Chyť obyčajné: Vlastnosti a reprodukcia

Chyť obyčajné sa vzťahuje na listnaté skaly stromov široko používaných v krajinnom dizajne. Rozlišuje sa objemnou korunou, pôvodnou hárkov, zatiaľ čo výška trupu nepresahuje 14 m. Zaujímavé fakty, podrobný popis a odporúčania pre použitie v dizajne stránky pomôžu viac naučiť, ako pestovať takýto strom.

Popis

Fall rastliny, v latinčine, nazývanej Carpinus Betulus Fastigiata, patrí do rodiny brezy, rodu Carpinus, slávnejšie zvané chytiť obyčajné. V závislosti na území rastu sa tiež spomína ako kaukazský alebo európsky typ tohto stromu. Systematika označuje, že Grab Cererinár je typický alebo referenčný pohľad na druh.

Výška rastliny sa zvyčajne líši v rozsahu 7-14 m, vzácne kópie dosahujú veľké ukazovatele. Koruna má väčšinové valcové možnosti, ktoré sú hrubšie pokryté listami, ale tiež sa nachádza v pendule – slabá verzia s vetvami visiacimi do zeme.

Nasledujúce znaky sú charakteristické pre zariadenie:

 • Priemer trupu je až 40 cm;
 • Kôra je strieborná, s vekom je pokrytá hlbokými trhlinami;
 • Tenké dlhé vetvy, jarné myslenie;
 • Listy oválneho tvaru, podlhovasté, špicaté;
 • Forma s jednou spálňou;
 • Kvety-náušnice 2 typy – rodokmeň a pevný;
 • rebrovaný.

Kvety zariadenia od apríla do mája. Plody sú vytvorené do konca septembra, môžu sa zbierať.

Spoločné Chytie je veľmi dekoratívne, dáva hojné ošípané, existujú špeciálne krajinné formy, môžu sa pestovať ako bon.

Kde rastie?

Môžete splniť stĺpce, takmer na celom území Európskej pevniny. Taktiež rastie na Kaukaze, najmä v horských oblastiach, sa vyskytuje v nadmorskej výške až do výšky 2000 m. Na Kryme, strom Východné Transcaucasia vytvára celé háje ako príbuzný. Rovnako ako obyčajný grab je možné vidieť v Ázii Minor, na iránskych vysočinách.

Prečítajte si viac  Všetko o hranici Fiskars

Vďaka nízkej zimnej ťažkosti, tento druh nestačí na pestovanie v regiónoch s chladným podnebím.

Pristátie a starostlivosť

Na pristátie Európskeho uchopenia, musíte si vybrať miesta so stredným osvetľovaním, orientovaným na západ alebo na východ.

Rastlina vyžaduje chladnú, dobre navlhčenú pôdu s mierne voľnou štruktúrou, vysokými sadzbami plodnosti. Hustá alebo nadmerne fyziologická pôda je zničená pre tento typ stromov.

Pristátie nevyžaduje osobitné úsilie. Stačí pripraviť jamku požadovanej hĺbky alebo výkopu, ak je vytvorená tvorba živého živých pilí. Je naplnený zmesou listnej vlhkosti, hnojív a záhradnej pôdy. Mladé sadenice vyžadujú vláknici. Po pristátí je povinné hojné zavlažovanie.

Ďalšia starostlivosť sa vykonáva podľa štandardnej schémy.

 1. Uvoľnenie. Pravidelne sa vykonáva v prvých rokoch po pristátí. Rolling Circle je lepší na mulčovanie pilín alebo kôry z dreva.
 2. Hnojivo. UnderCantle v granulách je vyrobený vo voľnej pôde v koreňoch. Môžete použiť komplexné multicomponent zmesi, pričom ich prinášajú do jarných a jesenných období.
 3. Zalievanie. So správnou voľbou miesta pristátia nie je potrebná dostatočná vlhkosť pôdy. V období suchej sezóny je možné vykonať 1 vedier vody týždenne.

Chyť obyčajné sa nemusí starať o dospelosť. Vyžaduje však orezávanie, vykonané v jarnom období čo najskôr.

Tým sa zachová listnatý hmotnosť hustého. S príliš rýchlym rastom bočných výhonkov sa v septembri vykonáva re-účes. Živé ingreds z uchopenia je potrebné vytvárať orezávanie s odstránením všetkých mladých spoločností aktuálneho roka.

Reprodukcia

Rastlinné plemená dvoma spôsobmi. Najčastejšie sa vykonáva Rezanie rezania do trojuholníkového incízie na pripravenej rastline. Vykonáva sa na jar, plocha zlúčeniny je varená záhradným zberom, sme zviazaní.

A je možné pristáť s odrezkami. Obsahuje množstvo bodov.

 1. Droin plodné výhonky 10-15 cm dlhé. Optimálny čas – koniec pružiny alebo začiatkom leta.
 2. Základ budúcich sadeníc po dobu 1-2 hodín sa umiestni do roztoku, ktorý stimuluje tvorbu koreňov.
 3. Preplanné odrezky sa prenášajú do skleníka. Sú umiestnené v mokrom substráte z listnatého humusu a piesku.
Prečítajte si viac  Calibaoa: funkcie, pristátie kvetu a pestovanie

Vzhľad koreňov trvá 10 dní. Následná sezóna, kým sa jesenné rastliny uchovávajú v substráte, potom transplantované na trvalé miesto. Na zimu budú mať mladé meče spoľahlivé útočisko.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Chyť obyčajné je vhodné na použitie v dizajne a plánovaní stránky. Vyzerá dobre ako solitátor na trávniku.

Lush Krona Pri výsadbe stromov pozdĺž plotu slúži ako prídavný prvok na ochranu proti prachu, smogu, poskytuje rezanie cudzieho hluku.

Trpasličí odrody sa používajú na vytvorenie domácich a pouličných kompozícií v štýle bonsai. Takýto strom môže byť vysadený v hrnci, a v teplej sezóne, inštalovať vonku.

Najobľúbenejšie chytiť obyčajné pri vytváraní živých elevácií. Môžu byť vykonané v rôznych verziách.

 • Hranica. Používajú trpaslík a dekoratívne druhy, ktoré nemajú viac ako 0,5-1 m na výšku. Šírka hranolového hľadiska s pravidelným účesom nepresahuje 30 cm. Požadovaný účinok sa dosahuje s hustým výživom rastlín vo vzdialenosti až do 30 cm medzi nimi, zatiaľ čo samotný plot je, skôr dekoratívny alebo zónový znak.

 • Vo forme stien. Vytvárajú sa z obyčajného grafu výsadbou rastlín vo vzdialenosti 1-2 m od seba, výška „zelenej steny“ môže presiahnuť 2 m. Husto pristátia, tým nevedateľnejšie bude oplotenie. Je dôležité pochopiť, že v tomto prípade stenu koruncov stromov tienijú graf, zníži tok svetla na iné rastliny.

Chyť sa veľmi pomaly rastie, takže živý plot nezmizne z neho.

Táto možnosť je vhodná na dlhodobé plánovanie krajiny. Od mladých stromov môžete vytvoriť uličku pozdĺž prístupovej cesty, a môžete ozdobiť vstup do domu.

Zaujímavosti

European Grab – rastlina, chcel viacnásobné legendy. Najzaujímavejšie fakty o tom by mali byť podrobnejšie preskúmané.

 1. Chytiť obyčajné je veľmi bežné na Kryme. A miesto, kde rastie, sa najčastejšie označuje ako shaneks alebo ribnyaks. Takto sa nazývajú prasiatka listnatých kríkov, medzi ktorými tento nízky strom sa cíti celkom pohodlný.
 2. Kaukazský chytil – skutočná dlhá pečeň. Známe stromy, ktoré majú 300 rokov. Zároveň je ročný nárast relatívne malý.
 3. Pomer žeriav a šírky výšky. Najviac valcovacia kópie tohto stromu sotva dosahujú 15-20 m. V tomto prípade môže priemer koruny presiahnuť 8 m. Vyzerá veľmi pálenicky.
 4. Nešťastné pre výstavbu. Drevo obyčajného chyby málo je vhodné na výrobu rezaného tovaru, pretože v procese rastu je jeho kmeň silne skrútený. Ale jeho malé fragmenty sa často používajú v šperkoch, a bezdravé palivové drevo je veľmi ocenené Baker.
 5. Kultúra olejov. Z listu počtu sa získa cenný kozmetický olej a z ovocia – potraviny. Orechy, lesklé a hnedé, dosť malé – v 1 kg viac ako 30 000 kusov.
 6. Liečivá rastlina. Uchopte bežné použitie na prípravu liekov vo forme infúzií, odkladov a tiež ako suroviny pre farmakologický priemysel.
 7. Ezoterická hodnota. Chyť sa spomína ako patrónový strom v horoskopu druidov. Vzhľadom k tomu, dávny čas, on je pripočítaný so schopnosťou očistiť vedomie, zvýšiť koncentráciu, zlepšiť pamäť. Rezané zo stĺpca talizmanov a amuletov, podľa viery, dajte svojmu majiteľovi jasnosť mysle, pokoj, schopnosť triezvo si myslieť.
Prečítajte si viac  Ako a kedy otvoriť Thuu po zime?

Toto sú hlavné fakty, ktoré by ste mali vedieť o rovnakej strane. Avšak, pre stáročia-starej histórie svojho smútiaceho, tento strom sa podarilo zarobiť uviesť v mnohých historických kronikách. A tento zoznam môže pokračovať.

Viac informácií o stĺpci obyčajného sa dozviete neskôr.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: