Clematis choroba a škodcov

Clematis choroby sú rovnaké ako väčšina kvitnúcich obyvateľov domácnosti. Lomonos – Silná rastlina s dobrou imunitou, je zvyčajne schopná konfrontovať infekciu a nie sú potrebné žiadne osobitné opatrenia na ich ochranu pred infekciami. Niekedy však čelí chorobám a škodcom, ktoré sú poškodené na dekoratívnosť kríka a môžu viesť k jeho smrti.

Prehľad ochorenia

Rezistencia Lomonosova voči všetkým druhoch patológií a útokov záhradných škodcov podlieha testom v najkomplexnejších prírodných podmienkach – zhruba leto, studené zimy, počas dlhotrvajúcich spŕch a kvapiek teploty. Každý z týchto javov vytvára priaznivé pre lézie Lomonosov. Spravidla, v počiatočných štádiách porážky Lomonos, môžete stále ušetriť a zabrániť šíreniu infekcie na zelených domácich miláčikov v okolí.

S cieľom začať resuscitačné opatrenia včas, musíte vedieť, aké infekcie sú najčastejšie uzavreté Clematis a aké sú ich príznaky.

Vírusové ochorenia, ktoré nie sú považované za liečené na Lomonosov, je skôr výnimkou, jedinou patológiou, ktorú tváre Lomonos je žltá mozaika, je zvyčajne prenesená kliešťami, húsenicami, nitmi, pätkami a inými hmyzu. V takejto situácii je jedinou cestou ťažiť chorých clematis a zničiť ho. Upozornenie: Pre vírusovú porážku, neskúsení záhradníci často berú výskyt listov s vyblednutím farbou, Najčastejšie je takýto problém dôsledkom zlej výživy a úspešne sa upraví použitím hnojív a normalizácie režimu zavlažovania.

S hubovými léziami, Clematis čelí oveľa častejšie – Ako pravidlo, takéto infekcie spôsobujú vzhľad škvŕn na listoch, stonkách a kvetoch, Bush je pozastavený vo vývoji a začína sa prebudiť. Ak takáto závod ide v zime bez vhodnej liečby – neprenáša.

Ascohitosis – Tmavo hnedé, hnedé alebo čierne škvrny na plechových doskách sa stanú charakteristickým znakom porážky na listových platniach, sú menej časté na základni kmeňa. Výhody sú najčastejšie užívané oválnym tvarom, veľkosť spotov sa líši od 5 do 10 mm. Každá poznámka má jasné obrysy, ale keď sa choroba vyvíja, zvyšuje sa a spája so zvyškom a otvory sa objavujú v strede. Vo väčšine prípadov sa v druhej polovici leta prejavuje Ascochitosis.

Verticillese Fading – Docela nebezpečná patológia, z toho je kauzálny agent, ktorá žije v pôde Verticillium. Prostredníctvom poškodených koreňov, mikroorganizmus preniká do ciev Lomonos, pretože rastú a vývoj mycélia úplne zatvára lúmeny, čo spôsobuje hladovanie rastlín. Výsledkom je, že listy začínajú stmaviť a výhonky budú veľmi rýchlo vysušené. Bez včasného začatého liečby, infekcia rýchlo postupuje – za jeden deň, niekoľko pomerne veľké výhonky môže byť splnené naraz. Preto je potrebné začať starostlivosť o liečbu čo najrýchlejšie, inak počas dní môžete úplne stratiť kvitnúce zviera.

Fomopsis wadering – Táto patológia sa začína prejavovať v máji-júni. Potom sa na spodných okvetných lístkoch nachádzajúcich sa v blízkosti zeme objavujú jednotlivé škvrny červeno-hnedých alebo žltkastých farieb. Choré listy sušia sa sušia, neskôr možno chorobu nájsť na okvetných lístkoch kvetov. Najväčším nebezpečenstvom tejto huby je na zarovnanie hybridov. Ak sa liečba nevykonáva, potom celá nadzemná časť Clematis zomrie úplne, zatiaľ čo jednoduché, neodstraňované odrody môžu rásť a vyvíjať, aj napriek infekcii.

Hrdza – Táto špecifická choroba sa prejavuje na jar, keď sa na plechových doskách a stonkách objavia malé otáčky, ktoré sa vzťahujú načervenaní. Postihnuté oblasti rýchlo varia, skrútené a vyblednú. Toto ochorenie je veľmi nákazlivé – prchavé ramená huby sa prenášajú do vetra a infikujú všetky blízke rastliny.

Prebiele sú vo veľkej miere, burins sú povýšené, najmä pitie – často vyhrajú spory príčinného činidla ochorenia, takže všetky buriny bylinky musia pravidelne zavlažovať.

Šedý ganil – osoba, ktorá je známa mnohým záhradkárom, ktorý často zasiahne Clematis v daždivých obdobiach, ako aj so zlým osvetlením a nedostatočným vetraním Lomonosových kríkov. Charakteristické funkcie Huba sa stávajú hnedými škvrnami na listových doskách a kvetoch pokrytých okrajom sivastého odtieňa. V neprítomnosti liečby, mladé výhonky a listy zomierajú veľmi rýchlo, Liana je pozastavená v raste, prestane kvitnúť a začína prebudiť. Gray Rinch prideľuje spory, ktoré sú rozprestreté vetrom a spôsobujú infekciu nielen kvitnúce rastliny, ale aj väčšiny záhradných plodín. Liečba všetkých poškodených rastlín je potrebné vykonať v rovnakom čase.

Nafúknutý rosa – Ako vyplýva z mena, choré Clematis vyzerá, že je to, že je nudné múky, a to všetko – z kvetov na hlavné stonky, toto ochorenie môže dokonca poškodiť semená. S vývojom mikroorganizmov, plak má hnedý odtieň, poškodené časti clematis sú deformované, kvitnúce sa zastaví. Najčastejšie, malikousous rosy ohromuje rastliny na juhu v píku najhorších mesiacov.

Vädnúť – Ďalšia patológia, ktorá začína umieraním špičkových únikov. Ak si pozorne pozeráte, môžete si všimnúť akumuláciu čiernych bodov, existujú dozrievajúce spory, ktoré prenikajú do plavidiel Lomonos a narušili ich permeabilitu pre vlhkosť a živiny.

Popis škodcov

Korene Clematis a jeho nadzemné diely obsahujú horkosť a dokonca aj toxické látky, čo je dôvod, prečo je pre húsenice a ohromujúca väčšina hmyzu, táto rastlina nie je zaujímavá. Avšak, tam sú škodcov, ktoré sa nezastavia – môžu spôsobiť, že liana skôr hmatateľné škody.

Medveda – dosť veľký hmyz žijúci v pôde. Tieto škodcovia sa sušia v zemných pohyboch a rano root systému mladých Clematis. Medveda je schopná úplne nadjazd Ginokka s len vysadeným Lomonosom a tým zničiť sadenice. V prípade dospelých rastlín nie je hmyz taký nebezpečný, pretože korene v tomto čase sa stávajú silnejšími a dlhými, ale prostredníctvom poškodených oblastí, ktorá sa otvára „preniknúť inú patogénnu mikroflóru. Reliéf od Medveda nie je ľahké, niektoré záhradníci používajú ľudové spôsoby, ako bojovať proti tomuto škodcu – naplňte koncentrovaný roztok ekonomického mydla, a tiež liečený hmyzom so špeciálnymi prípravkami, napríklad „metarizín“. Nevýhodou spôsobu je potreba sledovať hmyz vybraný smerom von.

Nemesiate – Toto sú malé červy. Parazitizujú na koreňovom systéme Clematis a majú schopnosť presunúť sa do stoniek, stúpajú na listy a kvety. To všetko vytvára prekážku úplného dýchania zelených častí a ich výživu, čo rýchlo spôsobuje ich smrť. Ovplyvnené kríky sa stávajú pomalými, vyblednutými a depresívnymi, zaostávajúcimi v rozvoji.

Mladé Lomonos, ovplyvnené háďatkami, sa nevyvíjajú a rýchlo umierajú, dospelé rastliny si zachovávajú svoju dekoratívnosť, keď porazia háďatká, s dostatočným počtom hnojív dlhodobý Bush môže kvitnúť aj pri infikovaní.

Neexistuje žiadna absolútne účinná metóda na liečbu rastlín ovplyvnených nematódami, preto by sa mala venovať osobitná pozornosť prevencii – starostlivo preskúmať nákup sadeníc bezprostredne pred hobľovaním, je potrebné vysťahovať výsadbu dobre s teplou vodou +50 stupňov Celzia a ďalšie. To je tiež veril, že mulčovanie pôdy je horké červené drevo a peppermint môže vystrašiť nematónu.Poškodené časti kríka nie sú prístupné terapii – musia byť odstránené a spálené. V oblastiach, odkiaľ boli choré leoposos kalenti, človek by nemal zasadiť nič aspoň 3-4 roky.

Klaso – Toto je veľmi jemný hmyz, jeho veľkosti sú tak nevýznamné, že je možné posúdiť porážku len vzhľadu belavého cobweb na listových platniach a zelených výhonkoch. V skorých štádiách lézie na dne plechu dosky vznikajú žltkasté škvrny, takéto listy rýchlo strácajú farbu a vyschnúť.

Najčastejšie je šírenie web tick povýšené suchým počasím, pretože kliešť sa plne sám cíti v polovici júla. Je veľmi ťažké zbaviť sa problému – postihnuté plechy a stonky sú takmer nie sú prístupné na liečbu, hoci určitá účinnosť má postrek pri príprave „aktellik“. Systémové insekticídy opakujú 3-4 krát za sezónu, niektorí záhradníci sa snažia bojovať s biologickými činiteľmi, ako je mydlo a tinktúra cesnaku. V prípade web tick, tieto opatrenia nedávajú žiadny výsledok, ich použitie je povolené len ako prevencia lézie.

Slum a slimáky – Tieto najviac škodcovia sú schopné zaútočiť na Lomonosov kedykoľvek od začiatku jari na jeseň, ktorý spôsobuje významné poškodenie rastliny. Niekoľko slimákov môže úplne zničiť obličky na mladých výhonkoch, čo vedie k pozastaveniu rastu celého kríka a poškodenie ponechané škodcami na kríkoch, najčastejšie sa stane „vstupom“ pre patogénnu mikroflóru.

Aby sa zabránilo poškodeniu pošmyknutia, je potrebné zachovať zem okolo kríkov v čistom, nevyhnutne stratenom stave – tieto škodcovia zvyčajne žijú na veľkých listoch tkaníckych rastlín. Ako profylaktické opatrenie, posypečka zemského popola, soli alebo vápna. Avšak, tieto opatrenia môžu vystrašiť slimáky, ak sa invázia už začala, nebude môcť to zastaviť týmto spôsobom. Zvyčajne sa ferramol a metaldehyd používajú na liečbu pristátia z slimákov, sú rozptýlené na zemi z podielu 40 g na meter štvorcový pristátia.

Všímavý – malý hmyz dlhý viac ako 2 mm. Napriek malým dimenziám môže škodca aplikovať hmatateľné škody a mladý a starý lomonosam. Faktom je, že Clematis sa často stávajú miestom zimovania čakajúcich vajíčok, básnik s príchodom jarného tepla, mladých jedincov poklopy a začnú parazitovať na silné zelené výhonky, sania na nich všetky životné šťavy.

Je možné určiť Tru brilantnou lepiacou bankou, ktorú opustí po sebe. Tieto hmyz sú špeciálne aktívne v prvej polovici júna, keď sú fázy vytvorené u dospelých. Je mimoriadne dôležité určiť porážku ešte predtým, ako sa škodca dozvie, aby sa pohybuli nezávisle a vybavili jej kolóniu z uvedených mladých výhonkov. V tomto štádiu môžu byť fyzicky odstránené, prepláchne vodou z hadice, po ktorej nasleduje liečba mydlom roztokom.

V neskorších štádiách porážky si vyžadujú závažnejšie chemikálie.

Spôsoby liečby

V najvýznamnejších štádiách poškodenia škodcov, môže byť použité fyzikálne meranie čistenia – zbierať slimáky a vône alebo rozmazané vodou, takéto opatrenia vám umožnia zabrániť šíreniu choroby a minimalizovať potrebu spracovávať kríky s komplexnými chemikáliami.

Ak sú škodcovia príliš veľa, pre resuscitáciu budú potrebné insekticídy. Takéto prostriedky môžu rýchlo opustiť rastlinu, ale sú veľmi jedovaté, je potrebné ich vybrať v prísnom súlade s typom lézie Clematis. Kompozície sa rozlišujú vysokou účinnosťou, ale zároveň môžu aplikovať hmatateľné poškodenie všetkých záhradných plodín, takže liečba s použitím podobných liekov by mala byť dávkovaná a obmedziť.

S miernou porážkou je preferencia lepšie poskytnúť biologické kompozície: „Vermitik“, „PhyToverm“ a „Bitonsib Cyllain“ sa líšia v najväčšej účinnosti – liečba týchto roztokov poskytuje nielen terapiu chorého kríka, ale tiež poskytuje ochranu pred Následná infekcia počas 2 týždňov.

Najbezpečnejším sú kompozície založené na rastlinných surovinách, zvyčajne sa používajú tieto zložky:

 • cibuľa, cesnak, ako aj ich šupku;
 • suché práškové horčica – je rozvedená rýchlosťou 10 g na 1 liter vody;
 • Tobacco prach – 40 g na 1 liter vody;
 • Jedovaté byliny, ako je Durma, Belladonna a Belen.

Na boj proti TLAI, skúsení záhradníci sa odporúčajú na liečbu kríka s riešením potašovitého mydla, ako aj na to, aby sa netrpezlila červa a čisté.

Slimáky a slimáky môžu byť zničené soľou alebo ammóniovým alkoholom a proti Medveda zvyčajne používajú špeciálne pasce. Rozhodnutie použiť toto alebo že liek závisí od veľkosti lézie a štádia ochorenia.

Clematis ochorenia sú trochu iné. Vzhľadom k tomu, väčšina z nich má plesňovú povahu, vo väčšine prípadov môže byť liečba redukovaná na trikrát s akoukoľvek liečivom obsahujúcim medi, napríklad medi energický. Choročné úseky Lomonosova musia byť odstránené a spálené. Majte na pamäti, pre následné mulčovanie a kompost prípravky, ich použitie je neprijateľné.

0,2% „Fundazola“ Riešenie všetkých typov lézií má vysokú účinnosť všetkých typov lézií – sú ošetrené pevnou zónou na tri dni v rade. Nie je zlé vyrovnať sa s patogénmi plesňových ochorení takých liekov, ako je „azocén“ a „topaz“.

Na ochranu záhradných rastlín pred chorobami a posilňovaním imunity môžete použiť biologické prostriedky na ochranu novej generácie:

 • „ALIN-B“;
 • „Gamair“;
 • „Bactofit“;
 • „Fytosporín“
 • „Celestice“.

Preventívne opatrenia

Ako viete, choroba je ľahšie prevencia, než liečiť. A v prípade Clematisovej choroby toto pravidlo funguje na 100%. Príslušná jarná starostlivosť pomáha zvýšiť odolnosť Lomonosov a účinne zabraňuje infekcii kríkov ohromujúcim hmyzom.

Agrotechnologické pravidlá Tu sú štandardné.

 • Celá zimná vrstva mulčovania musí byť odstránená. Najčastejšie obsahuje hmyz vajíčok, parazitov, ako aj spóry húb.
 • Akékoľvek pružinové napájanie musí byť sprevádzané extraxanikom. Pre toto hnojivo sa zriedi v dvojitom objeme vody.
 • Univerzálna metóda, ktorá chráni Clematis z porážky hmyzom a chorobami, je spracovaním burgundovej tekutiny. Vyrába sa na jarnom čase: pôda zavlažovaná každé 2 týždne a zelené časti rozprašujú až do tvorby púčov.
 • Tvorba v pôde skorých jarných hnojív založených na dusíku je schopný obohatiť pôdu a stimulovať rast Clematis. Takéto kŕmenie by malo byť vykonané 2-krát mesačne, nahrádza ich včas na fosforečnú a potašu – zdravé a silné rastliny získava schopnosť odolávať infekciám.
 • Je veľmi dôležité pravidelne kontrolovať zelené časti a kvety Lomonos pre vzhľad škodcov a prvých príznakov hubovej infekcie.

Prevencia vzhľadu škodcov však neskončí na jarnom spracovaní. Počas celej sezóny sa pôda musí udržiavať vo voľnom stave, určite odstrániť buriny a mulčovanie. Rastlina potrebuje dostatočnú hladinu vlhkosti – korene Lomonos idú na zem pre 1 m, takže zavlažovanie by malo byť celkom hojné. Takže dospelý busista vyžaduje až 4 vodné vedro na jednu recepciu. V rovnakej dobe, vlhkosť vlhkosti v zemi nemôže byť povolená – v daždivom a zamračenom počasí, je potrebné okamžite vykonať prevenciu hubových lézií.

Dokončené, zastavujeme sa na problémy Clematis, ktoré sú fyziologickým charakterom – to znamená, že ich dôvody nesúvisia s činnosťou záhradných škodcov a patogénnej mikroflóry. Mnohé ochorenia sú spojené s chybami v starostlivosti – nesprávny hydratačný režim, nedostatok určitých minerálnych látok, slabá kontrola zloženia pôdy. Čiastočné objasnenie listov a kvetov sa najčastejšie stáva dôsledkom nedostatočného osvetlenia, dlhodobého zníženia teploty alebo nedostatku dusíka v pôde.

Začervenanie stoniek sa zvyčajne pozorovalo v horúcich a suchých obdobiach. Ak kvety a okraje listov zmenili tieň na hnedej, zatiaľ čo púčiky vysušili, bez kvitnutia – priamo indikuje nedostatok draslíka. Skrátené medzery, znižovanie rýchlosti výhonkov, naopak, ukazujú jeho prebytok.

O nedostatku vápnika povie spomaliť rast koreňa, ako aj zmäkčovanie stoniek.

Keď horčík nedostatok horčíka korene stane močom a s nedostatkom – mladými listami žlté. Chloróza listov začínajúcich z vrcholu sprevádzaného anomálne belavým farbou kvetov indikuje, že rastlina vyžaduje železo. Ak je železo v pôde príliš veľa, Bush prestane rásť a interbytia sú skrátené.

Ktorýkoľvek z týchto problémov je vyriešený vykonaním potrebného kŕmenia a nezahŕňa smrť Clematis.

V nasledujúcom videu uvidíte prehľad o chorobách a škodcov Clematis.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: