránkach. Charakterizované hustými vetvami a atraktívnymi šedenými ihličtinami.

 • Glauca Pendula. Toto je rozptylová odroda s modrastými ihlmi. Niekedy sa trieda nazýva „Sizem Week“. Rôzne s hustými visiacimi vetvami. Výška môže dosiahnuť 6 m.

Chcel by som sa podrobnejšie zastaviť v poslednom ročníku, pretože patrí k najobľúbenejším odrodám. Koruna stromu je tvorená podlhovastými unikajúcimi, na ktorých sa vytvárajú skrátené formy. Na dlhých vetvách ihiel je na skrátených ihly sa hromadia vo zväzkoch 30-40 kusov.

Táto odroda je dopyt v našej krajine kvôli svojej udržateľnosti pre ruskú drsnú zimu a tiež toleruje čas sucha a dokonca aj vápenca pôdy sa zriedka stáva problémom pre neho. Jediným požiadavkou obsahu sú absencia suchosti vlhkosti a dobre osvetleného pozemku.

Grand Pendula Grade získaná očkovaním na obvyklých Atlas Céder Slabá vetva. Reprodukcia je možná jarná očkovanie. Docela široko používané v dekoratívnom záhradníctve.

Pristátie

Ak sa strom pestuje zo semien, pristátie sa vykonáva po stratifikácii v pilinách alebo voľnej priedušnej pôde. Shots možno pozorovať po niekoľkých týždňoch. Ďalej sa sadenice presadzujú do samostatných kontajnerov.

To je dlhá spôsob, ako rásť, zaberá niekoľko rokov a vyžadujú si záhradnícke skúsenosti, takže sa odporúča kúpiť hotové sadenice v osvedčenej škôlke pre jednoduchosť.

Optimálny čas na vylodenie – Skoré jar. V tomto čase je pôda už teplá a obličky ešte neodhalili. Možné pristátie a jeseň, ale potom je tu možnosť, že mladá kópia nebude mať čas prispôsobiť sa novému miestu pred nástupom zima.

Ako najvhodnejšie miesto pristátia, vyberte si pozemok, ktorý je dobre osvetlený slnkom najmenej polovicu dňa. Mal by byť tiež dobre chránený pred vetrom a vzdialenosť k susedným vykládkam a plotom by nemala byť nižšia ako 4 m. Proces výsadby vyzerá takto.

 • Drop otvor s hĺbkou 60 cm a priemerom 60-70 cm.

 • Pripojte železnú pôdu a humus v pomeroch 3: 1. Môžete pridať zmes dreveného popola.

 • Vyrobiť z sutiny alebo gumBzit drenážnej vrstvy 15-20 cm.

 • Umiestnite sedenie spolu s hlinenou miestnosťou v jame.

 • Vyplňte voľné miesto hotovej zmesi živín a kompaktujte pôdu okolo obce.

 • Hojné navlhčite pristátie. Najprv nalejte 1-2 vodné vedro. Keď je vlhkosť absorbovaná, uniknúť útek ešte raz rovnaké množstvo vody. Voda musí byť usporiadaná počas dňa.

 • Mulčovanie valcovacieho kruhu rašelina alebo chernozem.

Starostlivosť

Počas prvých niekoľkých rokov musí byť mladý strom nahradený, pretože jeho Rhizome ešte nešlý. V prvom roku od marca do apríla je potrebné zdôrazniť mladú kópiu tenkej vrstvy gázy alebo iného podlahového materiálu. V izolácii, cédrových potrieb av prvom zime.

Tak, že rastlina je dobre prebudená zo zimného háku, odporúča sa hojne voda na jar, akonáhle sa pôda zahrieva. V letných mesiacoch je potrebná kultúra na hydratáciu týždenne a horúce počasie môžete zvýšiť množstvo zavlažovania na dvakrát týždenne.

Pravidelne, musíte oplodniť strom a uvoľniť. Na jar sú v júni vhodné podávače dusíka, sa tiež stanú optimálnymi komplexmi s obsahom dusíka, a v júli je lepšie uprednostniť potash-fosforečné zmesi.

Na jar, musíte vykonať sanitárne orezávanie. Tento postup znamená odstránenie poškodených a mrazivých vetiev.

Ako prevencia na jar, leto a jeseň sa odporúča spracovať strom s fungicídmi na ochranu pred chorobami.

Viac o Atlassian Cedar nájdete v časti Video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: