Choroby Lilynika: Príčiny vzniku a bojovať proti nim

V prirodzenom biotopoch je Lilynik dosť nenáročný kvet, a umelo pestovaná rastlina je dosť zraniteľná voči chorobám a škodcom.

Hlavné príčiny ochorenia

Príčiny chorôb Lilynikov môže byť:

 • baktérie;
 • huby;
 • vírusy;
 • nematodes;
 • problémy s ekológiou;
 • Hmyz škodcov.

Ostré zhoršenie stavu závodu na niekoľko dní pravdepodobne bude hovoriť o vírusovom alebo bakteriálnom pôvode. Na zabezpečenie iných kultúr je potrebné okamžite zničiť choré rastliny.

Pomaly tečúca zhoršenie stavu rastliny môže byť spôsobená environmentálnymi problémami alebo plesňovými chorobami.

Vizuálna kontrola rastlín a korelácie s opisom ochorení ochorenia pomôže dať správnu diagnózu a naplánovať liečbu ochorenia.

Bežné choroby

Zistite, že konkrétny dôvod je dosť ťažký, pretože nezdravý pohľad môže byť výsledkom niekoľkých chorôb. Ale každá choroba je oveľa jednoduchšia, než sa eliminuje.

Koreňový krk

Jednou z najčastejších ochorení je hnilobiť koreňový krk. Infekcia sa vyskytuje s škodcami alebo v dôsledku zlého cirkulácie vzduchu v pôde. Príčinou ochorenia môže byť tiež nadmerne tupý pristátie a fermentácia koreňov. Pomerne často sa choroba prejavuje pomocou žltých listov.

Na ošetrenie je potrebné znížiť počet dusíkatých hnojív, zabrániť oneskoreniu vody pri zavlačení a mierne vysušení koreňovej časti lojálneho, predtým, než ho pristátím do zeme.

Niekedy sa choroba nie je obmedzená na žltnutie listov, ale získava ťažšiu formu, Vyjadrenie vzhľadu výstužných koreňov, zmäkčeného drieku v spodnej časti rastliny. V tomto prípade by Lilynik mal okamžite kopať. Potom sa vyžaduje odstránenie poškodených oblastí a procesov dizertačnej práce. Aby to urobilo, bude vyhovovať silnému riešeniu mangánu, ktorý je umiestnený za 20 minút koreň a chorú časť stonky. Po dezinfekcii sa kultúra opatrne vysuší v tieni vonku. Malo by sa vykonať do 2-3 dní, až kým sa choré miesta sušia a nebudú pevné.

Závod vytvrdený kvet by mal byť na inom mieste, pretože infekcia môže zostať v rovnakom mieste.

Library Listy – Strop

Libračstvo listov patrí k plesňovým ochoreniam. Zároveň v strede listých sú žlté ťahy, ktoré následne získajú červenohnedú farbu. Zariadenie nezomrie, ale padlé listy vypadli. Zdrojom ochorenia môže byť hmyz, môže to byť výsledkom nepriaznivých poveternostných podmienok alebo dôsledkom porušenia pravidiel starostlivosti o rastliny.

Prečítajte si viac  Hraničné recenzie

Niekedy sa liečba vykonáva spracovaním rastlín s fungicídnymi prípravkami so sprievodným odstraňovaním ohrozených listových dosiek.

Hrdza

Pravícky ochorenia zahŕňajú vzhľad na púčikoch a listy takzvanej hrdze. Vyzerá to ako Bustla žltého oranžovej. Lilynik nezomrie, ale jeho rast spomaľuje a prestane kvitnúť.

Plesňové spory sú prevedené vzduchom. Veľmi dobre prichádzajú na valeriánskych rastlinách. Z tohto dôvodu by nemali sedieť vedľa lily.

Metódy boja proti rozvinutému ochoreniu neboli v súčasnosti identifikované, že by sa mala venovať preventívnym opatreniam, aby sa zabránilo chorobám.

Chloróza

Chloróza sa prejavuje zmenou farby lístia. Namiesto zdravej zelenej farby získava svetložltú farbu. Dôvodom takýchto zmien je nedostatok chlorofylu. Žltnutie môže byť ohniská a rozšírené, cez celú dosku. Rastlina z toho môže byť úplne zahynutá. NEPOUŽÍVAJTE chlór s prirodzeným žltou starými listami.

Príčinou ochorenia môže byť pôda nadmerná s vápnom s nevýhodou obsahu železa v určitej alkalickej reakcii, ktorá bráni pohybu minerálnych solí. Tiež, lojálny môže ochorieť chlorovou chlorovou kvôli nutričnému porušovaniu koreňového systému, nadbytočného alebo nedostatku vlhkosti, pôdneho chodu, toxicity látok (herbicídov), hmyzu.

Chloróza sa môže vyskytnúť v infekcii. V tomto prípade sú škvrny na listoch bezfarebné. Ako skúsení kvety hovoria, takáto choroba sa vyvíja a pri poškodení koreňov počas transplantácie, nedodržiavanie odklonu kultúry kultúry, pristátie v ťažkých, nadmerných vodou s vodou, najmä s predbežným stláčaním jeho hnoja.

Na boj proti chorobe by sa mala hľadať v jeho zdroji. Je možné sa zbaviť problému s menšou kyslosťou pôdy alebo jej obohacovaním železnými prípravkami. Pomohlo tiež nadbytok vlhkosti, zničenie hmyzích škodcov.

Pomáha pri chlorovke, striekanie rastliny „ferovit“, ktorý obsahuje dusík a cheláty železa.

Nebezpečné škodcovia – Komarik Lilynikov a výletov – položte svoje larvy do púčikov, potom, čo puky zastaví dĺžku dĺžky, rozšíriť a deformovať.

Prevencia chorôb

Znížiť riziko choroby Pomôže to dodržiavať nedôstvé pravidlá:

 • včasné odstránenie vyblednutých púčikov a zadržaných listov na tipoch;
 • rezanie nedostatočne rozvinuté výhonky;
 • Zničenie burnej bylinnej trávy v zóne Okolostext;
 • riedko zasadnutie kultúry;
 • periodická dezinfekcia záhradného inventára;
 • zničenie rastlín s príznakmi vírusových ochorení;
 • optimálne použitie kŕmenia dusičných;
 • implementácia zalievania pod stonkom, a nie na lístie.
Prečítajte si viac  Typy a odrody Velvetsev

Nekontrazovateľných problémov

  Keď listy sú žltnutie a suché tipy, nemusí byť príčinou infekcií. Napríklad v procese delenia, listy začínajú prasknúť, starnúť a zomrieť. Kvôli tomuto a získajte žltú farbu. Mrazené mrazené listy môžu tiež žlté.

  Pre iné problémy, ktoré nesúvisia s chorobami Lilynik patria:

  • nerovnomerné farbenie kvetu;
  • horizontálna alebo vertikálna medzera alebo jeho praskanie;
  • pôvab;
  • predčasné, príliš skoré otvorenie kvetov;
  • Nedostatočná saturácia šálky kvetinového pigmentu.

  Tieto problémy môžu vzniknúť v dôsledku teploty teplotného režimu, nepravidelného zavlažovania, nevyváženého kŕmenia a dokonca aj z dôvodu stresových situácií, ktoré táto rastlina reaguje bolestne.

  V súlade s nekomplikovanými pravidlami pre starostlivosť o rastliny a vykonávanie potrebných profylaktických aktivít, Lilynik bude plne odhaliť svoju pôvodnú krásu a mnoho rokov v lete pôjde potešiť ich nádherné kvitnúce a zdravé greeny.

  O správnej starostlivosti o pravicu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: