Choroby Gladiolus a škodcovia: Popis a metódy boja

Gladiolus – obľúbené kvety mnohých záhradníkov. Bohužiaľ, atraktívny vzhľad kultúry je sprevádzaný častými chorobami a útokmi hmyzov. Ak chcete zachovať pristátie, je dôležité pochopiť nielen spôsoby, ako liečiť tieto rastliny, ale aj metódy prevencie chorôb.

Príčiny a príznaky porážky

Ak sú gladolusy žlté listy, a lézia sa šíri zhora, potom, čo otočia a zmiznú, potom hovoríme o sušení. Rovnaká choroba má takéto príznaky ako výskyt tmavých hĺbkových miest na tubnelukovitskej a ich ďalšej polohe. Táto choroba sa vyskytuje v dôsledku použitia infikovaného pristávacieho materiálu alebo vylodenie na postihnutých oblastiach pôdy. Ak vznikajú na plechoch hnedé pásy, s nárastom počtu, ktoré dosky sú kĺzanie a umieranie, potom hovoríme o hnedej hnilobe.

Toto ochorenie je určené vznikom tých istých škvŕn na stonkách, okvetných lístiach kvetov, a dokonca kvitne, ktoré sú v priebehu času pokryté načechom nádychom nepríjemného sivého odtieňa. Ak je koreňový krk ohromený, listy môžu zomrieť aj bez zmien farieb. Príčinou ochorenia rastliny sa opäť stáva použitím infikovaných žiaroviek. Keď listy listov sú žltnutie, hnedé a nakoniec suché, s najväčšou pravdepodobnosťou, Gladiolus je ohromený suchým hnilom. To isté možno povedať o tvorbe čierneho oslnenia a zaobleného tvaru.

Ak sú gladiolus kvety nadbytočne predĺžené a skrútené, ale príliš veľa času prechádza pred kvitnutím, je to o kvetinovej mozaike. To isté je typické pre porážku výletov. Mimochodom, Rôzne rotes vedú k tomu, že púčiky sú natreté v hnedom tieni, suché, ale nekvitnú.

Ak sú púčiky počas kvitnutia, nemajú čas na prepustenie, pokryté sličkou, a perianth „je naplnený vodnými škvrnami, potom Gladiolus trpí Botritia.

Časté choroby

Choroby Gladolus sú charakteristické pre väčšinu ranko. Podrobný opis každého z nich umožňuje nielen odhaliť príčiny ochorenia, ale tiež pochopiť, ako opraviť situáciu. Veľmi často, Gladiolusy sú chorí so sušením alebo žltým, pozoruhodným nielen koreňom, ale aj blúzkou kvety. V tomto prípade môže byť choroba buď vädnutie povrchu, alebo otáčanie Clubnelukovitz. Ak sa gladiolusy chorí z križovatky, potom budete musieť zničiť všetky poškodené rastliny a všetky pokazené Clubnellulukovitsa. Na tom istom mieste, výsadba kultúry je povolená až po 3-4 rokoch.

Pred pristátím v otvorenom pozemku sa výsadný materiál môže uchovávať v infúzii zamytí asi 8-10 hodín. Ďalej, po vyhodení kvetov, kríky by sa mali naliať rovnakým spôsobom. V zásade si môžete vyskúšať a kopať na chorých kópiách jamiek, dosahuje tuberukovits a nalejte infúziu cesnaku, z ktorých 30 gramov rozvedeli v litri vody. Ďalej sú jamky zatvorené pôdou a 5 dní neskôr je všetko spracované zriedeným horčičným práškom.

Hnedá hniloba ovplyvňuje všetky časti rastliny. Ak chcete bojovať, je potrebné použiť pravidlo otáčania plodín, uistite sa, že žiarovky a uložte ich pri správnych teplotách a vlhkosti.

Pred výsadbou sa Tuberkovitsa uchovávajú v riešení obyčajnej potravinovej sódy. Infikované rastliny sú tiež postriekané meďnou paru alebo zlodej kvapaliny zmiešané s vápnom.

Rust sa objaví na koreňoch farieb, takže nie je vždy možné ho okamžite odhaliť. Postupom času sú listnaté dosky vystavené. Postihnuté hľuzy budú musieť okamžite kopať a popáliť. Ďalšie časté ochorenia kultúry zahŕňajú suché a pevné hniloby, rakovinu baktérií a gladiolus mozaiky. Manzion je hlava – táto choroba je pozoruhodná len tie gladiolusy, ktoré sa pestujú na juhu, s množstvom suchých horúcich dní.

Určite problém je pomerne jednoduchý – neobvyklý volumetrický, ako keby opuchnuté, čierne pruhy sú vytvorené na uzávere. Je to v týchto neoplazmie a spory huby sa usadia. ProWard, opustia svoj „prístrešok“ a šíria sa vetrom na pomerne dlhé vzdialenosti. Aj jeden ker je schopný infikovať obyvateľov celého partnera. Gladiolus, ovplyvnený hlavami, okamžite kopať a spálené. Prevencia ochorenia je podobná mnohým iným – žiarovky sú vystavené tepelnému spracovaniu a pristáť sa striekajú zlodej kvapaliny.

Spoločné parazity

Najčastejšie škodcovia nájdené v gladiolských posteli sú trojnásobné a koreňové cibuľové roztoče.

Výletné

Výlety prinášajú škody nielen všetkými odrodami Gladiolu, ale aj IRIS, NARAFFODILS, CLOVEKOV A OSTATNÉHO POPUKU. Hmyz je ľahko identifikovaný v vzhľade: hnedý volajúci z jedného do jedného a pol roka milimetrov je označený čiernou hlavou. Krídla na škodcov sú lemované. Výlety larvy majú svetložltú maľbu a načervenalé oči. Jeho dĺžka je tiež 1 milimetr.

Zimné dospelí sa obávajú, skrývajú sa pod šupinami žiaroviek. Ak sa teplota ukáže, že je vyššia ako 10 stupňov tepla, potom sa hmyz začne reprodukciu. Priamo v žiarovkách rozvíjať a larvy, ťahanie šťavy z gladioles. Po vystúpení je proces reprodukcie len zvýšený a listnaté dosky kvetov sú pokryté škvrnami, bieliacimi a čiernymi bodkami, ako aj žltými ťahmi. Keď sa gladiolus objaví púčiky, výlety prenikajú dovnútra.

Vďaka ich dopadu, kvety začínajú vyblednúť, zaspať a stratiť svoj dekoratívny vzhľad. Na jeseň čas sa hmyz presunie do nižšej úrovne pristávaovania, vyberie si miesto na teplejšie. Počas čistenia Clubnellukovits, výlety vyhľadávané v ich váhách a cyklus sa opakuje. Mimochodom, nie je možné určiť, že pestovací materiál je už ohromený škodcami, je možné vo svojom vzhľade.

Vzhľadom k tomu, hmyz sa živia šťavami, tkanina žiarovky začína piss a pokrytá hnedou hnedou chrustou. Ďalej, Lows sú rozjasní, stávajú sa lepkavým dotykom a nakoniec kýcha a čierny.

Koreňový olej

Koreň cibuľka sa stáva ohrozením mnohých bulobných rastlín, od Narcissu do Gladiolusa. Hmyz rastú až 1,1 milimetrov a majú svetložltú lesklú farbu. Škodcovia bývajú na pozostatkach rastlín v pôde, tak okamžite „skok“ na jednoduché pristátie. Vnútri žiaroviek padajú po poškodení alebo darovaní, po ktorých začínajú odložiť vo vnútri vajca. Už týždeň neskôr je hľuzovka naplnená larmimi, ktoré sa živia jeho šťavu. Ako môžete uhádnuť, vývoj samotného Gladiolus sa spomaľuje, povrch plechu sa stáva žltým a ďalej zmizne.

Nie menej často Koreňová cibuľka začína konať na siatľovací materiál, uložený. Prítomnosť starých mier a koreňov zlepšuje tento proces. Pest na stav žiaroviek môžete detekovať v stave žiaroviek – je pokrytá červenohnedou rúrkou, po ktorej sa začína hnilobiť. Ak plánujete taký hľuzovitý do zeme, potom bude existovať infekcia celého pozemku spolu s rastúcimi rastlinami na ňom.

Spôsoby liečby

Ak sa chcete zbaviť výletov, musíte urobiť niekoľko postupov, kombinovať ich v závislosti od závažnosti porážky. S veľkou populáciou hmyzu je potrebné odrezať na jeseň rastlín čo najskôr, aby nedáte ich skrývať na nižších úrovniach a potom v žiarovkách. Boj proti parazitom zahŕňa takýto povinný postup ako zničenie vrcholov a iných zvyškov rastlín po ukončení sezóny, ako aj odolnosť voči pôdy. Infikované hľuzy budú potrebné liečiť alebo znižovať 5 minút do vody s teplotou približne 50 stupňov, alebo rozprašovaním „karbofozómov“, ktorých 2 gramy sa rozpustia v litri vody. Spracovanie musí nasledovať sušenie.

Keď sa ClubNelluca stiahne na uskladnenie, keď sa zistí výlety, je potrebné ich presunúť s kriedou alebo špeciálnym vápnom. Zvyčajne sa 20-30 gramov uskutočňuje na kilograme pristávacieho materiálu. Môžete tiež schovať žiarovky o 1,5 mesiace v balení naplnenom naftalénom a 10-15 kópií, bude potrebné len 3-5 gramov prášku. Ďalej sú hľuzy vetrané a uložené bez naftalínu.

Bezprostredne pred pristátím by mali byť všetky infikované vzorky zničené. Ak sa príznaky poškodenia objavujú už na rastúce gladiolus, môžete ich vyliečiť s 10% „karbofosóm“, z ktorých 75 gramov sú chované v 10 litrov vody.

Aby neboli liečiť gladiolusy z kliešťov, je dôležité, aby každý pád zmenil všetky zvyšky rastlín, ako aj už infikované žiarovky. Výsadný materiál by mal byť uvoľnený z koreňov a starých šupín, ako aj pozastaviť sivú alebo kriedou, s použitím 20 gramov na kilogram hľúz. V zime postupujte podľa teploty od 2 do 5 stupňov, ako aj vlhkosť nepresahujúcu úroveň 60%.

Infikované minimá po dobu asi 5 minút odolať vo vode, zahrievané na 50 stupňov tepla, alebo týždeň sa skladuje vo vode zahriatom na 35-40 stupňov. Okrem toho bude užitočné byť polčas alebo hodinový pobyt v „Celtan“, z ktorých 3 gramy sa rozpustí v litri vody, alebo v 30% „Carbofos“, z ktorých 5 gramov sú chované kvapalný liter.

Počas celej sezóny môže pomôcť striekať „karbofosom“ alebo zalievanie „Celtan“.

Preventívne opatrenia

Existuje niekoľko opatrení schopných pomôcť a zabrániť chorobám a vydesiť hmyzu. Malo by sa začať so skutočnosťou, že je dôležité dodržiavať pravidlo rotácie plodín a každý rok na rast gladiolus na nové miesto. Teda, Spory a larvy v pôde av rastlinných fragmentoch nebudú môcť znova infikovať gladiolus. Pristátie by malo dostať vysoko kvalitné vetranie a nie je príliš zahustené. Infikované rastliny sa musia rýchlo oddeliť od zdravých alebo bezprostredne spracovaných fungicídmi.

Mulč je lepšie použiť borovicové ihly, alebo mach-sphagnum. Dôležité sú aj pravidelné spracovanie insekticídov. Aby ste sa vyhli vplyvu tryp, môžete zasadiť vedľa gladiols cibule, kalendu alebo cesnaku.

Čo robiť, ak žlté listy gladioles sú žlté v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár