Chryzantéma „Antonov“: Popis a odporúčania pre kultiváciu

Chryzantémy v čase nestrácajú popularitu zo záhradkárov alebo kvetinárstva. Zvlášť milujte „Antonov“. Vzal sa späť do XIX storočia, keď tieto kvety boli na vrchole popularity. Moderné kvetinárstva a dizajnéri krajiny milujú „Antonov“ pre hojný a dlhý kvet, krásne svieže kvety rôznych odtieňov a pre tenké pitie vône.

Tieto chryzantémy sa používajú v Monobukes, ako aj pri príprave kompozícií s inými farbami.

Popis a charakteristiky odrody

Chryzantémy patria do rodiny Astrov, sú to zahustené stonky končiace s jedným kvetom. Ide o dlhodobú kultúru, dobre prenášajú nízke teploty. Dobre rastie takmer vo všetkých regiónoch. Jedno-litrová Astra „Antonov“ môže rásť až 150 cm. Lush BUSD DOSTROČENSTVO DOPLNENIA 15 cm. Maľovanie okvetných lístkov väčšinou biela a smotana. Ale kvetinárstvo ponúkajú širšiu škálu farieb, vďaka farbeniu okvetných lístkov so špeciálnymi kompozíciami s pigmentom.

Pravidlá pestovania

Agronómia sa odporúča pre kultiváciu vo svojich vlastných záhradách a na pozemkoch, aby získali chryzantémy sadenice v špecializovaných škôlkach. To vám ušetrí od striedania kvality.

Pred nákupom, starostlivo skontrolujte rastliny – venovať pozornosť podmienke listov a prítomnosti škodcov. Agronomisti tiež neodporúčajú kúpiť už kvitnúce kríky, pretože nemusia prežiť transplantáty.

Rastlinné stonky by mali byť zelené s mladým procesom.

Požiadavky na lokalitu

Chryzantémy sú ľahké milujúce rastliny, takže pod záhradou kvetov vyberte otvorené, dobre osvetlené oblasti alebo miesta s malým tieňom. Vyhnite sa pristátiu na nížiny, pretože tam bude tam pretiahnutá voda a potláčala, čo povedie k posilneniu koreňov a smrti rastlín. Lepšie vyzdvihnúť hladšie a vysoké časti.

Požiadavky na pôdu.

Sadnite si chryzantémy na pozemkoch so svetlom, voľné pôdy. Vhodné sú ľahké hlinky, pH pôdy by malo byť neutrálne. Ak je pôda nedostatočne uvoľnená a zle vypustená, potom môžete pridať clayjit alebo vermikulit.

Výsadba sadeníc

Začiatok pristátia na jar alebo na jeseň. Pre-in the Flower Leaf pridáva kompost alebo humus. Tiež dobré pridať fosforu draslík hnojivo. V oblasti rezané drážky alebo vykopať otvory. Rastliny sú zapojené do pôdy pri 20-25 cm, vzdialenosť medzi nimi by mala byť aspoň 30-40 cm. Každý Bush je posypaný zemou a napojená v kruhu s teplou vodou.

Keď pristátie na jeseň, najprv odstráňte kvety, pretože budú zasahovať do zakorenenia a oneskorenia živín na seba. Optimálne obdobie pristátia je začiatkom septembra. Potom budú mať rastliny čas na koreňovanie a prispôsobiť sa novým podmienkam.

Zavlažovací režim

Po výsadbe, kvetina napojená 2-3 krát týždenne. Ak je leto daždivé, potom znižuje zalievanie. Po každom zavlažovaní je potrebné stratiť pôdu tak, že je nasýtený kyslíkom a vlhkosť nebola stáť. Kvety je potrebné pravidelne čistiť z burín, ako to nielen kupuje vzhľad, ale tiež prispieva k stagnácii vlhkosti a posilní korene.

Podkord

Na začiatku vegetatívneho obdobia je dobré vyblednúť dusíkové rastliny. Potom kvety poskytnú svieži lístie a otvárajú výkonný koreňový systém. Na začiatku fázy bootonizácie sa vyžaduje fosforečné kŕmenie, ktoré pomôžu vytvoriť veľké púčiky.

A v kvitnúcich fáze kŕmiť potašové hnojivá tak, aby boli púčiky svieža a veľké.

Zimná starostlivosť

Po skončení kvitnúceho obdobia, stonky chryzantému odrezané, necháva 5-7 cm. Na kvete tvoria bourge z zeme alebo prepracované. Potom je pokrytá smrekom Sweetheart alebo pilín. Keď sneh vypadne, môžete nalejte malý holmik na kvetinovom zábere. V takomtu útulku, kvety zima až na jar.

Choroby Chryzantéma

Hlavným dôvodom vzhľadu chorôb na kríkoch je zahusťovaním vykládok, prítomnosť burín, kotvenie pôdy. Zvýšiť riziko chorôb na kríkoch tiež podporuje daždivé a chladné leto.

Najčastejšie ochorenia sú nasledujúce.

 • Nafúknutý rosa. Toto hubové ochorenie, charakteristické príznaky, ktoré sú biele nájazdy na listoch a stonkách, po ktorom nasleduje jeho stmav. Dammenivé oblasti sú vypúšťané a suché. Ak si všimnete ochorenie v počiatočnom štádiu, potom odstráňte všetky postihnuté listy a strieľa z rastliny. Potom zaobchádzajte s kvetinovým zariadením zmesi Bordeaux. Možno zakúpiť v obchode fungicídnych prípravkov.
 • Šedý ganil. Choroba provokuje zvýšenú vlhkosť a daždivé počasie. Po prvé, listy sú pokryté tmavými škvrnami, potom sa začnú hniť. To isté sa deje s okvetnými lístkami. V prvých symptómoch je potrebné uskutočniť spracovanie fungicídov, napríklad „fundazol“.
 • Verticillese Fading. Toto je vírusové ochorenie, ktorých znak je žltnutie spodných listov. Vírus sa vyvíja v koreňoch rastliny, a potom ďalej na stonke. Bojujte na to, aby používali biopreparácie.

Škodcovia a metódy na boj proti ich

Web Tick – najnebezpečnejší škodca nielen chryzantémy, ale aj mnoho rastlín. Odhaliť hmyz voľným okom je nemožné, je to veľmi malé. Je možné poznamenať, že rastliny sú usadení s kliešťami len prítomnosťou tenkej vrstvy na zadnej strane listu. Hmyz sa živí na šťavu z listov rastlín.

Po prvé, tam sú malé suché bodky na listoch, potom sa zvyšujú. Postupne, rastlina začína kohútiku, potom suché, a nakoniec zomrie, ak sa nezbavíte kliešťom. Na spracovanie používajte lieky-insekticídy. Jedna z známych a cenovo dostupných je „aktara“. Je potrebné stráviť 2 spracovanie s intervalmi za 2 týždne. A že škodca nie je vyriešená a susedné kluby, musia sa tiež spracovať.

Okrem Paw-Tick, chryzanthma môže zasiahnuť štíty a výlety. AKTAR je tiež vhodný proti nim.

  Preventívne opatrenia na vzhľad chorôb a škodcov

  Znížiť a dokonca eliminovať vzhľad chorôb a škodcov na kvetinových lôžok Správna agrotechnika a starostlivosť pomôže.

  • Správny výber pristávacieho pozemku. Výber dobre odvodnených pôd, môžete minimalizovať riziko hnilobného hniloby na farbách.
  • Včasné odstránenie burín. Takže, že burina v kvetine nerastú, môžete vyliezť na pozemok s humusom. Ale nepoužívajte piliny na to, pretože zvyšujú kyslosť pôdy.
  • Pravé zavlažovanie. Je potrebné vylúčiť vlhkosť vstupu do listov a lístkov a vody rastliny pod koreňom.
  • V daždivom a chladnom lete, vykonávať profylaktické liečby fungicídmi a insekticídmi, pretože v takých podmienkach sa riziko chorôb a škodcov zvyšuje mnohokrát.

  O tom, ako sa zasadiť chryzanthma, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: