Cinery prímorská „strieborná prach“: popis, pristátie a starostlivosť

Cinerora je vytrvalá rastlina, ktorá patrí do rodiny Astery a niektoré dekoratívne druhy na modernej klasifikácii patria do rodu kríža. Názov v latinčine znamená „Ash“, je daná závodom pre charakteristickú farbu oprávných lístkov. Vo voľnej prírode sa tieto bylinky a polodery nachádzajú v trópoch Afriky a na území Madagaskaru. Dnes má cycleary viac ako 50 druhov, mnohé odrody sa úspešne používajú v domácom kvete, ako aj dekoratívne záhrady a parkovacie rastliny. Dajte nám popisu rôznych „strieborných prachu“ a povedzte, ako správne vykonávať pristátie a starostlivosť.

Popis

Cineroja Primorsky sa často nazýva Ashes Ashes alebo Jacob Seaside, vo voľnej prírode, ktorá rastie na skalnatom morskom pobreží Stredozemného mora. Stupeň „strieborný prach“ vyzerá ako bylinná rastlina až 25 cm vysoká. Listy sú malé, peristo-oddelené, majú hustý plsť vstup zo spodnej strany strieborného odtieňa, z tohto všetkého Bush získava bielej farby. V auguste sa rastlina javí ako malé (až 15 mm) kvetenstvo a koše horčičných žltých farieb, ktoré sú často odstránené záhradkami, pretože ich estetická hodnota je nízka. Plody sú valcové semená.

Pristátie a starostlivosť

Napriek tomu, že prímorská cyklistika sa vzťahuje na trvalky, kvôli citlivosti na mrazy v strednom pruhu Ruska, je to najčastejšie kultivované len jednou sezónou.

Malo by byť známe, že ide o solunulárnu rastlinu, takže pred výsadbou je potrebné zvoliť si pozemok bez tienenia. Strieborný prach prestal stromy vysadené v tieni bude mať bledý škaredý odtieň.

Pôda by nemala byť hustá a podvážne, ale ak nie sú žiadne iné možnosti, mali by ste na to najprv pridať rašelinu alebo humus.

Skriny sa odporúčajú presadiť spolu s pôdou, v ktorej vzrástli, plytké pristávacie studne lepšie usporiadanie vo vzdialenosti 25-30 cm od seba navzájom. Umiestnené do fossa rastliny by mali byť mierne akceptované pôdy a naliať.

Prečítajte si viac  Sušičky vzduchu pre bazén: Čo sa stane a ako si vybrať?

Cineraria Primorskaya „Strieborný prach“ – Nepoužitá dekoratívna rastlina. Treba však poznamenať, že je vlhkosť a potrebuje pravidelné zalievanie teplou vodou. Je potrebné zabezpečiť, aby kvapky nespadali na strieborné listy a uistite sa, že uvoľnite pôdu po zavlažovaní, takže neexistuje žiadna stagnácia vody. Pretty minerálne hnojivá sa odporúčajú 2 krát mesačne. Jarná cyklistika potrebujú hnojivá obsahujúce dusík, takže listy sú správne vytvorené a v lete sa rastlina vyžaduje fosforu.

Možnosti predstihu

CineroOMium Primorsky „Strieborný prach“ Môže byť úspešne znásobený nasledujúcimi spôsobmi.

  • Žiarivý. To je najjednoduchšia možnosť, v ktorej je únik 10 cm dlhý narezaný do konca leta, rezanie sa spracuje s „Rhoin“. Predpravené v zásuvke, pôda by mala pozostávať z 10-12 cm plodnej pôdy a 5-7 cm hrubého piesku. Zem by mala byť navlhčená slabým roztokom manganistanu draselného, ​​prilepte kotlety do zeme a zakryte fľašu transparentného plastu. Je potrebné, aby voda zhora na fľaši, je odstránený, keď sú kotlety zakorenené. Drevená zásuvka s kotletami musí byť umiestnená až do jari na chladnom mieste.

  • Pestovanie zo semien. Zariadenie na výsadbu semien na sadenís zvyčajne na konci marca alebo v prvej polovici apríla. Pôda by mala byť slabo kyslá a voľná, rašelina je žiaduca, zmiešaná s pieskom. Malé cyklistické semená vyliahnu a mierne upravili, nie vštepov, potom pokrytý filmom. Výhonky sa objavujú v 10-14 dňoch, prvé listy majú vždy zelenú farbu. Zbieranie do samostatných kontajnerov sa vyrába, keď sa výhonok objaví 2 súčasnej letáky, a na konci mája, cyklus môže byť vysadený do zeme.

Choroby a škodcov

Strieborný prach stupeň neuveriteľne odolný voči rôznym chorobám. Z škodcov v horúcom počasí môže byť rastlina ovplyvnená tick tick, blondínka. Pri objavovaní týchto hmyzov je potrebné okamžite zaobchádzať s kríkmi s drogami fytodemermi alebo „Union“. S plesňou a hrdzou by sa mali bojovať s antifungálnymi liekmi – fungicídmi. Ak cinetererer utrpel huby silne, je lepšie ju zničiť tak, aby choroba neprekročila zvyšok rastlín.

Prečítajte si viac  Jasmine Sambak: odrody, výber, pestovanie, reprodukcia

Použitie v krajinnom dizajne

Cinerarary Seaside „strieborný prach“ vyzerá skvele nielen ako obrubník. To môže byť vysadené na prvom riadku kvetinovej postele, rámovanie dekoratívnych objektov a ciest. Táto elegantná nízka rastlina sa často nachádza ako prvok celkovej kompozície v alpských diapozitívoch, v blízkosti umelých rezervoárov.

Najefektívnejšie cineraria „strieborný prach“ vyzerá v kombinácii so zamatými, petuniasmi, kŕdľmi, šalviami a pelargonom.

Pestovanie a starostlivosť o cyklistiku prímorského „strieborného prachu“ na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: