CLEMATIS „CARDINAL VYSHINSKY“: Popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Clematis „Cardinal Vyshinsky“ – závod súvisiaci s bylinným lianamom. Výhodou kultúry sa považuje za nenápadnú, dobrú tolerovateľnosť extrémne nízkych teplôt, mimoriadnej farby a krásy veľkých farieb schopných zdobiť nielen umelé štruktúry, ale aj kmene stromov.

Popis odrôd

Liana dostala svoje meno na počesť poľského metropolitného Stephen Vyšhinského, pretože farba jej farieb sa podobá oblečeniu vysokých kňazov oblečených vo fialovej v dňoch veľkých náboženských sviatkov.

Tento typ Clematis je hybridný lízingová rastlina, ktorá môže ozdobiť akýkoľvek vhodný pre tento povrch.

Vlastnosti druhov

 • Clematis má dosť veľké listy, mierne podlhovasté vajíčko s poukazom na konci. Farba – jasne zelená, dĺžka ovála – až 8 cm.
 • Dlhé kvety rastú veľké osamelé kvety, ktoré majú 6 lístkov. Sú schopní vytvoriť len na mladých pobočkách. Ich priemer s kompetentnou starostlivosťou dosahuje 20 cm.
 • Farebná maľba väčšinou tmavo červená, ale otočená hlboká fialová. Zároveň vzhľad kvetu má atraktívny kontrast, pretože jeho tyčinky na základni sú biele, ale majú Burgundsko Macushki.
 • Liana rastie celkom rýchlo a dosiahne dĺžku 3 m. Koreňový systém môže mať rozsah až 1 m.

Výhodou Clematis vo svojom dlhom kvete – to môže ozdobiť krajinu až 4 mesiace v rade, pretože kvet začína prvým letným dňom a končí – na začiatku jesene.

Ale toto nie je jediná dôstojnosť pre záhradkárov.

 • Bezplatné vlastnosti zariadenia je, že môže byť umiestnený kdekoľvek v záhrade, bez ohľadu na stranu sveta. Clematis nie je príliš skrútený do stupňa osvetlenia a môže rásť ako na slnku aj v tieni.
 • Rastlina je rovnako dobre prispôsobená rastu rôznych kontajnerov, napríklad vo vázach. Pri poškodení koreňového systému sa rýchlo obnoví.
 • Clematis sa nebojí o suchej klíme, ako aj mrazu, ktoré dosahujú -35 stupňov. Kultúra nie je hrozné a veľké teplotné rozdiely.
 • Nakoniec, Liana zostáva rovnaká krásna a vo veku 10-15 rokov po plánovaní. Toto je skutočne výhodná závod pre znalcov cozines a estetickej krásy vo svojom záhradnom pozemku.

Napriek úžasnej adaptabilite rôznym podmienkam a imunite clematis na teplo a slnko, záhradníci neodporúčajú rastlinu A Lian na otvorenom mieste. Krásna a bohatá farba jej okvetných lístkov môže byť zablokovaná pod ruchlovaním ultrafialových lúčov.

Prečítajte si viac  Vyberte si drvič pre MOTOBLOCK

Metódy chovu

Clematis môžu byť Zmeniť akýkoľvek vhodný spôsob.

 • Semená. Na to sa zhromažďujú v lete alebo na začiatku jesene. Spočiatku sú zoradené výberom najvyššej kvality – stredné a veľké, odstránenie malých. Po náročnom spracovaní s chladom 2-3 mesiace môžu byť zastavované. Na jar v otvorenej pôde, na jeseň – v skleníkových podmienkach. SEVINGS sa vyrábajú v kontajneroch, ktoré sú na jar na ulici. Samozrejme, rastlina potrebuje nutričnú pôdu, ktorá by mala pozostávať z úrodnej pôdy, vlhkého, popola a piesku.

 • CHERENKOVANIA. Nové rastliny možno získať opuchom najdlhšie a zrelé výhonky s jedným uzlom aspoň. Sú skrútené a spálené do hĺbky 10 cm do mokrej a dobre voľnej pôdy. Po vytvorení kôry je pôda s listom opadom. Pristávacie odrezky môžu byť rovnako na jar a jeseň.

 • Ďalší spôsob, ako propagovať Clematis – rozhodovacia pobrežie. To je možné, keď kultúra dosiahla 7 rokov. Na jar sa Bush kopanie hlinenou miestnosťou a rozdelil ho na kmeň do niekoľkých častí, aby každý zostal vysoko kvalitný koreň. Pre-odstrániť zemnú časť závodu, ponechaná až 3 obličky. Sedieť v úrodnej pôde.

 • Najjednoduchšia možnosť chovu – s pomocou poslov. Vďaka tejto technológii sú zachované druhy rastliny a môžu byť dosiahnuté Liana Blossoms v druhom roku kultivácie. Bezrodený zdravý únik je vybraný, naskladaný v zemi a opravá na niekoľkých miestach. Do 60 dní od každého vzájomného súdu s dvoma obličkami sa vytvorí nový kvet a dáva korene.

Dokonca aj neskúsené začínajúcich záhradkárov. V iných prípadoch je potrebné vedieť, ako správne dať rastlinu, pretože trvanie jeho životnosti a intenzity kvitnutia závisí od neho.

Čo potrebujete vedieť o pristátí?

Pre pristátie v zemi, zakorenené odrezky sa používajú hlavne alebo kúpil kontajnerové sadenice, ale môže to byť rastúce sadenice. Dôvera v úspechu vývoja mladého zariadenia môže poskytnúť kvalitu výsadbového materiálu:

 • Čerstvé výhonky, zbavené akýchkoľvek chýb a poškodenia, dosahuje aspoň 40 cm;
 • Absencia rúcha na koreňoch zozbieraných v urchíne musia byť procesy dĺžka 25 cm, elastické a dobre vytvorené.

Je nemožné umožniť, aby bol koreňový systém otvorený, ale ak sa to stalo, potom pred pristátím v zemi, korene by mali byť ponorené do infúzneho hlinného roztoku, je možné pridať malé množstvo organických látok.

Prečítajte si viac  Typy lopatky a ich vlastnosti

Clematis je lepšie zasadiť na jar – pripravené sadenice s hlinenou miestnosťou, ktorá je dokonale zapadajú do celej rastúcej sezóny. Ale ak sú korene otvorené, je žiaduce, aby zasadiť Liana k rozpusteniu obličiek a začiatku smerom nadol, to znamená, že na konci marca av apríli.

Nasledujúce požiadavky sú prezentované lokalite vykládky:

 • Vzdialenosť od pôdy dobre na podporné štruktúry, obytné a ekonomické budovy, ako aj plot by mal byť 0,5 m;
 • Je dôležité, aby Clematis boli chránené pred vetrom – s ťažkými poryvami, môže to zlomiť stonky a poškodiť kvety;
 • Medzi krídlami kultúry robia medzery v 1 m;
 • Je nemožné pristáť na mokradi alebo na mieste, kde sa prirodzená vlhkosť akumuluje – to môže viesť k otáčaniu koreňového systému.

V južných regiónoch, skúsení záhradníci zastávajú rastlinu v polčasi, aby ich chránil pred prehriatím a vybledlými lístkami. V chladnom podnebí, dáva zmysel zasadiť Clematis v zásuvkach alebo kontajneroch a dať ich na južnú stranu domu.

Pôda, vhodná pre Lianas – plodnú záhradnú krajinu s nízkou kyslosťou a dobrou drenážou. Slabé minerály pôda môže byť oplodnená vlhkým, kravským, rašelinou, humbickou kyselinou. Ak je to potrebné, knedle používajú dolomitovú múku, zemné kriedy alebo vápno (na 1 kV. m 0,3 kg).

Clematis rastlina v takejto sekvencii:

 • Po hlbokom dusení v zemi, robia výsadbu s hĺbkou 60 cm a rovnakým priemerom;
 • Na spodnej strane je umiestnená drenážna vrstva veľkého riečneho piesku, perlitu alebo vermikulítu s hrúbkou 15 cm;
 • Pridá sa pohodlie, drevený popol, vlhký a polovica „superfosfátov“;
 • varené pôdy zaspia tak, že berie polovicu otvorov;
 • Clematis sa umiestni do stredu, rovnomerne rozdeľuje koreňové procesy a pôda sa pridáva;
 • Koreňový krk je ponorený 8-12 cm, takže spodná oblička závodu v zemi;
 • Po plánovaní, zavlažovaní a mulčovaní mletej rašeliny, popol alebo hrubšie uhlie.

Vopred môže byť umiestnený v blízkosti pristátia malého stĺpca, aby sa závod v budúcnosti.

Následná starostlivosť

Rastúci Clematis Cardinal Vyshinsky je spojený s niekoľkými dôležitými postupmi. Poskytnite sadenice, ktoré vyvíjajú korene a rýchly rast pomôže pravidelné zavlažovanie – až 2 krát za 7 dní. Mladé rastliny vyžadujú asi 10 litrov vody, dospelých Liana – 20-40 litrov. Voda by mala byť teplá, dobre vyhrievaná, vleje sa do základne kríka, snaží sa neublížiť listy – môžu byť prepláchnuté slabými tryskami, keď znečistenie. Po každom zavlažovaní sa zamknú po každom zavlažovaní, potom sa nalial nový mulčovač vo forme kompostu, rašeliny alebo drevenej piliny. Pozdĺž cesty, odstránime burinu byliniek.

Prečítajte si viac  Všetko o Roses Pergola

V priebehu roka, mladé rastliny nevyžadujú hnojivá, pretože tieto sú už držané v zemi. V budúcnosti by sa mala pôda oplodniť na začiatku jari, pred kvitnutím a po ňom, aby sa zachovala vyčerpaná rastlina, a opäť – na jeseň. Ak Clematis potrebuje módny a jesenný čas na jarnom a jesennom čase, potom počas zostávajúcich období je potrebné pridať prepojené hadice a iné organické látky do pôdy.

Clematis by sa mali pravidelne rezať. Závod patrí do 3. skupiny orezávania. Vzhľadom k tomu, kvety sú tvorené len na mladých výhonkoch, propagujú vetvy rastliny na maximálnu dĺžku. Postup sa vykonáva na jeseň, zvyčajne v októbri pred zimou, keď je kvitnutie úplne dokončené. SUTS všetky výhonky bez výnimky, takže dĺžka stoniek 30 cm, a aspoň 3 obličky, z ktorých začnú rast čerstvých zariadení.

Po orezaní, vstup do pôdneho fosforu-draslíkového kŕmenia a eliminácie burín môže byť pripravené Clematis na zimovanie. Pre toto, orezané vetvy sú naklonené na zem a položte do jamy, mulčovanie humusom, ktoré pokrývajú ihličnatý miláčik alebo slama. Ak je klíma regiónu menšia, dodatočne je pokrytá netkaným agrofiberom.

Použite film alebo pilinu sa neodporúča, pretože kvôli tomu sa môže skryť a prehriať korene.

Vedúci záhradníci odporúčajú, aby uskutočnili profylaktickú liečbu Clematis, aby sa zabránilo poškodeniu plesni a formy pomocou fungicídov, ako aj na jarnom čase na vodu rastlina s roztokom s roztokom vápna (0,2 kg na 12,5 litrov voda) a striekané zriedenými medenými vitrios. To zabráni tomu, aby sa voči Bushovi zabránilo riziku rôznych chorôb, ktoré sú spravidla dôsledkom nadmerného zavlažovania.

Taký hybridný stupeň Clematis, ako „kardinál Vyšhinsky“ sa vyznačuje rýchlym rastom, Nevýhradný a vynikajúci vzhľad a príslušná kultivácia môže slúžiť dlhú dobu, aby slúžili ako nádherná výzdoba záhradných kompozícií. To je dôvod, prečo Liana hovorí obaja milovníci a odborníci v záhradníctve.

V ďalšom videu čakáte viac informácií o kardináskom Vyšhinsky kardinál Clematis.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: