Choroby a škodcovia dubov

dub – listnatý masívny strom. Často sa nachádza v uliciach mesta, v parkoch, štvorcoch a rôznych rekreačných oblastiach, domácich pozemkoch. Tento strom, podobne ako akékoľvek iné plemená, je náchylné na choroby a útoky škodcov. Ak včas neprijmete vhodné opatrenia, môže zomrieť. Aby sa to nestalo, je dôležité, že je dôležité, aby sa naučilo rozpoznať dubové ochorenia.

Prehľad chorôb

Dub je neoddeliteľný v 2 typoch infekčných chorôb – non-vetrát a zhnitý. Do prvej z rôznych cievnych ochorení, rastu kmeňov a vetiev, vredy, nekrózy. Nevedeliované ochorenia často vedú k sušeniu stromu a jeho úplnú smrť. Okrem toho, nekróza patogény sú schopné rýchlo rozšíriť na pestovanie dubov. Pre stromy sú vaskulárne ochorenia najnebezpečnejšie. Rýchlo ovplyvňujú tkaniny a môžu zničiť duby celé mesiace. Dôvodom vzhľadu formácií a vredov je často útokmi húb a baktérií. V tomto prípade sú tkanivá poškodené pomaly, avšak, ak nie na liečbu, dub zmizne.

Choroby zahŕňajú aj vzhľad rúcha na vetvách, kmeňoch, jadrovom a koreňovom systéme. Okrem toho, stromy môžu zaútočiť škodcov. Podmienečne sa rozdelia na primárne a sekundárne. Prvé pozoruhodné zdravé kultúry, druhá najčastejšie útočia na dubov s oslabenou imunitou a mladými výsadbami. Okrem toho, rôzne huby môžu rásť na stromoch. Ich huby sú schopné rýchlo vyrastať, preniknúť do hrúbky dreva – v dôsledku toho sa jej štruktúra uvoľňuje.

Vitajte v rozsiahlych parazitoch sa týka Hekocres, blotch je nepravdivý, griffing kučeravý. Dávame niektoré z najbežnejších chorôb.

Gallitsa

Choroba spôsobená útokom eponymného hmyzu, vizuálne pripomínajúca midge malých veľkostí. Toto ochorenie povie vzhľad na listoch ružovej žltej gule Veľkosť čerešňa – Galov. U ľudí, ktorých sa nazývajú „dubové jablká“. Takéto rasty sú vytvorené ako výsledok hmyzu uhryznúť a ich položením vajcia vnútri. Postupom času sa na tomto mieste objaví malý loptičku, vnútri, z ktorých je larva škodcov.

Strom ovplyvnené galilou môže byť „spí“ takýmito formáciami. Gallas vedú k porušeniu prirodzeného procesu fotosyntézy. Sú schopní deformovať mladé výsadby a viesť k smrti vytvoreného blokovania a obličiek.

Nafúknutý rosa

Iné meno – peridosporóza. Toto je hubové ochorenie, ktoré ovplyvňuje lístie stromu, mladých výhonkov av posledných etapách – kôra. Jeho patogén je huba Microchaery. Ak sa listy pokryté bielym prútom, podobne ako múky alebo prach, môžeme hovoriť o infekcii dubovej peronosorózy.

Prečítajte si viac  Spiae "Shiroban": Popis, pristátie a starostlivosť

S poškodením stromu s plesňou, jeho listy suché a postupne stratia schopnosť fotosyntézy. Choroba podlieha dubám akéhokoľvek veku, avšak mladé kópie do 30 rokov viac. Na zhoršenie situácie môže oslabiť imunitu dreva spôsobená rôznymi škodcami a inými chorobami. A tiež v oblasti rizikovej oblasti rastú v nepriaznivých podmienkach, napríklad v hustých lesoch alebo na tmavých oblastiach, v pôdach s vodnými kuchármi.

Mykóza

Toto je infekčné ochorenie, pre ktoré je charakterizovaná lézia vodného dubového systému. Choroby náchylné na viac ako 20 dubových plemien. Je to spôsobené vzorkami húb rodu Ophiostoma. Choroba najčastejšie tokuje v chronickej forme, menej často sa vyskytuje. Pre poslednú formu, zameranie listov s pobočkami a rýchle šírenie porážky cez korunu. Spočiatku, lístie skrútené na okrajoch, po ktorých sa zmení žlté a po niekoľkých týždňoch. Čoskoro, mladé výhonky zomrú, choroba prechádza do časti stromu stromu a zomrie.

V chronickej forme Crohnovej choroby, postupne zomrie. V tomto prípade proces sušenia začína samostatnými vetvami. Zároveň, lístie na nich klesá veľkosť, žltnutie a pád. Dubov infekcia vaskulárnou mykózou sa vyskytuje cez škodcovia-Koroedov, ktorý na nohách tolerujú ruky huby.

A choroba prechádza z chorých stromov na zdravé prostredníctvom kontaktného koreňového systému. Okrem toho môžu byť spory huby distribuované vetrom alebo vodou.

Burai Spa DUB

Ochorenie spôsobuje Discula Umbinella Huby. Rôzne odrody dubov sa mu podliehajú. Exteriérové ​​značky:

 • Tvorba žltohodných škvŕn s veľkosťou 2-4 mm, ktorá má zaoblenú alebo nepravidelnú formu;
 • Postupné získavanie hnedých škvŕn;
 • Tvorba kondenzálnych leží (žltohnedé podložky) na vnútornej strane listu.

Postupom času sa škvrny aplikujú po celej oblasti listu. Huby sa často vzťahuje na ovocie. On zimy na falošné lístie. V jarnom období sa peritations objavia na padlých listoch, v ktorých spory dozrievajú.

Iný

Rôzne plemená dubov často ovplyvňujú nekrózu. Pre nich charakterizuje postupnú smrť kôry. Takéto ochorenia spôsobujú huby prenikajúce tkanivo pred poškodením kôry. Medzi najbežnejšie typy nekrózy patria:

 • Willemy vedie k praskaniu kôry a tvorbu lepivých filmov žltej alebo hnedej;
 • KOLP – vedie k odstráneniu oblastí kortexu pásov.

Rôzne cievne ochorenia sú spôsobené aj hubami a škodcami. Keď poškodzujú vodivý dubový systém – v tomto prípade, na rezanie dreva, môžete zistiť škvrny alebo krúžky tmy.

Oaks sú často posvätné – v tomto prípade, vredy a priechody rôznych veľkostí sú vytvorené na ich trupe a vetvy. Najbežnejšie zahŕňa takéto odrody.

 • Rakovina stupňov. Pre túto chorobu je charakterizovaná smrť kôry, po ktorej nasleduje tvorba rýchlosti. Veľkosti RAS kolíšu široké limity a môžu dosiahnuť 1 meter.
 • Krížik. Vonkajšie príznaky ochorenia – vznik hlavných rastov na trupe, ktoré rastú a praskanie, čo je pre to, čo sú vytvorené otvorené rany.
Prečítajte si viac  Ako urobiť podporu pre hrášok?

Novoy formácia na trupe nie je schopná viesť k smrti stromu. Vývoj rakoviny sa vyskytuje veľmi pomaly – pre pestovanie prílevu bude vyžadovať jedno desaťročie. Avšak, raste na strome sú často praskanie a huby spory môžu preniknúť do výsledných otvorených rán, ako aj hmyz škodcov, ktoré môžu zničiť strom.

Oaks sú tiež citlivé na zhnité ochorenia postihujúce koreňový systém a kmene. Najčastejšie sa rúpi šíri v dolnom dne. Ak je včas neprijatý na prijatie opatrení na liečbu stromu, rýchlo sa oslabi a suché.

Hniloba, ktoré podliehajú dubom:

 • Videl bielu;
 • tmavohnedá;
 • Red-Brown;
 • Biely zvuk a iné.

Rozpoznajte prítomnosť roztrhnutého na vonkajších prvkoch je ťažké, ale sú jasne viditeľné na rezaní dreva – je charakterizovaný mäkkou a uvoľnenosťou. Postihnutý strom s ľahkosťou sa rozpadá na fragmenty. O chorobe tiež rozpráva vzhľad poškodenia na kôre, napríklad tvorba hrbov a suchého.

Popis škodcov

Oaks ovplyvňujú početný hmyz škodcov. Tu sú najčastejšie z nich.

 • Dubový dubový beh. Toto je hmyz, ktorej dĺžka dosahuje 2-3 mm. Má čiernu farbu, brucho padla zo strán. Orechové hĺbky v hrúbke listu vajíčok, z ktorých biele larvy sa objavujú s dĺžkou 1,5 mm. Krmijú sa na tkanivách stoniek, ktoré môžu naďalej vyschnúť a rozbiť.
 • Hnedastý dub. Toto je motýľ rodiny Brahnikov. Teleso hmyzu je mäkký, pokrytý hromadu. Samičky, na rozdiel od mužov, sú charakterizované väčšími veľkosťami – ich dĺžka môže dosiahnuť 11 cm. Žena je schopná odložiť 1 krát na 50 vajíčok. Vytvorené húsenice jedia len dubové listy (zatiaľ čo samotný motýľ nejesť – to žije v dôsledku zásob živín komponentov akumulovaných húsenicami).
 • Cockonopher. Motýľ meria 26-38 mm. Samice ležali vajcia, z ktorých hatch hatch. Aktívne jedia dubové lístie, čo vedie k sušeniu.
 • Zlatoguck. Biele motýľ, ktorého larvy pohltia lístie dubov. Caterpillars majú jasnú čiernu a šedej farby, ich dĺžka dosiahne 4 cm. Početné jednotlivci sú schopní opustiť dub bez listu.
 • Zelené letáky. Butterfly s bledo zelenou farbou. Kladie vajcia na dub. Vyliahnuté húsenice útočia na obličky, tresies hmyz aktívne konzumovať listy.
 • Väčšina nebezpečenstva pre dubov predstavujú škodcovia kôry a trupu. Najčastejšie z nich je triezvy (úvodníky). Toto je chrobák patriaci do podrodiny. Má široký biotop. PEST je distribuovaný v celom Rusku a Európe. Najčastejšie sú sarbárne ovplyvnené mladými dubmi s priemerom kmeňov, nepresahujúcim 20 cm. Menej často „útočia“ na staré alebo oslabené rôznymi chorobami.
 • Popular Koradam obsahuje aj dubové hrubé. Toto sú malé chyby, ktorých dĺžka nepresahuje 15 mm. Položili larvy kŕmenie na vrde a drevo dub. Často ovplyvňujú stromy so oslabenou imunitou.

Zriedkavé druhy trupu zahŕňajú dubový chodník Usachi. Hmyz ženy robia nájazd v dubovej kore. Šrafovanie, larvy nejasné do kôry a vykonávajú sa v tkanivách. Žijú v hrubom dreve 2 roky a 3 larvy sa zmení na bábiku. Beetle na určité časové kanály na dubovej šťave, po ktorom sa zrúti na párenie a murivo vajcia.

Vlastnosti liečby

Mnohí záhradníci sa pýtajú: Čo robiť s dubovou chorobou, ako sa vysporiadať s rôznymi škodcami? Treba poznamenať, že stromy nie sú vždy schopní vyliečiť stromy. Ak sú listy skrútené, čierne, lesk alebo liput, musíte zaobchádzať s dubom čo najskôr – inak sa výrazne znížia šance na jeho obnovu. Zaobchádzajte s plesňovými ochoreniami, ako sú pleseň alebo drone špinenie, je vhodné, keď sa prvé signály prejavujú. V tomto prípade je potrebné striekanie stromu sulfurickými liekmi alebo systémovými fungicídmi. Ak sa ochorenie prejavuje viac ako pred týždňom, musíte odstrániť poškodené tkaniny a listy, ako aj nahradenie hornej vrstvy pôdy vo valcovacom gombíku. Potom môžete spracovať dub nasledujúcimi liekmi: „Vitaros“, „Topaz“, „Fundazol“.

Prečítajte si viac  Princezná: Druhy, odrody, zariadenia výsadby a starostlivosti

Zbavte sa rôznych škodcov, pomôže použitie insekticídnych prípravkov. Aby ste to urobili, musíte urobiť zriedenie náradia podľa pokynov, po ktorom sa dubový postrek vykonáva pomocou striekacej pištole. V prípade aktívnej chemickej látky, škodcovia zomierajú na larvách alebo dospelých. Skúsení záhradníci odporúčajú spracovanie stromov, aby sa zabránilo. Najlepšie striekacie stromy na jar. Ak sa na duboch objavili nekrózu alebo cievne ochorenia, strom nebude schopný pomôcť. Aby sa predišlo vzniku týchto chorôb, je dôležité vykonávať preventívne opatrenia včas, ktoré pravidelne rezania stromov, dokončovanie kôl záhradníka WARR alebo poškodenie baktericídnych liekov.

Na zníženie rizík útokov škodcov a šírenie plesňových ochorení je potrebné každoročne zbaviť padlých listov, ako aj odstránenie a spaľovanie postihnutých lístie a pobočiek.

V nasledujúcom videu nájdete ďalšie informácie o vaskulárnom micose dub.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: