Clematis chovu jemnosti v lete

  Clematis je jedným z najvyhľadávanejších kultúry v záhradníku. Jeho dekoratívne kvety v celom rastúcom období sú spokojní s okom, okrem toho nie je potrebná žiadna zvláštna starostlivosť o túto rastlinu. Najjednoduchší spôsob chovu Lomonosov je považovaný za plachý, je najlepšie stráviť to v lete.

  Vlastnosti chovu a načasovania

  Modifikácia lomonosy s mladými odrezkami v akomkoľvek období aktívneho rastu Bush. V regiónoch s teplým podnebím, obrobok spoločnosti Chenkov vyrába na konci mája – jún, v severných zemepisných šírkach je lepšie robiť v júni alebo júli. To bude správne zamerané na životný cyklus rastlín – optimálny čas pre obrobok koreňovacieho materiálu je považovaný za obdobie bootonizácie, a môžete tiež znížiť rezne, keď sa objavia prvé kvety.

  Dôležitý! Ak chcete určiť pripravenosť Lomonos na reprodukciu, je potrebné vykonať malý šek – ohnúť vybraný únik.

  Na zakorenenie sa používajú iba elastické procesy, takže preferencie by sa mali podávať odrezky, ktoré sa nerozbijú od mechanického nárazu.

  Mnohé kvetflowers sa čudujú – je možné lepidlo Clematis na konci leta. Je možné, pri reprodukcii tejto Liana je povolené akékoľvek teplé obdobie, vrátane augusta, ale takéto kópie sa postará o ťažšie a čaká na korene bude mať oveľa dlhšie.

  Ako si vybrať Bush na chov?

  Je mimoriadne dôležité správne vybrať krídlo na vegetatívnu reprodukciu. Malo by to byť Lomonos nie menej ako 3 roky staré a nie staršie ako 7 rokov, rastlina musí byť úplne zdravá a dobre vyvinutá bez známok vädnutia. Pred rezaním pobočky na zakorenenie by mali byť Clematis starostlivo kontrolovať pre plesňové infekcie a prítomnosť hmyzu škodcov.

  Majte na pamäti, parazity sa niekedy schovávajú od zadnej strany plechov, ako aj na koreňoch a dokonca aj v pôde – preto by inšpekcia mala byť dôsledná a komplexná.

  Ak nie sú zistené žiadne známky patológií a prítomnosť parazitov – môžete začať priamo na obrobku.

  Ako rezať pobočky?

  Leto sa nepovažuje za najvhodnejšie obdobie na šiling, ako v tom čase je Bush husto s mladými výhonkami a existuje dobrá voľba medzi všetkými vetvičkami.

  Majte na pamäti, že len konanie bežného roka je vhodné na reprodukciu Clematis – sa rozlišujú so zelenou farbou a nedostatok známok rozhodnutí.

  Správna billistika rezov obsahuje nasledujúce kroky:

  1. Vyberte si na Clematis Vhodné výhonky na chov;
  2. Odrežte vetvy, ktoré sa vám páčilo, takže 5-8 cm zostáva zo základne;
  3. Ostrý nôž oddeľuje vrcholy – v budúcnosti vás nepotrebujú;
  4. Strieľať výhonky do niekoľkých častí, takže v každom fragmente zostal jedným z pohybu obsahujúcich aspoň dva obličky a dva listy; Ak existuje niekoľko uzlov, potom musia byť úplne odstránené spodné páry listov.

  Dôležitý! Všetky manipulácie by mali vyrábať záhradné nožnice alebo ostro ostré čepeľ, pohyblivý muž. Nezabudnite predbežné sterilizovať svoje nástroje – pre to sú kalcinované alebo uchovávané v roztoku manganistanu draselného.

  Metódy zakorenenia

  Na koreňové clematis odrezky vo vode alebo pôde, Dovoľte nám zostať podrobnejšie o opise každej metódy.

  Vo vode

  Väčšina chovateľov uprednostňuje zakorenenie Clematis Clenets vo vode. Táto metóda funguje bez ohľadu na to, aký rok sa rozhodnete zapojiť sa do reprodukcie. Budete potrebovať kontajner so širokým hrdlom, je naplnený filtrovanou vodou tak, že pokrýva len spodnú obličky. Listy na príbory potrebujú orezanie na 2/3 doske, hneď po tomto, procesy sú umiestnené do kúpeľa a otočia ho hustým ľahkým papierom. Koreňový systém je vytvorený v priebehu mesiaca, po celý čas musí byť materiál v tmavom mieste, takže nie sú zasiahnuté na priame slnko.

  Počas celého obdobia zakorenenia sa musí na jednej úrovni udržiavať na jednej úrovni, mala by sa zmeniť každých 7-10 dní.

  Aby ste zabránili vysielaniu, môžete pridať do kvapaliny a nerozbalenej tablet uhlíka. Akonáhle korene rástnú až 4-5 cm, odrezky musia byť transplantované na ďalšiu poistku v nádobách s nutričným substrátom.

  V substráte

  Alternatívna možnosť pristátie vetvičiek priamo do zeme. Ak chcete vynásobiť rezne týmto spôsobom, mali by ste pripraviť kontajnery vopred a pôdu. Výsadba kontajnerov je lepšie mať plast – V tomto prípade bude možné jednoducho znížiť steny nádoby na trvalé miesto a odstrániť rastlinu spolu s hlinenou miestnosťou bez poškodenia koreňa.

  Je veľmi dôležité ležať na spodnej strane drenážnej vrstvy a vytvorte otvory, takže extra vlhkosť nie je stáť.

  Substrát sa skladá zo záhradnej pôdy, riečne piesok a rašelina zhotovené v pomere 2x1x1 budú kurzou pridať nejaký drevený popol na dezinfekciu pôdy. Substrát zaspáva v nádobe a rastliny odrezky pod uhlom 30-40 stupňov, blokovanie nie viac ako 2,5-3 cm, medzi výhonkami by mali ponechať vzdialenosť 7-9 cm. Výsadný materiál musí byť umiestnený na teplom mieste. Zavlažovanie každých 4-5 dní. Teplejšie v miestnosti – tým viac zavlažovanie bude potrebné pre budúce Clematis. Nie je však potrebné zapojiť sa do zavlažovania – nadmerná vlhkosť vedie k rýchlemu výstupe koreňového systému, je najlepšie navlhčiť pôdu cez práškovač tak, že horná vrstva podkladu nie je rozmazaná.

  Dôležitý! Zrýchlenie odrezkov sa vyskytuje do 3-4 týždňov, potom, čo potrebujú, aby niekoľko týždňov rásť, potom sa odrezky stanú dostatočne silným na to, aby ich transplantovali na otvorenie pôdy.

  Bez ohľadu na vašu metódu tesnenia, ktorú si vyberiete, Zakorenenie pôjde viac aktívnej, ak kontajner (s vodou alebo pôdou) vloží do malého skleníka. Môžete ho urobiť z prostriedkov, napríklad môžete zakryť cutken s rezaným kusom plastovej fľaše alebo polyetylénovej fóliu. Vnútri úkrytu je vytvorená teplá a mokrá mikroklíma, ktorá už neprispieva k zakorenenia procesov.

  Majte na pamäti, film je potrebný každý deň, aby sa otvoril odrezky – ak sa to nerobí, jednoducho udusia.

  Po objavení prvých koreňov možno skleník odstrániť.

  Na urýchlenie procesu sa môžu použiť roztoky stimulantov tvorby koreňa. „Kornin“, „Kornerost“, „Super root“, ako aj „heteroacexín“ má najväčšiu účinnosť. Prípravky sú chované vodou v súlade s pokynmi, vody s procesom s procesom.

  Pristátie

  Po letných shilling a ďalšom zakorenení, odrezky môžu byť prenesené do otvorenej zeme, pretože by ste si mali vybrať dobre osvetlený pozemok bohatý na živiny, parametre kyslosti musia byť neutrálne.

  Je dôležité, aby v mieste vykládky neboli žiadne vysoké zarovnanie podzemných vôd, ako aj nížiny, kde sa vytvárajú vlhkosti.

  Stránka by nemali byť priame slnečné svetlo a optimálne ho vložte do blízkosti zvislého povrchu. V pripravenej pôde sa vytvárajú malé studne, drenáž a pôdy z rašeliny, riečne piesok, záhradný trávnik a humoring. Transplantácia je lepšie vykonávať spolu so Zemou Komom. Vertikálna podpora je lepšie variť vopred, inak veľká šanca poškodiť jemné korene mladej rastliny.

  Po plánovaní je čerstvé posteľ lepšie pokryť poľnohospodárstvom, takže nič nebránila mladým Clematis, aby sa zmestili na nové miesto – objav sa odstráni po 7-10 dňoch.

  Majte na pamäti – ak ste odrezali pobočky na chov na konci leta, potom pod zima Lomonosu, to nestojí za plánovanie, nechať ju v interiéri až do jari.

  Transplantované uprostred letných zakorenení odrezkov na zimu sa úplne dotknú, budú môcť prežiť zimu dobre. Clematis sú dosť zastavené mrazom, ale mladé sadenice budú potrebovať prípravu. Najlepšie je zakryť ich vrstvu mulčovanie alebo gumené.

  Ďalšia starostlivosť

  Starostlivosť o mladých Clematis potom, čo prichádzajú do otvoreného pozemku, nepredstavuje veľa ťažkostí. Rastlina bude potrebovať pravidelné zalievanie, odporúča sa ich vyrábať niekoľkokrát týždenne. Každých 14 dní je potrebné, aby hnojivá – prvýkrát je lepšie použiť dusíkaté kompozície, tento prvok prispieva k aktívnemu rozšíreniu zelenej hmoty.

  Ak na druhý deň po zavlažovaní, si všimnete kôru na Zemi – nezabudnite si to prasknúť, pôda musí byť priepustná tak, že vzduch môže voľne vstupovať do koreňov.

  tak, Letné zatvorené Clematis doma – jednoduché a zrozumiteľné aj pre začiatočníkov v procese rastúceho kvetu. Najdôležitejšou vecou je správne vykonávať celú sekvenciu akcií, potom nebudete mať žiadne problémy s letným zakorením. Správne znásobovanie Lomonos môže potešiť svojich majiteľov s bohatou kvitnutím už pre budúcu sezónu, hoci niektoré odrody produkujú kvety až po 2-3 rokoch.

  So zvláštnosťou chovu Clematis odrezky nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: